مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Macy - 2014-12-22

(2014-11-22 ساعت 04:55)alireza_guitar نوشته:   تا جایی که میدونم هر نفر 10 هزار دلار میتونه با خودش به آمریکا بیاره!
با این تفاسیر اگر کسی بخواد پول زیادی رو مثلا 40 هزار دلار از طریق ویزای توریستی که داره، وارد آمریکا بکنه مشکلی نیست؟ به آفیسر بگه میخوام خرج کنم یا شاید برای شریک شدن و شروع یه پروسه E2 بخوام سرمایه گذاری کنم!
حالا با ویزای توریستی میشه این مبلغ رو برد یا نه؟

دوست عزيز شما به عنوان توريست بهتره زير ١٠٠٠٠$ ببريد ، كساني مي تونن بالاي ١٠٠٠٠$ ببرند كه مقيم هستند و حتما بايد در فرمشون اعلام كنن كه چه مقدار پول به همراه دارند و اين پول از كجا اومده ، ١٠٠٠٠$ براي يه توريست كم نيست ، اگر شما با ويزاي توريستي سفر مي كنيد به هيچ عنوان نبايد در مورد اقامت صحبتي بكنيد، در ضمن من شنيدم كه مبلغ بالاي ١٠٠٠٠$ ٣٠٪ ماليات براش تعلق ميگيره ، شخص ديگري هم تعريف مي كرد به دليل همراه داشتن پول زياد ويزاي يك ماهه براش تعلق گرفته

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ایلیانا - 2014-12-22

(2014-12-20 ساعت 22:06)alireza_guitar نوشته:  
(2014-12-20 ساعت 21:43)mom نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز
برادرم چند سالیه که واسم اپلای کرده.ایا می شود با این شرایط ویزای توریستی گرفت؟کلا راهی هست؟

یکی از فامیل های ما با توجه به داشتن پرونده مهاجرتی برای توریستی اقدام کرد و موفق به اخذ ویزا توریستی شد و بعد از چند بار تمدید اون در خاک آمریکا، نوبت گرین کارتش رسید و داخل خود آمریکا مصاحبه انجام داد و در حال حاضر گرین کارت دستشه!
بنده هم با یه سری شرایط خاص که در امضام میبینی اقدام کردم برای توریستی....دیماه مصاحبه دارم

دوست عزیز اگر با وجود کیس نامبر به شما ویزا دادن لطفا حتما بگین که منم اقدام کنم ... امیدوارم موفق باشین و همیشه پر امید ...

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - leilav_1984 - 2014-12-22

سلام
من قصد داشتم برای دیدن برادرم که در آمریکا دانشجوست به اونجا سفر کنم؛ درخواست ویزای B2 دادم و چند روز پیش هم در Yerevan مصاحبه و متأسفانه رد شدم.
با توجه به اینکه متأهل هستم (و همسرم هم درخواست نداد، برای اینکه مثلاً ضمانت بازگشت من باشه)
و همچنین شغل دولتی به علاوه عضویت در هیئت مدیره یک شرکت هم دارم
فکر می کردم با درخواستم موافقت بشه
حقیقتاً هم قصد موندن در آمریکا رو نداشتم، اما گویا قربانی عدم صداقت هم وطنهایی شدم که خلاف گفته هاشون عمل کردن! Sad
البته باید بگم که سالی سه چهار سفر داشتم، ولی شنگن نه

با توجه به شرایطی که گفتم؛ ممنون میشم بهم راهنمایی بدین:
1- در یکی از تاپیکها خوندم که داشتن بستگان درجه یک در آمریکا شانس گرفتن ویزای توریستی رو خیلی کم می کنه. بنابراین آیا نباید حضور برادرم در آمریکا رو عنوان می کردم؟ برعکس من در جواب سؤال اول مصاحبه که قصد سفر بود، صادقانه "ملاقات برادرم" رو گفتم!
و حالا که یکبار این دلیل رو ذکر کردم و نوشتم که ایشون در آمریکا هست، دفعات بعد حماقته که این رو کتمان کنم، درسته؟
2- برای افزایش شانس موفقیت، پیشنهادتون اینه که بار بعد:
-با همسرم دوتایی
-با پدر و مادرم (که قبلاً سفر به آمریکا داشتن) سه تایی
-باز هم تنها
درخواست کنم؟!
3- چند وقت بعد از مصاحبه اخیر، درخواست مجدد ویزا منطقیه؟ با توجه به اینکه واقعا دلتنگ برادرم هستم و از نظر عاطفی تحت فشارم
4- شاید سؤال احمقانه ای باشه؛ ولی اگر به سفیر در ارمنستان ایمیل بزنم و بگم در مورد من سؤتفاهم شده و دلتنگ تنها برادرم هستم و... آیا ممکنه تجدید نظری بشه؟!
5- آیا برادرم که با ویزای تحصیلی در آمریکاست، می تونه برای من دعوتنامه بفرسته؟ البته فکر کنم دعوتنامه رسمی نشه، ولی آیا دعوتنامه شخصی خطاب به من کمکی خواهد کرد؟

متشکرم از توجهتون Shy

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ایلیانا - 2014-12-22

(2014-12-22 ساعت 12:40)leilav_1984 نوشته:  سلام
من قصد داشتم برای دیدن برادرم که در آمریکا دانشجوست به اونجا سفر کنم؛ درخواست ویزای B2 دادم و چند روز پیش هم در Yerevan مصاحبه و متأسفانه رد شدم.
با توجه به اینکه متأهل هستم (و همسرم هم درخواست نداد، برای اینکه مثلاً ضمانت بازگشت من باشه)
حقیقتاً هم قصد موندن در آمریکا رو نداشتم، اما گویا قربانی عدم صداقت هم وطنهایی شدم که خلاف گفته هاشون عمل کردن! Sad

1- در یکی از تاپیکها خوندم که داشتن بستگان درجه یک در آمریکا شانس گرفتن ویزای توریستی رو خیلی کم می کنه. بنابراین آیا نباید حضور برادرم در آمریکا رو عنوان می کردم؟ برعکس من در جواب سؤال اول مصاحبه که قصد سفر بود، صادقانه "ملاقات برادرم" رو گفتم!
و حالا که یکبار این دلیل رو ذکر کردم و نوشتم که ایشون در آمریکا هست، دفعات بعد حماقته که این رو کتمان کنم، درسته؟
-با همسرم دوتایی
-باز هم تنها
درخواست کنم؟!
3- چند وقت بعد از مصاحبه اخیر، درخواست مجدد ویزا منطقیه؟ با توجه به اینکه واقعا دلتنگ برادرم هستم و از نظر عاطفی تحت فشارم
4- شاید سؤال ایوایانه ای باشه؛ ولی اگر به سفیر در ارمنستان ایمیل بزنم و بگم در مورد من سؤتفاهم شده و دلتنگ تنها برادرم هستم و... آیا ممکنه تجدید نظری بشه؟!
5- آیا برادرم که با ویزای تحصیلی در آمریکاست، می تونه برای من دعوتنامه بفرسته؟ البته فکر کنم دعوتنامه رسمی نشه، ولی آیا دعوتنامه شخصی خطاب به من کمکی خواهد کرد؟

متشکرم از توجهتون Shy

دوست عزیز به نظرم داشتن ویزای شنگن شرط مهمیه ... فکر نکنم نامه به سفارت کاری براتون از پیش ببره ... دلیلی نگفتن که چرا ردتون کردن؟

(2014-12-22 ساعت 12:44)ایلیانا نوشته:  دوست عزیز به نظرم داشتن ویزای شنگن شرط مهمیه ... فکر نکنم نامه به سفارت کاری براتون از پیش ببره ... دلیلی نگفتن که چرا ردتون کردن؟

دقیقاً این جمله رو گفت: دلیل منفی وجود نداره، ولی امروز حائز شرایط نیستید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2014-12-22

(2014-12-22 ساعت 12:40)leilav_1984 نوشته:  سلام

-با همسرم دوتایی
-باز هم تنها
درخواست کنم؟!
4- شاید سؤال ایوایانه ای باشه؛ ولی اگر به سفیر در ارمنستان ایمیل بزنم و بگم در مورد من سؤتفاهم شده و دلتنگ تنها برادرم هستم و... آیا ممکنه تجدید نظری بشه؟!

متشکرم از توجهتون Shy
1 - داشتن فامیل درجه یک شانس رو کم میکنه ولی دلیل اصلی رد شدن نیست . اگه کتمان میکردید به دلیل دروغگویی شانس دریافت ویزای آمریکا رو واسه همیشه از دست می دادید . یک لحظه فکر کنین که اونا ندونن که شما برادری تو آمریکا دارید
2 - زیاد فرق نداره . اگه واجد شرایط دریافت ویزا باشید در هر صورت با ویزای شما موافقت می شود
3 - حداقل 4 ماه
4 - خیر
5 - بی تاثیر نیست
در حالت کلی باید دنبال دلایل ریجکت باشید تا در درخواست بعدی اونا رو حذف کنید .

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza_guitar - 2014-12-22

(2014-12-22 ساعت 13:36)leilav_1984 نوشته:  
(2014-12-22 ساعت 12:44)ایلیانا نوشته:  دوست عزیز به نظرم داشتن ویزای شنگن شرط مهمیه ... فکر نکنم نامه به سفارت کاری براتون از پیش ببره ... دلیلی نگفتن که چرا ردتون کردن؟

دقیقاً این جمله رو گفت: دلیل منفی وجود نداره، ولی امروز حائز شرایط نیستید

تا جایی که تجربیات همه رو خوندم، ایروان و دبی برای کسانی که توی امریکا فامیا درجه یک دارن خیلییییی سخت گیری میکنه، اما ترکیه لطافت بیشتری به خرج میده.
به قول دوستمون باید دلیل ریجکتی رو پیدا کنید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza_guitar - 2014-12-22

(2014-12-22 ساعت 11:27)ایلیانا نوشته:  
(2014-12-20 ساعت 22:06)alireza_guitar نوشته:  
(2014-12-20 ساعت 21:43)mom نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز
برادرم چند سالیه که واسم اپلای کرده.ایا می شود با این شرایط ویزای توریستی گرفت؟کلا راهی هست؟

یکی از فامیل های ما با توجه به داشتن پرونده مهاجرتی برای توریستی اقدام کرد و موفق به اخذ ویزا توریستی شد و بعد از چند بار تمدید اون در خاک آمریکا، نوبت گرین کارتش رسید و داخل خود آمریکا مصاحبه انجام داد و در حال حاضر گرین کارت دستشه!
بنده هم با یه سری شرایط خاص که در امضام میبینی اقدام کردم برای توریستی....دیماه مصاحبه دارم

دوست عزیز اگر با وجود کیس نامبر به شما ویزا دادن لطفا حتما بگین که منم اقدام کنم ... امیدوارم موفق باشین و همیشه پر امید ...

من چون سال 2012 اقدام کردم هنوز پروندم توی uscis هست و به nvc نرفته. پس با این تفاسیر شماره پرونده ندارم.( شمارم با WAC شروع میشه )
اما در کل چشم اگر موفق شدم یا نشدم نتبجشو برای همه بازگو می کنم

(2014-12-22 ساعت 13:49)vahid.vp نوشته:  در حالت کلی باید دنبال دلایل ریجکت باشید تا در درخواست بعدی اونا رو حذف کنید .

(2014-12-22 ساعت 14:31)alireza_guitar نوشته:  به قول دوستمون باید دلیل ریجکتی رو پیدا کنید

خب از کجا باید بفهمم؟
با توجه به اینکه آفیسر بهم جواب داد: دلیل منفی وجود نداره، ولی امروز حائز شرایط نیستید

(2014-12-22 ساعت 15:03)leilav_1984 نوشته:  
(2014-12-22 ساعت 13:49)vahid.vp نوشته:  در حالت کلی باید دنبال دلایل ریجکت باشید تا در درخواست بعدی اونا رو حذف کنید .

(2014-12-22 ساعت 14:31)alireza_guitar نوشته:  به قول دوستمون باید دلیل ریجکتی رو پیدا کنید

خب از کجا باید بفهمم؟
با توجه به اینکه آفیسر بهم جواب داد: دلیل منفی وجود نداره، ولی امروز حائز شرایط نیستید
من فکر می کنم این سفارت ها در روز و ماه تعداد محدودی ویزا برای ارایه دارن. شاید تعداد به تعداو زیادی توی اون روز ویزا داده بودن و شانس شما به ته دیگ رسیده بوده.

(2014-12-22 ساعت 15:08)alireza_guitar نوشته:  من فکر می کنم این سفارت ها در روز و ماه تعداد محدودی ویزا برای ارایه دارن. شاید تعداد به تعداو زیادی توی اون روز ویزا داده بودن و شانس شما به ته دیگ رسیده بوده.

خودم هم همین حدس رو می زنم!
چون از شانس بد من، اون روز دو گروه 25..20 نفره که یکی تور تفریحی، و دیگری دانشجوی کلاس زبان (!!) بودن هم اومده بودن
و کلاً فقط به 8..7 نفر اول ویزا داده شد!

(2014-12-22 ساعت 15:18)leilav_1984 نوشته:  
(2014-12-22 ساعت 15:08)alireza_guitar نوشته:  من فکر می کنم این سفارت ها در روز و ماه تعداد محدودی ویزا برای ارایه دارن. شاید تعداد به تعداو زیادی توی اون روز ویزا داده بودن و شانس شما به ته دیگ رسیده بوده.

چون از شانس بد من، اون روز دو گروه 25..20 نفره که یکی تور تفریحی، و دیگری دانشجوی کلاس زبان (!!) بودن هم اومده بودن
همچین حدسی بسیار خوش بینانه هست ولی کاملا غلط هست
شما کمی راجب به کارتون و مسافرتهای خارجی و تمکن مالی و .... یا طول مدت اقامتتون بگید تا بگم کجای کار شما میلنگیده Cool

(2014-12-22 ساعت 16:15)vahid.vp نوشته:  

شما کمی راجب به کارتون و مسافرتهای خارجی و تمکن مالی و .... یا طول مدت اقامتتون بگید تا بگم کجای کار شما میلنگیده Cool

آقا ما هفته بعد ویزا توریستی انکارا وقت داریم، اما فکر کنم با این تفاسیر که منو همسرم داریم شانسمون 10% هست!
سفر خارجی نداشتیم ( فقط من 4سال پیش یبار رفتم دبی)
پرونده مهاجرتی داریم.( البته هنوز شماره پرونده تعلق نگرفته-سال2012-گروه F4)
استخدام رسمی بانکم.
دو سند خانه و مستاجر.
50 میلیون حسابم.
توکل به خداااااااااااا

(2014-12-22 ساعت 16:30)alireza_guitar نوشته:  

آقا ما هفته بعد ویزا توریستی انکارا وقت داریم، اما فکر کنم با این تفاسیر که منو همسرم داریم شانسمون 10% هست!
استخدام رسمی بانکم.
دو سند خانه و مستاجر.
50 میلیون حسابم.
توکل به خداااااااااااا

خیلی به شانس هم بستگی داره
بهترین ویزا آفیس هست آنکارا
زیاد نامید نباش و ما رو هم بیخبر نذار از نتیجه و اوضاع سفارت

(2014-12-22 ساعت 17:04)vahid.vp نوشته:  
(2014-12-22 ساعت 16:30)alireza_guitar نوشته:  

استخدام رسمی بانکم.
دو سند خانه و مستاجر.
50 میلیون حسابم.
توکل به خداااااااااااا

خیلی به شانس هم بستگی داره
بهترین ویزا آفیس هست آنکارا
زیاد نامید نباش و ما رو هم بیخبر نذار از نتیجه و اوضاع سفارت
♡♥♡♥♡♥
چشم عزیز
ممنون
ما پیگیر کار شما هم هستیم.
ایشالا کار شما هم همه جوووره زود زود درست بشه