مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Alirezania - 2017-06-06

(2017-06-05 ساعت 15:14)farzadmohajer نوشته:  و یک چیز دیگه شاید بعضی دوستان اطلاع نداشته باشن :

کارمندان سفارت ، روز مصاحبه همان لحظه تصمیم نمیگیرند که شما ویزا بگیرید یا نه

مثلا دوستانی که ماه تیر مصاحبه دارند ، اینو بدونید که اونا آمار شما رو از ریشه میدونن ...

از همان ماه آبان و آذر ، تمام مشخصات شما رو تا پدر پدر پدر بزرگتون درآوردن ...

آفیسر تنها چند تا سوال ساده و پیش و پا افتاده میکنه که شمارو روانشانسی انجام بده ...

به عدسی چشم ، دستان ، تن صدا و این جور مسائل دقت و آنالیز میکنه ...

پس قطعا شما هم باید یه روانشناس ماهر باشید ...

من چند نکته روانشناسی اینجا بهتون میگم که روز مصاحبه رعایت کنید :

یک : دست های خودتون رو بالا نیارید و بهم فشار ندید
دو : آمریکایی ها عادت دارند چشم تو چشم صحبت کنند . پایین و بالا رو نگاه نکنید
سه : عدسی چشم خودتون رو به سمت چپ نبرید موقع جواب دادن به سوالات
چون اشخاصی که دروغ میگویند ، به سمت چپ نگاه میکنند . فقط راست و چشم تو چشم
چهار : فقط جواب سوال داده بشه و حاشیه رفتن ممنوع
پنج : در سالن انتظار طوری رفتار کنید که انگار ایستگاه اتوبوس هست . مودب و متین
البته من خودم برعکس برخی دوستانی که اونجا استرس تمام بدنشون رو گرفته بود ،
با بقیه میگفتم و میخندیدم  ... محمد جان منظورم شما نیستید ??????
حتی با خنده رویی و شوخ طبعی با آفیسر صحبت کردم و اونم خیلی خوشش اومد اتفاقا
شش : دیده شده شخصی با آخرین مد لباس رفته اونجا و آفیسر بهش گفته که :
همیشه اینطوری تیپ میزنید ؟؟ همین باعث شد AP بخوره . لباس عادی و شیک
هفتم : آفیسر سوالی میکنه ، زیر یک ثانیه جوابش رو بدید . قبل از مصاحبه حتما تاریخ های
مدارک و اطلاعاتی که وارد فرم ۲۶۰ کردید یه نگاه بندازید تا سوالی کرد جوابش رو بدید .
هشتم : مدارکی که میخواین با خودتون بیارید ، به دو دسته تقسیم کنید :
مدارک مهم که روز مصاحبه میخوان و مدارک متفرقه که شاید آفیسر جهت لزوم بخواد
نهم : پول هم دقیق ۳۳۰ دلار تحویل بدید
دهم : پیشنهاد میکنم اصلا گوشی و لوازم فلزی همراهتون نباشه . یکم وقتتون اونجا گرفته میشه

این توضیحاتی که دادم رو خودم رعایت کردم ‌و درنهایت من و محمد جان تنها اشخاصی بودیم
که اونجا یکضرب شدیم ... همینطور نوبت ظهر و عصر هم متاسفانه کسی موفق به یکضرب نشد .

با آرزوی گرفتن ویزا برای تمامی دوستان ... البته این آرزو نهایت دو ماه دیگه برای همه برآورده شده ...

فکر نمی کنم آفیسر اصلا به لباس کسی بخواد گیر بده و کسی بخاطر لباس ای پی نمی خوره!!!!!!اصلا براش مهم نیست ! نمی دونم چرا الکی چیزی می نویسن دوستان!!!

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - farzadmohajer - 2017-06-06

مجدد عرض میکنم که این نکاتی که در پست قبلی گفتم ، تاثیر خاصی در
ویزا گرفتن نداره ... تصمیم اونا از چند ماه قبلش گرفته شده در مورد شما

نکاتی که گفتم برای تسریع مصاحبه بود ... و محکم بودن درصد گرفتن ویزا

کسانی هم بودن با زیر شلواری و رکابی ویزا گرفتن ...

این نکات ، نکات استاندارد روز مصاحبه بود و نه چیز دیگری ...

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - javadth - 2017-06-06

80 درصد تصمیم بر ap یا یکضرب از زمان برنده شدن لاتاری و پر کردن فرم 260 هستش
و 20 درصد در روز مصاحبه

ممکنه کسی که با شما مصاحبه میکنه سوالی بپرسه و شما اشتباه جواب بدید که اونموقع اون شخص تصمیم میگیره که شما رو به پروسه ap ببره

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - مهر٢٠١٧ - 2017-06-06

دوستان عزيز اين تجربه چند ساله منه از داخل امريكا. يادتون باشه تو هر اداره اي اون شخصي كه كار شما رو انجام ميده خيلي خيلي دستش بازه. مثلا ميتونه يه كاري رو به صلاحديد خودش انجام بده يا بدون دليل و فقط از روي صلاحديد شخصي خودش انجام نده. يادمه براي گرفتن گواهينامه تو شرايط يكسان من و همسر و برادرم رفته بوديم DMV هر كدوم پيش يه نفر ديگه داخل يك ساختمون با شرايط يكسان رفتيم، گواهينامه منو يك ساله ، همسرم رو ٥ ساله و برادرم رو ٣ ساله دادن در حاليكه معمولا گواهينامه ها ٥ ساله است. ويزاي همه ما مثل هم بود ولي نفراتي كه اونجا كار انجام ميدادن تصميم گيرنده هستن حتي من اعتراض كردم كه شرايط من و همسرم يكيه و چرا به من ٥ ساله نداديد گفتن حتما آفيسر اينطور صلاحديده. اين فقط يه نمونه بود . هزار تا اتفاق اينجوري تو بانك و پست و ... افتاده برام. بنابراين يه بخشش شانسيه يه بخشش هم به برخوردتون با شخص مقابل بستگي داره.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - mehdi.f - 2017-06-06

دوستان این خبر که 16 ایالت برای اجرای فرمان ترامپ به دیوان عالی درخواست دادن درسته؟ چی میشه حالا؟
http://www.washingtontimes.com/news/2017/jun/6/states-ask-supreme-court-revive-trump-travel-ban/

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - lady65719 - 2017-06-06

دوستان ماتو سایت سفارت ترکیه امروز بعد چهار ماه apبودن pendingشدیم کسی میدونه معنیش چیه؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Ali--usa - 2017-06-07

(2017-06-06 ساعت 23:14)mehdi.f نوشته:  دوستان این خبر که 16 ایالت برای اجرای فرمان ترامپ به دیوان عالی درخواست دادن درسته؟ چی میشه حالا؟
http://www.washingtontimes.com/news/2017/jun/6/states-ask-supreme-court-revive-trump-travel-ban/

بله متأسفانه صحت داره
البته از ٥٢ تا ايالت ١٦ تا درخواست دادن يعني كمتر از ٣٠٪‏
تا دوشنبه هفته بعد بايد صبر كرد ببينيم دادگاه عالي پرونده رو قبول ميكنه يا نه
البته يه نكته رو دوستان بهش توجه نكردن
دادگاه عالي برخلاف استيناف فقط به متن قانون توجه ميكنه
يعني ميگه طبق قانون رييس جمهور ميتونه جلوي ورود بعضي از كشورها رو بگيره و زياد به حواشي كار نداره كه ترامپ تو ميتينگ تبليغاتيش از ممنونعيت ورود مسلمونها صحبت كرده و اين يعني ban ش هم در همون راستاست
خب اين موضوع يك نگران كننده ست
انشالله داستان لاتاري ٢٠١٧ ختم به خير بشه
خيلي از بچه ها از مهر رفتن مصاحبه و هنوز كليير نشدن بيش از ٨ ماه انتظار خيلي سخته

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - arezoo dream - 2017-06-07

با سلام خدمت شما
اصلا دعواي اصلي بين دو ماده ي قانونيه...
همين متن قانون صريحا ميگه پشت دستورات نبايد مقاصد نژاد پرستانه وجود داشته باشه( كه تا حالا همه ي دادگاهها به اين نتيجه رسيدن كه وجود داره)
من فكر ميكنم وكلا و جوامع مدني آمريكا شديدا مصرن كه نزارن اين فرمان اجرابشه
بياين به تلاششون كه تا به حال هميشه به ضرر فرمان بوده همچنان اميدوار باشيم...

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - fb2016 - 2017-06-07

(2017-06-07 ساعت 01:48)arezoo dream نوشته:  با سلام خدمت شما
اصلا دعواي اصلي بين دو ماده ي قانونيه...
همين متن قانون صريحا ميگه پشت دستورات نبايد مقاصد نژاد پرستانه وجود داشته باشه( كه تا حالا همه ي دادگاهها به اين نتيجه رسيدن كه وجود داره)
من فكر ميكنم وكلا و جوامع مدني آمريكا شديدا مصرن كه نزارن اين فرمان اجرابشه
بياين به تلاششون كه تا به حال هميشه به ضرر فرمان بوده همچنان اميدوار باشيم...

اين توييتاي اخيرش هم كاملا تاييد ميكنه اين ادعا رو

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - alo - 2017-06-07

(2017-06-06 ساعت 23:14)mehdi.f نوشته:  دوستان این خبر که 16 ایالت برای اجرای فرمان ترامپ به دیوان عالی درخواست دادن درسته؟ چی میشه حالا؟

چنین حمایتی از سوی این ایالت ها برای دادگاه های قبلی نیز صورت گرفته بود، پس این حمایتها عملا بی فایده ان... نگران نباشین و کماکان امیدوار باشیم که به همین منوال همه چیز به نفع ما به جلو بره...

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - arezoo dream - 2017-06-07

با سلام خدمت دوستان عزيز مهاجرسرايي
ضمن ناراحتي فراوان از حوادث اخير تهران بايد بگم امروز ما هم يه ضرب شديم... طي اين مدت روزهاي سختي رو پشت سر گذاشتيم و در كنار شما و انرژي هاي مثبت شما طي شد...هنوز هم كنار شما هستم و مرتب به اينفروم سر ميزنم چون از هوراااااي ويزاي شما عميقا خوشحال ميشم...
اين روزها كشدار و كند و سختن اما به اميد خدا در نهايت با خبرهاي خوب تمام ميشن...

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - maxman - 2017-06-08

سلام دوستان.کیس من تو ceas بروز شد و پیام پایین رو نوشته.مصاحبه من 1 سالش امروز تموم شده و قبلن AP بودم.ممنون میشم راهنمایی کنین.

Expiring Soon
Section 203(g) of the Immigration and Nationality Act requires that your registration be canceled and any petition approved on your behalf canceled, if you do not apply for your immigrant visa within one year of being advised to do so.

You were advised of this requirement over 1 year ago, but we have not received a response from you since then. As a result, your application for a visa has been canceled and any petition approved on your behalf has also been canceled.

Your application may be reinstated and any petition revalidated if, within one year, you can establish that your failure to pursue your immigrant visa application was due to circumstances beyond your control. Please provide a written statement to the Embassy or Consulate outlining the circumstances beyond your control and noting that you still wish to pursue this visa petition.
For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - sayhoon - 2017-06-08

سلام
دوستانی که پیگیر دادگاه بودند هیچ خبری نیست تا ماهاروهم از نگرانی بیرون بیارید، خبر یا تحلیل جدید؟ واقعا اوضاع آشفته ای دوباره داره میشه، خدا آخر و عاقبت همه مون رو بخیر کنه

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - A+R - 2017-06-08

(2017-06-08 ساعت 03:27)maxman نوشته:  سلام دوستان.کیس من تو ceas بروز شد و پیام پایین رو نوشته.مصاحبه من 1 سالش امروز تموم شده و قبلن AP بودم.ممنون میشم راهنمایی کنین.

Expiring Soon
Section 203(g) of the Immigration and Nationality Act requires that your registration be canceled and any petition approved on your behalf canceled, if you do not apply for your immigrant visa within one year of being advised to do so.
سلام حتما در روز مصاحبه و پس از آن از شما چیزی خواستن و شما طی یک سال به اونها پاسخ ندادید . الان شما باید مکتوب دلیلی که این عدم پاسخ خارج از قصورتون بوده رو براشون ارسال کنید. من پیشنهاد میدم با یک وکیل و یا از مشاورین همین سایت صحبت کنید و از اونا کمک بخواید.
موفق باشید. Sad Sad

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - hesgan - 2017-06-08

(2017-06-08 ساعت 03:27)maxman نوشته:  سلام دوستان.کیس من تو ceas بروز شد و پیام پایین رو نوشته.مصاحبه من 1 سالش امروز تموم شده و قبلن AP بودم.ممنون میشم راهنمایی کنین.

Expiring Soon

You were advised of this requirement over 1 year ago, but we have not received a response from you since then. As a result, your application for a visa has been canceled and any petition approved on your behalf has also been canceled.

Your application may be reinstated and any petition revalidated if, within one year, you can establish that your failure to pursue your immigrant visa application was due to circumstances beyond your control. Please provide a written statement to the Embassy or Consulate outlining the circumstances beyond your control and noting that you still wish to pursue this visa petition.
For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.

سلام دوست عزیز

نگران نباشید، وضعیت کیس بعد از یکسال بطور اتوماتیک به این شکل درمیاد. قبلاً هم برای دوستان دیگه چنین اتفاقی افتاده. یا خودشون درستش می کنن یا اینکه می تونین ایمیل بزنین و ازشون بخواین که براتون درست کنن و به شکل قبل یعنی Administrativr Processing دربیارن.

موفق باشید Smile