کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
(2017-05-09 ساعت 14:29)payam67 نوشته:  احتمالش هست اقا کاوه که خیلی طول بکشه ؟
گرفتن ویزا چند درصد الان قطعی میشه واسه من که فقط خدمتم ارتش بوده . دیگه مشکلی نداره پروندم

اگه شغل دولتی و مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا بالاتر ندارید (مخصوصاً رشته حساس)، یا یکضرب میگیرید یا کلیرنس 2 تا 3 ماه (در حالت عادی)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 16:02)miladdolatyar نوشته:  سلام خدمت شما ، جناب كاوه يه سوال  ،  فرم ٢٦٠ يه قسمت هست نوشته :
Do you have documentation  to establish that you have received vaccination in accordance with i.s law ?
اينو چي بايد بزنم ؟ بله يا خير؟

به این سوال Yes بزنید.
برای توضیحات به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid756589
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 16:48)Sepideh.m.s نوشته:  سلام . امسال لاتاری برنده شدم. منتها زمان ثبت نام مجرد بودم. الان اگه بخوام اسم همسرم رو بیارم. قبول میکنن یا نه؟ ممنون میشم بگید گه چه کاری باید انجام بدم

بله برای همسرتون هم ویزا قابل صدور هست. برای اضافه کردن عضو جدید به کیس از Add Applicant بالای لیست اعضا در صفحه اصلی فرم DS-260 استفاده کنید.
راهنمای تغییر اعضای کیس رو حتماً مطالعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid756224
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 18:03)miladdolatyar نوشته:  وًيه سوالي ديگه كه شديداً رو مخمه اينه ، در اخر فرم وقتي sign and submit application رو مي زنم ، خطا ميده ميگه كيس نامبري كه براي ورود زيدي با اين كيس نامبري كه در اخر زدي تطابق نداره !!!!!!!!!!

به این پست مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid756784
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 18:33)Kaveh نوشته:  
(2017-05-09 ساعت 10:46)MOSTAFANETY نوشته:  جناب کاوه عزیز
سلام
میشه ی مقداری توضیحات درمورد قسمت شغل بدید؟
من مدیر تولید و فروش یک شرکت تولیدی خصوصی هستم ولی توی لیست بیمه عنوان شغلیم کارمند زده شده.
کارت بازرگانی هم دارم که برا خودم شخصا واردات میکنم گاهی.البته انقضاش پارسال تموم شده و تمدید نکردم. ولی سال های قبلش کار کردم و مالیات دادم.
الان occupation  و job title  رو چه بزنم؟مثلا اولی رو بزنم کارمند و دومی رو مدیر تولید؟
کارت بازرگانی رو هم بعنوان شغل قبلی بزنم و کارفرماش خودم باشم؟
همچنین اونجا که میپرسه میخوای در آمریکا چه شغلی داشته باشی باید چی بگم؟

occupation رو بیزینس و job title رو مدیر تولید بنویسید. (اگه کارمند بنویسید مشخص نمیشه دقیقاً چه کاری انجام میدید)

کارت بازرگانی اگه کاربرد شخصی داشته، نیاز نیست بعنوان شغل قبلی بنویسید. ذاتاً داشتن و استفاده از کارت بازرگانی شغل محسوب نمیشه اگه یکی مثلاً شغلش ترخیص‌کار باشه همون ترخیص‌کار رو مینویسه نه کارت بازرگانی

شغل آمریکا رو باز میتونید بیزینس بزنید یا اینکه Other بزنید و در توضیح بنویسید هنوز مشخص نیست. (و بعد از مهاجرت نسبت به شرایط محیط تحقیق میکنید و ...)

(2017-05-09 ساعت 10:46)MOSTAFANETY نوشته:  سوال دیگه هم درمورد ادرس سکونت در آمریکا: من ادرس برا ارسال گرین کارت دارم ولی آدرس سکونت رو حتما باید بزنم؟ نمیشه بزنم الان نمیدونم یا این نکته منفیه؟

اگه منظورتون Permanent Address هست بله میتونید بنویسید هنوز مشخص نیست و حداقل شهر و ایالت رو مشخص کنید یا اینکه آدرس هتل بدید
این آدرس رو در مراحل مختلف میتونید تغییر بدید (در فرم 260، در مصاحبه، در فرودگاه [امور مهاجرت]، در آمریکا)

بله permanent address
فکر میکنید نوشتن اسم شهر و ایالت نسبت به اینکه بگم هنوز مشخص نیست مزیت داره؟
2018AS25** : case number
2017may06 :  seen   
کیس اصلی : همسرم
تعداد نفرات : 2 نفر
نظام وظیفه : معافیت
تحصیلات : فوق لیسانس مهندسی و دندانپزشکی
درحال پر کردن فرم DS-260
پاسخ
تشکر کنندگان:
درمورد تمکن مالی:
سپرده بلند مدت هم قابل قبول هست یا باید از حساب جاری پرینت گرفت؟
فقط پرینت موجودی لحظه ای لازمه یا گردش مالی چند ماهه لازمه؟
برای 2 نفر چقدر موجودی لازمه؟ اگر زیاد باشه مشکلی نیست؟ ( یکی از دوستان من در سفارت انگلیس با این مشکل برخورد کرد که گفتن این موجودی به شغل شما نمیاد! از کجا آوردی؟ و مجبور شد که قولنامه زمین ترجمه کنه بگه زمین ارث رسیده)
درحال پر کردن فرم DS-260
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 18:40)Kaveh نوشته:  
(2017-05-09 ساعت 14:29)payam67 نوشته:  احتمالش هست اقا کاوه که خیلی طول بکشه ؟
گرفتن ویزا چند درصد الان قطعی میشه واسه من که فقط خدمتم ارتش بوده . دیگه مشکلی نداره پروندم

اگه شغل دولتی و مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا بالاتر ندارید (مخصوصاً رشته حساس)، یا یکضرب میگیرید یا کلیرنس 2 تا 3 ماه (در حالت عادی)

لیسانس نرم افزار کامپیوتر هستم . با معدل 13.5.

امیدوارم گیر ندن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
يك سوال دارم شغل من كارگرداني و كارتون بود و بعدش هم مدتي در بيمه كار ميكردم ولي الان خانهدار هستم در محل كار بايد چه چيزي بنويسم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 21:44)MOSTAFANETY نوشته:  
(2017-05-09 ساعت 18:33)Kaveh نوشته:  
(2017-05-09 ساعت 10:46)MOSTAFANETY نوشته:  جناب کاوه عزیز
سلام
میشه ی مقداری توضیحات درمورد قسمت شغل بدید؟
من مدیر تولید و فروش یک شرکت تولیدی خصوصی هستم ولی توی لیست بیمه عنوان شغلیم کارمند زده شده.
کارت بازرگانی هم دارم که برا خودم شخصا واردات میکنم گاهی.البته انقضاش پارسال تموم شده و تمدید نکردم. ولی سال های قبلش کار کردم و مالیات دادم.
الان occupation  و job title  رو چه بزنم؟مثلا اولی رو بزنم کارمند و دومی رو مدیر تولید؟
کارت بازرگانی رو هم بعنوان شغل قبلی بزنم و کارفرماش خودم باشم؟
همچنین اونجا که میپرسه میخوای در آمریکا چه شغلی داشته باشی باید چی بگم؟

occupation رو بیزینس و job title رو مدیر تولید بنویسید. (اگه کارمند بنویسید مشخص نمیشه دقیقاً چه کاری انجام میدید)

کارت بازرگانی اگه کاربرد شخصی داشته، نیاز نیست بعنوان شغل قبلی بنویسید. ذاتاً داشتن و استفاده از کارت بازرگانی شغل محسوب نمیشه اگه یکی مثلاً شغلش ترخیص‌کار باشه همون ترخیص‌کار رو مینویسه نه کارت بازرگانی

شغل آمریکا رو باز میتونید بیزینس بزنید یا اینکه Other بزنید و در توضیح بنویسید هنوز مشخص نیست. (و بعد از مهاجرت نسبت به شرایط محیط تحقیق میکنید و ...)

(2017-05-09 ساعت 10:46)MOSTAFANETY نوشته:  سوال دیگه هم درمورد ادرس سکونت در آمریکا: من ادرس برا ارسال گرین کارت دارم ولی آدرس سکونت رو حتما باید بزنم؟ نمیشه بزنم الان نمیدونم یا این نکته منفیه؟

اگه منظورتون Permanent Address هست بله میتونید بنویسید هنوز مشخص نیست و حداقل شهر و ایالت رو مشخص کنید یا اینکه آدرس هتل بدید
این آدرس رو در مراحل مختلف میتونید تغییر بدید (در فرم 260، در مصاحبه، در فرودگاه [امور مهاجرت]، در آمریکا)

بله permanent address
فکر میکنید نوشتن اسم شهر و ایالت نسبت به اینکه بگم هنوز مشخص نیست مزیت داره؟

ممنون
ی سوال دیگه: supervisor name میشه اسم مدیر عامل یا رئیس هیئت مدیره یا هیچ کدوم؟
درحال پر کردن فرم DS-260
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 23:25)Kaveh نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 22:36)Ramintn نوشته:  بچه ها یه سول مهم،،من تو فرم محل خدمت رو نوشتم army و درجه رو نوشتم second ostovar
اما من تو سپاه خدمت کردم ،تو کارت پایان خدمتم هیچی ننوشته فقط تو قسمت درجه نوشته رزم دار دوم،،رزم دار فقط تو سپاه است،اینکه تو فرم اینو ننوشتم میتونه مشکل ساز باشه؟بنظرتون واقعیت رو بگم یا همون army موقع مصاحبه؟
بنظرتون به اینکه کجا خدمت کردی گیر میدن؟
ایا لازمه میل بزنم تا فرمو برای اصلاح باز کنن؟

نگران نباشید، هر چی پرسیدن واقعیت رو بگید.

به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid756529

ببخشید همسر من هم مثل ایشون سپاه خدمت کردند میشه لطف کنید بگید ما که هنوز فرم و تکمیل نکردیم بهتره محل خدمت و چی وارد کنیم؟
ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
جناب کاوه اگه مثلا یکی مجرد باشه و فرم ۲۶۰ هم سابمیت کرده باشه بصورت مجرد،ولی مثلا چند ماه بعدش ازدواج کنه،اون موقع تکلیفش چیه؟
باید بگه مجردم یا تکلیف همسرش چیه؟ چون تو شناسنامم مهر میخوره،،
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 14:10)Kaveh نوشته:  
(2017-05-09 ساعت 02:43)امیر 62 نوشته:  جناب کاوه ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون. فقط به نظرتون چون نوع بیماری الان توی فرم مطرح نمیشه بهتر نیست تو قسمت توضیحات سربازی به جای اینکه بنویسم
معافیت پزشکی فقط معافیت خالی بنویسم ؟

نیاز نیست در فرم DS-260 علت معافیت رو توضیح بدید. به سوال Have you ever served in the military? جواب No بدید کافیه و توضیح نمیخواد
(البته در برای اتباع بعضی کشورها، در شرایط خاصی در حالت No هم توضیح خواسته شده)

سپاسگذارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 23:50)Solmaz.m نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 23:25)Kaveh نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 22:36)Ramintn نوشته:  بچه ها یه سول مهم،،من تو فرم محل خدمت رو نوشتم army و درجه رو نوشتم second ostovar
اما من تو سپاه خدمت کردم ،تو کارت پایان خدمتم هیچی ننوشته فقط تو قسمت درجه نوشته رزم دار دوم،،رزم دار فقط تو سپاه است،اینکه تو فرم اینو ننوشتم میتونه مشکل ساز باشه؟بنظرتون واقعیت رو بگم یا همون army موقع مصاحبه؟
بنظرتون به اینکه کجا خدمت کردی گیر میدن؟
ایا لازمه میل بزنم تا فرمو برای اصلاح باز کنن؟

نگران نباشید، هر چی پرسیدن واقعیت رو بگید.

به پست زیر مراجعه کنید:

ببخشید همسر من هم مثل ایشون سپاه خدمت کردند میشه لطف کنید بگید ما که هنوز فرم و تکمیل نکردیم بهتره محل خدمت و چی وارد کنیم؟
ممنون میشم
دوستان عزیز توصیه میکنم حتما حقیقت را بگید حتی اگر در فرمتون هم ننویسید در مصاحبه از شما سوال میشه . اگر در لاتاریهای دوره های گذشته هم بررسی کنید بسیاری از قبولیها در سپاه خدمت کرده بودند و تا جایی که میدونم هیچ کس را بخاطر خدمت سربازی در سپاه رد نکردند ولی اگر حقیقت را نگویید و بعدا مشخص شود که دروغ گفته اید بدون شک رد خواهید شد.
شماره کیس:××45 2017AS  
تاریخ رویت قبولی: ‎05 May‎
تعداد افراد:3 (برنده اصلی همسرم)
کنسولگری:انتخاب اولیه آنکارا و تغییر توسط سفارت به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 25 May
کارنت شدن کیس:  10 ژانویه
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 ژانویه
تاریخ مصاحبه: 23 مارچ
نتیجه: خودم AP آپدیتها 24,27,28 مارچ ، 4 می و 6 سپتامبر دوخطی و 6 سپتامبر or و 12 سپتامبر آپدیت مجدد و بالاخره 13 سپتامبر اسلش و بعد از یک ساعت ایشود و همان روز دریافت پاس و ویزا
همسر و فرزندم یک ضرب  دریافت ویزا 27مارچ
مقصد:Atlanta
پاسخ
تشکر کنندگان: Solmaz.m
(2017-05-10 ساعت 09:12)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-09 ساعت 23:50)Solmaz.m نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 23:25)Kaveh نوشته:  نگران نباشید، هر چی پرسیدن واقعیت رو بگید.

به پست زیر مراجعه کنید:

ممنون میشم
دوستان عزیز توصیه میکنم حتما حقیقت را بگید حتی اگر در فرمتون هم ننویسید در مصاحبه از شما سوال میشه . اگر در لاتاریهای دوره های گذشته هم بررسی کنید بسیاری از قبولیها در سپاه خدمت کرده بودند و تا جایی که میدونم  هیچ کس را بخاطر خدمت سربازی در سپاه رد نکردند ولی اگر حقیقت را نگویید و بعدا مشخص شود که دروغ گفته اید بدون شک رد خواهید شد.

دوست عزیز قبل مصاحبه باید بگیم که مثلا خدمت فلان جا بودیم اما تو فرم فلان جا نوشتیم یا اینکه اگه خودش پرسید بگیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-10 ساعت 10:24)Ramintn نوشته:  
(2017-05-10 ساعت 09:12)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-09 ساعت 23:50)Solmaz.m نوشته:  ببخشید همسر من هم مثل ایشون سپاه خدمت کردند میشه لطف کنید بگید ما که هنوز فرم و تکمیل نکردیم بهتره محل خدمت و چی وارد کنیم؟
ممنون میشم
دوستان عزیز توصیه میکنم حتما حقیقت را بگید حتی اگر در فرمتون هم ننویسید در مصاحبه از شما سوال میشه . اگر در لاتاریهای دوره های گذشته هم بررسی کنید بسیاری از قبولیها در سپاه خدمت کرده بودند و تا جایی که میدونم  هیچ کس را بخاطر خدمت سربازی در سپاه رد نکردند ولی اگر حقیقت را نگویید و بعدا مشخص شود که دروغ گفته اید بدون شک رد خواهید شد.

دوست عزیز قبل مصاحبه باید بگیم که مثلا خدمت فلان جا بودیم اما تو فرم فلان جا نوشتیم یا اینکه اگه خودش پرسید بگیم؟
اگر فرم و پر و تایید نهایی نکردید در فرم بنویسید ولی اگر فرمو تایید نهایی کردید حتما در مصاحبه حقیقت را بگید
شماره کیس:××45 2017AS  
تاریخ رویت قبولی: ‎05 May‎
تعداد افراد:3 (برنده اصلی همسرم)
کنسولگری:انتخاب اولیه آنکارا و تغییر توسط سفارت به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 25 May
کارنت شدن کیس:  10 ژانویه
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 ژانویه
تاریخ مصاحبه: 23 مارچ
نتیجه: خودم AP آپدیتها 24,27,28 مارچ ، 4 می و 6 سپتامبر دوخطی و 6 سپتامبر or و 12 سپتامبر آپدیت مجدد و بالاخره 13 سپتامبر اسلش و بعد از یک ساعت ایشود و همان روز دریافت پاس و ویزا
همسر و فرزندم یک ضرب  دریافت ویزا 27مارچ
مقصد:Atlanta
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان