مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: در خواست کمک از همه - hvm - 2010-12-22

(2010-12-21 ساعت 14:39)brotherhood نوشته:  سلام من علیرضا متولد 73 هستم و در حال حاضر رشته برق میخونم.
میخوام دوستان کمک کنید که راهی را پیشنهاد کنید برای محاجرت من به کانادا(البته با خوانواده).
برای همین من شرایطم را میدانم تا بدانید.
مادرم:فوق لیسانس اموزش(معلم راهنمایی)42 ساله
پدرم:دیپلم امار(اما قبلا در ارتش بود ولی چند سالی هست باز نشسته شده الان 2 مغازه داریم که یکی را خودمان اداره میکنیم و یکی را اجاره دادیم)و(تا حالا به تایلند.المان.روم.هلند)هم رفته.
خودم رو که میشناسین .
2 برادر کوچک تر از خودم هم دارم در سن های 7و9 سال
دوست گرامی
لطفا بجای ایجاد موضوع کمی وقت گذاشته و مطالب موجود را مطالعه کنید
شایان ذکر است که امر مهاجرت آنقدر مهم است که مطالعه زیاد طلب میکند
اگر قرار باشد که برای هر سوال یک تایپیک ایجاد شود انجمن دچار اختلال خواهد شد

(2010-12-21 ساعت 19:17)brotherhood نوشته:  حدود 1 روز گذشته اینجا مدیر نداره؟
لیست مدیران مربوطه در بالای انجمن ها نوشته شده ولی پاسخ گویی فوری به کلیه سوالات کاربران گرامی در دستور کار ایشان قرار ندارد

لینک مفید برای یافتن وکیل خوب و برسی‌ اطمینان پذیری ایشان - ANSARI80H - 2010-12-31

سلام

مایل هستم که چند لینک از وکلای خوب را با شما درمیان بگذرم و از شما در مورد اینکه می‌شه به آنها اطمینان کرد یا نه سوال کنم؟

لطفا شما هم اگه لینکهای خوبی‌ دارید با ما در میان بگذرید تا با هم برسی‌ کنیم.

با توجه به اینکه این یه تبلیغ نیست و در حال حاضر بسیاری از دوستان دنبال وکیل مورد اطمینان و منصف میگردند لذا از مدیر محترم تقاضا دارم که اجازه ایجاد این فضا که لینک‌های خودمون را قرار دهیم،

و فکر می‌کنم این موضوع می‌تونه موضوع داغی‌ باشد.

با تشکر

با تشکر از شما که اجازه دادین این مطلب در اینجا قرار داده شود ، و با تبریک سال نو به همهٔ دستند و عزیزان.

پیروز و سر افراز باشید

RE: لینک مفید برای یافتن وکیل خوب و برسی‌ اطمینان پذیری ایشان - ANSARI80H - 2010-12-31

1.آیا برای اقدام به مهاجرت نیاز به استخدام وکیل یا نماینده است؟
خیر، اداره مهاجرت کانادا پرونده همه افراد را یکسان بررسی می کند. تمام فرمهای مورد نیاز برای تقاضای ویزا یا مهاجرت به رایگان در اختیار شماست. اگر واقعا به هر دلیل احساس می کنید که نیاز به استخدام نماینده دارید حتما دقت کنید که فردی را در نظر بگیرید که مورد تایید است.
2.آیا پرونده افرادی که نماینده دارند سریعتر بررسی می شود؟
خیر. وجود نمایند یا وکیل هیچ تآثیری در سرعت بررسی پرونده افراد ندارد.
3.اگر فردی نماینده داشته باشد ولی وی را به اداره مهاجرت معرفی نکند چه اتفاقی خواهد افتاد؟
این کار خلاف قانون است و اگر اداره مهاجرت از این امر مطلع شود ممکن است که تقاضای مهاجرت فرد از طرف این اداره مردود اعلام شود.
4.آیا شرایط استخدام نماینده برای مهاجرتهای استانی همانند مهاجرت فدرال است؟
هر استان ممکن است در این خصوص شرایط و قوانین خود را داشته باشد. در این مورد لازم است با استان مربوط در تماس باشید.
5.اگر فردی نماینده خود را عوض کند، چه باید کرد؟
در این صورت لازم است در اولین فرصت اداره مهاجرت را مطلع ساخت. اداره مهاجرت تنها یک نفر را به عنوان نماینده شما
می پذیرد و این فرد آخرین کسی است که شما به عنوان نماینده به این اداره معرفی کرده اید.
6.اگر اداره مهاجرت نماینده ما را قبول نکند چه اتفاقی می افتد؟
چنانچه نماینده شما مورد تایید قرار نگرفت، باید یا خود و بدون نماینده کار را ادامه دهید، یا با ارسال مدارک لازم به اداره مهاجرت نشان دهید که نماینده شما مورد تایید است و یا اینکه نماینده جدیدی انتخاب و معرفی کنید.
7.اگر بین فرد و نماینده وی اختلاف رخ دهد چه باید کرد؟
در این حالت لازم است از طریق سازمانهای مرتبط شکایت خود را اعلام کنید. اگر نماینده شما وکیل است باید با سازمان وکلا و اگر مشاور رسمی مهاجرت است با CSIC تماس بگیرید.
8.آیا می شود از خدمات کسی که مجوز ندارد، برای مهاجرت بهره جست؟
سازمان مهاجرت کانادا توصیه می کند که چنین کاری نکنید، چرا که تنها افراد متخصص می توانند راهگشای شما باشند. در ضمن پس از ارسال مدارک اداره مهاجرت تنها نماینده اجیر شده ای را به رسمیت می شناسد که مجوزهای لازم را داشته باشد (مگر آنکه این نماینده از شما پول دریافت نکرده باشد).
9.آیا برای فرآینده شهروندی Citizenship لازم است نماینده دارای مجوز استخدام کرد؟
خیر. در حال حاضر هیچ محدودیت قانونی برای فرآیند شهروندی وجود ندارد (تمام موارد ذکر شده بالا در مورد تقاضای مهاجرت است نه کسی که قبلا مقیم دائم کاناداست و قصد شهروند شدن دارد)

RE: لینک مفید برای یافتن وکیل خوب و برسی‌ اطمینان پذیری ایشان - ANSARI80H - 2010-12-31

aya vakil khoobi mishnasid?
lotfan link bedin

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - User - 2011-01-01

مهاجرسرا یک انجمن غیر انتفاعی است. هرگونه تبلیغ در ارسال های کاربران ممنوع بوده و مغایر با قوانین انجمن می باشد.

از دوستان عزیزی که به اجرای این قوانین کمک می کنند، متشکرم

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - User - 2011-01-01

(2010-10-21 ساعت 13:39)baran2020 نوشته:  خیلی ممنونم که جواب دادید.میدونید مشکل اصلی اینه که من نمیدونم چه فرمهایی رو باید پر کرد؟ تو سایت خیلی فرم هست...من گیج شدم! یعنی همه رو باید پر کنیم؟
فرم ها یی که مورد نیاز شما هستند در این دو چک لیست مشخص شده اند! در روش جدید بعد از 26 جون 2010 شما باید:
-همه فرم ها و مدارک درخواستی (از جمله مدرک زبان IELTS اون هم فقط جنرال) که در دو چک لیست زیر مشخص شده باید آماده و تکمیل شوند
- پرونده مورد نظر همراه با فرم مربوط به پرداخت هزینه (مثلا مانی اردر یا کردیت کارد) به شهر سیدنی در کانادا ارسال می گردد.
- برابر با یک آمار گیری ابتدایی تقریبا 3-4 ماه بعد از ارسال پرونده، شماره پرونده برای شما ارسال می شود.
- پس از ان باید منتظر نامه سفارت برای انجام مرحله مدیکال باشید.

چک لیست اول. تمامی مدارک ذکر شده در این چک لیست را باید فراهم کنید: http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM5612E.PDF

چک لیست مربوط به سفارت کانادا در دمشق. مدارک ذکر شده در این پک لیست را نیز باید فراهم کنید. http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/E37099.pdf

بعد از کامل کردن همه مدارک و فرم ها انها را باید به آدرسی که در پست اول تاپیک جامع مهاجرت به کانادا نوشته ام، ارسال کنید و بین 3 تا 4 ماه منتطر آمدن فایل نامبر باشید.

البته همه اینها زمانی امکان پذیر است که رشته شما / شغل شما در لیست جدید اعلامی موجود باشد

(2010-12-16 ساعت 03:33)sahar_arj57 نوشته:  [
سلام من 40 روزه فرستادم ولی فایل نامبر نگرفتم البته من فراموش کردم آدرس رو به فارسی روی برچسب بفرستم آدرسمون فقط به زبان فرانسه داخل فرم نوشته شده وحالا باید چیکار کنم؟مرسی
چون پرونده ها به کانادا ارسال می شوند و فعلا هم شماره پرونده ندارید، باید منتظر بمانید. به طور متوسط سه تا چهار ماه بعد از برداشت پول شماره فایل به شما اختصاص می یابد. در حال حاضر پرونده هایی که زمان پرداخت پول آنها بین 20-30 سپتامبر است، در حال دریافت فایل نامبر هستند. به نظر من شما باید منتظر بمانید بعد از 3 ماه از ارسال پرونده هنگام اختصاص شماره پرونده شاید از طریق ایمیل با شما تماس بگیرند برای آدرس پستی شما. در این صورت می توانید نقص مورد نظر را برطرف کنید. دقت کنید سایت مهاجرت کانادا تاکید کرده نقص مدرک باعث بازگرداندن پرونده میشه، اما نمیشه این رو نقص مدرک نامید. تلاش کنید از طریق ایمیل یا تلفن با سیدنی تماس بگیرید.
(2010-12-21 ساعت 03:34)--- نوشته:  سلام اینجانب قصد دارم از طریق skill worker اقدام کنم متاسفانه مجرد میباشم و از امتیاز همسری بی بهره هستم ایا کسی هست که مشکل این جانب را داشته باشد تا بتوانیم یگدیکر را یاری کنیم و سنت حسنه پیامبرمان را اجرا نمائیم و این مهاجرتمان را همانند دو کبوتر انجام دهیم با تشکر . بنده در تهران مستقر هستم
دوست عزیز،
این انجمن محلی برای کمک کردن به افراد در پروسه مهاجرت است. اگر مشکل شما فقط امتیاز می باشد تلاش کنید نمره زبان بهتری داشته باشید تا امتیاز شما بالا رود.
ارسال این گونه پست ها در انجمن ممنوع است.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - farbodlarki - 2011-01-02

سلام من امتیازم برای فدرال به تنهایی 68 امتیاز هستش در ضمن میخواهم از طریق شغل برقکار صنعتی اقدام کنم
مدرکم فوق لیسانسه برق هستش
سوال من اینه که امتیاز اضافی میتونه درصد موقیتو زیادتر کنه
به عنوان مثال من همسرم فوق لیسانس شیمی هستش و اگر امتیاز اون رو هم اضافه کنم امتیازم 71 امتیاز میشه؟
کلا؟ چه مدارکی می تونه کمک کنه وشانسه پذیرشو بیشتر کنه متاسفانه من جواب این سوالو جایی ندیدم لطفا کمکم کنید چون باید تا اسفند مدارکمو اماده کنم

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - User - 2011-01-02

(2011-01-02 ساعت 11:21)farbodlarki نوشته:  سلام من امتیازم برای فدرال به تنهایی 68 امتیاز هستش در ضمن میخواهم از طریق شغل برقکار صنعتی اقدام کنم
مدرکم فوق لیسانسه برق هستش
سوال من اینه که امتیاز اضافی میتونه درصد موقیتو زیادتر کنه
به عنوان مثال من همسرم فوق لیسانس شیمی هستش و اگر امتیاز اون رو هم اضافه کنم امتیازم 71 امتیاز میشه؟
کلا؟ چه مدارکی می تونه کمک کنه وشانسه پذیرشو بیشتر کنه متاسفانه من جواب این سوالو جایی ندیدم لطفا کمکم کنید چون باید تا اسفند مدارکمو اماده کنم

به ارسال شماره يك تاپيك جامع مهاجرت از طريق تخصص مراجعه كنيد. همه فاكتورهاي مهم اونجا شرح داده شده است.

سلام مجدد ممنونم که زحمت میکشید پاسخ سوالاتو میدید
من تایپیک جامع مهاجرت رو خوندم و حتی وبسایته مهاجرت فدرال رو خوندم و حتی در مورد سوالم با یک وکیل هم مشورت کردم ولی به قول دوستان وکلا خیلی ادمو گیج میکنند!
من بیشتر میخوام بدونم که امتیاز اضافی ایا شانس رو بیشتر میکنه یا نه چون همونطور که در تایپیک جامع گفتین فوق لیسانس بالاترین امتیاز رو داره ولی خوب من بدون فوق لیسانس همسرم هم امتیاز لازمو دارم نمی دونم تونستم سوالمو شفاف بیان کنم یا نه
با تشکر فراوان

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - User - 2011-01-02

(2011-01-02 ساعت 13:58)farbodlarki نوشته:  سلام مجدد ممنونم که زحمت میکشید پاسخ سوالاتو میدید
من تایپیک جامع مهاجرت رو خوندم و حتی وبسایته مهاجرت فدرال رو خوندم و حتی در مورد سوالم با یک وکیل هم مشورت کردم ولی به قول دوستان وکلا خیلی ادمو گیج میکنند!
من بیشتر میخوام بدونم که امتیاز اضافی ایا شانس رو بیشتر میکنه یا نه چون همونطور که در تایپیک جامع گفتین فوق لیسانس بالاترین امتیاز رو داره ولی خوب من بدون فوق لیسانس همسرم هم امتیاز لازمو دارم نمی دونم تونستم سوالمو شفاف بیان کنم یا نه
با تشکر فراوان

ببينيد امتياز لازم 67 است (يا 63؟1 الان درست يادم نيست!!Sad )
اگر شما اين حداقل را داشته باشيد قبول هستيد! اما بيش از اين امتياز اگر داشته باشيد در اينكه پرونده شما در اوليت بررسي قرار بگير يا نه، موثر است. طبيعتا اگر ش

ما بتواند بيشترين امتياز ممكن را داشته باشيد آفيسر بررسي كننده به اين نكته دقت مي كند. و شما مدت زمان كمتري منتظر مديكال م يمانيد. البته اين امر خيلي اثبات شده نيست و صرفا بر اساس تجاربي كه از پرونده هاي دوستان ديده ام عرض مي كنم.

با شما هم عقيده هستم: وكيل ها تلاش م يكنند پروسه را بيش از حد پيچيده جلوه دهند تا .... با كمال ميل هر چه گفتند قبول كنيم!!!

به نظر من براي اينكار اصلا نيازي به وكيل نخواهيد داشت.

ممنونم واقعا ممنونم

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - mavarfan - 2011-01-05

داشتن دفتر نمایندگی بیمه و گواهی اشتغال بکار در یکی از این دفاتر (2 سال) شامل کد 1233 میشه ؟

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - mavarfan - 2011-01-05

با تشکر از شما
اینطور که من از این لیست متوجه شدم منظور صدور بیمه نامه های مختلف هست اگه اینطور باشه نمایندگی بیمه شامل تعداد زیادی از این عنوان ها میشه درسته ؟

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - ParsTrader - 2011-01-05

(2011-01-05 ساعت 15:43)mavarfan نوشته:  با تشکر از شما
اینطور که من از این لیست متوجه شدم منظور صدور بیمه نامه های مختلف هست اگه اینطور باشه نمایندگی بیمه شامل تعداد زیادی از این عنوان ها میشه درسته ؟

سلام
بله همینطوره فقط موقع گواهی اشتغال دو سه تا از این عنوان ها را باید برات صاحب کارت بنویسه
راستی رشته تحصیلی شما نمی دونم چیه ولی خیلی نباید پرت باشه مثلا با رشته معارف اسلامی یا مهندسی مکانیک و ... نمی تونید اقدام کنید چون افیسر گیر میده و احتمال زیاد رد می کنه

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - iSaeid - 2011-01-06

كسي ميتونه منو راهنمايي كنه در زمينه ي رشته ي برق ؟ يه قسمت نوشته برقكار صنعتي بجز سيستم هاي قدرت و يه قسمت ديگه هم نوشته برقكار صنعتي . يعني من كه ديپلم و فوق ديپلم برق صنعتي دارم چون ليسانسم برق قدرت هست نميتونم اقدام كنم ؟