مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - fb2016 - 2017-02-28

(2017-02-28 ساعت 12:12)minaz00 نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 03:18)farzadmohajer نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 02:52)minaz00 نوشته:  ممنون از توضيحاتتون
اگر اينطور باشه كه حكم قبلي هنوز به اين قوت سرجاشه به نظرتون چرا ترامپ ميخواد فرمان اجرايي جديد بده؟

اگر بخواد حكمي باشه كه مورد پسند ترامپ باشه بايد يه چيزي مثل قبل باشه كه اگه اينطور باشه مجددا ممكنه با دادگاه مواجه شه
سوال من اينه ايا بهنظرتون حكم جديد در عين ممنوعيت مهاجران چيزي در خودش داره كه منع قانوني ازش ورداشته بشه؟

معلوم نیست. بعضیا میگن دادگاه تونسته بود ثابت کنه که گرین کارتیا دارای حق از قانون اساسی هستن و کسایی هم که ویزا دارن از طرف شخص ثالثشون که مثلا دانشگاه یا کارفرماشون هست تحت پوشش قانون اساسی هستن و با اینکه دولت گرین کارتی هارو همون روز های اول مستثنی کرد ولی قاضیا با متن نوشته شده حکم استناد کردن .. لابد پیش خودشون گفتن ما این رو تایید کنیم اینا فردا بگن گرین کارتی هم نمیتونه بیاد اون وقت چیکار کنیم..پس معیار متن دستوره. برای همون لغو شد..حالا دولت پیش خودش میگه اگه گرین کارت و ویزا رو در جدا کنیم دیگه دست دادگاه به چیزی بند نیست..هرچند وکلا میگن بازهم خلافه و قول جنگیدن صد در صد دادن ولی تا حد زیادی دیگه دست قاضی ها باز نیست مثل دفعه پیش..دفعه پیش مثل اب خوردن بود اثبات غیر قانونیش..طرف اومده کسی که کار و زندگی داره و مالیات میده رو ممنوع الورود کرده این یعنی ضرر مستقبم به ایالت مربوط.. اما در دستور دوم سخت میشه اثبات غیر قانونی بودن. دولت هم پیش خودش گفته هرکی گرین کارتی و ویزایی بوده دیگه اومده تا الان پس بیا اینارو مستثنی کنیم هم وجهه منطقی تر بگیره کار هم قدرتمون به رخ جامعه بکشیم.
سخته اثبات کرد فلان کس که نه ویزا داره نه هیچی اگه نیاد آمریکا ضرر میخوره به ایالت.  مگر اینکه یه بنده خدایی ک سیتیزن آمریکاس و خانوادش ایرانی هستن رو نتونه ببینه و شکایت کنه.. اونوقت ممکنه دادگاه برای اون سیتیرن حق قایل شه.. تو این حالتا ممکنه به جواب برسه اما قدرت شکایات مربوط به حکم قبل رو نداره
[/quote]

الان بحث سر اینکه چرا این هفت کشور توی این لیست هستند !!!!
بیشتر اعتراضات بخاطر تبعیض آمیز بودن این حکم هست ...
مثلا وقتی که کارتر ، یک سال صدور ویزا رو لغو کرد ، بخاطر همون قضیه لانه جاسوسی بود

اما الان سر چه قضیه ای میخواد صدور ویزا رو لغو کنه ؟؟؟ به چه علت ؟؟؟

کل حرف دادگاه سر اینه که چرا این هفت کشور توی این لیست هستند ؟؟
باید دلیل روشنی برای ما بیارید آقای ترامپ ....

اگر بحث سر تروریست بازیه ، کشورهای اصلیه تروریستی چرا تو لیست نیستند ؟؟

تا این سوالات رو دولت جوابگو نباشه ، اجرای کامل این حکم ها غیر ممکنه ...
[/quote]

به نظر من هم تنها دلیلی که دولت معطل کرده امضا حکم جدید رو از همین میترسه که دادگاه بیاد به اون بند معروف قانون اساسی استناد کنه که ورود مهاجر رو بر اساس کشور محل تولد مذهب و ناحیه نمیشه محدود کرد . البته یه قانون دیگه هست که میگه رییس جمهور اختیار کامل داره هر موقع تشخیص داد ورود یه گروه به کشور خلاف مصالح مردم آمریکاست رو ممنوع کنه. این دو تا قانون در تضاد هستند ولی دادگاه میتونه بگه رو چه حسابی شما تشخیص دادی بر خلاف مصالحه.. دولت فکر نمیکرد دادگاه همچین سوالی بتونه بپرسه و اصلا حق سوال نداره اما الان دنبال جور کردن مدرکه..دستور داده به اژانس های اطلاعاتی داخلی آمریکا که یه گزارش بدین که این هفت تا کشور خطرناکن. منتها برعکس اداره اطلاعات امنیت داخلی آمریکا که یکی از این اژانس هاست گفت شواهدی پیدا نکردیم که باعث براشفتن ترامپ شد و کلی حمله کرد به کارمندای اونجا که شما از وفادارهای اوباما هستین و چرا اطلاعات طبقه بندی شده رو به رسانه ها لو میدین و فلان. بعدش سخنگوی  اداره گفت که این گزارش کامل نیست و باید بقیه اژانس ها هم گزارش بدن تا نلفیق شه گزارش ها و نهایی شه.
ترامپ وقتی دید گزارشی نمیتونه جور کنه گفت اصلا من این اسم هارو از قانونی که توسط دولت قبل تهیه شده بود و کنگره هم تایید کرده انتخاب کردم..
در کل الان دنبال توجیه کردن اینه که این دستور به مصلحت مردم آمریکاست هست.
[/quote]

اگر مشكل حكم قبلي فقط گرين كارتيا و ويزادارا بود يعني قسمتي كه مشكل قانوني داشت،ميشد همون يه هفته بعدش بيان بگن آقا ما اصلاحش كرديم و اينم فرمان جديد. پس مشكل بالاتر ازيناست كه نتونستن تو اين مدت جمعش كنن.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - farzadmohajer - 2017-02-28

(2017-02-28 ساعت 13:33)fb2016 نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 12:12)minaz00 نوشته:  

الان بحث سر اینکه چرا این هفت کشور توی این لیست هستند !!!!
بیشتر اعتراضات بخاطر تبعیض آمیز بودن این حکم هست ...
مثلا وقتی که کارتر ، یک سال صدور ویزا رو لغو کرد ، بخاطر همون قضیه لانه جاسوسی بود

اما الان سر چه قضیه ای میخواد صدور ویزا رو لغو کنه ؟؟؟ به چه علت ؟؟؟

کل حرف دادگاه سر اینه که چرا این هفت کشور توی این لیست هستند ؟؟
باید دلیل روشنی برای ما بیارید آقای ترامپ ....

اگر بحث سر تروریست بازیه ، کشورهای اصلیه تروریستی چرا تو لیست نیستند ؟؟

تا این سوالات رو دولت جوابگو نباشه ، اجرای کامل این حکم ها غیر ممکنه ...
[/quote]
به نظر من هم تنها دلیلی که دولت معطل کرده امضا حکم جدید رو از همین میترسه که دادگاه بیاد به اون بند معروف قانون اساسی استناد کنه که ورود مهاجر رو بر اساس کشور محل تولد مذهب و ناحیه نمیشه محدود کرد . البته یه قانون دیگه هست که میگه رییس جمهور اختیار کامل داره هر موقع تشخیص داد ورود یه گروه به کشور خلاف مصالح مردم آمریکاست رو ممنوع کنه. این دو تا قانون در تضاد هستند ولی دادگاه میتونه بگه رو چه حسابی شما تشخیص دادی بر خلاف مصالحه.. دولت فکر نمیکرد دادگاه همچین سوالی بتونه بپرسه و اصلا حق سوال نداره اما الان دنبال جور کردن مدرکه..دستور داده به اژانس های اطلاعاتی داخلی آمریکا که یه گزارش بدین که این هفت تا کشور خطرناکن. منتها برعکس اداره اطلاعات امنیت داخلی آمریکا که یکی از این اژانس هاست گفت شواهدی پیدا نکردیم که باعث براشفتن ترامپ شد و کلی حمله کرد به کارمندای اونجا که شما از وفادارهای اوباما هستین و چرا اطلاعات طبقه بندی شده رو به رسانه ها لو میدین و فلان. بعدش سخنگوی  اداره گفت که این گزارش کامل نیست و باید بقیه اژانس ها هم گزارش بدن تا نلفیق شه گزارش ها و نهایی شه.
ترامپ وقتی دید گزارشی نمیتونه جور کنه گفت اصلا من این اسم هارو از قانونی که توسط دولت قبل تهیه شده بود و کنگره هم تایید کرده انتخاب کردم..
در کل الان دنبال توجیه کردن اینه که این دستور به مصلحت مردم آمریکاست هست.
[/quote]

اگر مشكل حكم قبلي فقط گرين كارتيا و ويزادارا بود يعني قسمتي كه مشكل قانوني داشت،ميشد همون يه هفته بعدش بيان بگن آقا ما اصلاحش كرديم و اينم فرمان جديد. پس مشكل بالاتر ازيناست كه نتونستن تو اين مدت جمعش كنن.
[/quote]

و همینطور اینکه ، اگر حکم جدید مشکلی نداشت ، با مخالفت وزارت امنیت داخلی مواجه نمیشد ...

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - vanima - 2017-02-28

(2017-02-28 ساعت 12:19)شهرادلیلا نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 11:09)Hedi.p.g نوشته:  سلام دوستان
من خیلی مضطرب هستم . وقت سفارت من دوم فوریه بود که کنسل شد من 29 دبی بودم برای مدیکال که همه چی بهم خورد. الان وقت مجدد من 7 مارچ هست اما من 4 باید برم برای مدیکال و هنوز بلیط نگرفتم. خیلی پریشانم میترسم واقعا دوباره همون داستان تکرار بشه
ویزای من نامزدی هست
امیدوارم برای همه به خیری بگذره

سلام دوست عزیز
ان شالله همه چی بخیر و خوشی میگذره
ترس و پریشانی فایده ای برامون نداره
اما به عکس امید و مثبت اندیشی روحیمونو محکم میکنه
به سال دیگه این موقع فکر کنید که همه آبها از آسیاب ریخته و همه چی تموم شده
منکه اینروزا همش با خودم زمزمه میکنم
ای هست ما از هست تو
ما مهره ایم در دست تو
محکم باش دوست عزیز و بدون که شما تو این روزای انتظار تنها نیستی

عزيزم نترس . محكم برو جلو و توكلت به خدا باشه. به خودت بگو اتفاقي كه بايد ميوفته پس نگران نشو

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - mohajer20176 - 2017-02-28

سلام.
جلسه ی ترامپ با کنگره و سخنرانیش امروز ساعت 2.30pm به وقت واشنگتن انجام میشه. یعنی ساعت 11 به وقت تهران.
منبع. voa

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - onasiss - 2017-02-28

(2017-02-28 ساعت 13:15)victor2017 نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 12:45)mrticoen نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 08:53)onasiss نوشته:  ممنون
البته من هنوز مثل شما به خبرگزاري هاي داخلي ايمان نياوردم، اون زمان هم كه ميگفتند لاتاري رو حذف كرده خبر به اين شكل بود كه ٢٠١٧ اخرين سال لاتاري هست كه ١٠٠٪‏ غلطِ،
از طرف ديگه دائما نوتيفيميشن هاي خبرگزاريهايي مثا واشنگتن پست، نيويورك تايمز، CNN, the independent,  DW و يكي دوتا خبرگزاري ديگه برام فعاله و خودم هم معمولا خبر هاي اينها و حتي فاكس نيوز كه سمت جمهوري خواه ها هستش رو ميخونم و سعي ميكنم از صحت خبر مطمئن بشم ??????????

دیگه ببخشید من نمیدونستن خبرگزاری مورد علاقت چیه وگرنه حتما این خبر رو نمیزاشتم که یه وقت ناراحت نشی دوست عزیز

شما درست میگی 100 درصد غلطه درمورد لاتاری ،مثل ممنوعیت برای ایرانی ها که همه میگفتن 100درصد غلطه ،من نمیگم 2017 آخریشه خیر ولی اینو میدونم 99درصد امکانش هست چوب لای چرخ لاتاری بکنن، اینو هم بگم در این دولت هیچیزی 100 درصد نیست و این امکان هست لاتاری رو حذف کنن خیالت راحت.درضمن طرح کاهش مهاجر به سنا هم جز بحثهای دیگه است که میخوان مهاجر رو 50 درصد کاهش بدن دلتو زیاد خوش نکن دوست عزیز که لاتاری این وسط هیچ صدمه ی نمیبینه

درضمن از صحبت هایی که شما کردی مشخصه فقط خبرهایی میخونی که خودت دوست داری البته باز هم مشخصه همه خبرهایی که در خبرگزاری های مورد علاقت گفته میشه نمیخونی Smile

فقط یه لطفی کن نحوه جستحوی گوگل رو بهم بگو که چجوری سرچ میکنی و هیچ خبری پیدا نمیکنی Smile مگه خبری که خوشت بیاد Smile

درمورد خبرگزاری داخلی هم به اعتقادات خودت بستگی داره که ایمان بیاری یا نه Smile)

بیایم یکم واقع بین باشیم و فقط دنبال چیزی نباشیم که دوست داریم به همون شکلی که میخوایم پیش بره درضمن اگه بخوام مثل شما فکر کنم من هم باید خبرهای خبرگزاری دموکرات برام قابل قبول باشه و درمورد صحت و درستی خبرگزاری های که اعلام کردی تحقیق و جستجو کنم

تورو خدا نگاه کن درمورد چه چیزایی داریم بحث میکنیم یه درخواست دارم ازت دوست عزیز اگه خوشت نمیاد از خبر و از خبرگزاری مورد علاقت نیست نخون و خیلی راحت بگذر نه منو درگیر خودت کن ? نه خودتو اذیت کن

عجب لحن تندي ... ببخشيدا دعوا كه نداري با مردم... اينجا جاي همفكري و كمك كردنه ... نه خالي كردن عصبانيت ها. يكدفعه قبل هم شما تذكر به همه دادين كه باينكه حرفتون صحبح بود اينقدر لحنتون تند بود كه بعيد مي دون تاثير واقعي اي كه بايد مي ذاشتو گذاشته باشه.

خوددانيد... من دوستانه پيشنهادميكنم بقول قديميا زبون گوشتي رو قشنگتر بچرخونيد.

???? اين دوستمون كلا ادم ناراحتي هستند چون جوابي كه من دادم نه جواب بدي بود و نه لحن بدي داشت فقط منظورم اين بود كه اخبار خبر گذاريهاي داخلي در اكثر موارد درست نيستند و توضيح دادم كه كجا دنبال همون خبر مدنظر گشتم و چيزي پيدا نكردم
ولي كمي ناراحت شدم كه چه ادمي و با چه تفكر و شخصيتي ميخواد بره تو جامعه ايي مثل امريكا
چقدر سخت بهش ميگذره ??????

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - hmashayekh - 2017-02-28

(2017-02-28 ساعت 15:47)mohajer20176 نوشته:  سلام.
جلسه ی ترامپ با کنگره و سخنرانیش امروز ساعت 2.30pm به وقت واشنگتن انجام میشه. یعنی ساعت 11 به وقت تهران.
منبع. voa

در مورد چی میخواد دوباره صحبت کنه؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - mohajer20176 - 2017-02-28

(2017-02-28 ساعت 17:20)hmashayekh نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 15:47)mohajer20176 نوشته:  سلام.
منبع. voa

در مورد چی میخواد دوباره صحبت کنه؟

میگن احتمال داره در مورد همین قانون جدیدی که می خواد امضا کنه نظر گیری کنه و حتی امکان مطرح شدن در کنگره برای رای گیری هم محتمل هست. ولی در جمع فکر نکنم کار مهمی بتونن انجام بدن.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Saeed rezaee - 2017-02-28

ولی دولت گفته که فرمان جدید بلافاصله قدرت اجرایی داره
به عبارت دیگه این احتمال هست که دوباره ممنوعیت ورود وهمان مشکلات قبلی درفرودگاها پیش بیاد
درسته؟ یا من اشتباه میکنم؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Pooya - 2017-02-28

(2017-02-28 ساعت 19:23)Saeed rezaee نوشته:  ولی دولت گفته که فرمان جدید بلافاصله قدرت اجرایی داره
به عبارت دیگه این احتمال هست که دوباره ممنوعیت ورود وهمان مشکلات قبلی درفرودگاها پیش بیاد
درسته؟ یا من اشتباه میکنم؟

اینکه فرمان بلافاصله قدرت اجرایی داره که بله درسته ولی قراره طوری تنظیم شه که کسایی که تونستن سوار هواپیما شن مشکل ورود نداشته باشن ..فرمان طوری نوشته شده که دیگه اون سر و صدا ها و مشکلات قبلی تو فرودگاهها پیش نیاد و یه جوری بی سر صدا اجرا شه و جنجال نشه

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Kami R - 2017-03-01

GEY GUYS, HERE WE GO AGAIN Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Hadi_20 - 2017-03-01

(2017-02-28 ساعت 23:43)mrticoen نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 22:39)onasiss نوشته:  ياد يه مثل افتادم كه خيلي شيرين و شيوا ميگه
"جواب ابلهان خاموشي ست"

این جور حرف زدن ها نشانه شخصیت خوانوادگیه فکر کنم این حرف براتون شیوا و شیرین تر باشه

من بی احترامی نکردم که ابله به من میگید اشکالی نداره به هرحال هرکسی به یه طریقی بزرگ میشه و شخصیت میگیره که از همه مهم تر شخصیت خانوادگیش رو به روخ میکشه که برای شما جای شرم ساری داره

بازم شروع شد.نمی دونم چرا ما هیچ وقت نمی تونیم باهم کنار بیایم.همیشه پایان بحث ها و صحبت ها به بی احترامی و فحاشی منجر میشه.چرا اینجوریه واقعا؟نه واقعا چرا همیشه باید آخرش اینجوری بشه؟؟؟ Sad
دوستان عزیز تندی صحبت های شما به خاطر شرایط به وجود آمده قابل درکه.ولی بی احترامی به همدیگر یا سایر اعضای سایت تحت هر شرایطی قابل قبول نیست.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - amirhoseinc - 2017-03-01

https://www.google.com/amp/s/amp.cnn.com/cnn/2017/02/28/politics/trump-travel-ban-visa-holders/index.html

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - victor2017 - 2017-03-01

نام عراق ازفهرست كشورهاي مورد ممنوعيت حذف شد.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - onasiss - 2017-03-01

(2017-03-01 ساعت 02:32)Hadi_20 نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 23:43)mrticoen نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 22:39)onasiss نوشته:  ياد يه مثل افتادم كه خيلي شيرين و شيوا ميگه
"جواب ابلهان خاموشي ست"

این جور حرف زدن ها نشانه شخصیت خوانوادگیه فکر کنم این حرف براتون شیوا و شیرین تر باشه

من بی احترامی نکردم که ابله به من میگید اشکالی نداره به هرحال هرکسی به یه طریقی بزرگ میشه و شخصیت میگیره که از همه مهم تر شخصیت خانوادگیش رو به روخ میکشه که برای شما جای شرم ساری داره

بازم شروع شد.نمی دونم چرا ما هیچ وقت نمی تونیم باهم کنار بیایم.همیشه پایان بحث ها و صحبت ها به بی احترامی و فحاشی منجر میشه.چرا اینجوریه واقعا؟نه واقعا چرا همیشه باید آخرش اینجوری بشه؟؟؟ Sad
دوستان عزیز تندی صحبت های شما به خاطر شرایط به وجود آمده قابل درکه.ولی بی احترامی به همدیگر یا سایر اعضای سایت تحت هر شرایطی قابل قبول نیست.

دوست عزيز شما يه لطفي كن برو از اول اين داستان رو بخون اگر من بي احترامي، تند و يا به عر شكلي بد نوشته بودم به من بگو نه تنها از همه عذرخواهي ميكنم بلكه ديگه از اين بحث خارج هم ميشم
من از همون اول هم از ايشون تشكر كردم و نوشتم ممنون و هم در اخر به نشانه سپاس ?????????????? براشون اين ايموجي رو گذاشتم و توضيح دادم كه اين خبر رو نتونستم جايي پيدا كنم
بعدشم منظور من اين بود كه براي مثال اخبار دست اول هندوستان رو نميشه تو اخبار جزاير قناري پيدا كرد
ما در باره اخبار امريكا و رييس جمهور جديدش صحبت ميكنيم اونوقت خبرگزاري برادران غلاموند بجز حشمت تو علي اباد كتول رو به عنوان خبر دست اول پخش ميكنيم و تازه شاكي هم ميشيم چرا ازمون سوال ميكنن كه لينك خبرت رو براي ما هم بزار و چرا بي چون و چرا هر چي نوشتيم رو كسي قبول نميكنه
اخه يكي تيست بگه مگه تو كي هستي كه من بدون مدرك ببام حرفت رو مثل آيه قبول كنم
يكي نيست بگه من كه نميدونم خانمي و يا آقايي ولي هيچي نيستي من در جواب توهين هاش به خودش جواب دادم ولي اين بي همه چيز موضوع رو خانوادگي كرد كه اطمينان دارم همچين كسي خودش ادم بي خانواده اييه
من از اينجا به بعد ادامه به اين بحث نميدم هرچند ميدونم اين چنين شخصيت ادمها باز هم ادامه ميدند،
چون نه به موضوع ربط داره و نه در حوصله اعضا هستش پس ادامه اش فقط سطح فرهنگي اين به اصطلاح شخص رو نشون ميده
با عرض معذرت از اعضا ????????????????????

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Persischer - 2017-03-01

منبع خارجی؟ داخلی؟
(2017-03-01 ساعت 09:17)victor2017 نوشته:  نام عراق ازفهرست كشورهاي مورد ممنوعيت حذف شد.