مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - eblis_67 - 2017-04-19

سلام دوستان نظرتون در مورد فرمان جدید ترامپ مبنی بر استخدام آمریکای چی هستش؟ ما که قراره از طریق لاتاری اقدان کنیم برامون مشکل سازه؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Hadi_20 - 2017-04-19

(2017-04-19 ساعت 13:52)eblis_67 نوشته:  سلام دوستان نظرتون در مورد فرمان جدید ترامپ مبنی بر استخدام آمریکای چی هستش؟ ما که قراره از طریق لاتاری اقدان کنیم برامون مشکل سازه؟

مسلم است که هیچ تاثیری نخواهد گذاشت مگر برای اون دسته از ایرانیانی که از طریق ویزای اچ 1 بی اقدام می کنند احتمالا مشکل ساز بشه.دقت کنید ویزای اچ 1 بی ویزای موقت است و نه دائم و تاریخ انقضا داره و بعد اتمامش شما باید خاک آمریکا رو ترک کنید.ولی شما که از طریق لاتاری اقدام می کنید و انشاالله اگر گرین کارت گرفتید دیگه جز متقاضیان این ویزا و هیچ ویزایی دیگری محسوب نمیشید بلکه اون گرین کارت به شما حق تردد و کار کردن در آمریکا رو هم میده.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - javadth - 2017-04-19

(2017-04-19 ساعت 13:03)farzadmohajer نوشته:  
(2017-04-19 ساعت 10:05)hamed.drgh نوشته:  الان داشتم میرفتم سر کار را دیو اعلام کرد فرمان جدید ضد مهاجرتی ترامپ به کلیه شرکت ها و کارفرما ها ابلاغ کرده از استخدام مهاجر پرهیز کنند و فقط اتباع خودشون استخدام کنند

این همون شروع موج عظیم نژاد پرستیه دولت آمریکاست که چند ماه پیش میگفتم در راهه ...

در آینده منتظر چندین فرمان این چنینی باشید ... از قبیل حذف بیمه و افزایش مالیات و ...

خلاصه میخواد کاری کنه که مهاجران با پای خودشون برن ولایت خودشون ...

اگر امریکایی بیکار باشد و یک کارگر خارجی سر کار این اصلا نژاد پرستی نیست

البته این بیشتر به نفع کارفرما ها میشه و بازار سیاه و برده داری دوباره شروع میشه به بهانه هایی که توی ایران هم جور میشه و مثلا کارگران غیر مجاز رو توی هزار تا پستو قایم میکنن و تو سرشون میزنن و پولشون رو میخورن برای کارگران غیر مجاز ساکن امریکام پیش میاد

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farzadmohajer - 2017-04-19

(2017-04-19 ساعت 14:41)javadth نوشته:  
(2017-04-19 ساعت 10:05)hamed.drgh نوشته:  

این همون شروع موج عظیم نژاد پرستیه دولت آمریکاست که چند ماه پیش میگفتم در راهه ...

در آینده منتظر چندین فرمان این چنینی باشید ... از قبیل حذف بیمه و افزایش مالیات و ...

اگر آمریکایی بیکار باشد و یک کارگر خارجی سر کار این اصلا نژاد پرستی نیست

البته این بیشتر به نفع کارفرما ها میشه و بازار سیاه و برده داری دوباره شروع میشه به بهانه هایی که توی ایران هم جور میشه و مثلا کارگران غیر مجاز رو توی هزار تا پستو قایم میکنن و تو سرشون میزنن و پولشون رو میخورن برای کارگران غیر مجاز ساکن آمریکام پیش میاد

البته منظور من این نبود که آمریکایی ها به خاطر ما بیکار بشن ...

من اعتقاد دارم که هر کسی که لایق اون کار هست ، انتخاب بشه ...

من بخاطر همین چیزاست که میخوام از ایران برم . پارتی بازی و رشوه و فامیل بازی و ...
الان آمریکا هم شده برحسب تفاوت نژاد و مذهب و ملیت و ...

خلاصه اینکه هیچ کجای دنیا برای من ، آرامش نداره ...
این مهاجرت رو بیشتر برای شهروند شدن آمریکا میخوام انجام بدم ...
اگه دیدم واقعا زندگی سخت و طاقت فرسا برام پیش میره جلو ، بعد از شهروندی میام ایران خودم

آخه مگه آدم چند بار به دنیا میاد که بخواد تا آخر عمرش فکر و استرس داشته باشه ...
نمیدونم اون زمانی که قراره مثل یک انسان بدون فکر و مشکلات زندگی کنم کی میرسه ...
یه بو هایی هم از جنگ جهانی سوم میرسه که خداکنه اشتباه بوده باشه ...

الان مثلا دوران جوونیم و انجام کارهای بزرگ هست . اما به اندازه یک مرد ۷۰ ساله سن دارم ...
تازه میخوام بدونم که ایران باشم یا یه جای دیگه ... مهاجرت یا باعث سقوط میشه یا پیشرفت ...

چیزی بین این ۲ نیست ... پس باید خیلی خیلی مراقب بود و انتخاب های کاملا درستی کرد .

اما همینکه بدونم خدا از من راضی باشه و سعی و تلاشم بر انسان بودن جلو بره ، برام کافیه ...

مهم نیست کجا باشم ... اما احساس میکنم در آمریکا زودتر به این آرزوم میرسم ...
چون در ایران مجبورت میکنن که یه کار غیر قانونی انجام بدی و موجب ناراحتی هموطنت بشه ...

من نمیخوام کسی از من دلخوری تو این دنیا داشته باشه ... شاید این مساله تو آمریکا برام پیش نیاد

امسال اگر مهاجرت کنم ، فشرده ترین سال عمرم خواهد بود ...

دوری از خیلی چیزا که مثل ماه و خورشید از لحظه تولدم با من بودن . ایران .. خانواده .. فامیل .. خاطره ..
و شروع یک زندگیه جدید در یک کشور جدید و ضد مهاجر . مخصوصا اگر ایرانی هم باشه ...
انتخابی جز موندن تا ۵ سال در آمریکا رو هم ندارم ... به علت سربازی

خدا همه ی مارو همراهی کنه ... خیلی مهربونه ... فقط به خودش بگید که تنها حل کننده مشکلاته ...

برام دعا کنید ... ممنون ?

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - mahii - 2017-04-19

(2017-04-19 ساعت 11:38)Hadi_20 نوشته:  
(2017-04-19 ساعت 10:34)mahii نوشته:  
(2017-04-19 ساعت 10:05)hamed.drgh نوشته:  الان داشتم میرفتم سر کار را دیو اعلام کرد فرمان جدید ضد مهاجرتی ترامپ به کلیه شرکت ها و کارفرما ها ابلاغ کرده از استخدام مهاجر پرهیز کنند و فقط اتباع خودشون استخدام کنند

امیدوارم کارفرماها بفهمن ایرانی ها بهترین هستن و حذف انها ضرر به خودشونه ایرانی ها همه جای دنیا بهترین هستن اما ذلت پذیر نیستن

از کجا به این نتیجه رسیدید که ایرانی ها بهترین هستند ؟؟؟ایرانی ها هم مثل سایر مهاجران هستند و از نظر اونها فرقی بین ایرانی ها و سایر مهاجرین نیست.چه قبول کنید یا نکنید اینجوریه کاملا.اونجا هم کسی نسبت به دیگری برتری نداره.این اعتماد به نفس بعضی از هموطنا تعجب آوره.
اون دوستمون هم باید گفت تو رادیو خبر رو اشتباه به عرضش رسوندند.کل ماجرا در مورد ویزای اچ 1 بی است که تازه اونم حذفش نمی کنند می خوان سفت و سخت اجراش کنند.یعنی فقط متقاضیان این نوع ویزا تحت تاثیر قرار می گیرند.

ممنونم از شما

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - vanima - 2017-04-19

(2017-04-19 ساعت 14:41)javadth نوشته:  

اگر آمریکایی بیکار باشد و یک کارگر خارجی سر کار این اصلا نژاد پرستی نیست

البته این بیشتر به نفع کارفرما ها میشه و بازار سیاه و برده داری دوباره شروع میشه به بهانه هایی که توی ایران هم جور میشه و مثلا کارگران غیر مجاز رو توی هزار تا پستو قایم میکنن و تو سرشون میزنن و پولشون رو میخورن برای کارگران غیر مجاز ساکن آمریکام پیش میاد

يعني چي كه به مهاجر كار تدن ،،،، خب وقتي گرين كارت ميگيرن و بعدش سيتيزن ميشن يه شهروند مگه محسوب نميشن با حق و حقوق شهروندي؟؟؟؟؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - sepehr7763 - 2017-04-19

بچه ها بعد اين قضايا كسي ويزا گرفته؟ الان بي بي سي ميگفت ايرانيها شكايت كردن خيلي ها جواب اف بي اي چكشون اومده اما پاسشونو نگرفتن بهشون ويزا بدن من كمي نگران شدم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Pooya - 2017-04-20

(2017-04-19 ساعت 19:11)sepehr7763 نوشته:  بچه ها بعد اين قضايا كسي ويزا گرفته؟ الان بي بي سي ميگفت ايرانيها شكايت كردن خيلي ها جواب اف بي اي چكشون اومده اما پاسشونو نگرفتن بهشون ويزا بدن من كمي نگران شدم

بله بودن کسایی که ویزا گرفتن تو این مدت ..همین امروز یکی از بچه های لاتاری مهاجرسرا بعد از یک ماه که از AP گذشت کلیر شد و نامه ارسال پاسپورت گرفته ..با داشتن سربازی و مدرک فوق لیسانس
ا

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - arezoo dream - 2017-04-20

هواپيمايي امارات به دليل كاهش تقاضاها ي سفر به امريكا بخصوص از شش كشور عمدتا مسلمان تعداد پروازهاشو گفته كم ميكنه....

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - shahin.za - 2017-04-20

سلام
بعد از دو هفته تحقیق و کمک یکی از دوستان از امریکا کلیرنس ۹۰ درصد دوستان از تیر ماه یعنی ۲ ماه دیگه شروع میشه
دقیقا ۳ ماه در حال تعلیق صدور ویزا هستیم(از ۶ مارس که روند کلیرنس عوض شده)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - onasiss - 2017-04-20

(2017-04-20 ساعت 13:26)shahin.za نوشته:  سلام
بعد از دو هفته تحقیق و کمک یکی از دوستان از آمریکا کلیرنس ۹۰ درصد دوستان از تیر ماه یعنی ۲ ماه دیگه شروع میشه

واقعا ??????????? كمي بيشتر توضيح ميديد؟ حتي براي كساني كه همون أوائل مصاحبه رفتند؟؟؟؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - fb2016 - 2017-04-20

بعد از دو هفته تحقیق و کمک یکی از دوستان از آمریکا کلیرنس ۹۰ درصد دوستان از تیر ماه یعنی ۲ ماه دیگه شروع میشه

ببخشيد ميشه بيشتر توضيح بدين؟؟ از كجا اين اطلاعات رو گرفتين؟؟

آخه به نظر هم مياد يه اتفاقي افتاده تو روندش
مگه ميشه هفته اي يكي دو نفر فقط كلير بشن
اينجوري با اين تعداد افرادي كه تو ليست هستيم چند سالي طول ميكشه با اين سرعت

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - javadth - 2017-04-20

(2017-04-19 ساعت 17:39)farzadmohajer نوشته:  البته منظور من این نبود که آمریکایی ها به خاطر ما بیکار بشن ...

من اعتقاد دارم که هر کسی که لایق اون کار هست ، انتخاب بشه ...

من بخاطر همین چیزاست که میخوام از ایران برم . پارتی بازی و رشوه و فامیل بازی و ...
الان آمریکا هم شده برحسب تفاوت نژاد و مذهب و ملیت و ...

خلاصه اینکه هیچ کجای دنیا برای من ، آرامش نداره ...
این مهاجرت رو بیشتر برای شهروند شدن آمریکا میخوام انجام بدم ...
اگه دیدم واقعا زندگی سخت و طاقت فرسا برام پیش میره جلو ، بعد از شهروندی میام ایران خودم

آخه مگه آدم چند بار به دنیا میاد که بخواد تا آخر عمرش فکر و استرس داشته باشه ...
نمیدونم اون زمانی که قراره مثل یک انسان بدون فکر و مشکلات زندگی کنم کی میرسه ...
یه بو هایی هم از جنگ جهانی سوم میرسه که خداکنه اشتباه بوده باشه ...

الان مثلا دوران جوونیم و انجام کارهای بزرگ هست . اما به اندازه یک مرد ۷۰ ساله سن دارم ...
تازه میخوام بدونم که ایران باشم یا یه جای دیگه ... مهاجرت یا باعث سقوط میشه یا پیشرفت ...

چیزی بین این ۲ نیست ... پس باید خیلی خیلی مراقب بود و انتخاب های کاملا درستی کرد .

اما همینکه بدونم خدا از من راضی باشه و سعی و تلاشم بر انسان بودن جلو بره ، برام کافیه ...

مهم نیست کجا باشم ... اما احساس میکنم در آمریکا زودتر به این آرزوم میرسم ...
چون در ایران مجبورت میکنن که یه کار غیر قانونی انجام بدی و موجب ناراحتی هموطنت بشه ...

من نمیخوام کسی از من دلخوری تو این دنیا داشته باشه ... شاید این مساله تو آمریکا برام پیش نیاد

امسال اگر مهاجرت کنم ، فشرده ترین سال عمرم خواهد بود ...

دوری از خیلی چیزا که مثل ماه و خورشید از لحظه تولدم با من بودن . ایران .. خانواده .. فامیل .. خاطره ..
و شروع یک زندگیه جدید در یک کشور جدید و ضد مهاجر . مخصوصا اگر ایرانی هم باشه ...
انتخابی جز موندن تا ۵ سال در آمریکا رو هم ندارم ... به علت سربازی

خدا همه ی مارو همراهی کنه ... خیلی مهربونه ... فقط به خودش بگید که تنها حل کننده مشکلاته ...

برام دعا کنید ... ممنون ?

بهتره از نزدیکان و ادمای مورد اعتماد بپرسید که واقعا توی امریکا چه خبره

همه کسایی که میخوان مهاجرت کنن دلیل اصلیشون همین پارتی بازی و بی عدالتی اجتماعی هستش دیگه ، مثل خود من یا شما

ولی باید با چند نفر مشورت کنید که به قولی امریکا دیده هستند

امریکا کشور بزرگی هستش و قوانین شهروندی به شدت درونش اجرا میشه ، اونجا مثل ایران نیستش که پسر مدیر عامل رو بیارن بکنن معاونش و ادمایی که کاربلدن بشن ابدارچی
رسانه ها بفهمن پدرش رو در میارن

میزان رضایت از زندگی و امار های دیگه رو چک کنید و یا انجمن های خارجی مربوط به مهاجرت

مثلا یه تایلندی که رفته امریکا زندگی میکنه نظرش در مورد امریکا چیه یا یه کانادایی

اینطوری معلوم میشه که امریکا ارزش مهاجرت داره یا نه

(2017-04-20 ساعت 13:35)onasiss نوشته:  

واقعا ??????????? كمي بيشتر توضيح ميديد؟ حتي براي كساني كه همون أوائل مصاحبه رفتند؟؟؟؟

3 ماهیکه در دستور دوم اومده بصورت سخت تر کردن کلیرنس اجرا شده، در مورد سوال دومتون دقیقا نمی تونم چیزی بگم

(2017-04-20 ساعت 14:58)fb2016 نوشته:  

ببخشيد ميشه بيشتر توضيح بدين؟؟ از كجا اين اطلاعات رو گرفتين؟؟

آخه به نظر هم مياد يه اتفاقي افتاده تو روندش
مگه ميشه هفته اي يكي دو نفر فقط كلير بشن
اينجوري با اين تعداد افرادي كه تو ليست هستيم چند سالي طول ميكشه با اين سرعت
یکی از دوستانم در طریق وکیل مهاجرتش فهمیده
دستور به سفارتها از ۶ مارس باعث این روند شده البته در مورد لاتاری ویزای نامزدی رو نمی دونم