مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - moonwalk - 2017-08-23

(2017-08-22 ساعت 21:15)javadth نوشته:  
(2017-08-22 ساعت 11:50)moonwalk نوشته:  
(2017-08-21 ساعت 21:40)javadth نوشته:  اساتید کسی تونسته از این شروط جدید ویزا به لاتاری ها رد بشه ؟ داشتن فامیل درجه 1 تو آمریکا

وضعیت چطوره ؟

بله. دوستانی هستند که ویزا گرفتن خوشبختانه، البته با ارایه جاب افر پذیرش شدن و دیروز تو گروه صحبتش بود که دوستانی هستند که از انکارا با ارایه پذیرش دانشگاه ویزا گرفتن ولی ظاهرا سفارت در ابوظبی کیس پذیرش دانشگاهی رو قبول نکرده.
الان چیزی که کمی گیج کنندس اینه که بعد از 24 سپتامبر که این قانون 90 روزه مدتش تموم شه آیا دولت میتونه این قانون رو خودش دوباره قرار بده و یا باید دادگاه اینکارو انجام بده؟.

منظورم فقط ویزاهای لاتاری هستش

دوست عزیز اینهایی که بالا گفتم همه بچه های لاتاری 2017 بودن.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - I_J - 2017-08-24

(2017-08-22 ساعت 11:50)moonwalk نوشته:  [quote='javadth' pid='763568' dateline='1503335420']
اساتید کسی تونسته از این شروط جدید ویزا به لاتاری ها رد بشه ؟ داشتن فامیل درجه 1 تو آمریکا

وضعیت چطوره ؟

بله. دوستانی هستند که ویزا گرفتن خوشبختانه، البته با ارایه جاب افر پذیرش شدن و دیروز تو گروه صحبتش بود که دوستانی هستند که از انکارا با ارایه پذیرش دانشگاه ویزا گرفتن ولی ظاهرا سفارت در ابوظبی کیس پذیرش دانشگاهی رو قبول نکرده.
الان چیزی که کمی گیج کنندس اینه که بعد از 24 سپتامبر که این قانون 90 روزه مدتش تموم شه آیا دولت میتونه این قانون رو خودش دوباره قرار بده و یا باید دادگاه اینکارو انجام بده؟.

دوست عزیز سلام
کسی که ابوظبی رفته و پذیرش دانشگاه داشته چرا قبول نکردند؟؟ مگه فرم I20 نداشته؟
لطف می کنید ازشون اطلاعات دقیقتری بدهید

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - I_J - 2017-08-24

اگر کسی توی کانال تلگرام بچه های لاتاری 2017 حضور داره ممکنه منو هم اد بکنن
من توی خصوصی شماره بدهم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - moonwalk - 2017-08-24

(2017-08-24 ساعت 15:19)I_J نوشته:  
(2017-08-22 ساعت 11:50)moonwalk نوشته:  
(2017-08-21 ساعت 21:40)javadth نوشته:  اساتید کسی تونسته از این شروط جدید ویزا به لاتاری ها رد بشه ؟ داشتن فامیل درجه 1 تو آمریکا

وضعیت چطوره ؟

دوست عزیز سلام
کسی که ابوظبی رفته و پذیرش دانشگاه داشته چرا قبول نکردند؟؟ مگه فرم I20 نداشته؟
لطف می کنید ازشون اطلاعات دقیقتری بدهید

دوست عزیز افیسر به دو سه نفر از بچه ها گفته که دانشگاهتون معتبر نیست !!!
دو سه نفری هم بودند که چون مدارک دانشگاهی داشتن گفتند که جاب آفرتون مطابق با رشته و تخصصتون نیست، اونا هم توضیح دادند که میخوان با این جاب آفر کار کنند و هزینه تحصیلشون رو بدن و جزو علاقه هاشون هست ولی نپذیرفتن.
البته دوستانی هم هستند که افیسر جاب افر و پذیرش دانشگاهشون رو قبول کردند.
در ضمن در دادگاهی که دو سه روز قبل تشکیل شد نمایندگان دولت با اینکه قاضی رو مجاب میکردند که وارد این پرونده نشه! اینو هم گفتن که تو فاصله 24 تا 31 سپتامبر که این قانون 90 روزه برداشته میشه به خیلیها ویزا میدند. (که احتمالا شامل کلیرنسی ها میشه)

شمارتون رو خصوصی بذارین ادتون کنم تو گروه اگه دوست داشتین.موفق باشین.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - bhb32 - 2017-08-25

چهارشنبه و پنج شنبه هيچ كيسي تو ارمنستان كلير نشد من خوشحال شدم گفتم بچه هاي لاتاري تموم شدن. همشون كلير شدن
اما امروز جمعه ٣ شهريور ٩٦ ارمنستان تعداد ٥ كيس لاتاري رو كلير كرد
اين هفته هم در كل ٢٦ كيس در ارمنستان كلير شدن كه همگي لاتاري بودن

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - vanima - 2017-08-25

(2017-08-25 ساعت 11:35)bhb32 نوشته:  چهارشنبه و پنج شنبه هيچ كيسي تو ارمنستان كلير نشد من خوشحال شدم گفتم بچه هاي لاتاري تموم شدن. همشون كلير شدن

واااي اينا عين قارچ هي رشد ميكنن دلم ميخواد خودم و حلق لويز كنم... همه چيمون داره ميره رو هوا ... من الان فهميدم همه چي دست اين سفارته ... FBI و اينا همه كشكه اگه بحث بك گرانقدر چك بود اينجوري فله اي لاتاري كلير نميكردن... فك كن مثلا طرف تَو محلشون زور گير بوده و شيش تا جاي چاقو رو تنشه ميره اتاري ثبت نام ميكنه و شانسش ميزنه برنده ميشه اونوقت اون و چك نميكنن ميان ماهايي و كه خانواده هامون اونجا هستن و هزار جور مدرك ازمون ميخوان و حداقل يك سال ميذارن پشت ميله هاي زندان AP.... ( البته بلا نسبت بعضي لاتاري هاي با شخصيت كه از اين قائده مستثني هستن) ديگه دادمون و دراوردن بخدا

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - farrokh33 - 2017-08-25

(2017-08-25 ساعت 11:58)vanima نوشته:  
(2017-08-25 ساعت 11:35)bhb32 نوشته:  چهارشنبه و پنج شنبه هيچ كيسي تو ارمنستان كلير نشد من خوشحال شدم گفتم بچه هاي لاتاري تموم شدن. همشون كلير شدن

واااي اينا عين قارچ هي رشد ميكنن دلم ميخواد خودم و حلق لويز كنم... همه چيمون داره ميره رو هوا ... من الان فهميدم همه چي دست اين سفارته ... FBI و اينا همه كشكه اگه بحث بك گرانقدر چك بود اينجوري فله اي لاتاري كلير نميكردن... فك كن مثلا طرف تَو محلشون زور گير بوده و شيش تا جاي چاقو رو تنشه ميره اتاري ثبت نام ميكنه و شانسش ميزنه برنده ميشه اونوقت اون و چك نميكنن ميان ماهايي و كه خانواده هامون اونجا هستن و هزار جور مدرك ازمون ميخوان و حداقل يك سال ميذارن پشت ميله هاي زندان AP.... ( البته بلا نسبت بعضي لاتاري هاي با شخصيت كه از اين قائده مستثني هستن) ديگه دادمون و دراوردن بخدا

سلام دوست عزیز
بعد از اینکه کیسی از طرف سفارت کلیرنس خورد پرونده اش برای بررسی به واشنگتن میره واز دست سفارت خارج میشه بیشتر از 10 سازمان ام ن ی ت ی هستند که باید مشخص کنند فردی که میخواهد وارد ام ر ی کا شود از هر نظر پاک است درضمن مدت کلیرنس بستگی به تعداد سازمان هایی دارد که آفیسر درخواست میکند که پرونده رو بررسی کنند بنابراین دست سفارت خونه نیست که پرونده روکلیر کنه بلکه نتیجه استعلام باعث میشه که پرونده کلیر بشه ویا باید منتظر بمونه درپرونده های لاتاری یک نکته هست که تا آخر سپتامبر بیشتر فرصت ندارند وبعد از اون دیگه به کسی ویزا نمیدن ولی بقیه کتیگوری ها زمان براشون نامحدود هست وهرموقع جواب استعلام بیاد سفارت میتونه به اونا ویزا بده
راجع به برندگان لاتاری کمی بی انصافی قضاوت کردید اونا برا گرفتن ویزا مشکل داشتن فامیل درآ م ر ی کا رو دارند وحدود 50 درصد اونا با این مشکل مواجه هستندوهر روز که میگذره یک قدم به حذف ومحروم شدن از ویزا نزدیک میشن .انتظار داشتم که شما ودوستان همفکرتون خودتون رو جای اونا میذاشتید وبعد قضاوت میکردید شماها که چند سالی صبر کردید این یکی دو ماه رو هم صبر کنید تا پرونده لاتاری ها تمام بشه واین قضیه بسیار ناراحت کننده برای ایرانیان به آخر برسه چه خوش گفت شاعر شیرین سخن......بنی ادم اعضای یک پیکرند .......که درآفرینش زیک گوهرند...چو عضوی بدرد آورد روزگار ...دگر عضوها را نماندقرار....توکز محنت دیگران بی غمی ...نشاید که نامت .....
تندرست وشاد باشید

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - farrokh33 - 2017-08-25

سلام دوست عزیز آرزو میکنم که هرچه زودتر کلیر بشید وبه سرزمینی که فکر میکنم انسانهایش رو نمیشناسید سفر کنید
طبق تجربه چند سفری که به اونجا داشتم اکثر مردمان آمری کا رو اینطور دیدم :
1-خیلی به دیگران احترام میذارن واین براشون یک اصل انسانی است
2-از خوشحالی وشاد بودن دیگران لذت میبرند
3-دیگران را از صمیم قلب دوست دارند
4-به حقوق دیگران بیشتر از حقوق خودشان احترام میذارن
5-با ادب واحترام با دیگران رفتار میکنند
6-هرگز هرگز بیمورد به کسی توهین نمیکنند
7-همیشه اصل رو براین میذارن که حق با طرف مقابل هست
البته گفتم اکثریت اونا این خصوصیت رو دارند وهستند کسایی که مثل این اکثریت رفتار نمیکنندولی دراقلیت هستند
چون شما بلاخره ویزا میگیرید وبه سرزمین اونا میرید وممکنه حتی تا آخر عمر اونجا ساکن بشید بهتره رفتارتون رو تعییر بدید ومثل اونا رفتار کنید تا دچار مشکل نشید تمرین درست رفتار کردن وگفتار نیک باعث میشه بعد از مدتی به رفتاروگفتار همیشگی تبدیل بشه .زندگی پراز نشاط وشادی وسرشار از آرامش رو درسرزمین آم ر یکا براتون ارزو میکنم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - yami - 2017-08-25

(2017-08-25 ساعت 18:42)farrokh33 نوشته:  

سلام دوست عزیز آرزو میکنم که هرچه زودتر کلیر بشید وبه سرزمینی که فکر میکنم انسانهایش رو نمیشناسید سفر کنید
البته گفتم اکثریت اونا این خصوصیت رو دارند وهستند کسایی که مثل این اکثریت رفتار نمیکنندولی دراقلیت هستند
چون شما بلاخره ویزا میگیرید وبه سرزمین اونا میرید وممکنه حتی تا آخر عمر اونجا ساکن بشید بهتره رفتارتون رو تعییر بدید ومثل اونا رفتار کنید تا دچار مشکل نشید تمرین درست رفتار کردن   وگفتار نیک باعث میشه بعد از مدتی به رفتاروگفتار همیشگی تبدیل بشه .زندگی پراز نشاط وشادی وسرشار از آرامش  رو درسرزمین آم ر یکا براتون ارزو میکنم

دوست عزیز اینایی که گفتید دقیقا مال کجای امریکاست؟؟؟
آدرس اشتباه به ملت ندین... میان اینجا و تا دوزاریشون بیوفته و بدونن چطور باید "ریاکاری امریکایی" رو که یک هنجار کاملا پذیرفته شده در امریکا است رو رمزگشایی کنند، کلی خسارت مادی و معنوی بهشون وارد میشه.
مبحث بسیار سنگین و طولانی هست و این تاپیک جاش نیست. فقط خواستم بگم به آمریکا به عنوان مهاجر بیایید ضرر میکنید! بلکه باید بعنوان مستعمره چی وارد بشید! (به ان نشان که خودشان هم چند قرن پیش همینگونه وارد شده اند و مستحضر هستید که ضرر نکردند!)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - farrokh33 - 2017-08-26

(2017-08-25 ساعت 20:18)yami نوشته:  
(2017-08-25 ساعت 18:42)farrokh33 نوشته:  
(2017-08-25 ساعت 11:58)vanima نوشته:  واااي اينا عين قارچ هي رشد ميكنن دلم ميخواد خودم و حلق لويز كنم... همه چيمون داره ميره رو هوا ... من الان فهميدم همه چي دست اين سفارته ... FBI و اينا همه كشكه اگه بحث بك گرانقدر چك بود اينجوري فله اي لاتاري كلير نميكردن... فك كن مثلا طرف تَو محلشون زور گير بوده و شيش تا جاي چاقو رو تنشه ميره اتاري ثبت نام ميكنه و شانسش ميزنه برنده ميشه اونوقت اون و چك نميكنن ميان ماهايي و كه خانواده هامون اونجا هستن و هزار جور مدرك ازمون ميخوان و حداقل يك سال ميذارن پشت ميله هاي زندان AP.... ( البته بلا نسبت بعضي لاتاري هاي با شخصيت كه از اين قائده مستثني هستن) ديگه دادمون و دراوردن بخدا

چون شما بلاخره ویزا میگیرید وبه سرزمین اونا میرید وممکنه حتی تا آخر عمر اونجا ساکن بشید بهتره رفتارتون رو تعییر بدید ومثل اونا رفتار کنید تا دچار مشکل نشید تمرین درست رفتار کردن   وگفتار نیک باعث میشه بعد از مدتی به رفتاروگفتار همیشگی تبدیل بشه .زندگی پراز نشاط وشادی وسرشار از آرامش  رو درسرزمین آم ر یکا براتون ارزو میکنم

دوست عزیز اینایی که گفتید دقیقا مال کجای آمریکاست؟؟؟
آدرس اشتباه به ملت ندین... میان اینجا و تا دوزاریشون بیوفته و بدونن چطور باید "ریاکاری آمریکایی" رو که یک هنجار کاملا پذیرفته شده در آمریکا است رو رمزگشایی کنند، کلی خسارت مادی و معنوی بهشون وارد میشه.
مبحث بسیار سنگین و طولانی هست و این تاپیک جاش نیست. فقط خواستم بگم به آمریکا به عنوان مهاجر بیایید ضرر میکنید! بلکه باید بعنوان مستعمره چی وارد بشید! (به ان نشان که خودشان هم چند قرن پیش همینگونه وارد شده اند و مستحضر هستید که ضرر نکردند!)

سلام دوست عزیز وگرامی
نوشته اید :این هایی که گفتیدمال کجای امری کاست؟؟؟
باید خدمتتان عرض کنم :این هایی که گفتم مال سرزمین خاصی نیست اینها مال انسانیت وتمدن وکرامت انسانی است مال انسان فرهیخته قرن حاضر است که باید ازآن انتظار داشت
اگر نوشتاری رو که باعث شد بنده پاسخ بدم یک بار مرور بفرمایید(قضاوت درباره برندگان لاتاری) آنگاه نوشته آن دوست عزیز را مختص ایرانیان به حساب میآوردید که باید عرض کنم هرگز چنین نیست ونخواهد بود.
بنده دردفاع از مردمان کشورخاصی صحبت نمیکنم ویا در رد مردمان کشوری دیگر .من از مردمانی صحبت میکنم که باید اینگونه باشند وانتظار دارم اینگونه خصوصیاتی داشته باشند.
به قول اقبال که درسفر به غرب و دررابطه با مردمان غربی میگفت که:اینجا مسلمان نمی بینم ولی هر چه می بینم مسلمانی است ولی درشرق هرچه می بینم مسلمان است ولی مسلمانی نمی بینم...(نقل به مضمون)
دوست گرامی آنچه که بنده دراین چند سفر دیدم برخوردهای انسانی بوداز طرف آنها که حداقل برای خودم اتفاق افتادومبنای قضاوتم هم دراین رابط است نه شیفتگی ویا غرب زدگی که من به ایرانی بودن خودم افتخار میکنم ومیبالم چند مورد را برایتان نقل میکنم ...یکی از آنها رفتن پسر کوچکم به مدرسه آم ری کایی بود ومشکل ندانستن زبان وگریه وناراحتی پسرم که باعث شد مدیر مدرسه ومعلمین با جدیت این ناراحتی پسرم رو رفع کنند دو معلم کارآموز تماما درخدمت پسرم قرار دادندوبرنامه های دیگه ای که باعث شد تا این مشکل رفع شود(چون خودم معلم هستم درمقایسه باید عرض کنم متاسفانه این رفتارکمتر در مدارس ما اتفاق می افتد)..مورد دیگر برای خودم اتفاق افتاد براثر حادثه ای گذارم به بیمارستان افتاد حدود دوهفته درccuبودم وبعد از ترخیص از بیمارستان با وجودی که هزینه بیمارستان حدود 250هزار دلار شد ولی حتی یک دلار ازمن نگرفتند چون من با ویزای توریستی رفته بودم ومهمان آنها بودم مقایسه کنید متاسفانه با اینجا ...
وموارد دیگه ای که مربوط به من نمی شد ولی رفتارهای انسانی اونها رو به چشم خودم دیدم که خیلی از این موارد انسانی تر بود.
آرزو میکنم ما ایرانیان به پندار نیک وگفتار نیک وکردار نیک که میراث گرانقدر نیاکانمان هست پایبند باشیم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - tamoko89 - 2017-08-26

من خودم کیسم ازدواجی CR1 هست و توی پروسه AP هستم, ولی چرا بعضی ها دلگیر و عصبانی از این ک لاتاری های دارن کلیر میشن؟
اگه میخوایید عصبانی و ناراحت باشید از اون لاستیک ب سرها ناراحت باشید ک ایرانی ها چرا اصلا باید AP بخورند؟ هر چی بدبختی میکشیم از اون لاستیک ب سرها میکشیم!
من ک به شخصه خوشحالم برا لاتاری هاو کلیر بشن برن دنبال زندگیشون, و همچنین امیدوارم ک زودتر همه کیس های خونوادگی توریستی و غیره هم کلیر بشن.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - yami - 2017-08-26

(2017-08-26 ساعت 01:17)farrokh33 نوشته:  
(2017-08-25 ساعت 20:18)yami نوشته:  
(2017-08-25 ساعت 18:42)farrokh33 نوشته:  سلام دوست عزیز آرزو میکنم که هرچه زودتر کلیر بشید وبه سرزمینی که فکر میکنم انسانهایش رو نمیشناسید سفر کنید

دوست عزیز اینایی که گفتید دقیقا مال کجای آمریکاست؟؟؟
آدرس اشتباه به ملت ندین... میان اینجا و تا دوزاریشون بیوفته و بدونن چطور باید "ریاکاری آمریکایی" رو که یک هنجار کاملا پذیرفته شده در آمریکا است رو رمزگشایی کنند، کلی خسارت مادی و معنوی بهشون وارد میشه.

سلام دوست عزیز وگرامی
باید خدمتتان عرض کنم :این هایی که گفتم مال سرزمین خاصی نیست اینها مال انسانیت وتمدن وکرامت انسانی است مال انسان فرهیخته قرن حاضر است که باید ازآن انتظار داشت
...

دوست عزیز، فرمایشات شما متین و البته در مقام عمل در جهان حاضر (حتی در جهان اول) بیشتر شعارگونه است تا واقعیت.
عبارت "ریاکاری آمریکایی" که بکار بردم بصورت جامع و مانعی توضیح میدهد که چرا دیدگاه شما تا ان حد مثبت و دیدگاه من تا حدی منفی است. (تا فرد به ریاکاری فردی دیگر پی نبرد، طبیعتا رفتار او در نظرش بسیار مثبت و پسندیده جلوه خواهد کرد).
پی بردن به عمق و وسع امپراطوری ریا در این کشور نیاز به چندین سال زندگی توام با درگیری تمام وقت با جامعه دارد تا ابعاد آن بیشتر و بیشتر برای شما واضح شود.
برای مثال تا زمانی که دنبال کار نباشید، به سیستم ریاکاری در استخدام این کشور پی نخواهید برد و تا زمانی که به عنوان یک شهروند نیاز به خدمات درمانی نیاز پیدا نکنید از ریاکاری سیستم درمانی آگاه نخواهید شد و الی اخر.
(شما صرفا به این دلیل که شما را بصورت رایگان بعنوان توریست درمان کرده اند، کردیت کامل به سیستم درمانی آنها دادید غافل ازینکه بخش بزرگی از شهروندان و صاحبان اب و خاک این کشور از خدمات درمانی انسانی در این کشور محروم هستند)
یکی از اشتباهات ما (و ایضا خود من تا همین یکی دو سال پیش) که همیشه آمریکا را با ایران یا کشورهای درجه سوم مقایسه میکنیم و البته که نتیجه مقایسه از همان اول مشخص است!!
این کار مشابه مقایسه پراید با بنز است که البته که بنز بهتر است!! ولی با این اوصاف نباید هیچ بنزی در تعمیرگاه باشد که اینگونه نیست! نه تنها بنزهای زیادی در تعمیرگاه است بلکه بیشتر صاحبان ان از اینکه اینهمه پول بابت یک ماه بسیار پر خرج و سخت تعمیر و با قطعات کمیاب داده اند ناراحت هستند و آرزو میکنند که ایکاش مثلا یک خودروی ژاپنی به جایش میخرند! (به همین دلیل است که افت قیمت این خودروها بعد از خرید بسیار زیاد است)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - farrokh33 - 2017-08-27

(2017-08-26 ساعت 22:09)yami نوشته:  
(2017-08-26 ساعت 01:17)farrokh33 نوشته:  
(2017-08-25 ساعت 20:18)yami نوشته:  دوست عزیز اینایی که گفتید دقیقا مال کجای آمریکاست؟؟؟

سلام دوست عزیز وگرامی
...

دوست عزیز، فرمایشات شما متین و البته در مقام عمل در جهان حاضر (حتی در جهان اول) بیشتر شعارگونه است تا واقعیت.
عبارت "ریاکاری آمریکایی" که بکار بردم بصورت جامع و مانعی توضیح میدهد که چرا دیدگاه شما تا ان حد مثبت و دیدگاه من تا حدی منفی است. (تا فرد به ریاکاری فردی دیگر پی نبرد، طبیعتا رفتار او در نظرش بسیار مثبت و پسندیده جلوه خواهد کرد).
پی بردن به عمق و وسع امپراطوری ریا در این کشور نیاز به چندین سال زندگی توام با درگیری تمام وقت با جامعه دارد تا ابعاد آن بیشتر و بیشتر برای شما واضح شود.
برای مثال تا زمانی که دنبال کار نباشید، به سیستم ریاکاری در استخدام این کشور پی نخواهید برد و تا زمانی که به عنوان یک شهروند نیاز به خدمات درمانی نیاز پیدا نکنید از ریاکاری سیستم درمانی آگاه نخواهید شد و الی اخر.
(شما صرفا به این دلیل که شما را بصورت رایگان بعنوان توریست درمان کرده اند، کردیت کامل به سیستم درمانی آنها دادید غافل ازینکه بخش بزرگی از شهروندان و صاحبان اب و خاک این کشور از خدمات درمانی انسانی در این کشور محروم هستند)
یکی از اشتباهات ما (و ایضا خود من تا همین یکی دو سال پیش) که همیشه آمریکا را با ایران یا کشورهای درجه سوم مقایسه میکنیم و البته که نتیجه مقایسه از همان اول مشخص است!!
این کار مشابه مقایسه پراید با بنز است که البته که بنز بهتر است!! ولی با این اوصاف نباید هیچ بنزی در تعمیرگاه باشد که اینگونه نیست! نه تنها بنزهای زیادی در تعمیرگاه است بلکه بیشتر صاحبان ان از اینکه اینهمه پول بابت یک ماه بسیار پر خرج و سخت تعمیر و با قطعات کمیاب داده اند ناراحت هستند و آرزو میکنند که ایکاش مثلا یک خودروی ژاپنی به جایش میخرند! (به همین دلیل است که افت قیمت این خودروها بعد از خرید بسیار زیاد است)

سلام دوست عزیز وگرامی من به هیچ عنوان با فرمایش متین ودرست شما مخالف نیستم واکثریت آنها را قبول دارم من با سیستم کاپیتالیستی ودولتمردان آنها کاری ندارم سخن من با مردمان
آنجا بودمردمانی که مثل ماهستند فقط دررفتار وپندار با ما کمی متفاوت هستند.شهروندان آن سرزمین که اکثریت راتشکیل میدهند مانند ما کار میکنند وزحمت میکشند وشاید درآخر هم نتوانند اندوخته ای داشته باشند که متناسب با رنجی است که میکشندآنها تحت سیستمی زندگی میکنند که باید بیشتر درباره ان واکاوی شود و خوب وبد بودنش نیاز به بررسی بیشتر وتخصص بالاتری دارد که دراین یادداشت نمیگنجد. منظور نظر من مردمان عادی هستند که رفتارشان انسانی است وآنگونه هست که باید باشد اگر ژرف تربه قضیه نگاه کنیم درمقایسه ما با آنها میتوان حدود 100سال پیش را مقایسه کرد که درآنجا روابط بین انسانها بسیار تاسف آور بود زیرا نظام برده داری نظام غالب برتفکر وجامعه بودودر آن زمان درایران نظام مشروطه ومردمسالاری برقرار بود(البته باکاستی های مخصوص جهان سوم) منظور من الان وامروز است که آنها چه بودند وبه کجا رسیدند وما چه بودیم والان درچه وضعیتی هستیم (منظور من روابط بین انسانهاست ودیدگاهی که نسبت به یکدیگر داریم ) از لحاظ جامعه شناختی ما به قهقرا رفته ایم وآنها به رشد واین شکاف روز به روز بیشتر میشود.زمانی بود که ایران سرزمین آمال وآرزوهای سایر مردمان دنیا بود ومهد علم ودانش بطوری که برای کسب علم ومعرفت مردمان سرزمین های دیگر سعی میکردند فارسی یاد بگیرند تا بتوانند به ایران سفر کنند ودانستن زبان پارسی افتخار ومباهاتی بود برای روشنفکران واگرامروز را با آن زمان مقاسیه کنیم فقط باید تاسف بخوریم .آرزو میکنم روزی فرهنگ غنی ایران به روزهای پر افتخارش باز گردد ودیگر نیازی نباشد که رنج هجرت ومهاجرت را اینگونه تحمل کنیم با سپاس بیکران از شما که وقت گذاشتید وپاسخ دادید تندرست وشاد باشید

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - yami - 2017-08-27

(2017-08-27 ساعت 00:09)farrokh33 نوشته:  
(2017-08-26 ساعت 22:09)yami نوشته:  
(2017-08-26 ساعت 01:17)farrokh33 نوشته:  سلام دوست عزیز وگرامی
...

...

درمقایسه ما با آنها میتوان حدود 100سال پیش را مقایسه کرد که درآنجا روابط بین انسانها بسیار تاسف آور بود زیرا نظام برده داری نظام غالب برتفکر وجامعه بودودر آن زمان درایران نظام مشروطه ومردمسالاری برقرار بود(البته باکاستی های مخصوص جهان سوم)

زمانی بود که ایران سرزمین آمال وآرزوهای سایر مردمان دنیا بود ومهد علم ودانش بطوری که برای کسب علم ومعرفت مردمان سرزمین های دیگر سعی میکردند فارسی یاد بگیرند تا بتوانند به ایران سفر کنند ودانستن زبان پارسی افتخار ومباهاتی بود برای روشنفکران

در این پست شما هم من اختلاف نظر دارم...

بنظرم روابط انسانها در ان زمان آمریکا تاسف اور نبود یا بهتر بگم به نسبت بقیه کشورهای دنیا تاسف اور نبود. در حالیکه از سال ۱۸۶۵ بره داری در آمریکا ممنوع شده بود، در کمتر از صد سال پیش در ایران هنوز غلام و کنیز و کاکا سیاه داشتن رواج داشت.
انچه مد نظر شماست، تبعیض نژادی در امریکا بود که لغت صحیح ان تفکیک نژادی بوده که در ایالات جنوبی و بصورت قانونی اعمال میشد. در هر حال سیاهان مختار بودند که بین رفتن به ایالات شمالی و یا ماندن در ایالات جنوبی و محدود بودن به امکانات مختص خودشان انتخاب کنند.
با اینکه سالهاست هر گونه تبعیض و تفکیک بر اساس رنگ و مذهب و... در امریکا حداقل بر اساس سیستم ریاکاری ممنوع شده (ولی کماکان بصورت استفاده از منافذ قانونی اعمال میشود) ما در ایران هنوز در یکسان دانستن زن و مرد درگیر هستیم چه برسد فاکتورهای اعتقادی و ظاهر و... با این اوصاف کیفیت مشروطه صد سال پیش ایران هم کاملا قابل تجسم مردن است!!
البته ناگفته نماند که به گواه سالمندان امریکایی و به دقت در فیلمای سینمایی قدیمی امریکایی متاسفانه جانعه امریکا در دو برهه بشدت پسرفت اخلاقی داشته.
یکی در زمان لغو تفکیک نژادی که فرهنگ نه چندان متمدن سیاهان طبقه پایین سفید پوست آمریکا را تحت تاثیر قرار داد و کماکان تاثیرات منفی اش در جامعه مشاهده نیشود (از نحوه صحبت کردن تا لباس پوشیدن و...) و دیگری بعد از همه گیر شدن اینترنت/شبکه های اجتماعی/و اینترنت موبایل.
یک بار با دقت فیلمهای بسیار قدیمی امریکایی و اداب و رسوم انزمان انها را مشاهده کنید و با حال حاضر مقایسه کنید.

شما چند تا دانشمند اروپایی و اسیایی میشناسید که در قدیم به ایران برای کسب معرفت و دانش سفر مردند؟
متاسفانه این خود بزرگ بینی ایرانی واقعیت ندارد. بغیر چهارتا شاعر شهیر واقعا چیز خاصی برای دنیا نداشته ایم و مصرف کننده بودیم.
در واقع این غربیها هستند که از نظر اجتماعی پسرفت میکنند و این ما هستیم که در در این چند ساله کمی بخودمان تکان داده ایم و کمی متمدن تر شده ایم ولی بدبختانه چون از خودمان همچین چیزی نداشته ام و همه چیزمان وارداتی هست، همین پسرفت فرهنگی اجتماعی حال حاضر غرب را هم وارد کرده ایم و نتیجه این شده که کمی پیشرفته تر ولی از غربیها سرد تر و بی احساس تر و بی معرفتر شده ایم.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - farrokh33 - 2017-08-27

(2017-08-27 ساعت 10:35)yami نوشته:  
(2017-08-27 ساعت 00:09)farrokh33 نوشته:  
(2017-08-26 ساعت 22:09)yami نوشته:  دوست عزیز، فرمایشات شما متین و البته در مقام عمل در جهان حاضر (حتی در جهان اول) بیشتر شعارگونه است تا واقعیت.
...

درمقایسه ما با آنها میتوان حدود 100سال پیش را مقایسه کرد که درآنجا روابط بین انسانها بسیار تاسف آور بود زیرا نظام برده داری نظام غالب برتفکر وجامعه بودودر آن زمان درایران نظام مشروطه ومردمسالاری برقرار بود(البته باکاستی های مخصوص جهان سوم)

زمانی بود که ایران سرزمین آمال وآرزوهای سایر مردمان دنیا بود ومهد علم ودانش بطوری که برای کسب علم ومعرفت مردمان سرزمین های دیگر سعی میکردند فارسی یاد بگیرند تا بتوانند به ایران سفر کنند ودانستن زبان پارسی افتخار ومباهاتی بود برای روشنفکران

در این پست شما هم من اختلاف نظر دارم...

بنظرم روابط انسانها در ان زمان آمریکا تاسف اور نبود یا بهتر بگم به نسبت بقیه کشورهای دنیا تاسف اور نبود. در حالیکه از سال ۱۸۶۵ بره داری در آمریکا ممنوع شده بود،  در کمتر از صد سال پیش در ایران هنوز غلام و کنیز و کاکا سیاه داشتن رواج داشت.
انچه مد نظر شماست،  تبعیض نژادی در آمریکا بود که لغت صحیح ان تفکیک نژادی بوده که در ایالات جنوبی و بصورت قانونی اعمال میشد. در هر حال سیاهان مختار بودند که بین رفتن به ایالات شمالی و یا ماندن در ایالات جنوبی و محدود بودن به امکانات مختص خودشان انتخاب کنند.
با اینکه سالهاست هر گونه تبعیض و تفکیک بر اساس رنگ و مذهب و... در آمریکا حداقل بر اساس سیستم ریاکاری ممنوع شده (ولی کماکان بصورت استفاده از منافذ قانونی اعمال میشود) ما در ایران هنوز در یکسان دانستن زن و مرد درگیر هستیم چه برسد فاکتورهای اعتقادی و ظاهر و... با این اوصاف کیفیت مشروطه صد سال پیش ایران هم کاملا قابل تجسم مردن است!!
البته ناگفته نماند که به گواه سالمندان آمریکایی و به دقت در فیلمای سینمایی قدیمی آمریکایی  متاسفانه جانعه آمریکا در دو برهه بشدت پسرفت اخلاقی داشته.
یکی در زمان لغو تفکیک نژادی که فرهنگ نه چندان متمدن سیاهان طبقه پایین سفید پوست آمریکا را تحت تاثیر قرار داد و کماکان تاثیرات منفی اش در جامعه مشاهده نیشود (از نحوه صحبت کردن تا لباس پوشیدن و...) و دیگری بعد از همه گیر شدن اینترنت/شبکه های اجتماعی/و اینترنت موبایل.
یک بار با دقت فیلمهای بسیار قدیمی آمریکایی و اداب و رسوم انزمان انها را مشاهده کنید و با حال حاضر مقایسه کنید.

شما چند تا دانشمند اروپایی و اسیایی میشناسید که در قدیم به ایران برای کسب معرفت و دانش سفر مردند؟
متاسفانه این خود بزرگ بینی ایرانی واقعیت ندارد. بغیر چهارتا شاعر شهیر واقعا چیز خاصی برای دنیا نداشته ایم و مصرف کننده بودیم.
در واقع این غربیها هستند که از نظر اجتماعی پسرفت میکنند و این ما هستیم که در در این چند ساله کمی بخودمان تکان داده ایم و کمی متمدن تر شده ایم ولی بدبختانه چون از خودمان همچین چیزی نداشته ام و همه چیزمان وارداتی هست، همین پسرفت فرهنگی اجتماعی حال حاضر غرب را هم وارد کرده ایم و نتیجه این شده که کمی پیشرفته تر ولی از غربیها سرد تر و بی احساس تر و بی معرفتر شده ایم.

با سپاس از پاسختون
منظور من از آمدن به ایران برای تحصیل درزمان ساسانیان وبرای تحصیل دردانشگاه گندی شاپوردرخوزستان(که عرب ها به آن جندی شاپورمیگفتند)است
اگر بخواهم لیست اندیشمندان ونوابغ ومشاهیر ایرانی را که مایه مباهات وغرور ما میشوند بنویسم دراین یادداشت نمیگنجد فقط چند تا از آنها را نام میبرم
خوارزمی که با اختراع الگوریتم اساس برنامه های کامپیوتری رو که هم اکنون من وشما از آن استفاده میکنیم انجام داد
زکریای رازی که با کشف الکل اساس وبنیان داروساری را پایه گذاری کرد
فارابی-بوعلی سینا-خیام(از جنبه تقویم وریاضیات که اگر بخواهیم ایشان را از منظر شعر ورباعیات بررسی کنیم که از مشاهیر هستند)-و...از اندیشمندان امروزی که باید لیست عریض وطویلی برای آن نوشت از نابغه ریاضی مرحوم میرزاخانی تا پرفسور نادری
چون نمیخواهم این یادداشت به درازا بکشد بقیه کسانی راکه باعث غرور وافتخار برای ما ایرانیان هستند به خوانندگان واگذار میکنم
این بزرگ بینی ما ایرانیان که میفرمایید برمیگردد به گذشته تاریخ مان زمان داریوش وکورش بزرگ هخامنشی که ایران ابر قدرت بزرگ دنیا بود (فقط با مطالعه منشور کوروش میتوان به آزادگی وعظمت افکار این ایرانی پی برد) درست مثل امروز آمریکاییها که بسیار مغرور هستند چون امروز آنها ابرقدرت بزرگ دنیا هستند
باز هم سپاس بابت وقتی که گذاشتید ونظرتان را نوشتید. تندرست وشاد باشید