مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - s_1983 - 2014-12-22

(2014-12-22 ساعت 16:15)vahid.vp نوشته:  
(2014-12-22 ساعت 15:18)leilav_1984 نوشته:  
(2014-12-22 ساعت 15:08)alireza_guitar نوشته:  من فکر می کنم این سفارت ها در روز و ماه تعداد محدودی ویزا برای ارایه دارن. شاید تعداد به تعداو زیادی توی اون روز ویزا داده بودن و شانس شما به ته دیگ رسیده بوده.

خودم هم همین حدس رو می زنم!
چون از شانس بد من، اون روز دو گروه 25..20 نفره که یکی تور تفریحی، و دیگری دانشجوی کلاس زبان (!!) بودن هم اومده بودن
و کلاً فقط به 8..7 نفر اول ویزا داده شد!
همچین حدسی بسیار خوش بینانه هست ولی کاملا غلط هست
شما کمی راجب به کارتون و مسافرتهای خارجی و تمکن مالی و .... یا طول مدت اقامتتون بگید تا بگم کجای کار شما میلنگیده Cool
سلام آقا وحید.من چندبار سفارتای مختلف رفتم.اینبار از آنکارا وقت گرفتم.میشه اشتباهات منو بگید با توضیحاتی ک میدم؟ممنون میشم.متاهل.بدون سفر.شرایط کارسمم با حقوق یه تومن.تمکن مالی کم.یه دوست دور.شغل آزاد بوده.معافست پزشکی.تک فرزند بودم.چندبارم فرممو ویرایش میکردم.ولی الان شرایط مالی و کارسم فرق کرده و بهتر شده شغلم آزاده باطم ولی قشمت حقوقو خالی گذاشتم.با اون دوستمم رابطه ای ندارم.سفرامم واسه همون سفارتا بوده الیته استرس هم داشتم خیلی.فرمم دیگه ویرایش نکردم.کلا وضعم بهتر شده و استرسم خیلی کمتر شده.واسه اول تابستون میخوام سفر برم وقتمم دو هفته دیگس.به امید خدا

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - شهلا 1346 - 2014-12-23

1- در یکی از تاپیکها خوندم که داشتن بستگان درجه یک در آمریکا شانس گرفتن ویزای توریستی رو خیلی کم می کنه. بنابراین آیا نباید حضور برادرم در آمریکا رو عنوان می کردم؟
با اینکه شانس را کم میکنه ولی باید راستش را بگید .
برعکس من در جواب سؤال اول مصاحبه که قصد سفر بود، صادقانه "ملاقات برادرم" رو گفتم!
برادر شما خودش مقیم نیست و بعد از پایان تحصیلات میتونه به دیدن شما بیاد و این دلیل برای سفر نیست . شاید دیدن مکانهای دیدنی امریکا بهتر از دلیل دیدن برادرتان بود .
و حالا که یکبار این دلیل رو ذکر کردم و نوشتم که ایشون در آمریکا هست، دفعات بعد حماقته که این رو کتمان کنم، درسته؟
صد در صد . خانمی 70 ساله سی سال پیش برای تولد بچه خواهرش ویزا گرفته بود و این دفعه برای عروسی خواهر زاده ویزا میخواست بهش گفته بودند همون خواهر زاده ای که سی سال پیش برای تولدش رفتید .
2- برای افزایش شانس موفقیت، پیشنهادتون اینه که بار بعد درخواست کنم؟!:
-با همسرم دوتایی
نه
-با پدر و مادرم (که قبلاً سفر به آمریکا داشتن) سه تایی
بهتره
-باز هم تنها فقط اگر شرایط تون فرقی بکنه نظر کنسول هم عوض میشه مثلا دو سفر شنگین داشته باشید .

3- چند وقت بعد از مصاحبه اخیر، درخواست مجدد ویزا منطقیه؟
شش ماه یا هر وقت شرایط دیگه ای داشتید که مشابه الان نباشه و احتمال گرفتن ویزا بیشتر بشه .
با توجه به اینکه واقعا دلتنگ برادرم هستم و از نظر عاطفی تحت فشارم
خوب به برادرتون بگید بیاد دیدنتون . به نظر کنسل این ساده تر هست تا شما برید .

4- شاید سؤال ایوایانه ای باشه؛ ولی اگر به سفیر در ارمنستان ایمیل بزنم و بگم در مورد من سؤتفاهم شده و دلتنگ تنها برادرم هستم و... آیا ممکنه تجدید نظری بشه؟!
-----------------
میتونید درخواست تجدید نظر بکنید و بگویید در حالی که واجد شرایط دریافت ویزا بودید بهتون ویزا تعلق نگرفته و خواهش کنید یکبار دیگه بررسی و تجدید نظر کنن . و بگید چه مدارکی برای برگشت به وطن ارایه میدید (نه دلتنگی ) این کافی نیست .
5- آیا برادرم که با ویزای تحصیلی در آمریکاست، می تونه برای من دعوتنامه بفرسته؟
دعوتنامه را هر کسی میتونه بفرسته و اصلا احتیاج به رسمی شدن نداره . حتی بدون دعوتنامه هم میتونید درخواست ویزای توریستی بکنید .
البته فکر کنم دعوتنامه رسمی نشه، ولی آیا دعوتنامه شخصی خطاب به من کمکی خواهد کرد؟
من خودم یک دعوتنامه ساده نوشتم که من از مادرم دعوت میکنم برای دیدن من و همسرم بیاد و همه هزینه ها را تقبل میکنیم و امضا همین
دوستم هم دقیقا همین کار کرد ولی به مامان او ویزا ندادند چون اون تنها یک فرزند داشت و زیر 65 سال بود و کنسل گفته بود برگشت شما تضمین ندارد پون فقط یک فرزند دارید و اون هم امریکاست و بااینکه حقوق بازنشستگی میگرفت و حساب بانکی و خونه داشت ولی رد شد .
ولی به مامان من ویزا دادن چون پرسیدند چند تا بچه دارید گفته بود شش تا همه ایران هستند جز یکی .
و ویزا گرفت با اینکه ما یکماه قبلش ایران بودیم و اصلا بحث دلتنگی نبود .
بقیه دوستان هم نظر بدن ممنون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2014-12-23

(2014-12-22 ساعت 22:42)s_1983 نوشته:  
(2014-12-22 ساعت 16:15)vahid.vp نوشته:  
(2014-12-22 ساعت 15:18)leilav_1984 نوشته:  
(2014-12-22 ساعت 15:08)alireza_guitar نوشته:  من فکر می کنم این سفارت ها در روز و ماه تعداد محدودی ویزا برای ارایه دارن. شاید تعداد به تعداو زیادی توی اون روز ویزا داده بودن و شانس شما به ته دیگ رسیده بوده.

خودم هم همین حدس رو می زنم!
چون از شانس بد من، اون روز دو گروه 25..20 نفره که یکی تور تفریحی، و دیگری دانشجوی کلاس زبان (!!) بودن هم اومده بودن
و کلاً فقط به 8..7 نفر اول ویزا داده شد!
همچین حدسی بسیار خوش بینانه هست ولی کاملا غلط هست
شما کمی راجب به کارتون و مسافرتهای خارجی و تمکن مالی و .... یا طول مدت اقامتتون بگید تا بگم کجای کار شما میلنگیده Cool
سلام آقا وحید.من چندبار سفارتای مختلف رفتم.اینبار از آنکارا وقت گرفتم.میشه اشتباهات منو بگید با توضیحاتی ک میدم؟ممنون میشم.متاهل.بدون سفر.شرایط کارسمم با حقوق یه تومن.تمکن مالی کم.یه دوست دور.شغل آزاد بوده.معافست پزشکی.تک فرزند بودم.چندبارم فرممو ویرایش میکردم.ولی الان شرایط مالی و کارسم فرق کرده و بهتر شده شغلم آزاده باطم ولی قشمت حقوقو خالی گذاشتم.با اون دوستمم رابطه ای ندارم.سفرامم واسه همون سفارتا بوده الیته استرس هم داشتم خیلی.فرمم دیگه ویرایش نکردم.کلا وضعم بهتر شده و استرسم خیلی کمتر شده.واسه اول تابستون میخوام سفر برم وقتمم دو هفته دیگس.به امید خدا
دوست من
تراول هیستوری واسه سفارت خیلی مهمه ، سعی کنین قبل از درخواست ویزای آمریکا یک سفر اروپا برید
حقوق ماهیانه ۳۰۰ دلار مطمنا واسه سفر به آمریکا کفایت نمیکنه اینو کنسول خوب میدونه
موفق باشی

کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza_guitar - 2014-12-24

[emoji189] [emoji189] [emoji189] [emoji562] [emoji562] [emoji562]
مدیران عزیز
آقا این تاپیک
"چه مدت پس از مصاحبه ویزا توریستی FBI check شما کانفرم شد"
یه مشکلی داره انگاری.
من چنتا تا بحال مطلب پست کردم
اما انگاری روی همین صفحه ی آخری که فک کنم 34 هست گیر کرده و جلو نمیره و مطالبی که میفرستیم نمایش داده نمیشه....

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - leilav_1984 - 2014-12-24

(2014-12-22 ساعت 16:15)vahid.vp نوشته:  همچین حدسی بسیار خوش بینانه هست ولی کاملا غلط هست

کارمند شرکت نفت هستم، در عین حال عضو هیأت مدیره یک شرکت خدمات بیمه
حقوق شرکت نفت رو تو فرم زدم 3 میلیون (فیشهام همراهم بود البته چیزی هم در موردش نپرسید)
در مورد تمکن مالی اصلا سؤالی نکرد و در فرم هم چیزی راجع بهش نبود؛ یک آپارتمان و حدود 50 م حساب بانکی
مسافرت خارجی بطور متوسط 3 بار در سال داشتم، البته هیچکدوم شنگن و انگلیس و کانادا نبوده...
کشورهایی که رفته ام رو پرسید، طبق فرم و البته مهرهای داخل پاس جواب دادم (فقط روی مالدیو تأکید کرد!!!)
مدت اقامتم رو یک ماه و شروع سفر رو 1 جون زده بودم (حدود 5/5 ماه بعد مصاحبه) دلیلم برای انتخاب این تاریخ آب و هوا بود اما مصاحبه گر چیزی نپرسید
درباره وضعیت تأهل (گفتم متأهلم و همسرم هم در ایرانه، حلقه ازدواجم هم دستم بود) پرسید، و ضمناً پرسید "چند سالتونه ماشالا؟" !!!!!!!!!!

(2014-12-23 ساعت 06:20)شهلا 1346 نوشته:  برادر شما خودش مقیم نیست و بعد از پایان تحصیلات میتونه به دیدن شما بیاد و این دلیل برای سفر نیست . شاید دیدن مکانهای دیدنی آمریکا بهتر از دلیل دیدن برادرتان بود .

بسیااااار ممنونم از پاسخ مبسوطتون Shy
مشکل اینه که رفتن به آمریکا بدون قصد دیدن برادرم که به نظر معقول نمیومد (در فرم هم که گفته بودم در آمریکاست)
و اون شهری که ایشون درش هست یک شهر کوچک دانشگاهیه که جای دیدنی نداره!
یعنی باید می گفتم مثلاً اول می رم نیویورک و اشنگتن رو ببینم، بعد میرم دیدن برادرم؟
در اینصورت سفر تفریحی بدون شوهرم، ثبات ازدواجم رو در نظر مصاحبه گر زیر سؤال نمی برد؟ با توجه به اینکه اینها با فرهنگ ایرانیها آشنا هستن کاملاً
ضمناً برادرم آگوست 2012 رفته و درسش هم حداقل 5 سال طول میکشه چون PHD هست، یعنی دلتنگی طی 5 سال اینقدر برای اینها غیر قابل درکه؟ ):

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza_guitar - 2014-12-24

لیلا خانم
بنظر من یکی از مهمترین دلایل برای شما کارمند شرکت نفت بودنه!
البته دوستان و مدیران با تجربه بهتر میدونن.
خیلی از کسانی که برای تحصیلی و توریستی اقدام کردن و رشته هاشون و کاراشون مرتبط با شیمی پتروشیمی و نفت بوده راحت ریجکتشون می کنن.
البته ریجکتی با بند فکر کنم 212 هست.
( اما باز هم طبق معمول این وسط استثناهایی بوده )

(2014-12-24 ساعت 12:54)alireza_guitar نوشته:  لیلا خانم
بنظر من یکی از مهمترین دلایل برای شما کارمند شرکت نفت بودنه!
البته دوستان و مدیران با تجربه بهتر میدونن.
خیلی از کسانی که برای تحصیلی و توریستی اقدام کردن و رشته هاشون و کاراشون مرتبط با شیمی پتروشیمی و نفت بوده راحت ریجکتشون می کنن.
البته ریجکتی با بند فکر کنم 212 هست.
( اما باز هم طبق معمول این وسط استثناهایی بوده )

با تشکر
بله چون این رو شنیده بودم که حساسیتهایی راجع به صنعت نفت دارن تأکید کردم که شغل من در زمینه فناوری اطلاعات هست، تا تصور مشاغل نفتی و همچنین مدیریتی (تصمیم گیرندگان) صنعت نفت رو نداشته باشند
در فرم هم نوشتم
شرکت قبلی هم که در اون کار کردم کامپیوتر بوده و اسمش هم با "مهندسین مشاور کامپیوتری" شروع میشه
رشته تحصیلی ام که در فرم هم نوشتم مهندسی فناوری اطلاعات هستش

راستی بند 212 یعنی چی؟؟؟

دوستان اگر وکیلی که در زمینه ویزای غیرمهاجرتی بتونه کمک کنه سراغ دارید ممنونم میشم به من معرفیشون کنید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2014-12-24

(2014-12-24 ساعت 11:02)leilav_1984 نوشته:  
(2014-12-22 ساعت 16:15)vahid.vp نوشته:  همچین حدسی بسیار خوش بینانه هست ولی کاملا غلط هست

کارمند شرکت نفت هستم، در عین حال عضو هیأت مدیره یک شرکت خدمات بیمه
حقوق شرکت نفت رو تو فرم زدم 3 میلیون (فیشهام همراهم بود البته چیزی هم در موردش نپرسید)
در مورد تمکن مالی اصلا سؤالی نکرد و در فرم هم چیزی راجع بهش نبود؛ یک آپارتمان و حدود 50 م حساب بانکی
مسافرت خارجی بطور متوسط 3 بار در سال داشتم، البته هیچکدوم شنگن و انگلیس و کانادا نبوده...
کشورهایی که رفته ام رو پرسید، طبق فرم و البته مهرهای داخل پاس جواب دادم (فقط روی مالدیو تأکید کرد!!!)
مدت اقامتم رو یک ماه و شروع سفر رو 1 جون زده بودم (حدود 5/5 ماه بعد مصاحبه) دلیلم برای انتخاب این تاریخ آب و هوا بود اما مصاحبه گر چیزی نپرسید
درباره وضعیت تأهل (گفتم متأهلم و همسرم هم در ایرانه، حلقه ازدواجم هم دستم بود) پرسید، و ضمناً پرسید "چند سالتونه ماشالا؟" !!!!!!!!!!
اولین دلیل رد کردن شما همین هست که کارمند دولت و شرکتی هستیی که تحریم هست.
دومین دلیل سفرهای زیاد به کشورهایی که رابطه خوبی با آمریکا ندارند
سومین دلیل هم اینه که کاش قبل از پر کردن فرم 160 اینجا نظر هواهی میکردین که دوستان کمک کنند

(2014-12-24 ساعت 14:44)leilav_1984 نوشته:  دوستان اگر وکیلی که در زمینه ویزای غیرمهاجرتی بتونه کمک کنه سراغ دارید ممنونم میشم به من معرفیشون کنید.
مطمئن باشین که هیچ وکیل و مشاوری نمیتونه تو این ضمینه به شما کمک کنه . اصولا ویزای توریستی نیاز به وکیل نداره و شرایط شخص شما باعت قبولی یا رد ویزای شما میشه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza_guitar - 2014-12-28

دوستان سلام
الان آنکارا هستم هتل best دقیقا رو بروی سفارت
پرچم قشنگ آمریکا رو از توی اتاقم میبینم.
فردا مصاحبه دارم.
امروز با یه خانومه آشنا شدم که گفت سال پیش دخترش توریستی رفت و اونجا وکیل گرفت و دانشجو شد و خود مادرشم که با من صحبت میکرد هفته ی پیش ویزای توریستی مثل اینکه یکضرب گرفته بود.
دوستان برام دعا کنید یا شانس یا اقبال....
یا حق

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ایلیانا - 2014-12-29

(2014-12-28 ساعت 23:27)alireza_guitar نوشته:  دوستان سلام
الان آنکارا هستم هتل best دقیقا رو بروی سفارت
پرچم قشنگ آمریکا رو از توی اتاقم میبینم.
فردا مصاحبه دارم.
امروز با یه خانومه آشنا شدم که گفت سال پیش دخترش توریستی رفت و اونجا وکیل گرفت و دانشجو شد و خود مادرشم که با من صحبت میکرد هفته ی پیش ویزای توریستی مثل اینکه یکضرب گرفته بود.
دوستان برام دعا کنید یا شانس یا اقبال....
یا حق

دوست عزیز حتما خبرشو به ما بدین

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - razasal90 - 2014-12-29

سلام دوستان عزيزم ممنون ميشم راهنماييم كنيد

همسر من ميخواد براي ويزاي توريستي اقدام كنه عموي همسر امريكا هستن همسرم مدير اي تي شركت خصوصي هست و ويزاي شينگن هم داره و دو سال هم ما دبي زندگي ميكرديم كه برگشتيم
به نظر شما ايا اقدام كنه امكانش هست بهش ويزاي توريستي بدن در ضمن يك بچه هم داريم كه ميتونه بگه بخاطر زن و بچم برميگردم حتما
دوستان اگر وكيل خوب هم ميشناسين معرفي كنيد لطفا

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - razasal90 - 2014-12-29

دوستان راستي حقوق بالا هم كمكي ميكنه يا خير؟؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - s_1983 - 2014-12-29

سلام.من هفته ديگه مصاحبه دارم.تاريخ سفرمو تو فرم اول تيرماه يعني 5ماه ديگه زدم.بنظرتون خيلي دير نزدم و برم واسه عيد بزنم يا ارديبهشت؟