مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Mrs.sara - 2017-03-24

(2017-03-24 ساعت 14:17)rainyday نوشته:  
(2017-03-24 ساعت 14:13)Sasa-t نوشته:  دستور سختگیری های شدید (Extreme vetting) که به تمام سفارت خانه ها اعلام شده . بچه ها انگار به ظاهر فرمان مهاجرتی متوقف شده، دولت در بحث مهاجرت و سخت گیری ها داره کار خودشو انجام می ده.

لیست سختگیری های شدید سفارت ها:

- مسافرت های ۱۵ ساله اخیر فرد متقاضی ویزا

- اسم خواهر و برادر \ فرزند\ همسرهای قبلی فرد متقاضی ویزا

- ادرس های فرد متقاضی ویزا در ۱۵ سال اخیر

- شماره پاسپورت های قبلی فرد متقاضی ویزا

- شغل ها و فعالیت های قبلی فرد متقاضی ویزا (به همراه توضیح مختصر) در ۱۵ سال اخیر

- تمام شماره تلفن های قبلی فرد متقاضی ویزا  در ۵ سال اخیر

- تمام آدرس های ایمیل، شبکه های اجتماعی فرد متقاضی ویزا در ۵ سال اخیر
والا ما که مشکلی نداریم
اگه بخواددکل اطلاعات قوم و خویشمون رو هم میدیم فقط بیخیال بشه

این لیست را قبلا هم می خواستند .
من دقیقن یادمه اسم خواهر برادر و شغلشون و ادرس هاشون یا جایی که پانزده سال گذشته زندگی کردم و یا کار کردم را در فرمها ازمون خواسته بودند .
حالا نمی دونم ربطی به همین برنامه گرفتن ویزا داشت یا چون همسرم پلیس فدرال بود ازمون خواسته بودند و قبل شروع پروسه ویزا چک کردن .
بعد ورودمم شبکه تلوزیونی فوکس و کی_ست باهام مصاحبه کردند که داخل سایتشون اخبار اون روزشون هنوز هست .
اول به منم پروسه کلرنس خورد اما فرداییش به موبایلمو زنگ زدن گفتن الان زود بیا سفارت ، البته اسپانسرم و شوهرم هر دو زنگ زدن با کنسول حرف زده بودن .
داخل فرودگاه پنج دقیقه ای کارهامون انجام شد رفتم خونه و سوشیال سکرتی هم چهار روزه اومد .
ما هم پروسه پر استرسی داشتیم اما خداوند خودش همه را حل کرد .
طی یک روز همچی را جوری تغییر داد که قابل باور نیست .
خودمم شاهد دعاهای دوستان مسیانیک بودم و امیدواریشون .
دوستان داخل ایران و خانواده که فقط انرژی منفی میدادن که ردت کردن برگرد وطنت از نو شروع کن زندگیتونو .
اما طی چند ساعت همچی متفاوت شد .
دوستانی که به محیط جدید زندگی میرید ، از من ناراحت نشوید دلیل حرفم اینه زندگیی نو را شروع کنید تا با فرهنگ و روش زندگیی متفاوت بتونید پیش برید .

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Mrs.sara - 2017-03-24

(2017-03-24 ساعت 10:45)zamini1975 نوشته:  
(2017-03-24 ساعت 09:06)Mrs.sara نوشته:  بنده به شخصه تمایل دارم کلیه پیامهایی که اینجا گذاشتم ریموو بشه ، کلیه فعالیتهای پاک بشه .
حساب کاربری ام هم پاک بشه .
از مدیر محترم درخواست دارم این کار را برام انجام بده .
زیرا مهاجرسرا قدیم واقعن عالی بود اما برخی از اقایون آمدن اینجا با همه کل کل کنند و نیش بزنن .
خواهشمند هستم من را کلا ریموو کنیدو هرچی فعالیت داشتم پاک بشه .
 از دیروز وقتی پستی رو که نوشته بودی از ایرونیها به دور باشین میخواستم جوابی برات بنویسم ولی خیلی سعی کردم که جواب ندم با این حرفت دیگه نتونستم. یادتون هست چند هفته پیش اینجا به التماس کردن افتاده بودین که تو رو خدا کمکم کنین ،وقت سفارت اله شده ، فلان فرم رو چی کار کنم ، استرس دارم شدید ، همسرم هم میگه نمیدونم کجا زنگ بزنم و اطلاعات بگیرم . دم به ثانیه پست میذاشتی و کمک میخواستی ،همه اینارو به تک تک دوستانی که اینجا کمکت کردن و ایرانی هم هستن مدیون هستی ، عوض توهین کردن باید از تک تک این عزیزان تشکر کنی .
مشکل دقیقن همینجاست که شما دلیل نوشتن اون پیام منو متوجه نشدید .
آقای از بدی ها سختی ها بدبختی ها کار زیاد نبودن تفریگاه و هزار چیز دیگه امریکا نوشتن .
منم گفتم بهتره از این مدل ایرانی ها که در امریکا زندگی میکنن ولی ناله میزنن امریکا ال بله ، دوری کنید
اما کسی زحمت نداد چهارتا پیام قبلتر را بخونه .
کسی مجبور نیست ابتدای زندگیش بره لسانجلس یا کالیفرنیا و...
زیرا هزینه زندگی در اون شهرها خیلی بالاست .
تصمیم گیری درست تر اینه از جایی شروع کنید که بتونید پس انداز کنید ، نه اینکه چون در اون شهرها ایرانی زیاده برم اونجا دلتنگ وطن نشم .
حالا متوجه میشوید منظورم چیه ؟
همه ماها دلیلی داشت که از ایران اومدیم بیرون ، پس دلایلمون یادمون نره .... و اینقده ناله نزنیم اینجا بده کار سخته تفریح نیست و زیر پای کسانی که در راهن رو خالی نکنیم .
بجاش انرژی مثبت بدید .
منم تا تعریف کردم برخی گفتن تازه دوهفتس رفتی ، صبر کن بعد .
منم تا اومدم زندگی طبیعیمو شروع کردم .

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farzadmohajer - 2017-03-24

(2017-03-24 ساعت 19:57)HamidHu نوشته:  
(2017-03-24 ساعت 18:57)farzadmohajer نوشته:  فقط اگه دوستی میتونه به kcc در رابطه با ارسال نامه دعوت ایمیلی بزنه ممنون میشم ...

بپرسه که نامه ها حداکثر تا چه زمانی ارسال خواهد شد . علت تاخیر  هم پرسیده بشه .

ممنون

Man chand tooz pish dobare tamas gereftam. Goftan ke hafteye akhre in mah bayad montazer bashim ke biad.

ممنون عزیز ... هفته آخر ماه فروردین یا مارچ ؟؟

اگه آخر فروردین باشه که خیلی دیره ... میشه مثل همون حکم ترامپ ...

خداکنه منظورش آخر مارچ باشه ...

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - HamidHu - 2017-03-24

(2017-03-24 ساعت 20:27)farzadmohajer نوشته:  
(2017-03-24 ساعت 18:57)farzadmohajer نوشته:  فقط اگه دوستی میتونه به kcc در رابطه با ارسال نامه دعوت ایمیلی بزنه ممنون میشم ...

ممنون

Man chand tooz pish dobare tamas gereftam. Goftan ke hafteye akhre in mah bayad montazer bashim ke biad.

Na manzooresh mahe March bud. Khahesh mikonam Smile

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Pooya - 2017-03-24

ممنون

مارچ دیگه. اونها که به فروردین اعلام نمیکنند.. قاعده ارسال نامه ها سال هاست که هنینطوره..نامه مربوط به مصاحبه ها اخر ماه میاد . خیلی زود اگه بیاد 22 23 ماه اما عموما تا 27 28 طول میکشه.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farzadmohajer - 2017-03-24

(2017-03-24 ساعت 20:54)minaz00 نوشته:  
(2017-03-24 ساعت 19:57)HamidHu نوشته:  Man chand tooz pish dobare tamas gereftam. Goftan ke hafteye akhre in mah bayad montazer bashim ke biad.

مارچ دیگه. اونها که به فروردین اعلام نمیکنند.. قاعده ارسال نامه ها سال هاست که هنینطوره..نامه مربوط به مصاحبه ها اخر ماه میاد . خیلی زود اگه بیاد 22 23 ماه اما عموما تا 27 28 طول میکشه.

ممنون دوست عزیز خودم ... خداروشکر زمان خوبی هست بنظرم ...

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - arezoo dream - 2017-03-24

سناتور چاك شومر رهبر اقليت هاي دمكرات گفته به استقلال گورساچ در ديوان عالي اعتماد ندارم(خبر خوبيه) اينجوري اگر اين قاضي تاييد نشه دولت براي برگردوندن حكم تعجيل سابق رو احتمالا نميكنه

خبر ديگه اينكه قاضي واتسون كه توي هاوايي حكمو تعليق كرده بود از طرف افرادي ناشناس تهديد شده، اين نشون ميده كه افراط گراهاي نژادپرست فعال شدن و اين به ضرر دولته كه اين حكم نژاد پرستانه رو امضا كرده

خبر ديگه هم اينكه مدارس كانادايي فعلا تحصيل دانشجوها رو در آمريكا به مدت نامعلومي معلق كردن( بخاطر اتفاقات اخير)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - onasiss - 2017-03-25

(2017-03-25 ساعت 00:43)Eyelash نوشته:  https://mobile.nytimes.com/2017/03/23/us/politics/visa-extreme-vetting-rex-tillerson.html?smid=tw-share&_r=0&referer=http%3A%2F%2Fm.facebook.com

خيلي از دوستان گفتن روند بررسي كساني كه چك خوردن كند شده، اين مقاله درباره ي اين موضوع

سلام دوست عزيز
من هر كاري كردم نتونستم لينك رو باز كنم اگر امكان داره خيلي مختصر و مفيد بفرماييد از مقاله چي دستگيرتون شد ????????

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - shahin.za - 2017-03-25

قاضی ویرجینیا با بلاک کردن ممنوعیت فرمان دوم ترامپ مخالفت کرده
لینک خبر
https://apnews.com/88dd57ae4b3144e7b4113057707ba716/Judge-in-Virginia-declines-to-block-travel-ban
اسوشییتت پرس خبرو گذاشته

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - arezoo dream - 2017-03-25

دوستان من لينكي كه از nytimes گذاشتينو خوندم
تيلرسون دستور داده كه شرايط سختگيرانه تري براي افراد اين شش كشور اعمال بشه بخصوص كساني كه به كشورايي سفر كردن كه تحت كنترل د ا ع ش هستن
گفته سفارتها اگر حس ميكنن ديتاهاشون كافي نيست بايد مصاحبه ها رو دوباره برگزار كنن
هر افيسر اجازه نداره بيش از ١٢٠ مصاحبه در روز انجام بده
سوالاتي هم كه قراره پرسيده بشه يكي از دوستان به اشتراك گذاشته
و اينكه تيلرسون گفته در صورت كوچكترين شك و شبهه اي ميتونن refuse كنن

يه سوال پيش مياد، خيلي از ما ايرانيها به عربستان واسه حج رفتيم، آيا اين مساله دردسر ميشه؟؟!!
و نهايت اينكه به نظر ميرسه با اين پروسه هاي سفت و سخت و امكان دوباره برگزار كردن مصاحبه ها پروسه كندتر بشه??

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - shahin.za - 2017-03-25

(2017-03-25 ساعت 01:02)onasiss نوشته:  
(2017-03-25 ساعت 00:43)Eyelash نوشته:  https://mobile.nytimes.com/2017/03/23/us/politics/visa-extreme-vetting-rex-tillerson.html?smid=tw-share&_r=0&referer=http%3A%2F%2Fm.facebook.com

خيلي از دوستان گفتن روند بررسي كساني كه چك خوردن كند شده، اين مقاله درباره ي اين موضوع

سلام دوست عزيز
من هر كاري كردم نتونستم لينك رو باز كنم اگر امكان داره خيلي مختصر و مفيد بفرماييد از مقاله چي دستگيرتون شد ????????

تو این مقاله گفته طبق دستور رکس تایلرسون به همه سفارتهای امریکا ازشون خواسته در مورد دادن هر گونه ویزا به شهروندان ۶ کشور عمدتا مسلمان بعضی سکیوریتی چک هارو در نظر بگیرن و سخت گیری کنن که این بر میگرده به قول انتخاباتی ترامپ در مورد امنیت امریکا،این سخت گیری شامل اروپا و افریقا و استرلیا و کره جنوبی و ... نمی شه و فقط ۶ کشور مد نظر هستن حتی در مورد اراق هم باید سخت گیری بشه
اما گفته این سخت گیری شفاف نیست چجوری باید بشه ولی اقداماتی مثل بررسی شبکه های اجتماعی و سفرهای فرد مورد نظر طی ۱۵ سال گذشته و ...
انجام میشه
و گفته این باعث بالا رفتن پروسه در سفارت ها میشه که باعث می شه وقت مصاحبه هارو در مواردی دوباره به افراد بدن تا مدارک کافی در صورتیکه ارسال نکرده به سفارت یا ارایه نکرده بدن
این نگرانی هم به خاطر اسلام گرایان افراطی گرفته شده
اما وکلا نظرشون اینکه این حالت که با توجه به ملیت و دین افراد گرفته شده نگران کنندست و باعث می شه ماهها و سالها این بررسی در مورد افراد صورت بگیره و طولانی بشه
این تصمیم روز ۶ مارس به سفارتها ابلاغ شده همون روزب که فرمان دوم مهاجرت ترامپ داده شد
اگر ایرادی در ترجمه خلاصه بوده باشه از دوستان عذرخواهی می کنم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - yami - 2017-03-25

(2017-03-24 ساعت 08:46)Mrs.sara نوشته:  
(2017-03-24 ساعت 01:34)yami نوشته:  
(2017-03-23 ساعت 20:49)marco250 نوشته:  
(2017-03-23 ساعت 01:08)Mrs.sara نوشته:  

اشتباهات همینه زیرا من در ایران از شانزده سالگی سرکار رفتم تا سی و سه سالگی ام . یک بچه را هم بی پدر  بزرگ کردم ،
به محض ورود به آمریکا مشغول به کار شدم . و هفته ای چهار روز کار میکنم ، باید بوق بزنم تا متوجه بشید ؟
خوبم خرج و مخارج مو می پردازم زیرا به مفت خوری عادت ندارم .
اما برای ما اقلیت های مذهبی ، اینجا برای زندگیی آرام بهتره .
شوهرمم چهل ساعت در هفته کار میکنه .
درضمن شاید من دوهفته است در آمریکا اما همسرم سال هاست شهروند آمریکاست .
بله من علاقه ای به داشتن دوستان ایرانی ندارم زیرا به اندازه کافی در ایران دوستان ایرانیی داشتم که از پشت خنجر بهمون زدند .
مجبور نیستید کالفرنیا یا لسانجلس زندگی کنید .
بیاید تگزاس مثل همسرم سه سال مستاجر باشید بعد وام بگیرید خونه بسازید و امکانات زندگیتونو کامل کنید با مبلقی کمتر از کرایه خونه ، قسط وام بدید و هی نگید کرایه خونه میدید .
یه سکریتی آفیسر ساده هم ساعتی ۱۲ دلار میگیره در تگزاس . مجبور نیستید در ایالتهای شلوغ و پر هزینه زندگی کنید که .

نخیر نیازی به بوق زدن نیست!!
همین اقلیت مذهبی در بوق کردن و "دویست تا" دوست امریکایی که قید کردید کفایت میکند تا اخر داستان رو همه بخونن.
هم دینان شما در ایران کلی زحمت میکشن که چهره خوبی از اعتقاداتشان به نمایش بگذارند که خوشبختانه اکثر ما مهاجرین بعد از امدن به خارج ایران متوجه میشویم که نمایشی بیش نبوده. خودمم در سالت لیک سیتی افتخار آشناییشان را داشتم.
در اینکه به شماها در ایران سخت میگذرد شکی نیست ولی از فرصت امدن به اینجا و انسان بهتری شدن بصورت واقعی استفاده کنید و ان نمایشهای ایران را در اینجا به عمل تبدیل کنید.
دو هفته نشده با کسانی (خودم رو منظورم نیست) که اینجا اینقدر بی چشمداشت به شما فارغ از اعتقاداتتان کمک کردن اینگونه صحبت میکنید، وای بحال چند سال و چند دهه بعد.
متاسفانه علیرغم نداشتن اعتقادات مذهبی به این نتیجه رسیده ام که گاها باید انسانها بر اساس سیستم اعتقادی که در ان بزرگ شده اند قضاوت کنم چون فرصتِ فرصت دادن به همه را در تمام عمرمان نداریم.
یک مطلب دیگر را هم صرفا جهت یاداوری خدمتتان عرض کنم... همانطور که برای شما فرقی بین یک گینه استوائیایی معتقد به دین "۱" با یک گینه استوائیایی معتقد به دین "۲" نیست. حالا هر قدر هم که میخواهد بگوید که با شماره "۲" ها اصلا فرق دارد! شما هم اینجا از نظر ۹۹ درصد آمریکایی ها صرفا یک ایرانی "تیپیکال" هستید. پس سخت نگیرید و از انچه که علیرغم میل باطنی هستید، لذت ببرید... حداقل تا دو نیم سال بعد که گرین کارتتان ده ساله بشود و کاندیشن ش حذف بشود مجبورید ایرانی بمانید بعد از ان میتونید به یک زندگی "کاملا آمریکایی" با "همه چیز امریکایی" خودتون رو دعوت کنید.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - saba rad - 2017-03-25

دوستانببخشید اینجا میپرسم استتوس ready تو سایت ceac چه معنی میده اینترویو رفتم ای پی بودم امروزready شده

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Alirezania - 2017-03-25

(2017-03-25 ساعت 01:42)shahin.za نوشته:  
(2017-03-25 ساعت 01:02)onasiss نوشته:  

سلام دوست عزيز

تو این مقاله گفته طبق دستور رکس تایلرسون به همه سفارتهای آمریکا ازشون خواسته در مورد دادن هر گونه ویزا به شهروندان ۶ کشور عمدتا مسلمان بعضی سکیوریتی چک هارو در نظر بگیرن و سخت گیری کنن که این بر میگرده به قول انتخاباتی ترامپ در مورد امنیت آمریکا،این سخت گیری شامل اروپا و افریقا و استرلیا و کره جنوبی و ... نمی شه و فقط ۶ کشور مد نظر هستن حتی در مورد اراق هم باید سخت گیری بشه
اما گفته این سخت گیری شفاف نیست چجوری باید بشه ولی اقداماتی مثل بررسی شبکه های اجتماعی و سفرهای فرد مورد نظر طی ۱۵ سال گذشته و ...
انجام میشه
و گفته این باعث بالا رفتن پروسه در سفارت ها میشه که باعث می شه وقت مصاحبه هارو در مواردی دوباره به افراد بدن تا مدارک کافی در صورتیکه ارسال نکرده به سفارت یا ارایه نکرده بدن
این نگرانی هم به خاطر اسلام گرایان افراطی گرفته شده
اما وکلا نظرشون اینکه این حالت که با توجه به ملیت و دین افراد گرفته شده نگران کنندست و باعث می شه ماهها و سالها این بررسی در مورد افراد صورت بگیره و طولانی بشه
این تصمیم روز ۶ مارس به سفارتها ابلاغ شده همون روزب که فرمان دوم مهاجرت ترامپ داده شد
اگر ایرادی در ترجمه خلاصه بوده باشه از دوستان عذرخواهی می کنم

اراق و خوب اومدی برادر ????

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - fb2016 - 2017-03-25

(2017-03-25 ساعت 02:41)saba rad نوشته:  دوستانببخشید اینجا میپرسم استتوس ready تو سایت ceac چه معنی  میده اینترویو رفتم ای پی بودم امروزready شده

فكر ميكنم شما كلير شدين ??