مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-08-08

(2011-08-08 ساعت 01:36)reza3857 نوشته:  با سلام به همه دوستان
من صفحات قبلی رو خوندم و خیلی چیزا هم یاد گرفتم به خاطر همین تصمیم گرفتم مورد خودم رو هم بنویسم تا بتونم از راهنماییهای بقیه هم استفاده کنم. من قصد دارم برای یه سفر تفریحی حداکثر یک ماهه به همراه همسرم به امریکا برم. شرایطم هم از این قراره:
کارمند رسمی بانک ملی هستم با 8 سال سابقه که میتونم مدرک شغلی و گواهی اشتغال به کار و فیشهای حقوقی رو ارایه بدم. یه خونه و یه ماشین به نام خودم هست و یه خونه هم به نام خانمم. از لحاظ مالی هم حسابهایی با گردش و مانده خوب دارم. ضمن اینکه تمام بستگان درجه یک خودم و خانمم هم تو ایران هستن و تو امریکا تقریبا هیچ کس رو ندارم. البته غیر از یه دوست نزدیک که میتونه دعوت نامه هم برام بفرسته. تو چند سال گذشته هم سفرهایی به ترکیه و سنگاپور و مالزی داشتیم که البته فقط سنگاپور نیاز به ویزا داشته. سفر اروپایی هم تا الان نداشتم.
با این شرایط به نظرتون شانسم برای گرفتن ویزا چقدره؟
اینکه من کارمند یه بانک تحریم شده هستم نکته منفی به حساب میاد؟ با توجه به اینکه تمام حسابهای من هم تو بانک ملی هستش.
نداشتن ویزای شینگن چطور؟
ممنون میشم از دوستان اگه لطف کنن و نظرات خودشون رو بنویسن.

سلام،
از من به شما نصیحت بدون ویزای شنگن اقدام نکیند، مخصوصاً اینکه با خانمتون می خواین اقدام کنید. کارمند بانک ملی بودن اشکالی ایجاد نمی کنه ولی کارمند بانک بودن دلیلی براشون نمی شه که نخواین اونجا ماندگار بشید.

موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - azita 33 - 2011-08-14

سلام دوستان من برگشتم ولی دست خالی
گفتند متاسفیم وابستگی شما به ایران کم است ! ! !
حتی مدارک منو نگاه هم نکرد مدارکی که برای هر کدوم شاید 6 ماه وقت گذاشته بودم تا تهیه کنم ولی مساله ای که منو خیلی ناراحت کرد این بود که ما رو 3 ساعت پشت در نگه داشته بودن و خودشون زیر کولر های خنک نشسته بودند و گپ می زدن همه شرشر عرق می ریختن میدونید که دبی تو این فصل بسیار گرم است و از شدت گرما و عرق رنگ لباس های همه تیره تر شده بود یعنی اگر یه دیر تر در رو باز می کردن من از گرما بی هوش می شدم من اعراق نمی کنم عین واقعیت رو می گم
حالا سوال من اینه : که می کی دوباره می تونم اقدام کنم با توجه به اینکه دعوت نامه 6 ماه اعتبار داره و بقیه مدارک مثل حساب بانکی هم همینطور

ویزای توریستی آمریکا - behzad77 - 2011-08-14

سلام . خسته نباشید . من می خوام ویزای توریستی آمریکا بگیرم ولی قبلش می رم تایلند برای اینکه دیگه ترکیه یا دبی نرم می تونم از اونجا اقدام کنم ؟ اگه میشه مراحلی داره ؟ منظورم وقت سفارت و ... هست . لطفا" راهنمایی بفرمایید . مرسی .

RE: ویزای توریستی آمریکا - negi - 2011-08-15

(2011-08-14 ساعت 23:15)behzad77 نوشته:  سلام . خسته نباشید . من می خوام ویزای توریستی آمریکا بگیرم ولی قبلش می رم تایلند برای اینکه دیگه ترکیه یا دبی نرم می تونم از اونجا اقدام کنم ؟ اگه میشه مراحلی داره ؟ منظورم وقت سفارت و ... هست . لطفا" راهنمایی بفرمایید . مرسی .

خیر، شما فقط می تونید از دبی، ترکیه و قبرس اقدام کنید. مخصوصاً اگر بار اولتون هست که برای ویزای آمریکا اقدم می کنید.

موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-08-15

(2011-08-14 ساعت 20:22)azita 33 نوشته:  سلام دوستان من برگشتم ولی دست خالی
گفتند متاسفیم وابستگی شما به ایران کم است ! ! !
حتی مدارک منو نگاه هم نکرد مدارکی که برای هر کدوم شاید 6 ماه وقت گذاشته بودم تا تهیه کنم ولی مساله ای که منو خیلی ناراحت کرد این بود که ما رو 3 ساعت پشت در نگه داشته بودن و خودشون زیر کولر های خنک نشسته بودند و گپ می زدن همه شرشر عرق می ریختن میدونید که دبی تو این فصل بسیار گرم است و از شدت گرما و عرق رنگ لباس های همه تیره تر شده بود یعنی اگر یه دیر تر در رو باز می کردن من از گرما بی هوش می شدم من اعراق نمی کنم عین واقعیت رو می گم
حالا سوال من اینه : که می کی دوباره می تونم اقدام کنم با توجه به اینکه دعوت نامه 6 ماه اعتبار داره و بقیه مدارک مثل حساب بانکی هم همینطور

دوست عزیز متاسفم که ریجکت شدید و اینکه اونجا گرما اذیتتون کرده. من پارسال ویزا گرفتم، رفتم و برگشتم و امسال دوباره می خوام اقدام کنم. اول در جواب سوالتون بگم که شما هر زمانی که (البته زیر 2 ماه) بتونید دلیلی که ریجکتتون کردند رو رفع کنید می تونید دوباره اقدام کنید. حالا من ازتون سوال دارم که شما کی و کجا برای وقت اقدام کردید چون الآن هیچ کدوم از آژانسها وقت ندارند؟ و اینکه آیا فامیل درجه 1 داشتید توی آمریکا؟ شاغل هستید؟
بازم اگر سوالی دارید خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم.
موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - lord_alone_dark - 2011-08-16

من دارم 3 تا خونه به نامم میزنم و 2 تا زمین سر کار هم میرم تو حسابم هم 30 میلیون هست ایا به من ویزا میدن شینگن هم دارم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - IRANBAN - 2011-08-20

با درود.
دوستان من میخوام برای گرفتن ویزای توریستی به کنسولگری آمریکا در دوبی برم و سئوالم اینه که آیا باید برای ویزای توریستی یا B2 بیمه نامه مسافرتی تهیه کنم؟آیا تو سایت کنسولگری چنین چیزی خواسته شده؟
با سپاس فراوان.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-08-20

(2011-08-20 ساعت 00:20)IRANBAN نوشته:  با درود.
دوستان من میخوام برای گرفتن ویزای توریستی به کنسولگری آمریکا در دوبی برم و سئوالم اینه که آیا باید برای ویزای توریستی یا B2 بیمه نامه مسافرتی تهیه کنم؟آیا تو سایت کنسولگری چنین چیزی خواسته شده؟
با سپاس فراوان.
سلام
خیر نیازی به بیمه مسافرتی ندارید

موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - IRANBAN - 2011-08-20

نگی جان از راهنمایی شما خیلی سپاسگزارم.
در پستهای قبلی خوندم که پارسال موفق به گرفتن ویزای آمریکا شدید.می خواستم بپرسم که این BANK STATEMENT هایی که میبرند معمولا مبالغ مانده و گردشش حدودا چقدری هست و اینکه آیا شما از آمریکا ددعوتنامه داشتید؟من ندارم.ضمنا شما مطمئنید که برای ویزای توریستی احتیاج به بیمه نیست؟چون یکی از کاربران سایت که تاپیکی با عنوان راهنمای دریافت ویزای توریستی آمریکا ایجاد کرده اند گفتند که برای ویزای B2 بیمه نامه لازم هست!
باز هم ممنونم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-08-20

(2011-08-20 ساعت 02:46)IRANBAN نوشته:  نگی جان از راهنمایی شما خیلی سپاسگزارم.
در پستهای قبلی خوندم که پارسال موفق به گرفتن ویزای آمریکا شدید.می خواستم بپرسم که این BANK STATEMENT هایی که میبرند معمولا مبالغ مانده و گردشش حدودا چقدری هست و اینکه آیا شما از آمریکا ددعوتنامه داشتید؟من ندارم.ضمنا شما مطمئنید که برای ویزای توریستی احتیاج به بیمه نیست؟چون یکی از کاربران سایت که تاپیکی با عنوان راهنمای دریافت ویزای توریستی آمریکا ایجاد کرده اند گفتند که برای ویزای B2 بیمه نامه لازم هست!
باز هم ممنونم.

تا اونجایی که من می دونم فکر نکنم لازم باشه مگر اینکه اونجا کسی نباشه که شما رو ساپورت کنه اینو از بقیه دوستانی که تجربه بیشتری دارند هم بپرسید. در مورد حساب بانکی هم موجودی حدود ۳۰ تومان با ۶ ماه گردش کافی هستش. من دعوتنامه داشتم ولی می دونم که برای ویزای توریستی (مشروط به اینکه بتونید خرج سفرتون رو بدید) نیازی نیست. بازم اگر سوالی داشتید خوشحال می شم کمکی بکنم.

موفق باشید

نحوه متقاعد کردن افسز مصاحبه کننده - saeedp1360 - 2011-08-30

سلام
من دارم از طریق آژانس یونیکورن اقدام میکنم برای ویزای توریستی امریکا
به من گفتن 20 تا 25 شهریور وقت مصاحبه منه که تاریخ دقیقش رو تا چند روز دیگه بهم میگن.
مدارک من شامل :
- گواهی اشتغال به کار ( شرکت متعلق به خودمه)
- سابقه بیمه 3ساله ( با ارائه دفترچه بیمه)
- مدرک تحصیلی کترشناسی
- حساب بانکی حدود 45 میلیون
- ویزای شنگن ( سابقه سفر توریستی به یونان و اتریش رو دارم) یک سال پیش
البته به من از طریق آژانس گفتن که با داشتن ویزای شنگن نیازی به سند مالکیت نیست.
از طرفی من شنیدم وقتی در قالب آژانس و تور اقدام به گرفتن ویزا میشه ، شانس خیلی بالا میره. آیا درسته؟
در ضمن سوال اصلی من اینه که این دلایلی که باید مبنی به بازگشت به افسر ارائه کرد چیه؟ برام مثال بزنید و آیا فقط در حد حرف کافیه؟ واسه یه مواردی نمیشه دلیل ارائه داد ، فقط میشه در موردشون حرف زد. مثل اینکه من اینجا درآمد خوبی دارم ، به خانوادم وابسته هستم، اما نمیشه اثباتشون کرد.
ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر

RE: نحوه متقاعد کردن افسز مصاحبه کننده - negi - 2011-08-31

(2011-08-30 ساعت 18:01)saeedp1360 نوشته:  سلام
من دارم از طریق آژانس یونیکورن اقدام میکنم برای ویزای توریستی امریکا
به من گفتن 20 تا 25 شهریور وقت مصاحبه منه که تاریخ دقیقش رو تا چند روز دیگه بهم میگن.
مدارک من شامل :
- گواهی اشتغال به کار ( شرکت متعلق به خودمه)
- سابقه بیمه 3ساله ( با ارائه دفترچه بیمه)
- مدرک تحصیلی کترشناسی
- حساب بانکی حدود 45 میلیون
- ویزای شنگن ( سابقه سفر توریستی به یونان و اتریش رو دارم) یک سال پیش
البته به من از طریق آژانس گفتن که با داشتن ویزای شنگن نیازی به سند مالکیت نیست.
از طرفی من شنیدم وقتی در قالب آژانس و تور اقدام به گرفتن ویزا میشه ، شانس خیلی بالا میره. آیا درسته؟
در ضمن سوال اصلی من اینه که این دلایلی که باید مبنی به بازگشت به افسر ارائه کرد چیه؟ برام مثال بزنید و آیا فقط در حد حرف کافیه؟ واسه یه مواردی نمیشه دلیل ارائه داد ، فقط میشه در موردشون حرف زد. مثل اینکه من اینجا درآمد خوبی دارم ، به خانوادم وابسته هستم، اما نمیشه اثباتشون کرد.
ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر

سلام
ضمن آرزوی موفقیت برای شما می تونم بگم که مواردی که میتونید مدرک ارائه بدید که مشکلی ندارند ولی در مواردی که مدرکی براشون ندارید تنها صداقت در گفتار شما و تجربه قوی آفیسر اونو تایید یا تکذیب می کنه. در یک کلام اگر قصدتون تنها دیدار و بازگشت به ایران باشه با وجود مدارکی که نامبردید مشکلی نخواهید داشت. البته سن و وضعیت تاهل هم نقش مهمی داره.

موفق باشید

RE: نحوه متقاعد کردن افسز مصاحبه کننده - saeedp1360 - 2011-08-31

اگر پرینت بانکی یک ماه قبل از زمان مصاحبه گرفته شده باشه که مشکلی نیست؟
یا باید جدید تر باشه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - hassan8ir - 2011-09-01

سلام،
من هیچ تجربه ای در زمینه ویزای آمریکا ندارم قبل از پرسیدن سوالات می خواستم بدونم با توجه به شرایطم و تجربه دوستان احتمال اینکه به من ویزا بدهند چقدر هست من فقط یه بیست روزی برای یک سفر توریستی می خوام برم آمریکا. و اما شرایط من:

1) مجرد هستم.
2) 29 سال دارم.
3) حدود 9-10 سال پیش لاتاری شرکت کردم.
4) 3تا ویزای شنگن دارم و چهارمی هم مولتی هست.
5) کارم صادرات مواد غذایی هست و شرکای تجاری در پنج قاره دارم از جمله کانادا که می تونم نامه اثبات همکاری از اونها بگیریم.
6) یک سند ملکی در ایران و قرارداد خرید ملک در دبی رو دارم.
7) گواهی بانکی صد میلیون می تونم بدم.
8) تا حالا به 12 کشور سفر داشته ام.
6) 3تا کارمند دارم و بیمه براشون به اسم من رد میشه.

نظر شما چیه؟ 3 مورد اول من رو نگران کرده.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-09-01

(2011-09-01 ساعت 02:34)hassan8ir نوشته:  سلام،
من هیچ تجربه ای در زمینه ویزای آمریکا ندارم قبل از پرسیدن سوالات می خواستم بدونم با توجه به شرایطم و تجربه دوستان احتمال اینکه به من ویزا بدهند چقدر هست من فقط یه بیست روزی برای یک سفر توریستی می خوام برم آمریکا. و اما شرایط من:

1) مجرد هستم.
2) 29 سال دارم.
3) حدود 9-10 سال پیش لاتاری شرکت کردم.
4) 3تا ویزای شنگن دارم و چهارمی هم مولتی هست.
5) کارم صادرات مواد غذایی هست و شرکای تجاری در پنج قاره دارم از جمله کانادا که می تونم نامه اثبات همکاری از اونها بگیریم.
6) یک سند ملکی در ایران و قرارداد خرید ملک در دبی رو دارم.
7) گواهی بانکی صد میلیون می تونم بدم.
8) تا حالا به 12 کشور سفر داشته ام.
6) 3تا کارمند دارم و بیمه براشون به اسم من رد میشه.

نظر شما چیه؟ 3 مورد اول من رو نگران کرده.

دوست عزیز من پارسال با داشتن سه تا مورد اولیه شما ویزا گرفتم. به نظر من شرایط خوبی دارید و به احتمال زیاد ویزا رو می گیرید. فقط الآن مشکل تر از ویزا گرفتن، وقت مصاحبه گرفتن هست که امیدوارم موفق باشید.