مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - bobby - 2010-07-29

با سلام
میخواستم بدونم که حتما باید مدرک هر دو زبان رو داشته باشیم ؟؟؟ ما داریم واسهIELTS میخونیم

تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - OMID_R - 2010-07-29

(2010-07-29 ساعت 16:07)bobby نوشته:  با سلام
میخواستم بدونم که حتما باید مدرک هر دو زبان رو داشته باشیم ؟؟؟ ما داریم واسهIELTS میخونیم

سلام
نه نیازی نیست برای هر دو مدرک داشته باشی همون IELTS کفایت میکنه؛البته اگه داشته باشی خیلی بهتره چون امتیاز بیشتری کسب میکنی
با آرزوی موفقیت در IELTS

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - User - 2010-07-29

(2010-07-28 ساعت 21:15)lottary_gc نوشته:  دست شما درد نکنه، خیلی عالی بود.
من می خواستم بپرسم که سطح زبان فرزندان و همسر هم تو پروسه تاثیر داره؟

مطابق با فاکتورهایی که نوشته شده، فقط سطح زبان متقاضی اصلی مهم است و امتیاز با توجه به اون محاسبه میشه.
(2010-07-29 ساعت 16:07)bobby نوشته:  با سلام

همونطور که دوستمون امید گفتند الزامی در داشتن هر دو مدرک انگلیسی و فرانسه نیست. اما اگر سطح زبان فرانسه شما خوب است و می خواهید از آن هم امتیازی کسب کنید باید حتما مدرک TEF را نشان دهید.
و البته تشکیل پرونده بدون وجود دست کم یکی از این دو مدرک امکان پذیر نیست.
با آرزوی موفقیت در IELTS

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - OMID_R - 2010-07-30

با سلام
با توجه به اینکه عده ای از دوستان (از جمله خودم) کسی رو در کانادا نداریم که بتونیم از کارفرمایی کانادایی پیشنهاد کاری بگیریم ؛ آیا روشهایی برای ارسال رزومه و دریافت پیشنهاد کاری به صورت غیر حضوری وجود داره؟
اگه کسی از دوستان لینکی از این مراجع (معتبر) داره لطف کنه برای بقیه بزاره
با تشکر - باقی بقایتان

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - OMID_R - 2010-07-31

با سلام و تشکر از USER عزیز که با صبر و متانت همه سوالات با ربط و بی ربطه ما رو جواب میده
میخواستم در مورد گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه سوال کنم که تا چه حد این گواهی برای اداره مهاجرت کانادا معتبره چون تو کشور ما افراد به دلایل زیادی دچار سوء سابقه میشن از زمان دانشگاه گرفته (کله هایی سرشار از قرمه سبزی) تا زمان ازدواج و خدایی نکرده طلاق و (مهریه و نفقه و....) تا چک و سفته و غیره و غیره ... آیا تمام کسانی که دادگاه و بازداشتگاه و زندان میرن دیگه کارشون تمومه و باید در این گوشه دنیا بسازن و بسوزن؟؟
آیا اداره مهاجرت کانادا تمام سیاسیون و کلاهبرداران و قاتلین بلفطره و بلفعله و افراد بیگناهی که به دلایل واهی سر از زندان و بازداشتگاه در میارن رو با یک چوب میزنه؟؟
خیلی از دوستان من هستن که به خاطر نوسانات بازار دچار ور شکستگی شدن و یا با خانوماشون دچار مشکل شدن و دارای سوء سابقه هستن یعنی هیچ راهی برای توجیح جرم غیر عمدی که مرتکب شدن وجود نداره؟ با تشکر
باقی بقایتان

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - User - 2010-08-01

(2010-07-31 ساعت 15:55)OMID_R نوشته:  با سلام و تشکر از USER عزیز که با صبر و متانت همه سوالات با ربط و بی ربطه ما رو جواب میده
میخواستم در مورد گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه سوال کنم که تا چه حد این گواهی برای اداره مهاجرت کانادا معتبره چون تو کشور ما افراد به دلایل زیادی دچار سوء سابقه میشن از زمان دانشگاه گرفته (کله هایی سرشار از قرمه سبزی) تا زمان ازدواج و خدایی نکرده طلاق و (مهریه و نفقه و....) تا چک و سفته و غیره و غیره ... آیا تمام کسانی که دادگاه و بازداشتگاه و زندان میرن دیگه کارشون تمومه و باید در این گوشه دنیا بسازن و بسوزن؟؟
آیا اداره مهاجرت کانادا تمام سیاسیون و کلاهبرداران و قاتلین بلفطره و بلفعله و افراد بیگناهی که به دلایل واهی سر از زندان و بازداشتگاه در میارن رو با یک چوب میزنه؟؟
خیلی از دوستان من هستن که به خاطر نوسانات بازار دچار ور شکستگی شدن و یا با خانوماشون دچار مشکل شدن و دارای سوء سابقه هستن یعنی هیچ راهی برای توجیح جرم غیر عمدی که مرتکب شدن وجود نداره؟ با تشکر
باقی بقایتان

امید جان خواهش می کنم.
این سایت با هدف اطلاعرسانی بنیان گذاشته شده، باید از بنیانگذازش تشکر کنیم به خاطر فضای رایگانی که در اختیار ماست.

راستش سوال شما دقیقا به جایی بر می گرده که من هیچ اطلاعاتی ندارم! بنابراین هر چه می گویم صرفا نظرات شخصی بنده است:
من فکر می کنم گواهی سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا مانند دیگر مدارک که از نظر اداره مهاجرت درجه بندی میشن، متفاوت ارزیابی میشه. البته من تاحالا ندیده ام گواهی سوء پیشینه ای که توش آیا می نویسند دلیل محکومیت رو یا نه؟
قاعدتا اگر دلیل محکومیت رو بنویسند پس نباید خیلی مشکل باشه! چون در اون صورت راحت می تونن تمایز قایل بشوند بین یک فردی که کله اش بوی قرمه سبزی می داده با کسی که به خاطر مثلا دزدی زندان بوده.

اما اگر دلیل محکومیت ذکر نشود نمی دانم دولت کانادا از روی چه مدرکی می خواهد تمایز قائل شود بین این افراد!
کار بهتر را آمریکا انجام میدهد، یعنی به کل این گواهی رو قبول ندارد! و اصلا از متقاضیان ویزا همچین گواهی ای را نمی خواهد!

موفق باشید

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - online27H - 2010-08-01

امید جان اول بگم که سوء پیشینه امکان محو شدن داره با یکسری از اما و اگر ها ولی اگر مورد خاصی نباشد میشود محو کرد - بعد چیزهایی که باعث ایجاد پیشینه میشود موارد گوناگون دارد و هر چیزی باعث ایجاد پیشینه برای فرد نمیشود - دولت کانادا از فرد علت مشکل پیش آمده را میپرسد و او را مورد روانکاوی قرار میدهد ( مثل سوالهایی که آفیسر میپرسه که مثلاً اگر تو جلسه ای باشی و بچت زنگ بزنه چیکار میکنی ؟!!! )

من توصیه میکنم برای اینکه درک بهتری از مسائل مربوطه داشته باشی به وبلاگهایی که داستان مهاجرت خود را به این طریق خاطره نویسی کرده اند سری بزنی ... من در یک تایپیک بالای 20 وبلاگ از طریق مهاجرت تخصصی رو معرفی کرده ام ولی متاسفانه لینکش رو پیدا نکردم ...

باز اگه سوال موردی بود در خدمتم ... با عرض معذرت از یوزر عزیز بابت تداخل در موضوع مورد بحث

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - amirali_910 - 2010-08-02

سلام
من لیسانس زیست شناسی دارم و دبیر رسمی آموزش وپرورش هستم (با ۸ سال سابقه) ، می تونم اقدام کنم؟

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - User - 2010-08-02

(2010-08-02 ساعت 10:42)amirali_910 نوشته:  سلام
من لیسانس زیست شناسی دارم و دبیر رسمی آموزش وپرورش هستم (با ۸ سال سابقه) ، می تونم اقدام کنم؟

سلام
رشته تحصیلی شما به تازگی در لیست رشته های مورد نیاز بازار کار کانادا قرار گرفته است. اما شغل شما (تدریس) جزو کدهای شغلی نیست. به عبارتی برای اینکه درخواست شما در لیست پرونده های مشاغل مورد نیاز قرار بگیرد باید گواهی کار در رشته زیست شناسی را داشته باشید. (کارشناس آزمایشگاه پزشکی، کارشناس کنترل کیفی در صنایع غذایی، دارویی...).

اگر سابقه کار در یکی از این مشاغل مرتبط با علوم زیستی و گواهی رسمی نشان دهنده آن را داشته باشید درخواست شما با اولویت بررسی خواهد شد، در غیر این صورت پرونده شما بدون اولویت بررسی خواهد شد که مدت زمان بیشتری طول می کشد.

برای اطلاعات بیشتر به اداره مهاجرت کانادا (لینک در پست اول) مراجعه کنید.

موفق باشید

متشکرم که جواب دادین
یعنی من میتونم درخواست بدم و 21 امتیاز (بابت 4سال سابقه) بگیرم؟
(توضیح: از قوانین آگاهی دارم آخه یه هفته اس همه ی سایت ها رو شخم زدم (از جمله cic ) از چند تا وکیل هم پرسیدم که جواب قاطعی ندادن)

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - online27H - 2010-08-02

در مورد زیست شناسی هم بگم یکی از علومی که در کشورهای اروپایی و آمریکایی خیلی به آن اهمیت داده میشود همین علوم زیست شناسی است ... در صورتی که شما اطلاعات و تحقیقات گونه های زیست محیطی در منطقه خود (ایران ) رو هم بدانید ، مطالعه کرده باشید و یا تحقیقی ارائه داده باشید درصد گرفتن شغل بالاتری نسبت به تدریس در محیط درسی را خواهید داشت ...

از راهنماییتون خیلی متشکرم.

با توجه به اینکه سابقه کار تحقیقاتی ندارم
می خوام بدونم با توجه به پاراگراف زیر که در توصیف شاخه ۲۱۲۱ (زیست) در سایت CIC نوشته شده آیا تدریس (سابقه معلمی) تحت عنوان educational institutions پذیرفته می شه؟ و امتیاز ۲۱ را در جدول برای آن منظور می کنند؟
اگه سابقه تدریس بصورت متصدی امور آزمایشگاهی در دبیرستان باشه چی؟

۲۱۲۱ Biologists and Related Scientists
Biologists and related scientists conduct basic and applied research to extend knowledge of living organisms, to manage natural resources, and to develop new practices and products related to medicine and agriculture. They are employed in both laboratory and field settings by governments, environmental consulting companies, resource and utilities companies, chemical, pharmaceutical and biotechnical companies and health and educational institutions
مشخصات نویسنده
مریم
دوشنبه 11 مرداد ماه سال 1389 ساعت 8:15 PM

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - OMID_R - 2010-08-02

(2010-08-02 ساعت 20:37)amirali_910 نوشته:  از راهنماییتون خیلی متشکرم.

با توجه به اینکه سابقه کار تحقیقاتی ندارم
می خوام بدونم با توجه به پاراگراف زیر که در توصیف شاخه ۲۱۲۱ (زیست) در سایت CIC نوشته شده آیا تدریس (سابقه معلمی) تحت عنوان educational institutions پذیرفته می شه؟ و امتیاز ۲۱ را در جدول برای آن منظور می کنند؟
اگه سابقه تدریس بصورت متصدی امور آزمایشگاهی در دبیرستان باشه چی؟

۲۱۲۱ Biologists and Related Scientists
Biologists and related scientists conduct basic and applied research to extend knowledge of living organisms, to manage natural resources, and to develop new practices and products related to medicine and agriculture. They are employed in both laboratory and field settings by governments, environmental consulting companies, resource and utilities companies, chemical, pharmaceutical and biotechnical companies and health and educational institutions
مشخصات نویسنده
مریم
دوشنبه 11 مرداد ماه سال 1389 ساعت 8:15 PM
سلام
من همین چند دقیقه پیش در مورد کیس شما با یک وکیل مهاجرتی صحبت کردم طبق اظهارات ایشان شما میتونین 21 امتیاز (مربوط به تجربه کاری مرتبط ) رو کسب کنین
البته حرف این وکیلها همیشه با یک شاید و اگری همراهه که آدمو گیج میکنه. ولی شما که چاره ای ندارین !! نمیتونین که سابقه کاری جعل کنین پس دل به سرنوشت بسپرین و فرمها رو پر کنین ما هم براتون دعا می کنیم Big Grin
باقی بقایتان

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - amirali_910 - 2010-08-03

دوباره سلام
خیلی خیلی ممنونم بابت پیگیریتون
منم برای مستجاب شدن دعای شما دعا میکنم!
اینجوری که بوش میاد هنوز باید تحقیق کنم تا مطمئن بشم(آیکون لب و لوچه ی آویزون!)

RE: قوانین جدید مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری - Linspire - 2010-08-05

سلام
من امروز داشتم یکسری جستجو میکردم که با یه فایل آمادگی برای مصاحبه برای کانادا روبرو شدم
دیدم بد نیست اینجا باشه تا بقیه ازش استفاده کنند
در ضمن من ارتباتی با این آقای وکیل ندارم ها Cool