مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - onasiss - 2017-04-06

(2017-04-06 ساعت 17:10)Moh.Bahrami1989 نوشته:  بچه ها من اين سوال رو تو تاپيك هاي مرتبط كردم منتها ظاهرا متروكه است.

توي اين سفر نامه ها ي ايروان تقريبا زياد با اين جمله روبرو ميشيم كه (( كواهي موقت تحصيلي نبرين كه ايروان قبول نمي كنه)). و در مقابل باز هستن دوستاني كه ميكن مشكلي نيست،
من واقعا گيج شدم كه جه كنم؟ برم ليسانسم رو ازاد كنم و يا همين مدرك موقت رو ترجمه كنم ببرم؟ خواهشا اكه كسي اطلاعاتي داره منو در جريان بزاره.

سفارت ارمنستان روي اين موضوع حساسِ و شايد مورد و يا مواردي در گذشته باشه علتش
بهتره اصطلاحا روزه شك دار نگيريد و أصل مدرك رو ترجمه كنيد و همراه ببريد

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Moh.Bahrami1989 - 2017-04-06

(2017-04-06 ساعت 18:06)onasiss نوشته:  
(2017-04-06 ساعت 17:10)Moh.Bahrami1989 نوشته:  بچه ها من اين سوال رو تو تاپيك هاي مرتبط كردم منتها ظاهرا متروكه است.

توي اين سفر نامه ها ي ايروان تقريبا زياد با اين جمله روبرو ميشيم كه (( كواهي موقت تحصيلي نبرين كه ايروان قبول نمي كنه)). و در مقابل باز هستن دوستاني كه ميكن مشكلي نيست،
من واقعا گيج شدم كه جه كنم؟ برم ليسانسم رو ازاد كنم و يا همين مدرك موقت رو ترجمه كنم ببرم؟ خواهشا اكه كسي اطلاعاتي داره منو در جريان بزاره.

موضوع اينه كه من واسه نكرفتن اين روزه شك دار بايد ٧ ٨ ميليون پياده شم كه واقعا كم پولي نيس براي من...
امكان اين نيس كه من ايميل بزنم به سفارت و شرايطم رو بگم؟ اصلا چنين ايميلي هست كه بشه قبل از مصاحبه مشكلم رو مطرح كنم باهاشون؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - shahin.za - 2017-04-06

سلام
دموکراتها به گورساچ رای ندادن و رسیدن گورساچ به دادگاه عالی رو بلاک کردن
تنها گزینه ای که برای جمهوری خواه ها باقی مانده دستور هسته ای است
برای رفتن گورساچ۶۰ رای نیاز بود که ۵۱ رای فعلی کافی نیست
فردا جمعه این وضعیت به نتیجه نهایی خواهد رسید که گزینه هسته ای استفاده خواهد شد یا نه!!در صورت عدم استفاده گورساچ نخواهد توانست به دادگاه عالی بگزیده شود

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Pooya - 2017-04-06

(2017-04-06 ساعت 20:16)shahin.za نوشته:  سلام
دموکراتها به گورساچ رای ندادن و رسیدن گورساچ به دادگاه عالی رو بلاک کردن
تنها گزینه ای که برای جمهوری خواه ها باقی مانده دستور هسته ای است
برای رفتن گورساچ۶۰ رای نیاز بود که ۵۱ رای فعلی کافی نیست
فردا جمعه این وضعیت به نتیجه نهایی خواهد رسید که گزینه هسته ای استفاده خواهد شد یا نه!!در صورت عدم استفاده گورساچ نخواهد توانست به دادگاه عالی بگزیده شود

اینجور که جمهوری خواهها میگن و عزم جزم کردن، میخوان قانون رو عوض کنن و با 51 رایی که دارن گورساچ رو تایید کنند. خیلی هم مصمم هستند و باید اتفاق خیلی خاص و غیر منتظره و ویژه ای بیوفته که جمهوری خواهها از این گزینه استفاده نکنند. خبرگزاری ها یه جوری خبر نوشتن که انگار مثل روز روشنه گورساچ تایید میشه و بقیه ش بازیه .

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - arezoo dream - 2017-04-06

با سلام خدمت دوستان عزيز
لينك هاي ارسالي آقا مصطفي رو خوندم
توي مقاله ي politico صراحتا گفته براي اينكه فرمان اجرايي به نفع انجام بشه بايد هر دو دادگاه طرف دولتو بگيرن (جواب سوالمو بالاخره با منبع گرفتم)...
فكر ميكنم در مورد برگزاري دادگاه عالي در اواسط مي كاملا اشتباه شده(چون مقاله اي اخيرا توي واشنگتن پست ميخوندم كه اشتباها به جاي عراق كه از ليست حذف شده بود نوشته شده بود ايران)
اينكه دادگاه عالي اواسط مي باشه واقعا منطقي نيست چون اولا بايد اعضاش شور كنن كه آيا پرونده رو مي پذيرن يا نه(همونطور كه ميدونيد دادگاه عالي الزاما هر پرونده اي رو نميپذيره و بايد نصف بيشتر اعضا قبول كنن كه آيا با بررسي پرونده موافقت مي كنن يا نه و اين زمان بر هست)
بعدشم يادمون باشه گفته might be پس اين نشون ميده اينها نظر شخصي نويسنده ي مقاله س.. به نظر ميرسه اين تاريخ منطقي نيست....

نهايتا اينكه كساني كه بر عليه فرمان مبارزه ميكنن شديدا عزمشونو جزم كردن كه نزارن اين فرمان حتا يك روز هم اجرا بشه و اگر به احتمال ضعيف هم هر دو دادگاه به ضرر باشن دنبال پرونده ي واشنگتن ميرن
و يه چيز ديگه هم توي مقاله ي politico اشاره شده كه وكلاي دولت چون فكر ميكردن سه قاضي ماه مارچ استيناف نهم هم حزبشون نيستن سريع شكايت نكردن و منتظر يك آپريل موندن تا تركيب قاضي ها شايد به نفعشون عوض بشه...
در كل به نظر خود دولت هم پيشاپيش اميدي به سرانجام فرمانش نداره و صرفا ميخوان به طرفدارهاي افراطي دولت ثابت كنن كه تلاششونو تا اخرش انجام دادن و بقيه جلوشونو گرفتن....

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - mostafa2017 - 2017-04-06

(2017-04-06 ساعت 20:32)arezoo dream نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزيز
لينك هاي ارسالي آقا مصطفي رو خوندم
توي مقاله ي politico صراحتا گفته براي اينكه فرمان اجرايي به نفع انجام بشه بايد هر دو دادگاه طرف دولتو بگيرن (جواب سوالمو بالاخره با منبع گرفتم)...
فكر ميكنم در مورد برگزاري دادگاه عالي در اواسط مي كاملا اشتباه شده(چون مقاله اي اخيرا توي واشنگتن پست ميخوندم كه اشتباها به جاي عراق كه از ليست حذف شده بود نوشته شده بود ايران)
اينكه دادگاه عالي اواسط مي باشه واقعا منطقي نيست چون اولا بايد اعضاش شور كنن كه آيا پرونده رو مي پذيرن يا نه(همونطور كه ميدونيد دادگاه عالي الزاما هر پرونده اي رو نميپذيره و بايد نصف بيشتر اعضا قبول كنن كه آيا با بررسي پرونده موافقت مي كنن يا نه و اين زمان بر هست)
بعدشم يادمون باشه گفته might be پس اين نشون ميده اينها نظر شخصي نويسنده ي مقاله س.. به نظر ميرسه اين تاريخ منطقي نيست....

نهايتا اينكه كساني كه بر عليه فرمان مبارزه ميكنن شديدا عزمشونو جزم كردن كه نزارن اين فرمان حتا يك روز هم اجرا بشه و اگر به احتمال ضعيف هم هر دو دادگاه به ضرر باشن دنبال پرونده ي واشنگتن ميرن
و يه چيز ديگه هم توي مقاله ي politico اشاره شده كه وكلاي دولت چون فكر ميكردن سه قاضي ماه مارچ استيناف نهم هم حزبشون نيستن سريع شكايت نكردن و منتظر يك آپريل موندن تا تركيب قاضي ها شايد به نفعشون عوض بشه...
در كل به نظر خود دولت هم پيشاپيش اميدي به سرانجام فرمانش نداره و صرفا ميخوان به طرفدارهاي افراطي دولت ثابت كنن كه تلاششونو تا اخرش انجام دادن و بقيه جلوشونو گرفتن....

ممنونم. منم همین شک روداشتم که بر فرض انتخاب گورساچ، چطور ممکنه سریع در اواسط ماه می دادگاه عالی برگزار بشه؟؟!! غیر منطقی از این جهت هست که برای دادگاه استیناف حداقل دو ماه زمان میبره تا مراحل ابتدایی طی بشه، حال چطور ممکنه دادگاه بالاتر که دادگاه عالی هست ظرف یک هفته یا کمتربخواد هم تشکیل بشه و هم حکم بده اون هم در زمانی که دادگاه استیناف هم در حال برگزاری است.

انرژی مثبت یادتون نره

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - mostafa2017 - 2017-04-06

الان در رای گیری که در سنا انجام شد جمهوری خواهان موفق شدند قانون سنا رو عوض کنند و طبق اون رای گیری به روش ه س ت ه ا ی (50+1) برای تایید گورساچ انجام خواهد شد. به این ترتیب رای گیری برای تایید گورساچ جمعه انجام خواهد شد که به احتمال زیاد تعداد رای لازم که 50+1 هست را بدست خواهد آورد و از الان باید او را نهمین قاضی دادگاه عالی دانست.

ولی دوستان لازم نیست نگران باشید. چون هم دو تا دادگاه استیناف داریم که وضعیت ما بهتر از دولته، همچنین دو تا دادگاه دیگه هم داریم که فعلن تو آب نمک خوابیده شدند به عنوان بک آپ.

لینک منبع

انرژی مثبت یادتون نره

سلام
با تمام فرمایشات شما موافقم فقط یک مورد که اونم دادگاه عالیه موافق نیستم
دولت می تونه این پروندرو در هر صورت به دادگاه عالی ببره دلیلشم اینکه فرمان مهاجرتی جز اختیارات رییس جمهور هست و این کافیه برای اینکه به دادگاه عالی کشیده بشه
در فرمان اول هم یادتون باشه قرار بود بره سوپریم کرت ولی ولش کردن قضیه رو، دادگاه عالی کی تشکیل میشه دقیق معلوم نیست ولی اگه قضیه رو پیگیری کنن صد در صد می تونن به دادگاه عالی بکشونن

دوست عزيز منظور من اين نبود كه به دادگاه عالي نميره اما زمان بر هست و يه سري فرمايشات اداري داره....
يه سوال؟ ١٥ مي دادگاه به صورت شكايت كتبي هست؟ يعني مراحل تلفني انجام شده؟ ميخوام بدونم چقدر بعد از ١٥ مي بايد منتظر جواب دادگاه باشيم؟
فكر نميكردم بزودي تاريخ استيناف نهم مشخص بشه... اميدوارم مراحل اونقدر طول بكشه كه به اخر جون و تعطيلات دادگاه عالي نزديك بشيم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - ramin_red - 2017-04-06

حالا فرمان اجرایی اول رو میفرستن دادگاه عالی یا فرمان اجرایی دوم؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Hadi_20 - 2017-04-06

(2017-04-06 ساعت 20:15)Moh.Bahrami1989 نوشته:  
(2017-04-06 ساعت 18:06)onasiss نوشته:  

موضوع اينه كه من واسه نكرفتن اين روزه شك دار بايد ٧ ٨ ميليون پياده شم كه واقعا كم پولي نيس براي من...
امكان اين نيس كه من ايميل بزنم به سفارت و شرايطم رو بگم؟ اصلا چنين ايميلي هست كه بشه قبل از مصاحبه مشكلم رو مطرح كنم باهاشون؟

یعنی واسه اصل مدرک میگید که می خواید همچین پولی بدید؟اگر خدمت رفته باشید می تونید مدرکو دربیارید با یک ترفندی که البته لازمه اش 6 ماه زمان است که شما ندارید.قبلا من خونده بودم یکی از بچه ها رفته بودند مدرکو درآورده بودند گفته بود واسه کاری می خوامش و در ازای گرفتن مدرک هم وثیقه ای مثل چک و این چیزا گذاشته بودند و از اون کپی برابر اصل گرفته بودند و بعد اصل مدرکو برگردونده بودند که دانشگاهم موقع برگردوندن مدرک به طرف وثیقه شو برمیگردونه.واقعیتش مال خیلی وقت پیش بود اصلا نمی دونم کیس ایشون مربوط به لاتاری بود یا نه.شاید بشه کارو کرد بستگی به دانشگاه داره و اگر بتونید کپی برابر اصل رو ببرید و هم مدرک موقتو بهتر از اینه فقط مدرک موقت رو ببرید
مهمتر از همه اینا اینه به افیسر توضیح بدید شرایطتون رو مطمئن باشید شرایطتون رو درک می کنند و اینجوری نیست گیر بیخود بدند اونام می دونند مدرک تحصیلی رو دانشگاه و دولت گرو نگه میداره.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - HamidHu - 2017-04-06

دوستان يك سوال. كسيو ميشناسين كه بدون اسپانسر ويزا يكضرب گرفته باشه؟

(2017-04-06 ساعت 21:31)arezoo dream نوشته:  دوست عزيز منظور من اين نبود كه به دادگاه عالي نميره اما زمان بر هست و يه سري فرمايشات اداري داره....
يه سوال؟ ١٥ مي دادگاه به صورت شكايت كتبي هست؟ يعني مراحل تلفني انجام شده؟ ميخوام بدونم چقدر بعد از ١٥ مي بايد منتظر جواب دادگاه باشيم؟
فكر نميكردم بزودي تاريخ استيناف نهم مشخص بشه... اميدوارم مراحل اونقدر طول بكشه كه به اخر جون و تعطيلات دادگاه عالي نزديك بشيم

اخه شما گفتین باید موافقت بشه تا بره دادگاه عالی به خاطر همین،نیازی ه موافقت نیست در این مورد
زمان دیوان عالی قبلا هم نوشتم که هنوز بطور قطعی معلوم نیست و ممکنه بازم تاکید می کنم ممکنه اواسط می باشه،تصمیم این دادگاه سریعا صادر نمی شه و ممکنه هفته ها حتی ماهها طول بکشه
جای نگرانی با توجه به وضعیت دادگاهها نیست

سپاس از توضيحات
در مقاله اي كه الان منبعشو يادم نمياد خونده بودم كه هر پرونده اي كه به ديوان عالي عرضه ميشه اول بايد توسط ٩ قاضي بررسي بشه كه ببينن آيا قابل پذيرش هست يا نه...در مورد استثنا قائل شدن براي فرمان اجرايي(كه بدون شور قابل پذيرش باشه) چيزي نميدونم....

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farzadmohajer - 2017-04-06

الان من یکم نگران شدم از پست هایی که دوستان میزارن ...

دقیقا من الان چیکار کنم ؟؟ مصاحبه من ۳۰ می هست . قضیه این دادگاه چیه ؟؟
یعنی وایستم بعد از ۱۵ می بلیت هواپیما بگیرم ؟؟

مگه قضیه حکم ها کلا تموم نشده !!!! داستان گورساچ دیگه چیه ... مغزم ترکید از فکر ...