مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - aliaz91 - 2015-01-22

(2015-01-22 ساعت 03:48)iris نوشته:  منظورشون اینه صبر کنی
پروسه اداری خودشون باید طی بشه
اگرنه وفتی می گن پاست را بفرست واسه ویزا یعنی ویزات اکی شده
هفته دیگه بهت می گن کارتون اکی شده فلان روز بیا تحویل بگیر

يعني پروسه اداري مربوط به ايشو شدن يا administrative process , البته من پاسم رو عوض كردم تو اين زمان و آژانس پيكاپ مي گه به خاطر همونه
خيلي استرس دارم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - farrokh1675 - 2015-01-22

(2015-01-22 ساعت 06:41)fa79iran نوشته:  سلام یه سوال داشتم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم
برادرم ویزای توریستی اقدام کرده و حدود 2 ماه پیش برای مصاحبه دوبی رفته بود دیروز براش از سفارت ایمیل دادن اومد که کلیر شده و میتونه پاسپورتش رو به همراه برگه زرد بیاره سفارت برای گرفتن ویزا ولی نگفتن تا چه تاریخی فرصت داره بیاره
سوالم اینه کسی میدونه تا چه تاریخی میشه رفت و بعد گرفتن ویزا تا چه تاریخی میشه بیاد آمریکا
اخه بچه مدرسه ای داره و خانوادگی اقدام کردن
با سلام دوست عزیز معمولا وقتی کلیر میشن حدود سه ماه وقت دارن برن سفارت و ویزا رو بگیرن و وقتی ویزا تو پاسپورت زده شد حدود سه ماه دیگه وقت دارن وارد خاک آمریکا بشن نمیدونم آیا فقط خودش به تنهایی کلیرنس خورده ؟چون بچه ها معمولا همون موقع کلیر میشن و آیا ویزای بچه هارو همون موقع گرفته و یا گذاشته با هم بگیرند اگر اطلاعات کامل میدادی بهتر میتونستم راهنمایی کنم فقط من حدس میزنم چون خانوادگی اقدام کردن خانم و بچه ها همون موقع کلیر شدن و ویزاشون آماده بوده ولی آقای خاتواده کلیرنس خورده حالا هم که دو ماه گذشته وفقط یک ماه فرصت برا خانواده مونده ایمیل زدن که بیان و ویزا رو بگیرین تا وقت تمام نشده ممکنه وقتی رفتین دبی فقط ویزای خانواده داده بشه و پاسپورت آقا فرداش بیاد هتل بدون ویزاچون آقا هنوز کلیر نشده باشه به نظر من میتونه آقای خانواده بره دبی همه پاسپورت هارو بده اگر کلیر شده باشه همگی ویزا میگیرن میتونید به سفارت ایمیل بزنید و سوال کنید که چه کسایی ویزاشون آماده است؟ شاد باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - fa79iran - 2015-01-22

(2015-01-22 ساعت 14:17)farrokh1675 نوشته:  
(2015-01-22 ساعت 06:41)fa79iran نوشته:  سلام یه سوال داشتم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم
برادرم ویزای توریستی اقدام کرده و حدود 2 ماه پیش برای مصاحبه دوبی رفته بود دیروز براش از سفارت ایمیل دادن اومد که کلیر شده و میتونه پاسپورتش رو به همراه برگه زرد بیاره سفارت برای گرفتن ویزا ولی نگفتن تا چه تاریخی فرصت داره بیاره
سوالم اینه کسی میدونه تا چه تاریخی میشه رفت و بعد گرفتن ویزا تا چه تاریخی میشه بیاد آمریکا
با سلام دوست عزیز معمولا وقتی کلیر میشن حدود سه ماه وقت دارن برن سفارت و ویزا رو بگیرن و وقتی ویزا تو پاسپورت زده شد حدود سه ماه دیگه وقت دارن وارد خاک آمریکا بشن نمیدونم آیا فقط خودش به تنهایی کلیرنس خورده ؟چون بچه ها معمولا همون موقع کلیر میشن و آیا ویزای بچه هارو همون موقع گرفته و یا گذاشته با هم بگیرند اگر اطلاعات کامل میدادی بهتر میتونستم راهنمایی کنم فقط من حدس میزنم چون خانوادگی اقدام کردن خانم و بچه ها همون موقع کلیر شدن و ویزاشون آماده بوده ولی آقای خاتواده کلیرنس خورده حالا هم که دو ماه گذشته وفقط یک ماه فرصت برا خانواده مونده ایمیل زدن که بیان و ویزا رو بگیرین تا وقت تمام نشده ممکنه وقتی رفتین دبی فقط ویزای خانواده داده بشه و پاسپورت آقا فرداش بیاد هتل بدون ویزاچون آقا هنوز کلیر نشده باشه به نظر من میتونه آقای خانواده بره دبی همه پاسپورت هارو بده اگر کلیر شده باشه همگی ویزا میگیرن میتونید به سفارت ایمیل بزنید و سوال کنید که چه کسایی ویزاشون آماده است؟ شاد باشید

خیلی ممنون از راهنماییتون
اخه بچه هاش کوچیکن و تو پاسپورت باباشون به عنوان همراه هستن مستقل نیستن .
اخه اینا میخواستن به سفارت زنگ بزنن که ما میخواییم دیر تر بیاییم و ... به خاطر مدرسه بچه ها تا خرداد صبر کنن. تو متن های دوستان در بالا خوندم این کار ممکنه باعث دوباره رفتن کیس تو مرحله AP بشه گفتیم بدونیم تا کی فرصت دارن برن ویزا رو بگیرن و تا چه مدت بعد از گرفتن ویزا وقت دارن بیان امریکا با این حساب فقط زنگ بزنن بپرسن ویزای کی اماده است . ممکنه فقط ویزای خانم اماده باشه !!!

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - farrokh1675 - 2015-01-23

(2015-01-22 ساعت 22:28)fa79iran نوشته:  

اخه اینا میخواستن به سفارت زنگ بزنن که ما میخواییم دیر تر بیاییم و ... به خاطر مدرسه بچه ها تا خرداد صبر کنن. تو متن های دوستان در بالا خوندم این کار ممکنه باعث دوباره رفتن کیس تو مرحله AP بشه گفتیم بدونیم تا کی فرصت دارن برن ویزا رو بگیرن و تا چه مدت بعد از گرفتن ویزا وقت دارن بیان آمریکا با این حساب فقط زنگ بزنن بپرسن ویزای کی اماده است . ممکنه فقط ویزای خانم اماده باشه !!!
با سلام دوست عزیز اگه هنوز ویزا آماده نشده بهتره برا تک تک بچه ها پاسپورت بگیرین حتی اگه خیلی کوچک باشن چون تو فرودگاه آمریکا ممکنه ایراد بگیرن .بهتره ایمیلی به سفارت بزنید و ازشون سوال کنید
شاد باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ardavan1 - 2015-01-23

سلام دوستان من 6 ژانویه به همراه همسرم وعمم مصاحبه شدیم ولی عمم جداگانه مصاحبه شد که همه ما برگ صورتی دریافت کردیم در دبی. امروز ایمیل آمده برای همه ما که مدارک کامل نیست و باید کامل کنید . میشه لطفا راهنمایی کنید وبگید چه مدارکی لازمه و چگونه باید به دستشان برسانم و مراحل چگونه است .
با تشکر از همه دوستان و قبولی همه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - fa79iran - 2015-01-23

(2015-01-23 ساعت 03:16)farrokh1675 نوشته:  
(2015-01-22 ساعت 22:28)fa79iran نوشته:  

اخه اینا میخواستن به سفارت زنگ بزنن که ما میخواییم دیر تر بیاییم و ... به خاطر مدرسه بچه ها تا خرداد صبر کنن. تو متن های دوستان در بالا خوندم این کار ممکنه باعث دوباره رفتن کیس تو مرحله AP بشه گفتیم بدونیم تا کی فرصت دارن برن ویزا رو بگیرن و تا چه مدت بعد از گرفتن ویزا وقت دارن بیان آمریکا با این حساب فقط زنگ بزنن بپرسن ویزای کی اماده است . ممکنه فقط ویزای خانم اماده باشه !!!
با سلام دوست عزیز اگه هنوز ویزا آماده نشده بهتره برا تک تک بچه ها پاسپورت بگیرین حتی اگه خیلی کوچک باشن چون تو فرودگاه آمریکا ممکنه ایراد بگیرن .بهتره ایمیلی به سفارت بزنید و ازشون سوال کنید
شاد باشید

اوه واقعا !! باشه حتما میگم ممنون از راهنماییتون دوست عزیز

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-01-23

با سلام. میخواستم بدونم این فرم ds 160 رو خودمان میتوانیم پر کنیم از نظر زبان انگلیسی مشکلی نداریم و البته هیچ تجربه ای ندارم و من ترجیح میدم خودم پر کنم و بعد از پر کردن فرم باید تو قسمت تعیین وقت باید وقت بگیریم؟ اگر دوستان یک توضیح طبقه بندی شده بدهند واقعا کارسازه. و بعد وقتی بخواهیم اقدام کنیم چقدر حدودا بعد وقت میدهند مثلا اگر تیر بخواهیم برویم کی باید این کارها رو شروع کنیم همین فرستادن ds 160 و تعیین وقت؟ آیا باید بلیط هم رزرو کنیم . ببخشید از اینکه زیاد شد ولی خوب همیشه اینجا واقعا همه کمک میکنند و مشکلات همه رو با کمک هم حل میکند.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-01-25

(2015-01-23 ساعت 12:44)member نوشته:  با سلام. میخواستم بدونم این فرم ds 160 رو خودمان میتوانیم پر کنیم از نظر زبان انگلیسی مشکلی نداریم و البته هیچ تجربه ای ندارم و من ترجیح میدم خودم پر کنم و بعد از پر کردن فرم باید تو قسمت تعیین وقت باید وقت بگیریم؟ اگر دوستان یک توضیح طبقه بندی شده بدهند واقعا کارسازه. و بعد وقتی بخواهیم اقدام کنیم چقدر حدودا بعد وقت میدهند مثلا اگر تیر بخواهیم برویم کی باید این کارها رو شروع کنیم همین فرستادن ds 160 و تعیین وقت؟ آیا باید بلیط هم رزرو کنیم . ببخشید از اینکه زیاد شد ولی خوب همیشه اینجا واقعا همه کمک میکنند و مشکلات همه رو با کمک هم حل میکند.

دوستان مهاجرسرایی جوابی در کار نیست؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ardavan1 - 2015-01-25

(2015-01-23 ساعت 04:31)ardavan1 نوشته:  سلام دوستان من 6 ژانویه به همراه همسرم وعمم مصاحبه شدیم ولی عمم جداگانه مصاحبه شد که همه ما برگ صورتی دریافت کردیم در دبی. امروز ایمیل آمده برای همه ما که مدارک کامل نیست و باید کامل کنید . میشه لطفا راهنمایی کنید وبگید چه مدارکی لازمه و چگونه باید به دستشان برسانم و مراحل چگونه است .

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ایلیانا - 2015-01-25

(2015-01-25 ساعت 01:07)member نوشته:  
(2015-01-23 ساعت 12:44)member نوشته:  با سلام. میخواستم بدونم این فرم ds 160 رو خودمان میتوانیم پر کنیم از نظر زبان انگلیسی مشکلی نداریم و البته هیچ تجربه ای ندارم و من ترجیح میدم خودم پر کنم و بعد از پر کردن فرم باید تو قسمت تعیین وقت باید وقت بگیریم؟ اگر دوستان یک توضیح طبقه بندی شده بدهند واقعا کارسازه. و بعد وقتی بخواهیم اقدام کنیم چقدر حدودا بعد وقت میدهند مثلا اگر تیر بخواهیم برویم کی باید این کارها رو شروع کنیم همین فرستادن ds 160 و تعیین وقت؟ آیا باید بلیط هم رزرو کنیم . ببخشید از اینکه زیاد شد ولی خوب همیشه اینجا واقعا همه کمک میکنند و مشکلات همه رو با کمک هم حل میکند.

دوست عزیز فرم بسیار ساده ایه و به تهایی می تونید پر کنید بعد از پر کردن فرم یک وقت ملاقات از سفارت می گیرید و هزینشو باید آنلاین پرداخت کنید بهشون بعد با کپی فرم و کپی وقت سفارت تشریف ببرید برای مصاحبه . وقت مصاحبه بستگی به شلوغی سفارت داره معمولا نزدیک به عید یا تایمهایی که دانشجوها می خوان ویزا بگیرن شلوغه و بالطبع وقت کمتره و دیرتر بهتون وقت می دن . تجربه شخصی من در مورد سفارت در دبی اینه که تو اواخر خرداد و اردیبهشت خلوت تره اما اینکه اگر بخواید تیر برید مثلا خرداد اقدام کنید و ویزا بگیرید هیچ تضمینی نداره چون ممکنه کلیرنس بخورید و بر فرض یک سال در صف کلیرنس منتظر بمونید . من حتی دیدم کسی می خواسته دو هفته بعدش بره عروسی و اصلا درخواست ویزاش برای رفتن به این مراسم بوده ولی کلیرنس خورده و شش ماه بعد ویزا گرفته! برای سفارت نیازی به رزرو بلیط ندارید اگر مدارکتون کامل باشه و بخوان بهتون ویزا بدن ازتون اینو نمی خوان اما اگر به قصد گردش می روید بهتره یک برنامه سفر بهشون اراءه کنید . از تایمی که ویزا در پاسپورت شما بخوره سه ماه فرصت دارید به خاک آمریکا وارد بشید .امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه Smile

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ایلیانا - 2015-01-25

(2015-01-25 ساعت 01:47)ardavan1 نوشته:  
(2015-01-23 ساعت 04:31)ardavan1 نوشته:  سلام دوستان من 6 ژانویه به همراه همسرم وعمم مصاحبه شدیم ولی عمم جداگانه مصاحبه شد که همه ما برگ صورتی دریافت کردیم در دبی. امروز ایمیل آمده برای همه ما که مدارک کامل نیست و باید کامل کنید . میشه لطفا راهنمایی کنید وبگید چه مدارکی لازمه و چگونه باید به دستشان برسانم و مراحل چگونه است .

دوست عزیز معمولا در ایمیل قید می شه که چه مدارکی می خوان

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-01-26

(2015-01-25 ساعت 10:53)ایلیانا نوشته:  
(2015-01-25 ساعت 01:07)member نوشته:  [quote='member' pid='575047' dateline='1422000891']
با سلام. میخواستم بدونم این فرم ds 160 رو خودمان میتوانیم پر کنیم از نظر زبان انگلیسی مشکلی نداریم و البته هیچ تجربه ای ندارم و من ترجیح میدم خودم پر کنم و بعد از پر کردن فرم باید تو قسمت تعیین وقت باید وقت بگیریم؟ اگر دوستان یک توضیح طبقه بندی شده بدهند واقعا کارسازه. و بعد وقتی بخواهیم اقدام کنیم چقدر حدودا بعد وقت میدهند مثلا اگر تیر بخواهیم برویم کی باید این کارها رو شروع کنیم همین فرستادن ds 160 و تعیین وقت؟ آیا باید بلیط هم رزرو کنیم . ببخشید از اینکه زیاد شد ولی خوب همیشه اینجا واقعا همه کمک میکنند و مشکلات همه رو با کمک هم حل میکند.

دوست عزیز فرم بسیار ساده ایه و به تهایی می تونید پر کنید بعد از پر کردن فرم یک وقت ملاقات از سفارت می گیرید و هزینشو باید آنلاین پرداخت کنید بهشون بعد با کپی فرم و کپی وقت سفارت تشریف ببرید برای مصاحبه . وقت مصاحبه بستگی به شلوغی سفارت داره معمولا نزدیک به عید یا تایمهایی که دانشجوها می خوان ویزا بگیرن شلوغه و بالطبع وقت کمتره و دیرتر بهتون وقت می دن . تجربه شخصی من در مورد سفارت در دبی اینه که تو اواخر خرداد و اردیبهشت خلوت تره اما اینکه اگر بخواید تیر برید مثلا خرداد اقدام کنید و ویزا بگیرید هیچ تضمینی نداره چون ممکنه کلیرنس بخورید و بر فرض یک سال در صف کلیرنس منتظر بمونید . من حتی دیدم کسی می خواسته دو هفته بعدش بره عروسی و اصلا درخواست ویزاش برای رفتن به این مراسم بوده ولی کلیرنس خورده و شش ماه بعد ویزا گرفته! برای سفارت نیازی به رزرو بلیط ندارید اگر مدارکتون کامل باشه و بخوان بهتون ویزا بدن ازتون اینو نمی خوان اما اگر به قصد گردش می روید بهتره یک برنامه سفر بهشون اراءه کنید . از تایمی که ویزا در پاسپورت شما بخوره سه ماه فرصت دارید به خاک آمریکا وارد بشید .امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه Smile
[/quote
سلام. یک سوال دیگه داشتم. میخواستم بدونم زن و شوهر باید یک فرم ds 160 پر کنند یعنی یک نفر مشخصاتو که پر کرد ، دیگری را اضافه کنه ؟ برای وقت هم زن و شوهر یک وقت میخواد یا جدا جدا.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - sah859 - 2015-01-26

سلام دوستان من به یک مورد عجیب برخورد کردم، کمتر از ۱ ماه پیش در آخرین روز کاری سفارت آمریکا در ایروان وقت مصاحبه داشتم برای ویزای توریستی

خودم یک پسر مجرد و ۲۶ ساله هستم که ۱ سال هست در ارمنستان زندگی‌ می‌کنم، ۶ ماه قبل هم رفتم سفارت، آفیسر اول داشت برگه زرد رو میزشت لائ پاسپورت اما وقتی‌ دید اینجا زندگی‌ می‌کنم ردم کرد،

۱ ماه پیش که رفتم سفارت با دعوت نامه رفتم که در اون فامیلمون سند خونشو تو آمریکا گرو گذشت تا اگر من برنگشتم اون خون‌ از دست بره تا خیال سفارت از برگشتن من تا حدودی راحت بشه

برای بار دوم که رفتم سفارت آفیسر گفت من نتونستم تصمیم بگیرم و ما داریم وارد تعطیلات میشیم و اواسط تا اواخر ژانویه بهت زنگ یا ایمیل میزنم که دوباره بیای اینجا باهم مصاحبه کنی‌

تا به امروز هیچ خبری ازشون نشد تا این که خودم امروز به سفارت ایمیل زدم و پیگیر شدم حالا هم منتظر جواب ایمیل هستم،

کسی‌ می‌دونه شرایط من چیه و تاحالا مشابهش اتفاق افتاده؟

ممنون میشم جواب بدین

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - majid9290 - 2015-01-26

سلام دوستان من از الان می تونم برای اردییهشت 94 (آپریل2015) از آنکارا وقت بگیرم؟ یعنی الان فرم 160 رو پر کنم و بعد برم پول رو پرداخت کنم؟ مشکلی پیش نمی یاد؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - maryam.ali - 2015-01-26

دوستان awb number چیه .امروز رفتم انکارا پاسمو تحویل دادم ولی هیچ کاغذی هم ندادن.