مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Barman - 2011-02-28

سلام..
من از طریق تخصصی (Simplified Skill Worker) سال 2007 اپلای کردم... چون ساکن دبی هستم فایلم لندنه.... همه چی خوب پیش رفت تا Sep 2010 که مدیکال ازم خواستن و پرداخت نهایی که فرستادم... طبق گفته خودشون تو نامه ایی که ازم مدیکال خواستن باید تا 4 ماه بهم خبر میدادن ولی از 5 ماه گذشته و خبری نشده... ممکنه نامه ای فرستاده باشن و به دست من نرسیده باشه؟ میتونم پیگیری کنم؟ با ایمیل؟ نامه؟ تلفن؟ تا حالا هر چی تخمین زده بودن همون موقع جواب دادن به جز این دفعه... کسی تو شرایط مشابه من هست؟

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - FARDA2012 - 2011-03-01

(CIC) recently announced they are consulting with relevant stakeholders about changing various aspects of the Federal Skilled Worker Program. CIC is considering changing the number of points awarded in three of the six selection factors. CIC is also proposing changes to educational requirements and stricter rules for assessing the validity of Canadian job offers. According to CIC, these suggested changes are meant to reflect the current needs of the Canadian economy and enable immigrants to better integrate into the Canadian economy.

Points Changes in Selection Factors

Applicants will still be required to attain at least 67 points out of 100, in addition to meeting eligibility requirements, in order to qualify for the Federal Skilled Worker Program. CIC is proposing to change the maximum number of points applicants can receive in the following three selection factors: language, age, and work experience. Currently, applicants can receive a maximum of 24 points for their first and second official Canadian language, a maximum of 10 points for age if an applicant is between the ages of 21 and 49, and a maximum of 21 points for paid skilled work experience within the past 10 years.

i. Language

One proposed change would increase the number of points applicants can receive for a first official Canadian language (English or French) to 20 points, rather than the current 16. CIC is also considering establishing minimum language requirements for certain occupational skill levels. A higher minimum language requirement would be required for applicants with work experience in professional occupations, such as doctors, nurses, and engineers. Applicants with work experience in skilled trades would have a lower minimum language requirement.

ii. Age

CIC is proposing to increase the number of points in the age factor from 10 to a maximum of 12 points. Rather than maximum points being awarded until age 49, the suggested change will only allow applicants to gain maximum age points until the age of 35.

iii. Work Experience

CIC is proposing to lower the maximum points for work experience from 21 to 15 points and increase the years of experience required to obtain maximum points. CIC has noted that foreign work experience is not a strong indicator of success in the Canadian labour market and the additional points would be more beneficial in the language and age factor.

Other proposed changes

In order to make the Federal Skilled Worker Program more accessible to applicants with trade skills, CIC is proposing to reduce the number of years associated with education for those with a trade or non-university certificate. Currently, applicants who have a one year trade diploma must have also completed 13 years of full-time education in order to claim maximum points for that diploma under the education factor. Applicants who have a two year trade diploma must have completed 14 years and those with a three year trade diploma must have completed 15 years of education. If the proposed change is accepted, applicants with trade diplomas would be able to claim maximum points for their education with fewer years of full-time education.

CIC is also considering requiring applicants to prove their credentials are recognized by the appropriate Canadian authorities if their profession is regulated in Canada. For example, engineering is a regulated profession in Canada. Under the proposed change, any applicant who has work experience as an engineer would be required to have their credentials recognized by a Canadian professional licensing body before they submit their application for Canadian permanent residency.

Finally, CIC is proposing to establish clearer regulations for assessing employers and assessing whether a job offer is genuine. The Arranged Employment factor is an important aspect of the Federal Skilled Worker Program and CIC has noted that applicants who have Arranged Employment fare better upon arrival in Canada compared to those who do not have Arranged Employment. There have been numerous cases of fraudulent job offers from employers looking to exploit immigrants for money. With clearer guidelines for assessing job offers and employers, CIC is hoping to deter potential fraud.

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - MITA - 2011-03-01

(2011-02-26 ساعت 00:14)FARDA2012 نوشته:  تغييرات جديد كه هفته گذشته اعلام شده
سقف امتياز زبان و ارتباط آن با شغل فر د يعني حتي اگر بالاتر از 67 باشي ولي امتياز زبان به سقف لازم برا شغلت نرسه بيچاره ايي
سن تا 49 سال ده امتياز داشت از آن به بعد كم ميشد ولي حالا 35 سال شده و سقف امتيازش 12 شده از 35 به بعد كم ميشه و در 50 سالگي از سن صفر مي گيري
اين دو شرط شامل من ميشه يعني من بيچاره شدم اگر قانونشون شامل 2007 ها هم بشه
هر كس خبري داره اعلام كنه از نگراني در بيايم متشكرم
این شرایط که شما گفتید صحت نداره تغییرات از 26 جون اعمال میشه اما کسی اطلاع نداره حتی وکیل!!!!!!

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - plusmonde - 2011-03-04

با سلام خدمت دوستان Shy

من و همسرم حدود 10 سال هست كه در زمينه مديريت تبليغات، بازاريابي و برنامه نويسي فعاليت مي كنيم، يكي از دوستان كه چندين سال هست كه در كانادا شركت كامپيوتري داره و ما چند تا پروژه براش انجام داديم حاضر شده براي ما Job Offer بده، فقط 3 تا سوال دارم. ( البته ما الان 8ماه است كه يك شركت تبليغاتي در كانادا ثبت كرديم كه 51 درصد سهام به نام يك كانادايي و 49 درصد به نام ما دو نفر مي باشد)
1- آيا هر دو مي تونيم همزمان اقدام كنيم ؟
2- اون شخص اصلا نمي دونه چطوري job offer بگيره و به من ايميل زده كه متن درخواست job offer براش بفرستم، آيا همچين چيزي هست ؟
3- آيا اين پروسه براي اون شركت هزينه داره ؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - omid_p - 2011-03-09

سلام دوستان
چقدر زمان لازم هست تا از طریق پدر که سیتیزن کانادا هست برای فرزند اقامت گرفت و پس از اخذ اقامت چند سال طول میکشد تا سیتزن شد و چه مراحلی دارد؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - maryam8063 - 2011-03-12

(2011-01-08 ساعت 17:02)coming soon نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان مهاجرسرایی :

مطالبی رو که در پایین میخونید یکسری اطلاعات جامع از کانادا هستش که من طی یک ایمیل دریافت کردم و قبل از مهاجرت به اونجا دونستنش خیلی ضروریه و خالی از لطف نیست ولی باید بگم یک مقدار نا امید کننده ولی واقع بینانه است در ضمن مسئولیت مطالب ذکر شده به عهده اینجانب نیست و شما میتونید خودتون راسا تحقیق کنید. ولی حدودا 90 درصد اونها رو من به شخصه قبول دارم وبا معلومات قبلی من از کانادا مطابقت دارد.

1. هر چی در مورد خارج و کانادا و مملکت فرصتها شنیده اید را فراموش کنید.

2. لطفا برای زندگی عادی و زیر معمول ( اکونومی- گدایی- چینی!) در اینجا ماهی 3000 دلار حتما همراه داشته باشید برای حداقل یکسال اگر خوش شانس باشید. اگر خانواده هستید که خدا به شما رحم کنند به ازاء هر نفر یک %20 بکشید روی مبلغ فوق برای تورنتو- نکته اینکه اصولا خرج با تهران یکی است اگر اجاره خانه را حساب نکنیم.

3. مدارک تحصیلی ایرانی خودتان را به محض ورود بگذارید دم کوزه آبش را بخورید- اگر دکتر هستید که خدا یه شما رحم کند. از اول امتحانات و اینها. حالا یک چند سالی گرفتار هستید تا اجازه کار بگیرید. رادیو لوژیست وغیره که واویلا

4. بعد از اینکه مدرک تحصیلی را گذاشتید دم کوزه آنرا بفرستید محض دلخوشکنک یک مراکزی هستند وابسته به دولت 300 دلار می گیرند مدارکتان را تایید یا رد می کنند. لازم است چون برای دانشگاه و استخدام لازم است. البته اگر قبول شدید. برای هر نسخه اصل تایید اضافه یک 30 دلار جدا می گیرند.

5. یک دوره کاریابی و رزومه نویسی مجانی بروید. کلاسها بد نیست و همه جا هم هست. اما منجر به کار پیدا کردن زود نخواهد شد. اصولا تا سال 2011 اینجاها نیایید که وضع اقتصاد خراب است اگر هم بهتر شود ایندقدر از کارمندهای خودشان بیکار شده اند که باید برگردند سر کار که نوبت به شما نمی رسد.

6. اگر اهل مشروب و سیگار و اصولا مفاسد هستید در همان ایران بمانید که اوضاع اینجا خراب است. به جرات می توانم بگویم میزان مصرف مواد مخدر و مشروب در ایران چند برابر کانادا است. شاید تهران به اندازه کل کانادا مواد و مشروب مصرف می شود ( به آمار دولتی مراجعه کنید). اگر اسلامی و حزب اللهی و حجابی هستید بشتابید اینجا که غفلت موجب پشیمانی است. خلاصه اگر می خواهید بقول معتادین پاک شوید بیایید اینجا. از این مملکت اسلامی تر کسی ندیده. دلیلش هم واضح است. خیلی گران است. راستی مشروب فروشی فقط در انحصار دولت است ساعت کار مشخص هم دارد. ببینن داری مشروب قاچاق می فروشی چوب به ماتحتت می کنند. تازه الان یه کم بهتر شده نسبت به 30 سال پیش. سیگار کشیدن هم که حکم کشیدن تریاک را دارد. سیگاری خیلی کمتر از ایران هست.

7. ایران تنها کشوری است که می توان مست در آن رانندگی کرد! و کسی با شما کاری ندارد. اینجا اگر مختصری نوش کرده باشید و رانندگی کنید حسابتان با کرام الکاتبین است .. کهریزک بر شما ظاهر می شود. اینجا اگر زندان بروید بدون برو و برگرد ............همان 24 ساعت اول (البته مارو کشتندL). زن و مرد هم ندارد. آمریکا از اینجا هم بدتر است بهتر است خودکشی کنید ولی بازداشتگاه نروید.

8. در مورد کار عرض کنم ایران هر کاره ای بوده اید اینجا آن کار را نمی توانید انجام دهید مگر در موارد استثنایی. فکر کارهایی مانند فروشندگی در مغازه دست سه ، بوتیک، سلمانی یا پیتزایی یا پیک یا دلیوری باشید و صندوقدار فروشگاه و اینها باشید. بخصوص اول کار، تازه اگر آنها را هم بگیرید شانس آورده اید. کار کردن در مک دونالد و تیم هورتون و استار باکس هم بد نیست. بخور و نمیری هست.. عرض کردم اگر ایران هواپیما هم تعمیر می کردید اینجا به شما کار درست و حسابی نمی دهند. اول از تی کشی شروع می شود حالا هر سنی باشید. خوش شانس باشید و یک کم انگلیسی بدانید و حساب و کتاب ممکن است صندوقدار بانک یا تلر بشوید. البته پارتی لازم دارد.

9. البته کار مناسب در یکسال تا چند سال اول نگهبان ساختمان یا دربان و سکوریتی گارد هم هست. گفتم ایران مدیر کل هم بوده باشید به درد عمه تان می خورد حالا اگر عمه داشته باشید. اصولا کار ایرانتان را قبول ندارند. والسلام. مهاجر از نظر اینا یعنی عمله و کارگر. تحصیلکرده آنهم خوبش را خودشان دارند صادر هم می کنند.

10. کار خیلی خوب رفتگری یعنی آشغالی است که ساعتی 45 دلار می دهند که حقوق بالایی است. اما باندی است و سندیکا دارند و فقط به کاناداییهای سفید یا سیاه می دهند! اصلا هم سخت نیست.

11. رانندگی اتوبوس تی تی سی یا همان واحد خودمان هم خیلی خوب است. شروع ساعتی 25$ می دهند اما آن هم مافیا دارد و دست هندیها است. پارتی بازی هست شدید.

12. اگر سازمان ملل و سازمانهای مدنی و ان جی او ها کار کرده باشید که بدبختید. تقریبا کسی نمی فهمد اینها یعنی چی؟ خوردنی است؟ .....دنی است؟ حتی مامورین دولت یا موسسات کاریابی از ایرانیها هم کمتر اطلاع دارند

13. از همان لحظه ورود بروید یک کالجی یا دانشگاه دست 2 یا 3 اسم بنویسید (مثل سنکا یا جرج براون یا رایرسون) بشینید از اول درس بخوانید. از صفر. رشته تحصیلیتان را باید عوض کنید. همه چی از اول. مثلا اگر مهندس 20 سال سابقه کار هستید بروید دلال ملکی بشوید یا اینکه بروید اگر مهندس نفت و پالایشگاه ساخته اید کارمند بانک بشوید و وام مسکن بدهید.. خیلی هم جدی می گویم. کار فنی یاد بگیرید. نقاشی ساختمان. سیم کشی. بنایی. اوستا کاری. چه می دونم مکانیکی. لوله کشی. دیوار کشی. آب حوض کشی. اگر مدرک دانشگاهی معتبر از آمریکا یا اروپا دارید شانستان خیلی بالاتر است کار بگیرید. اگر می خواهید بیایید کانادا همین الان درس ایرانتان را ول کنید بیایید. وقا را تلف نکنید. اینجا از صفر وادارتان می کنند شروع کنید تا متمدن شوید.

14. اگر خلبان 20 سال کار کرده هستید شاید بتوانید راننده تاکسی بشوید. شاید. با هندیها دوست باشید.

15. اگر انگلیسی بلد نیستید اصلا مهم نیست چون اینجا هیچ وقت یاد نمی گیرید ! چون اصولا کسی اینجا انگلیسی بلد نیست. زبان اول چینی بعد کره ای و بعد فارسی هست. شنیده ایم در بعضی مناطق جنوب شهر یک تعدادی خارجی یعنی کانادایی انگلیسی زبان زندگی می کنند. در روزهای تعطیل با خانم بچه ها برای دیدن این موجودات بروید پایین شهر. جالب هستند. خیلی هاشون هم مختصری از اون کاره ها هستند. بخصوص منطقه چرچ و ولسلی. البته اینجا آزادی است تا چشم هر کی نتونه ببینه کور شه.

16. امور سیاسی مطلقا تعطیل است. نه کسی می داند دولت کی هست نه نماینده ها کی هستند نه وزرا. نخست وزیر را بعضیا تو تلویزیون دیدن. اینجا سیاسی فعال ایرانیا هستند! از دنیا هم هیچ خبری ندارند. اما آقا محمود را همه می شناسندا.

17. تلویزیون کابلی cable نگیرید برنامه ها تهوع آور است.. آرزوی صدا و سیما و همان سریالهای ایران را خواهید کرد. حالا می بینی می فهمی. فقط فیلم ببینید. دی وی دی. آقا صبح تا شب که نمی شه دیسکاوری یا سی بی سی را نگاه کرد. اینجا بی بی سی و سی ان ان پولی است. VOA هم ندارین. رو اینترنت نگاه کنین.الجزیره هم نیست.

18. انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه تورنتو خوب هستند. فعالند.

19. اگر قصد ادامه تحصیل در فوق لیسانس و دکتری دارید پارتی بازی کنین اساسی. اگر قصد تغییر رشته دارید و برای فوق یا دکتری تقاضا می دهید حتما یک یا 2 ترم واحدهای آزاد مرتبط بردارید و نمرات عالی بگیرید و مخ بزنید و با استاد ها رو هم بریزید و حال بدین و کادو بخرین و غیره. شاید شانس بیارین سال بعد توصیه کنندتون پذیرش بگیرن (دانشجویان صنعتی شریف از این بند مستثناء هستند)

20. در دانشگاهها اساتید کانادایی هم عقده ای هستند هم عقب افتاده و اصولا جز فارغ التحصیل خودشان بقیه را قبول ندارند یعنی یک حالت ناموسی دارد. دوستی فرهیخته و دانشگاهی می گفت فرهنگ کانادا هنوز در قرن 17 انگلیس است. اینها محافظه کار و دهاتی مانده اند اما انگلیسا پیشرفت کرده اند و مدرن شده اند. تازگیها نامه های قدیمی دیپلماتهای انگلیسی در مورد خصوصیات مردم کانادا لو رفت خیلی بهشون برخورد. نوشته بودند اینها خیلی unimpressive هستند یعنی اصلا آدم را تحت تاثیر قرار نمی دهند. در کل چون دهاتیند خیلی ظاهرا مهربان هم هستند اما در باطن نژاد پرست و ضد خارجی هستند اما اصلا بروی مبارک نمی آورند. همه می خواهند پلتکیلی کورکت باشند. Politically correct یعنی حرفی نزنیم برامون بد بشه حتی اگر حقیقت باشه یا واقعا به آن اعتقاد داریم. خود سانسوری بیداد می کند.

21. برای استخدام باید کانادین اکسپرینس داشته باشین. این دیگه از عجایب است. یعنی داستان مرغ و تخم مرغ است و کدام اول بوده. اگر کار نکنین که تجربه کانادایی ندارین اگر هم بخواهین کار اول پیدا کنین می گویند تجربه کانادایی نداری! خلاصه کثافتی است. توصیه می شود حتما بروید کار مجانی یا داوطلبانه کنید برای چند ماه تا تجربه کار کانادایی پیدا کنید. دوستی می گفت پزشکی از ایران دارند که در بیمارستان کمکشان می کند در بخش داوطلبانه و الان ماهها است که کارش چسب زدن در پاکت است تا بلکه ازش خوششان بیاد یه کاری بهش بدن. مورد مشابه خیلی دیدم و شنیدم.

22. دانشگاههای خوبی دارد و محیط عمومی خوب است. مشکل ورود است. وام تحصیلی هم می تونید بگیرید اما حواستان باشد توی حساب بانکی بیشتر از 2000 دلار نداشته باشید!

23. ماشین هم نو اصلا نخرید. بنزین و بیمه ماشین وحشتناک است و بیمه ماشین برای تازه راننده خارجی حداقل 250 دلار در ماه است.. مورد کمتر هم بوده اما استثناء است. ربطی به قیمت ماشین هم خیلی ندارد. می تونید به سایت http://www.insurancehotline.com مراجعه کنید و ببینید.

24. در بانک TD حساب باز کنید.

25. اگر پول دارید فوری یک آپارتمان بخرید.

26. اصلا و ابدا با کمپانی مخابراتی راجرز کار نکنید. در پاچه می کنند اساسی. البته بقیه هم مالی نیستند.

27. برای زندگی به شدت از منطقه یانگ و شپرد یا یانگ و فینچ و یا استیلز دوری کنید. اینجا تهران است! و ترافیک. کلا از خیابان اگلینتون به بالا دیگر دهات مهاجر نشین است. اگر می خواهید با کانادایی معشرت کنید یا زبانتان بهتر شود همان منطقه پایین شهر بسیار بهتر و زنده تر است. فقط و فقط و فقط خانه ای بخرید یا اجاره کنید که به مترو نزدیک باشد. به شدت از محله اسکار بورو دوری کنید . من میسی ساگا را هم توصیه می کنم. مثل کرج است. پولدارها لطفا ریچموند هیل به بالا یا خود پایین شهر یعنی downtown

28. آپارتمان پیش خرید نکنیدا

29. برای کار پیدا کردن فقط یک راه وجود دارد.. کانکشن و پارتی بازی! تکرار کنید تا حفظ شوید: کانکشن و پارتی بازی- کانکشن و پارتی بازی- کانکشن و پارتی بازی- کانکشن و پارتی بازی- کانکشن و پارتی بازی.. بسیار بدتر از ایران است.

30. وای به آن روزی که مریض اورژانسی شوید اگر بروید بیمارستان تا مطمئن نشوند در حال مرگ نیستید پذیرش نمی کنند. ساعتها ( دقت کنید ساعتها) باید منتظر باشید حتی اگر از درد فریادها بکشید. چون مجانی است سرویس مفتی هم مزخرف است. برای دیدن دکتر متخصص باید ماهها صبر کنید. ماهها! تازه اگر آقای دکتر عمومی شما صلاح بداند ایشان را ببینید. حامله ها مستثنی هستند.

31. ترافیک و رانندگی کلا از ایران بسیار بهتر است. اما به شدت از رانندگان چشم تنگ دوری کنید. البته در مقایسه با ایرانیها اصلا رانندگی بلد نیستند و دست فرمان ندارند. در خیابانهای عادی و کوچک بسیار تند می روند مواظب باشید. متوسط سرعت ترافیک در تهران 15 کبلومتر در ساعت است. اینجا براحتی 60 است. مدرکشم موجود استJ

32. موتور سوار دیدید اشهد یادتان نرود بخوانید.

33. اگر در ایران پول دارین یا کار خوب بخصوص اگر UN هستید از جاتون تکون نخورین. مهاجرت هم نکنین. فقط ظاهر سازی کنین که بودین و یک پاسپورتی بگیرین. اینجا پولدارا اکثرا نبو ده اند و سیتی زن شدن بعد هم رفتند. طبق آمار محرمانه دولت از هر 10 مهاجر در 4 سال اول 6 نفرشان کانادا را ترک میکنند.

34. از ماشین آتش نشانی و آمبولانس به شدت دوری کنید

35. به غذای چینی و کره ای و بخصوص سوشی عادت کنید. اگر ونکوور هستید که فقط غذا چینی ژاپنی هست! سوال: راستی کسی آنجا کانادایی دیده تا حالا؟؟ زبان چینی را هم یاد بگیرید کمک می کند.

36. اگر از این درسهای الکی مثل مهندسی و جامعه شناسی و علوم سیاسی، حقوق و فلسفه، مدیریت، پزشکی خواندید و نمرات هم خوب بوده بروید آمریکا. اگر کار یدی بلدید و دست به آچار دارید و ابزار و ایزوگام بلدید و آسفالت کاری و تابلو سازی و نجاری و آشپزی و نئون سازی ، قهوه چی و جوشکاری و تعمیر کار لوازم برقی و مکانیکی و راننده خاور و لیفت تراک و یخچال سازی، گچگاری و آهنگری و قصابی، تخلیه چاه، تاسیساتی، آتش نشانی و بهیار و نرس و اینا، جای شما کانادا است معطل نکنید بشتابید که غفلت موجب پشیمانی است.

37. برای ماشین خریدن حتما ماشین حسابی و محکم و بزرگ بخرید و اینجا تصادف کم است اما اگر بشوید حتما مردید! همین تازگیها تو خیابان ما یه شاه پسری با بی ام و با 200 کیلومتر در ساعت (شوخی نمی کنم) زد وسط یک ون و 3 نفر در جا تیکه پاره شدند. آقا پسر البته طوری نشدند. اما مدل ما ایرانیا و چینیها اگر می خواهین اکونومی ( یعنی گدایی) زندگی کنین فقط هوندا سیویک- تویوتا کورولا یا نیسان سنترا بخرید هم خوش فروش است و هم کم خرج.

38. در راستای زندگی اکونومی عرض کنم که برای خرید منزل بروید نو فریلز یا فود بیسیکز- اما اگر یه کم دل گنده تر هستید بروید مترو یا لابلاوز. لباس هم فقط زیلرز. لوازم منزل هم ایکئا یا کانادین تایر.

39. اگر اهل فست فود هستید فقط وندیز یا برگر کینگ- مک دونالد نروید. تیم هورتون هم ناهار سبک خوب و ارزان دارد. راستی فروشگاه ایکئا هم غذا خوب و ارزان است.

40. قهوه ارزان و اکونومی فقط تیم هورتون. فقط مزه قهوه خیلی نمی دهد.

41. تنها محلات باحال شهر که حالت اروپایی دارد و شیکتتر است و رستوران و کافی مثل آدم دارد یورک ویل و دیستلری دیستریکت است که کلا خیلی کوچک است. اگر اهل حال و حول هستید و دیسکو، خیابان کینگ و کوئیین توصیه می شود. البته با جیب پر پول بروید. ماشین هم نبرید.

42. به غیر از ونکوور و تورنتو و مونترال و یک کمی هم اتاوا در بقیه کانادا دق می کنید. دهات مدرن است. حداکثر مسئله مردم وضع راکونها و سنجابها است.

43. اینجا با کانادایی حرف می زنید حواستان باشد در مورد مذهب- سیاست- خاورمیانه- اسراییل- عربها- هلوکاست- نژاد- رنگ- جنسیت – مسائل جهان- جنگ و سلیقه ها اصلا حرف نزنید. ممکن است به قیمت از دست دادن کارتان تمام شود. خیلی پرت هستند ( البته اگر کانادایی اصل پیدا کردید جایزه دارید). فقط در مورد آب و هوا- بازی هاکی- اسکیت- بیس بال- مالیات- ماهیگیری- شکار- مارشملو- راکون- سنجاب- هالووین- کریسمس- کی بهتر می رقصه-شنا- کمپینگ- آنفولانزای خوکی-پینات باتر- میپل لیفز و سگ حق دارید صحبت کنید. نظر هم ندهید هر چی گفتند بگین اوکی! قضیه ناموسی است. خانمها هم اصولا حرف خطرناک نمی زنند الحمدالله بحث کیف لویی ویتون است و لوازم آرایش و حراج و لباس و عروسی و از این موارد که مشکلی درست نمی کند خیلی هم خوب است .

زنده باشید و شاد
پس با اين حساب كلا از خير مهاجرت بگذريم ديگه؟ما قصد داشتيم از طريق سرمايه گذاري اقدام كنيم...راستش مطالب شما منو به شدت نگران كرد.البته ما دنبال پيدا كردن كار در كانادا نيستيم.حداقل در يكي دو سال اول.ولي اين حرفهايي كه شما نوشتيد با چيزي كه من تو ذهنم بود خيلي فاصله داره

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - MITA - 2011-03-13

(2011-01-24 ساعت 19:58)karpenter نوشته:  سلام
مدیر عزیز ممنون اگه می شه لینک فرمایش جناب عالی رو می خوام .مثلا سند خونه به چه صورت ارزیابی می شه اونا از کجا می دونند ارزش این ملک چقدر می ارزد من در یکی از سایتهای مهاجران کانادا همین سوال رو کردم .یه وکیل به من گفت فقط پول نقد ولا غیر .ممنون که جواب من رو دادید ولی اگه می شه لینک شو برام بذلرین که با خیال راحت پیگیر بشم .قربونت

من از وکیل ام پرسیدم فقط نقدی ملک خودرو .....قبول نیست

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - MITA - 2011-03-15

دوستانی که شغل شان جزء 29 شغل مورد نیاز هست زودتر به فکر گرفتن وکیل و نمره ایلتس باشند چون وکیل ام می گفت احتمال اینکه تغییراتی بوجود بیاد هست

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - MITA - 2011-03-20

(2011-03-04 ساعت 01:19)plusmonde نوشته:  با سلام خدمت دوستان Shy

من و همسرم حدود 10 سال هست كه در زمينه مديريت تبليغات، بازاريابي و برنامه نويسي فعاليت مي كنيم، يكي از دوستان كه چندين سال هست كه در كانادا شركت كامپيوتري داره و ما چند تا پروژه براش انجام داديم حاضر شده براي ما Job Offer بده، فقط 3 تا سوال دارم. ( البته ما الان 8ماه است كه يك شركت تبليغاتي در كانادا ثبت كرديم كه 51 درصد سهام به نام يك كانادايي و 49 درصد به نام ما دو نفر مي باشد)
1- آيا هر دو مي تونيم همزمان اقدام كنيم ؟
2- اون شخص اصلا نمي دونه چطوري job offer بگيره و به من ايميل زده كه متن درخواست job offer براش بفرستم، آيا همچين چيزي هست ؟
3- آيا اين پروسه براي اون شركت هزينه داره ؟

با اجازه دوستان
1-هر دو نفر می تونید بروید چون شما خانواده هستید و می توانید ثابت کنید که ایشان همسر شما هستند(ترجمه سند ازدواج)
2-برای من نامفهومه بهتره دوستان دیگر جواب بدهند اما به کسی بطور جدی اعتماد نکن
3-تا جائی که میدانم نه

امروز ایمیلی دریافت کردم که 3 تا شغل از 29 شغل مورد درخواست اداره مهاجرت کانادا حذف شدند که یه کم بهم شوک داد ضمنا تو ایمیل گفته شده بود که 26 تا 30 جون در مورد پذیرش افراد متخصص تصمیم گیری میشه و تغییراتی بوجود خواهد آمد و از 1 جولای تغییرات جدید اجرا می شود که با این حساب بعضی از ما شانس خود را ازدست خواهیم داد
دوستان طبق گفته وکیل سوءپیشینه یک سال اعتبار داره و قبل از رفتن به کانادا می بایست دوباره گرفت اگر دوستان این گواهی را دریافت کردند به چه طریق می توان از اداره آگاهی درخواست کرد؟نیاز به نامه کتبی از جائی هست؟؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Ramin Asadi - 2011-03-21

(2011-03-15 ساعت 22:35)MITA نوشته:  دوستانی که شغل شان جزء 29 شغل مورد نیاز هست زودتر به فکر گرفتن وکیل و نمره ایلتس باشند چون وکیل ام می گفت احتمال اینکه تغییراتی بوجود بیاد هست

تغییرات پیشنهادی مورد نظر که اخیرا اعلام شده است هم اکنون برای دریافت نظرات و پیشنهادات عموم در سایت CIC اعلام شده است و احتمالا تا اوایل تابستان نهایی و اجرا خواهد شد. شما هم میتوانید نظرات خود را در مورد این تغییرات از طریق http://cic.sondages-surveys.ca/s/fswp-ptqf/?l=en اعلام کنید.
توجه کنید که تغییرات پیشنهادی که به صورت خلاصه در http://www.itc-canada.com/fa/News/Proposed_Changes_to_Federal_Skilled_Worker_Program.htm
نوشته شده است, به صورتی است که امکان مهاجرت را برای متقاضیان از کشورهایی که زبان اولشان انگلیسی و فرانسه نیست را کاهش می دهد و پیشنهادات شما میتواند موثر باشد.

(2011-03-12 ساعت 14:05)maryam8063 نوشته:  
(2011-01-08 ساعت 17:02)coming soon نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان مهاجرسرایی :

مطالبی رو که در پایین میخونید یکسری اطلاعات جامع از کانادا هستش که من طی یک ایمیل دریافت کردم و قبل از مهاجرت به اونجا دونستنش خیلی ضروریه و خالی از لطف نیست ولی باید بگم یک مقدار نا امید کننده ولی واقع بینانه است در ضمن مسئولیت مطالب ذکر شده به عهده اینجانب نیست و شما میتونید خودتون راسا تحقیق کنید. ولی حدودا 90 درصد اونها رو من به شخصه قبول دارم وبا معلومات قبلی من از کانادا مطابقت دارد.

1. هر چی در مورد خارج و کانادا و مملکت فرصتها شنیده اید را فراموش کنید.

2. لطفا برای زندگی عادی و زیر معمول ( اکونومی- گدایی- چینی!) در اینجا ماهی 3000 دلار حتما همراه داشته باشید برای حداقل یکسال اگر خوش شانس باشید. اگر خانواده هستید که خدا به شما رحم کنند به ازاء هر نفر یک %20 بکشید روی مبلغ فوق برای تورنتو- نکته اینکه اصولا خرج با تهران یکی است اگر اجاره خانه را حساب نکنیم.

3. مدارک تحصیلی ایرانی خودتان را به محض ورود بگذارید دم کوزه آبش را بخورید- اگر دکتر هستید که خدا یه شما رحم کند. از اول امتحانات و اینها. حالا یک چند سالی گرفتار هستید تا اجازه کار بگیرید. رادیو لوژیست وغیره که واویلا

4. بعد از اینکه مدرک تحصیلی را گذاشتید دم کوزه آنرا بفرستید محض دلخوشکنک یک مراکزی هستند وابسته به دولت 300 دلار می گیرند مدارکتان را تایید یا رد می کنند. لازم است چون برای دانشگاه و استخدام لازم است. البته اگر قبول شدید. برای هر نسخه اصل تایید اضافه یک 30 دلار جدا می گیرند.

5. یک دوره کاریابی و رزومه نویسی مجانی بروید. کلاسها بد نیست و همه جا هم هست. اما منجر به کار پیدا کردن زود نخواهد شد. اصولا تا سال 2011 اینجاها نیایید که وضع اقتصاد خراب است اگر هم بهتر شود ایندقدر از کارمندهای خودشان بیکار شده اند که باید برگردند سر کار که نوبت به شما نمی رسد.

6. اگر اهل مشروب و سیگار و اصولا مفاسد هستید در همان ایران بمانید که اوضاع اینجا خراب است. به جرات می توانم بگویم میزان مصرف مواد مخدر و مشروب در ایران چند برابر کانادا است. شاید تهران به اندازه کل کانادا مواد و مشروب مصرف می شود ( به آمار دولتی مراجعه کنید). اگر اسلامی و حزب اللهی و حجابی هستید بشتابید اینجا که غفلت موجب پشیمانی است. خلاصه اگر می خواهید بقول معتادین پاک شوید بیایید اینجا. از این مملکت اسلامی تر کسی ندیده. دلیلش هم واضح است. خیلی گران است. راستی مشروب فروشی فقط در انحصار دولت است ساعت کار مشخص هم دارد. ببینن داری مشروب قاچاق می فروشی چوب به ماتحتت می کنند. تازه الان یه کم بهتر شده نسبت به 30 سال پیش. سیگار کشیدن هم که حکم کشیدن تریاک را دارد. سیگاری خیلی کمتر از ایران هست.

7. ایران تنها کشوری است که می توان مست در آن رانندگی کرد! و کسی با شما کاری ندارد. اینجا اگر مختصری نوش کرده باشید و رانندگی کنید حسابتان با کرام الکاتبین است .. کهریزک بر شما ظاهر می شود. اینجا اگر زندان بروید بدون برو و برگرد ............همان 24 ساعت اول (البته مارو کشتندL). زن و مرد هم ندارد. آمریکا از اینجا هم بدتر است بهتر است خودکشی کنید ولی بازداشتگاه نروید.

8. در مورد کار عرض کنم ایران هر کاره ای بوده اید اینجا آن کار را نمی توانید انجام دهید مگر در موارد استثنایی. فکر کارهایی مانند فروشندگی در مغازه دست سه ، بوتیک، سلمانی یا پیتزایی یا پیک یا دلیوری باشید و صندوقدار فروشگاه و اینها باشید. بخصوص اول کار، تازه اگر آنها را هم بگیرید شانس آورده اید. کار کردن در مک دونالد و تیم هورتون و استار باکس هم بد نیست. بخور و نمیری هست.. عرض کردم اگر ایران هواپیما هم تعمیر می کردید اینجا به شما کار درست و حسابی نمی دهند. اول از تی کشی شروع می شود حالا هر سنی باشید. خوش شانس باشید و یک کم انگلیسی بدانید و حساب و کتاب ممکن است صندوقدار بانک یا تلر بشوید. البته پارتی لازم دارد.

9. البته کار مناسب در یکسال تا چند سال اول نگهبان ساختمان یا دربان و سکوریتی گارد هم هست. گفتم ایران مدیر کل هم بوده باشید به درد عمه تان می خورد حالا اگر عمه داشته باشید. اصولا کار ایرانتان را قبول ندارند. والسلام. مهاجر از نظر اینا یعنی عمله و کارگر. تحصیلکرده آنهم خوبش را خودشان دارند صادر هم می کنند.

10. کار خیلی خوب رفتگری یعنی آشغالی است که ساعتی 45 دلار می دهند که حقوق بالایی است. اما باندی است و سندیکا دارند و فقط به کاناداییهای سفید یا سیاه می دهند! اصلا هم سخت نیست.

11. رانندگی اتوبوس تی تی سی یا همان واحد خودمان هم خیلی خوب است. شروع ساعتی 25$ می دهند اما آن هم مافیا دارد و دست هندیها است. پارتی بازی هست شدید.

12. اگر سازمان ملل و سازمانهای مدنی و ان جی او ها کار کرده باشید که بدبختید. تقریبا کسی نمی فهمد اینها یعنی چی؟ خوردنی است؟ .....دنی است؟ حتی مامورین دولت یا موسسات کاریابی از ایرانیها هم کمتر اطلاع دارند

13. از همان لحظه ورود بروید یک کالجی یا دانشگاه دست 2 یا 3 اسم بنویسید (مثل سنکا یا جرج براون یا رایرسون) بشینید از اول درس بخوانید. از صفر. رشته تحصیلیتان را باید عوض کنید. همه چی از اول. مثلا اگر مهندس 20 سال سابقه کار هستید بروید دلال ملکی بشوید یا اینکه بروید اگر مهندس نفت و پالایشگاه ساخته اید کارمند بانک بشوید و وام مسکن بدهید.. خیلی هم جدی می گویم. کار فنی یاد بگیرید. نقاشی ساختمان. سیم کشی. بنایی. اوستا کاری. چه می دونم مکانیکی. لوله کشی. دیوار کشی. آب حوض کشی. اگر مدرک دانشگاهی معتبر از آمریکا یا اروپا دارید شانستان خیلی بالاتر است کار بگیرید. اگر می خواهید بیایید کانادا همین الان درس ایرانتان را ول کنید بیایید. وقا را تلف نکنید. اینجا از صفر وادارتان می کنند شروع کنید تا متمدن شوید.

14. اگر خلبان 20 سال کار کرده هستید شاید بتوانید راننده تاکسی بشوید. شاید. با هندیها دوست باشید.

15. اگر انگلیسی بلد نیستید اصلا مهم نیست چون اینجا هیچ وقت یاد نمی گیرید ! چون اصولا کسی اینجا انگلیسی بلد نیست. زبان اول چینی بعد کره ای و بعد فارسی هست. شنیده ایم در بعضی مناطق جنوب شهر یک تعدادی خارجی یعنی کانادایی انگلیسی زبان زندگی می کنند. در روزهای تعطیل با خانم بچه ها برای دیدن این موجودات بروید پایین شهر. جالب هستند. خیلی هاشون هم مختصری از اون کاره ها هستند. بخصوص منطقه چرچ و ولسلی. البته اینجا آزادی است تا چشم هر کی نتونه ببینه کور شه.

16. امور سیاسی مطلقا تعطیل است. نه کسی می داند دولت کی هست نه نماینده ها کی هستند نه وزرا. نخست وزیر را بعضیا تو تلویزیون دیدن. اینجا سیاسی فعال ایرانیا هستند! از دنیا هم هیچ خبری ندارند. اما آقا محمود را همه می شناسندا.

17. تلویزیون کابلی cable نگیرید برنامه ها تهوع آور است.. آرزوی صدا و سیما و همان سریالهای ایران را خواهید کرد. حالا می بینی می فهمی. فقط فیلم ببینید. دی وی دی. آقا صبح تا شب که نمی شه دیسکاوری یا سی بی سی را نگاه کرد. اینجا بی بی سی و سی ان ان پولی است. VOA هم ندارین. رو اینترنت نگاه کنین.الجزیره هم نیست.

18. انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه تورنتو خوب هستند. فعالند.

19. اگر قصد ادامه تحصیل در فوق لیسانس و دکتری دارید پارتی بازی کنین اساسی. اگر قصد تغییر رشته دارید و برای فوق یا دکتری تقاضا می دهید حتما یک یا 2 ترم واحدهای آزاد مرتبط بردارید و نمرات عالی بگیرید و مخ بزنید و با استاد ها رو هم بریزید و حال بدین و کادو بخرین و غیره. شاید شانس بیارین سال بعد توصیه کنندتون پذیرش بگیرن (دانشجویان صنعتی شریف از این بند مستثناء هستند)

20. در دانشگاهها اساتید کانادایی هم عقده ای هستند هم عقب افتاده و اصولا جز فارغ التحصیل خودشان بقیه را قبول ندارند یعنی یک حالت ناموسی دارد. دوستی فرهیخته و دانشگاهی می گفت فرهنگ کانادا هنوز در قرن 17 انگلیس است. اینها محافظه کار و دهاتی مانده اند اما انگلیسا پیشرفت کرده اند و مدرن شده اند. تازگیها نامه های قدیمی دیپلماتهای انگلیسی در مورد خصوصیات مردم کانادا لو رفت خیلی بهشون برخورد. نوشته بودند اینها خیلی unimpressive هستند یعنی اصلا آدم را تحت تاثیر قرار نمی دهند. در کل چون دهاتیند خیلی ظاهرا مهربان هم هستند اما در باطن نژاد پرست و ضد خارجی هستند اما اصلا بروی مبارک نمی آورند. همه می خواهند پلتکیلی کورکت باشند. Politically correct یعنی حرفی نزنیم برامون بد بشه حتی اگر حقیقت باشه یا واقعا به آن اعتقاد داریم. خود سانسوری بیداد می کند.

21. برای استخدام باید کانادین اکسپرینس داشته باشین. این دیگه از عجایب است. یعنی داستان مرغ و تخم مرغ است و کدام اول بوده. اگر کار نکنین که تجربه کانادایی ندارین اگر هم بخواهین کار اول پیدا کنین می گویند تجربه کانادایی نداری! خلاصه کثافتی است. توصیه می شود حتما بروید کار مجانی یا داوطلبانه کنید برای چند ماه تا تجربه کار کانادایی پیدا کنید. دوستی می گفت پزشکی از ایران دارند که در بیمارستان کمکشان می کند در بخش داوطلبانه و الان ماهها است که کارش چسب زدن در پاکت است تا بلکه ازش خوششان بیاد یه کاری بهش بدن. مورد مشابه خیلی دیدم و شنیدم.

22. دانشگاههای خوبی دارد و محیط عمومی خوب است. مشکل ورود است. وام تحصیلی هم می تونید بگیرید اما حواستان باشد توی حساب بانکی بیشتر از 2000 دلار نداشته باشید!

23. ماشین هم نو اصلا نخرید. بنزین و بیمه ماشین وحشتناک است و بیمه ماشین برای تازه راننده خارجی حداقل 250 دلار در ماه است.. مورد کمتر هم بوده اما استثناء است. ربطی به قیمت ماشین هم خیلی ندارد. می تونید به سایت http://www.insurancehotline.com مراجعه کنید و ببینید.

24. در بانک TD حساب باز کنید.

25. اگر پول دارید فوری یک آپارتمان بخرید.

26. اصلا و ابدا با کمپانی مخابراتی راجرز کار نکنید. در پاچه می کنند اساسی. البته بقیه هم مالی نیستند.

27. برای زندگی به شدت از منطقه یانگ و شپرد یا یانگ و فینچ و یا استیلز دوری کنید. اینجا تهران است! و ترافیک. کلا از خیابان اگلینتون به بالا دیگر دهات مهاجر نشین است. اگر می خواهید با کانادایی معشرت کنید یا زبانتان بهتر شود همان منطقه پایین شهر بسیار بهتر و زنده تر است. فقط و فقط و فقط خانه ای بخرید یا اجاره کنید که به مترو نزدیک باشد. به شدت از محله اسکار بورو دوری کنید . من میسی ساگا را هم توصیه می کنم. مثل کرج است. پولدارها لطفا ریچموند هیل به بالا یا خود پایین شهر یعنی downtown

28. آپارتمان پیش خرید نکنیدا

29. برای کار پیدا کردن فقط یک راه وجود دارد.. کانکشن و پارتی بازی! تکرار کنید تا حفظ شوید: کانکشن و پارتی بازی- کانکشن و پارتی بازی- کانکشن و پارتی بازی- کانکشن و پارتی بازی- کانکشن و پارتی بازی.. بسیار بدتر از ایران است.

30. وای به آن روزی که مریض اورژانسی شوید اگر بروید بیمارستان تا مطمئن نشوند در حال مرگ نیستید پذیرش نمی کنند. ساعتها ( دقت کنید ساعتها) باید منتظر باشید حتی اگر از درد فریادها بکشید. چون مجانی است سرویس مفتی هم مزخرف است. برای دیدن دکتر متخصص باید ماهها صبر کنید. ماهها! تازه اگر آقای دکتر عمومی شما صلاح بداند ایشان را ببینید. حامله ها مستثنی هستند.

31. ترافیک و رانندگی کلا از ایران بسیار بهتر است. اما به شدت از رانندگان چشم تنگ دوری کنید. البته در مقایسه با ایرانیها اصلا رانندگی بلد نیستند و دست فرمان ندارند. در خیابانهای عادی و کوچک بسیار تند می روند مواظب باشید. متوسط سرعت ترافیک در تهران 15 کبلومتر در ساعت است. اینجا براحتی 60 است. مدرکشم موجود استJ

32. موتور سوار دیدید اشهد یادتان نرود بخوانید.

33. اگر در ایران پول دارین یا کار خوب بخصوص اگر UN هستید از جاتون تکون نخورین. مهاجرت هم نکنین. فقط ظاهر سازی کنین که بودین و یک پاسپورتی بگیرین. اینجا پولدارا اکثرا نبو ده اند و سیتی زن شدن بعد هم رفتند. طبق آمار محرمانه دولت از هر 10 مهاجر در 4 سال اول 6 نفرشان کانادا را ترک میکنند.

34. از ماشین آتش نشانی و آمبولانس به شدت دوری کنید

35. به غذای چینی و کره ای و بخصوص سوشی عادت کنید. اگر ونکوور هستید که فقط غذا چینی ژاپنی هست! سوال: راستی کسی آنجا کانادایی دیده تا حالا؟؟ زبان چینی را هم یاد بگیرید کمک می کند.

36. اگر از این درسهای الکی مثل مهندسی و جامعه شناسی و علوم سیاسی، حقوق و فلسفه، مدیریت، پزشکی خواندید و نمرات هم خوب بوده بروید آمریکا. اگر کار یدی بلدید و دست به آچار دارید و ابزار و ایزوگام بلدید و آسفالت کاری و تابلو سازی و نجاری و آشپزی و نئون سازی ، قهوه چی و جوشکاری و تعمیر کار لوازم برقی و مکانیکی و راننده خاور و لیفت تراک و یخچال سازی، گچگاری و آهنگری و قصابی، تخلیه چاه، تاسیساتی، آتش نشانی و بهیار و نرس و اینا، جای شما کانادا است معطل نکنید بشتابید که غفلت موجب پشیمانی است.

37. برای ماشین خریدن حتما ماشین حسابی و محکم و بزرگ بخرید و اینجا تصادف کم است اما اگر بشوید حتما مردید! همین تازگیها تو خیابان ما یه شاه پسری با بی ام و با 200 کیلومتر در ساعت (شوخی نمی کنم) زد وسط یک ون و 3 نفر در جا تیکه پاره شدند. آقا پسر البته طوری نشدند. اما مدل ما ایرانیا و چینیها اگر می خواهین اکونومی ( یعنی گدایی) زندگی کنین فقط هوندا سیویک- تویوتا کورولا یا نیسان سنترا بخرید هم خوش فروش است و هم کم خرج.

38. در راستای زندگی اکونومی عرض کنم که برای خرید منزل بروید نو فریلز یا فود بیسیکز- اما اگر یه کم دل گنده تر هستید بروید مترو یا لابلاوز. لباس هم فقط زیلرز. لوازم منزل هم ایکئا یا کانادین تایر.

39. اگر اهل فست فود هستید فقط وندیز یا برگر کینگ- مک دونالد نروید. تیم هورتون هم ناهار سبک خوب و ارزان دارد. راستی فروشگاه ایکئا هم غذا خوب و ارزان است.

40. قهوه ارزان و اکونومی فقط تیم هورتون. فقط مزه قهوه خیلی نمی دهد.

41. تنها محلات باحال شهر که حالت اروپایی دارد و شیکتتر است و رستوران و کافی مثل آدم دارد یورک ویل و دیستلری دیستریکت است که کلا خیلی کوچک است. اگر اهل حال و حول هستید و دیسکو، خیابان کینگ و کوئیین توصیه می شود. البته با جیب پر پول بروید. ماشین هم نبرید.

42. به غیر از ونکوور و تورنتو و مونترال و یک کمی هم اتاوا در بقیه کانادا دق می کنید. دهات مدرن است. حداکثر مسئله مردم وضع راکونها و سنجابها است.

43. اینجا با کانادایی حرف می زنید حواستان باشد در مورد مذهب- سیاست- خاورمیانه- اسراییل- عربها- هلوکاست- نژاد- رنگ- جنسیت – مسائل جهان- جنگ و سلیقه ها اصلا حرف نزنید. ممکن است به قیمت از دست دادن کارتان تمام شود. خیلی پرت هستند ( البته اگر کانادایی اصل پیدا کردید جایزه دارید). فقط در مورد آب و هوا- بازی هاکی- اسکیت- بیس بال- مالیات- ماهیگیری- شکار- مارشملو- راکون- سنجاب- هالووین- کریسمس- کی بهتر می رقصه-شنا- کمپینگ- آنفولانزای خوکی-پینات باتر- میپل لیفز و سگ حق دارید صحبت کنید. نظر هم ندهید هر چی گفتند بگین اوکی! قضیه ناموسی است. خانمها هم اصولا حرف خطرناک نمی زنند الحمدالله بحث کیف لویی ویتون است و لوازم آرایش و حراج و لباس و عروسی و از این موارد که مشکلی درست نمی کند خیلی هم خوب است .

زنده باشید و شاد
پس با اين حساب كلا از خير مهاجرت بگذريم ديگه؟ما قصد داشتيم از طريق سرمايه گذاري اقدام كنيم...راستش مطالب شما منو به شدت نگران كرد.البته ما دنبال پيدا كردن كار در كانادا نيستيم.حداقل در يكي دو سال اول.ولي اين حرفهايي كه شما نوشتيد با چيزي كه من تو ذهنم بود خيلي فاصله داره

این پست هم در وبلاگ ما هست که از یک زاویه دیگر به کانادا نگاه می کند:

کانادا بهترین کشور دنیا؟

در زیر بعضی از مزایای کشور کانادا و دلایلی که کانادا بهترین مکان برای زندگی یا به قولی بهترین کشور دنیاست را برای شما می‌نویسیم. اگر شما هم دلیل دیگری سراغ دارید بنویسید.

گوناگونی فصول - بر خلاف باور عمومی که کانادا همیشه سرد است، بهار، تابستان، پاییز و زمستان کاملا مجزا دارد.
کانادا روابط خوبی با اکثر قریب به اتفاق کشورها دارد
از بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل، آتشفشان،گردباد و غیره تقریبا خبری نیست. فقط بعضی اوفات سردتان می‌شود.
از جنگ هم خبری نیست.
انواع و اقسام ملیتها در کانادا زندگی می‌کنند و تبعیضی وجود ندارد.
تلفن توسط مهاجر کانادا، الکساندر گراهام بل اختراع شد.
تلویزیون کابلی در کانادا اختراع شد.
بیش از ۲ میلیون ثبت اختراع در کانادا وجود دارد.
کانادا بالاترین رشد اقتصادی را در بین کشورهای گروه ۸ (G-8) داشته است.
کانادا عضو پیمان آتلانتیک شمالی (NATO) است.
کانادا عضو قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) است.
کانادا از معدود کشورهایی است که توانسته است با همه بد و خوب امریکا کنار بیاید!
بر خلاف همسایه جنوبی خود، کانادا کمترین میزان جنایت را در بین همه کشورها دارد.
کانادایی ها خیلی با ادب هستند.
کانادا خیلی راحت تلفظ می‌شود و املای راحتی هم دارد.
کانادا یکی از بهترین سیستم های آموزشی را در کل دنیا دارد.
کانادا صلح طلب است.
هزینه‌های درمانی را دولت می پردازد.
کانادا شهرهای بسیار دیدنی و زیبایی دارد.
کانادا شهرهای پاکیزه ای دارد.
کانادا در صنعت مخابرات حرف اول را می‌زند.
کانادایی ها باهوش هستند.
کانادا هاکی را ابداع کرد.
کانادا بسکتبال را ابداع کرد.
کانادا بیشترین میزان آب آشامیدنی در جهان را دارد.
کانادا دارای جامعه ای آزاد و دموکراتیک است.
زبان اصلی کانادا انگلیسی و فرانسه است.
بر خلاف باور عمومی کانادایی ها بسیار وطن پرست هستند.
ایرانیان زیادی در کانادا زندگی می‌کنند.
کانادا کلا در حیطه سیاسی بی طرف است.
کانادا آدمهای معروفی دارد. ایرانیان معروفی هم دارد. لیست و مشخصات این افراد در پستهای بعدی در همین وبلاگ داده می شود.
کاناداییها نگران بمب اتمی و انرژی هسته‌ای نیستند.
پیستهای اسکی زیادی در کانادا وجود دارد.
طولانی ترین پل روی یخ دنیا در کانادا قرار دارد.
یکی از بلندترین برجهای دنیا، CN Tower در تورنتوی کانادا قرار دارد.
بلند ترین خیابان دنیا خیابان یانگ (Yonge Street) در کانادا قرار دارد.
احتمال به قتل رسیدن یک کانادایی ۳۰۰ درصد کمتر از یک امریکاییست!
انسولین در کانادا اختراع شد.
دستکش آشپزخانه هم در کانادا اختراع شد.
پر فروشترین فیلمهای تاریخ، اواتار و تایتانیک توسط جیمز کامرون کانادایی ساخته شد.
کانادا از معدود کشورهایی است که زنان به ارتش می روند.
نرخ بیکاری در کانادا پایین است.
موسیقی کانادا معروف است و موسیقیدانان و خوانندگان بزرگی دارد.
کاناداییهای بیکار هم حقوق خوبی از دولت می‌گیرند و وضعشان بد نیست!
متوسط عمر یک کانادایی حدودا ۸۱ سال است و کاناداییها از بیشتر مردم دنیا بیشتر عمر می‌کنند.
شهرهای کانادا از نظر کیفیت زندگی از بالاترین ها هستند.
یک پزشک کانادایی توانست از مغز انسان نقشه برداری کند.
کانادا هیچوقت در تاریخ خود برده‌داری نکرده است.
کانادا جذاب ترین سیستم مهاجرتی را دارد.
کانادا یکی از بهترین نقاط دنیا را از نظر جاذبه‌های گردشگری دارد.
دانشکاههای کانادا از بهترین و معتبرترین دانشگاههای دنیا هستند و شهریه نسبتا پایینی هم دارند.
کانادا فضای سبز پهناوری دارد.
پوتین را هم کاناداییها اختراع کردند. البته پوتین یک نوع غذاست و منظور چکمه نیست!

(2011-03-01 ساعت 19:57)MITA نوشته:  
(2011-02-26 ساعت 00:14)FARDA2012 نوشته:  تغييرات جديد كه هفته گذشته اعلام شده
سقف امتياز زبان و ارتباط آن با شغل فر د يعني حتي اگر بالاتر از 67 باشي ولي امتياز زبان به سقف لازم برا شغلت نرسه بيچاره ايي
سن تا 49 سال ده امتياز داشت از آن به بعد كم ميشد ولي حالا 35 سال شده و سقف امتيازش 12 شده از 35 به بعد كم ميشه و در 50 سالگي از سن صفر مي گيري
اين دو شرط شامل من ميشه يعني من بيچاره شدم اگر قانونشون شامل 2007 ها هم بشه
هر كس خبري داره اعلام كنه از نگراني در بيايم متشكرم
این شرایط که شما گفتید صحت نداره تغییرات از 26 جون اعمال میشه اما کسی اطلاع نداره حتی وکیل!!!!!!
این تغییرات هنوز نهایی نشده است و به هر صورت که تصویب و اجرا شود عطف به ما سبق نمی شود. نگران نباشید.

(2011-02-28 ساعت 12:28)Barman نوشته:  سلام..
من از طریق تخصصی (Simplified Skill Worker) سال 2007 اپلای کردم... چون ساکن دبی هستم فایلم لندنه.... همه چی خوب پیش رفت تا Sep 2010 که مدیکال ازم خواستن و پرداخت نهایی که فرستادم... طبق گفته خودشون تو نامه ایی که ازم مدیکال خواستن باید تا 4 ماه بهم خبر میدادن ولی از 5 ماه گذشته و خبری نشده... ممکنه نامه ای فرستاده باشن و به دست من نرسیده باشه؟ میتونم پیگیری کنم؟ با ایمیل؟ نامه؟ تلفن؟ تا حالا هر چی تخمین زده بودن همون موقع جواب دادن به جز این دفعه... کسی تو شرایط مشابه من هست؟

برای شروع به سایت CIC در آدرس https://services3.cic.gc.ca/ecas/?app=ecas&lang=en مراجعه کنید و هم وضعیت پرونده خود و هم آدرس خود را چک کنید. و از طریق این صفحه مکاتبه ای با لندن انجام دهید و درخواست کنید که وضعیت پرونده شما را اعلام کنند. در نامه خود عنوان کنید که بیش از حد طبیعی طول کشیده است.
http://www.canadainternational.gc.ca/united_kingdom-royaume_uni/visas/contact_visa_contactez.aspx
(2011-02-26 ساعت 16:28)leienzio نوشته:  سلام

راجع به پرداخت application fee پدرم visa credit card داره كه به طبع به دلار امريكا هستش

user عزيز جواب دادن كه ميشه اما از خود امريكا همون بانكي كه visa card رو داده پرسيدن گفتش نميشه چون كارت

به دلار امريكاس و شما ميخواين مقصد CIO دلار كانادا دريافت بشه.

اينكه من موندم چه كنم؟ايا بانك اشتباه كرده؟

حالا اگه خواستم از يه روش ديگه پول بفرستم چه كنم؟ مثلا money order و يا روش هاي ديگه.

لطفا راجع به اين روش ها هم توضيح بدين.

خيلي ممنونم

مشکلی برای پرداخت از طریق کردیت کارت که به دلار امریکا هست وجود ندارد. خود بانک بر اساس نرخ روز تبدیل را انجام میدهد.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - shadooneh - 2011-03-27

دوستان خواهر من دندانپزشك است. مدارك او را يك ماه پيش همراه با نمره آيلتس 6.5 براي سفارت ارسال كرديم ولي سه روز پيش برايش يك ايميل آمد كه در آن نوشته كه ايشان قانع نشدند كه خواهر من دندانپزشك است و مداركي كه سوابق شغلي او را تاييد مي‌ كرده كافي نبوده. گرچه ايشان همه مدارك مربوط به جواز مطب، نظام پزشكي و غيره را فرستاده بوده. به هر حال سوال من اين است كه در اين ايميل مشخص نشده كه او مي‌تواند مدارك تكميلي بفرستد و گفته پولش را نيز پس مي‌دهند. آيا مي‌توانيد راهنمايي كنيد كه اين امكان براي او وجود دارد كه به طريقي مدارك ديگري بفرستد يا خير؟!
با سپاس

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - MITA - 2011-03-28

اول جولای 2011 دقیقا تاریخی است که خیلی از ابهامات برای همه ما مشخص و واضح می شود اما همانگونه که میدانید دولت کانادا چند روز پیش سقوط کرد و انتخابات این کشور قرار است ماه آینده برگزار شود که این میتواند تاثیرات مثبت بر مهاجرت بگذارد یا برعکس شرایط را سخت کند اما نکته مهم که برداشت شخصی من است اینه که شرایط از اول جولای کمی می تواند سخت می شود این حرف وکیل ام بود و گفت یک ریسک است

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Ramin Asadi - 2011-03-28

(2011-03-27 ساعت 10:09)shadooneh نوشته:  دوستان خواهر من دندانپزشك است. مدارك او را يك ماه پيش همراه با نمره آيلتس 6.5 براي سفارت ارسال كرديم ولي سه روز پيش برايش يك ايميل آمد كه در آن نوشته كه ايشان قانع نشدند كه خواهر من دندانپزشك است و مداركي كه سوابق شغلي او را تاييد مي‌ كرده كافي نبوده. گرچه ايشان همه مدارك مربوط به جواز مطب، نظام پزشكي و غيره را فرستاده بوده. به هر حال سوال من اين است كه در اين ايميل مشخص نشده كه او مي‌تواند مدارك تكميلي بفرستد و گفته پولش را نيز پس مي‌دهند. آيا مي‌توانيد راهنمايي كنيد كه اين امكان براي او وجود دارد كه به طريقي مدارك ديگري بفرستد يا خير؟!
با سپاس

متاسفانه این رویه چند ماه اخیر سیدنی است که به بررسی کامل مدارک می پردازد و در صورت نقص مدارک در ارتباط با سوابق کاری بدون دادن هیج گونه فرصتی مدارک را بر میگرداند. اگرچه امکان اعتراض می باشد (با ارسال نامه به مدیر برنامه دفتر سیدنی) ولی با توجه به اینکه زمان فاکتور مهمی می باشد پیشنهاد میکنم با مدارک کامل مجددا اقدام کنید و پرونده قبلی را هم پیگیری نمایید.