کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
(2017-06-04 ساعت 19:44)alo نوشته:  دوستان، من یه سری حدسیات دارم که مستند نیست و مبتنی بر تحلیل های شخصی خودمه:

1- دادگاه عالی پیش از این هم سابقه داشته که بر خلاف نظر رییس جمهور، رای صادر کنه... آخرین نمونه اش یکی دو سال پیش، حکم اوباما رو رد کرد.

2- حتی اگه دادگاه عالی بخواد یه جورایی دل دولت رو به دست بیاره، به نظر من فقط اکتفا میکنه به تایید اون قسمت از حکم رییس جمهور که برای پذیرش "مهاجران" محدودیت قائل شده بود. اینطوری دادگاه یه راه حل میانه و محافظه کارانه رو پیش گرفته، به این معنی که نه برخلاف قانون اساسی عمل کرده و نه کامل روی دولت رو زمین انداخته و دولت هم جلوی طرفدارهاش میتونه ژست یک برنده نسبی رو بگیره...

3- البته رییس جمهور با یک اقدام دیگه میتونه به طرفدارهاش نشون بده که به وعده های ضدمهاجریتش عمل کرده و اون اینه که از اکتبر امسال کلا دیگه لاتاری رو برگزار نکنه و یا اینکه سهمیه این چند کشور رو حذف کنه. فارغ از اینکه این کار چقدر به تایید کنگره نیاز داره و پروسه قانونی اش چقدر طول میکشه، این حسن رو برای دولت داره که هیچ دادگاهی نمیتونه مدعی بشه که چرا لاتاری رو برگزار نمی کنی؟ البته با توجه به سیاستهای ضد مهاجرتی دولت، کماکان برای من عجیبه که چرا دولت تا الان هیچ حرفی برای محدود کردن لاتاری های 2019 به بعد نزده.

1- درسته
2- باز هم فرقی نمیکنه. دلیل باید بیاره وگرنه باز همون داستان قبلی میشه که محدودیت بر اساس مذهب بوده. پس اینم نمیشه رخ بده
3- الان دقیق یادم نیست. لاتاری در مجلس تایید میشه و سپس اجرایی میشه و نه با دستور رئیس جمهور. اگه اشتباه نکرده باشم تا 2019 یا 2020 لاتاری برگزار میشه. برای تمدید دوباره (بعد از تاریخ ذکر شده) باید درمجلس هم دوباره رای گیری بشه و این طور نیست که ترامپ بگه از اکتبر برگزار نمیکنیم و همه برن خونشون.

**یک اشتباهی هم که گاهی برخی دوستان میکنند اینه که میگن کاش این دستور از اول اجرا میشد و الان دیگه تموم شده بود. اتفاقن اگه اجرا بشه در کل فاتحه ویزا باید خونده بشه. ایران روابط دیپلماتیک با این کشور نداره و مطمئنن هم به درخواست بررسی سابقه مسافراش به امریکا و به اشتراک گذاشتن اون جواب منفی خواهد داد. این محدودیت، هدف بزرگتری رو در نظر گرفته بود و قرار هم نبود بعد 3 ماه تموم بشه. اون 3 ماه توی کاغذ بودش و حقیقت چیز دیگری است.

انرژی مثبت یادتون نره
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
مطلب در مورد نقطه نظرات قاضی گورساچ هست که به نظرم تا حدودی رای نهایی دادگاه رو مشخص میکنه:

http://thehill.com/blogs/blog-briefing-r...government

مقاله CNN در مورد اینکه رای دادگاه عالی، تکلیف این حکم رو برای همیشه مشخص میکنه:

http://edition.cnn.com/2017/06/04/politi...d=38339491

مقاله بلومبرگ: "دشمنی و عناد" کلید واژه فرمان ممنوعیت سفر

https://www.bloomberg.com/view/articles/...itter-view

فقط اینو بگم که تنها دلیل من برای ارسال این پستها، دادن آرامش به دوستان هست... اعتراف میکنم که منم مثل خیلیا پستهای امیدوارکننده فرزاد برام باورپذیر نبود، ولی الان که فکر میکنم کسی که در این مسیر کمتر اذیت شد، اون بود و در نهایت تونست با کمترین استرس ویزای یکضربش رو بگیره. نگرانی و استرس نه تنها مشکلی حل نمیکنه، بلکه به نظرم اثر منفی اش میتونه آینده رو بر خلاف خواسته ما رقم بزنه... پس ما با آرامش و امید و ایمان به نتیجه دادگاه عالی، تمام سعی مون رو بکنیم که انرژی مثبتمون رو به اونور کره زمین سرازیر کنیم تا نتیجه دادگاه همون چیزی باشه که ما میخواهیم.
پاسخ
در سال 2016 دادگاه عالی درخواست اوباما برای قبولی و ماندن مهاجران غیرقانونی را رد کرد

حالا باید دید با ورود مهاجران غیرقانونی چیکار میکنه
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979
(2017-06-04 ساعت 23:38)javadth نوشته:  در سال 2016 دادگاه عالی درخواست اوباما برای قبولی و ماندن مهاجران غیرقانونی را رد کرد

مگه قراره از این چند کشور، مهاجران به صورت غیر قانونی وارد امر یکا بشن؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-04 ساعت 23:42)alo نوشته:  
(2017-06-04 ساعت 23:38)javadth نوشته:  در سال 2016 دادگاه عالی درخواست اوباما برای قبولی و ماندن مهاجران غیرقانونی را رد کرد

مگه قراره از این چند کشور، مهاجران  به صورت غیر قانونی وارد امر یکا بشن؟!!!

نمیدونم چقدر

ولی مسئله برای من ورود و خروج مهاجران هستش

وقتی اینا میان ایران رو کنار سوریه و عراق که بیشتر پناه جو هستن قرار میدن بقیه هم همین نگاه رو به همه این 5 - 6 کشور میکنن
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
Wink 
Big Grin شایدم ترامپ که دیگه حالا سوشیال مدیای ایرانیا رو هم چک میکنه، حرفایی که فرزاد قبل از مصاحبه اینجا میزدو خونده و به کلک همین ویزای یه ضرب خواسته بکشونتش آمریکا تا شخصا و اساسی حالشو بگیره...

(2017-06-04 ساعت 21:54)alo نوشته:  ... اعتراف میکنم که منم مثل خیلیا پستهای امیدوارکننده فرزاد برام باورپذیر نبود، ولی الان که فکر میکنم کسی که در این مسیر کمتر اذیت شد، اون بود و در نهایت تونست با کمترین استرس ویزای یکضربش رو بگیره. ....
پاسخ
تشکر کنندگان: farzadmohajer ، bhb32
**یک اشتباهی هم که گاهی برخی دوستان میکنند اینه که میگن کاش این دستور از اول اجرا میشد و الان دیگه تموم شده بود. اتفاقن اگه اجرا بشه در کل فاتحه ویزا باید خونده بشه. ایران روابط دیپلماتیک با این کشور نداره و مطمئنن هم به درخواست بررسی سابقه مسافراش به آمریکا و به اشتراک گذاشتن اون جواب منفی خواهد داد. این محدودیت، هدف بزرگتری رو در نظر گرفته بود و قرار هم نبود بعد 3 ماه تموم بشه. اون 3 ماه توی کاغذ بودش و حقیقت چیز دیگری است.

انرژی مثبت یادتون نره
[/quote]

سلام دوستان
نكته اي كه منم ميخواستم بهش اشاره كنم هم همين بود كه آقا مصطفي عزيز گفتند. فكر نكنيد كه اگه اين فرمان اجرا ميشد تا الان ديگه تموم شده بود. هدف اصلي اين شخص ممنوعيت ورود بود و اين دستور شروع يك فرايند ادامه دار بود. شاهد اين حرف هم همينه كه هنوز داره پيگيريش ميكنه. پس بايد با تموم وجود از خدا بخواهيم كه فرمانش در دادگاه عالي هم رد بشه تا موضوع ختم بخير بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: arezoo dream ، mulan1979 ، onasiss ، bhb32 ، fn_glor ، hsh85
نميخوام خودخواه باشم و تو اين شرايط كه هركدوم نگراني خاص خودتونو داريد و منم با پوست و استخون اين شرايط رو حس كردم باعث رنجش بشم ولي واقعا يكم الان وضعيت عجيبي دارم .
من الان دارم با ويزا برميگردم ايرزن ولي باز اين خبراي دادكاه عالي شروع شد و ...

بچه ها ممكنه يه موقع اصلا اينا ب نوعي شيفت كنن به همون دستور يك و كلا كسايي كه ويزا دارن هم شامل يه بن بشن و همه چيز بره بر فنا؟

من واقعا شرايط امريكا رفتن رو تا ٤ ٥ ماه ديكه ندارم. خواهش ميكنم اكه امكانش هست يكم منو راهنمايي كنيد.ممنون.
دریافت نامه دوم: 28 مارس
تاریخ مصاحبه: 30 می
محل مصاحبه: تغییر از انکارا به ایروان توسط KCC
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32
(2017-06-05 ساعت 01:00)Moh.Bahrami1989 نوشته:  نميخوام خودخواه باشم و تو اين شرايط كه هركدوم نگراني خاص خودتونو داريد و منم با پوست و استخون اين شرايط رو حس كردم باعث  رنجش بشم ولي واقعا يكم الان  وضعيت عجيبي دارم .
من الان دارم با ويزا  برميگردم ايرزن ولي  باز اين خبراي دادكاه عالي شروع شد و ...

بچه ها ممكنه يه موقع اصلا اينا ب نوعي شيفت كنن به همون دستور يك و كلا  كسايي كه ويزا دارن هم شامل يه بن بشن و  همه چيز بره بر فنا؟

من واقعا شرايط امريكا رفتن رو تا ٤ ٥ ماه ديكه ندارم. خواهش ميكنم اكه امكانش هست يكم منو راهنمايي كنيد.ممنون.

در مورد ریسک فرمولی هست که به زبان ساده این میشه:

مقدار ریسک= میزان احتمال ریسک X هزینه ریسک

یعنی اینکه اگه میزان احتمال برگشت به فرمان اول فقط 1 درصد باشه، باید ببینید هزینه ای که شما در قبال این بدشانسی میدین چقدر هست... اگه این بدشانسی برای شما خیلی گرون تموم میشه، طبیعیه هر چقدرهم که میزان احتمال ریسک کم باشه، باز هم حاصلضرب عدد بزرگی میشه... ولی اگر خیلی برنامه زندگیتون رو بر روی مهاجرت تنظیم نکردین، به ریسکش می ارزه...
پاسخ
تشکر کنندگان: fb2016 ، hosseinkht ، mulan1979
هزينه اين ريسك براي من خيلي زيادهSad( يعني واقعا زندگي من وابسته ب اين مهاجرته از سويي من واقعا بدون تموم كردن درسم و گرفتن معافيتم بخوام الان ضربتي برم فكر ميكنم بازم فاجعه است
دریافت نامه دوم: 28 مارس
تاریخ مصاحبه: 30 می
محل مصاحبه: تغییر از انکارا به ایروان توسط KCC
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ... روز بخیر ...

من با اینکه ۱۵ روز دیگه کالیفرنیا هستم ، اما حواسم اینجا پیش شماست ...
راستش خیلی اذیت میشم که میبینم هنوز بحث این دادگاه ها اینجا مطرح میشه ...

واقعا نمیخوام ادعای پیشگو بودن و این حرفا کنم ، اما بزنید صفحه ۱ این تاپیک تا آخرش ...

اگر من در طول این مدت پستی گذاشته بودم که آخرش اشتباه دراومده ، من دیگه حرفی ندارم

وقتی میگم خیالتون راحت باشه و یادگیری زبان رو فرا بگیرید ، همینجوری نگفتم ...

آقا مصطفی عزیز بسیار لطف میکنند که تحلیل و خبر های این جریان رو اینجا مطرح میکنند ‌.

اما من هم با آنالیز مطمئنی که از آینده انجام میدم ، یهو میام اینجا و پست میزارم و به اشتباه ،
تعبیر میشه که من دارم پیشگویی و از این قبیل حرفا میزنم . چون ذره ذره مطلب رو نمیگم .

باورتون نمیشه که ویزا گرفتن من ، از یه چیپس و پفک خریدن مغازه برام راحت تر بود ...
البته روز مصاحبه منظورم هست ... خاطراتی که باهم داشتیم بماند ...

همیشه گفتم و میگن : آمریکا کشور نامبر وان عدالت هست . هر بی عدالتی سرکوب خواهد شد
اگر حق با شماست ، پس به حقتون میرسید ...

حرفی که روز مصاحبه آفیسره به بچه های ای پی زد ...

یه قانون هست که :
هرچیزی رو سخت بگیرید ، یا حل نمیشه ، یا به زور و بدبختی اوکی میشه ...

راحت و خون سرد باشید . چند ماه بعد طوری آمریکا هستید که روحتونم خبر نداشت ‌...

سوال و کمکی هم در رابطه با مصاحبه داشتید ازم بپرسید . فعلا ایروان هستم تا چند روز
کیس نامبر: ‎62XX‎

مشخصات:  یک نفر / ۲۳ ساله / فارغ التحصیل ۳ ماه قبل از مصاحبه

بدون کار دولتی و خصوصی

ارائه مدارک به صورت کامل در روز مصاحبه

تاریخ مشاهده قبولی:4MAY
تاریخ ارسال فرم: ‎24MAY‎

محل مصاحبه در نامه اول : آنکارا

دریافت نامه دوم:  28 March

تاریخ و محل جدید مصاحبه : ایروان 30 May

نتیجه : یکضرب

دریافت ویزا  May 31

هر اتفاقی در جریان زندگیه شما ، داستان زندگیه شماست ...
پس خودتان را دست سرنوشت بسپارید و نه زور و اجبار ...

هر کار خوبی کنید ، همان انرژی مثبت به شما خواهد برگشت ...
پاسخ
تشکر کنندگان: onasiss ، شهرادلیلا ، alo ، س.ح ، LeilaM
(2017-06-05 ساعت 08:27)Moh.Bahrami1989 نوشته:  هزينه اين ريسك براي من خيلي زيادهSad( يعني واقعا زندگي من وابسته ب اين مهاجرته از سويي من واقعا بدون تموم كردن درسم و گرفتن معافيتم بخوام الان ضربتي برم فكر ميكنم بازم فاجعه است

دوست عزیز. شما میتونین (یه سفر کوتاه 1-2 ماهه اگه بتونین جور کنین) بعد از دریافت گرین کارت درخواست پاس سفید کنین و با اون پاس تا دوسال میتونین بیرون از امریکا باشین و مشکلی هم پیش نمیاد. برای کسب جزئیات هم میتونین به فروم مربوط به خودش مراجعه کنین. نگران نباشید. شما شاخ غول رو امسال واقعن شکوندین (و بچه های دیگه)، دیگه نوچه هاش کاری نداره  Wink

و نکته آخر هم اینکه خیر امکانش نیست. وقتی دستور توسط دادگاه رد شده و به همین خاطر دوباره دستور جدید اومده که به دارندگان ویزا اجازه ورود میده نمیشه که دوباره برگرده خونه اول که، اصلن با عقل جور در نمیاد. شما هم الان استرس گرفتین وگرنه اگه خوب فکر کنین به همین نتیجه میرسین.

انرژی مثبت یادتون نره
پاسخ
تشکر کنندگان: onasiss ، شهرادلیلا ، bhb32 ، sayhoon ، mulan1979 ، alo
(2017-06-05 ساعت 10:29)mostafa2017 نوشته:  
(2017-06-05 ساعت 08:27)Moh.Bahrami1989 نوشته:  هزينه اين ريسك براي من خيلي زيادهSad( يعني واقعا زندگي من وابسته ب اين مهاجرته از سويي من واقعا بدون تموم كردن درسم و گرفتن معافيتم بخوام الان ضربتي برم فكر ميكنم بازم فاجعه است

دوست عزیز. شما میتونین (یه سفر کوتاه 1-2 ماهه اگه بتونین جور کنین) بعد از دریافت گرین کارت درخواست پاس سفید کنین و با اون پاس تا دوسال میتونین بیرون از آمریکا باشین و مشکلی هم پیش نمیاد. برای کسب جزئیات هم میتونین به فروم مربوط به خودش مراجعه کنین. نگران نباشید. شما شاخ غول رو امسال واقعن شکوندین (و بچه های دیگه)، دیگه نوچه هاش کاری نداره  Wink

و نکته آخر هم اینکه خیر امکانش نیست. وقتی دستور توسط دادگاه رد شده و به همین خاطر دوباره دستور جدید اومده که به دارندگان ویزا اجازه ورود میده نمیشه که دوباره برگرده خونه اول که، اصلن با عقل جور در نمیاد. شما هم الان استرس گرفتین وگرنه اگه خوب فکر کنین به همین نتیجه میرسین.

انرژی مثبت یادتون نره

مصطفي جان تو توئيتر جايي خوندم كه نوشته بود چون دولت درخواستش رو مستقيم برده به دادگاه عالي ديگه جواب استئناف شعبه ٩ تأثيري نداره ولي فكر كنم كمي بد بينانه به موضوع نگاه كرده بود، ميخواستم ببينم نظر شما چيه و آيا شما هم همچين چيزي رو جايي تو مقالات خوندي چون اين كه من ميگم از زبان يه ژورناليست بود
شماره کیس: ‎2017AS15XX‎
تاریخ رویت قبولی 10 ‎MAY‎
تعداد افراد: 2
کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 24 May ‎‎
تاریخ مصاحبه: هفته اول ‎Nov
وضعيت: AP
آپديت:كيس اصلي ٦ فبريه و ٨ مي بوسيله ايميل، ٩ مي آپديت از kcc ١٠ مي آپديت از سمت سفارت و تبديل به or و بعد از چند ساعت كلير و دوباره ١٦ مي، ٢٦ مي بوسيله ايميل، تحويل پاسپورت به پست ٣١ مي، ١و ٢ ژوئن و در آخر ٥ ژوئن ٢٠١٧ ويزا ايشود (٢١٠ روز)
كيس همسرم آپديتها ١٠ مي، ١٦ مي، ٢٦ مي، ١ ژوئن، ٢ ژوئن، ٥ ژوئن، ٢٠ ژوئن با ايميل، ٢١ ژوئن تبديل به اور، ٢٢ ژوئن كلير ?????? و بعد از ٢٣٣ روز بالاخره همسر عزيزم هم ويزاش ايشود شد در تاريخ ٢٨ ژوئن ٢٠١٧
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32
(2017-06-05 ساعت 10:41)onasiss نوشته:  
(2017-06-05 ساعت 10:29)mostafa2017 نوشته:  

دوست عزیز. شما میتونین (یه سفر کوتاه 1-2 ماهه اگه بتونین جور کنین) بعد از دریافت گرین کارت درخواست پاس سفید کنین و با اون پاس تا دوسال میتونین بیرون از آمریکا باشین و مشکلی هم پیش نمیاد. برای کسب جزئیات هم میتونین به فروم مربوط به خودش مراجعه کنین. نگران نباشید. شما شاخ غول رو امسال واقعن شکوندین (و بچه های دیگه)، دیگه نوچه هاش کاری نداره  Wink

انرژی مثبت یادتون نره

مصطفي جان تو توئيتر جايي خوندم كه نوشته بود چون دولت درخواستش رو مستقيم برده به دادگاه عالي ديگه جواب استئناف شعبه ٩ تأثيري نداره ولي فكر كنم كمي بد بينانه به موضوع نگاه كرده بود، ميخواستم ببينم نظر شما چيه و آيا شما هم همچين چيزي رو جايي تو مقالات خوندي چون اين كه من ميگم از زبان يه ژورناليست بود

راستش، شعبه 9 و 4 دو بال "یک موضوع" هستند و هر دو دستور اجرایی رو متوقف کردند.... شعبه 4 فقط بخش مهاجران و شعبه 9 نه تنها بخش مهاجران بلکه بخش پناهجویان رو هم بلاک کرده. همچنین به دولت این اجازه رو حتا نداده که شرایط بررسی صدور ویزا رو دوباره بررسی کنه، امری که وکلای دولت هم بهش اشاره کرده بودند در دادگاه ناحیه 4 و به نوعی ناحیه 9 به طور گسترده تر و با جزیات دستور رو بلاک کرده. من تا الان چیزی نخوندم که بگن ناحیه 9 تاثیری نداره. اتفاقن اظهار امیدواری در مقالات دیدم که تو این مدت باقی مانده تا 12 جون، نتیجه دادگاه ناحیه 9 هم آماده بشه.

انرژی مثبت یادتون نره
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، fb2016 ، شهرادلیلا ، arezoo dream ، فافافا ، onasiss ، bsbali ، V_B ، bah90
سلام ، یک سوال ، نامه بانک برای تمکن مالی اسپانسر ، واسه یکماه و نیم قبل از مصاحبه باشه مشکل نداره؟اخه از امریکا تا برسه دست من حداقل یکماه طول میکشه ، مشکلی نداره؟ و اینکه برای جولای کسی تا حالا وقت مصاحبه گرفته؟! کتگوریF2A لطفا جواب بدین
f2a
pd: 10 sep 2015
اپروو: 13.1 2016
ارسال مدارک:  sep   2016
کامپلیت :45 روز بعد
نامه مصاحبه: منتظر
مکان مصاحبه : ایروان
تاریخ مصاحبه:
سربازی : معافیت
نتیجه : به امید خدا یکضرب

پاسخ
تشکر کنندگان: