مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2012-10-20

هیچی دیگه. با همون دعوتنامه و مدارک شغلی و مالی برید سفارت. شاید بهتون ویزا دادن. اگه شینگن داشتی که خوب شانست بیشتره

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - azita 33 - 2012-10-21

سلام دوستان
من 17 اکتبر وقت سفارت داشتم بعد از 14 ماه . پارسال هم اقدام کرده بودم موفق به دریافت نشدم 37 سال سن و خانم مجرد و ویزای شینگن تو پاسبورت ام خورده و مترجم زبان اسپانیایی در یک شرکت معتبر هستم . اکانت مالی بالایی هم داشتم و یک سند مالکیت + دعوت نامه که شوهر خواهرم حساب بانکی اش رو خیلی بالا برده به خاطر من .
ولی باز هم ناموفق برگشتم ایران . کلی هزینه و آخر هیچ . گفتند وابستگی شما به ایران کمه ! من نمی دونم دیگه باید چه کار کنم ؟؟؟؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - rahbar - 2012-10-21

(2012-10-21 ساعت 20:43)azita 33 نوشته:  سلام دوستان
من 17 اکتبر وقت سفارت داشتم بعد از 14 ماه . پارسال هم اقدام کرده بودم موفق به دریافت نشدم 37 سال سن و خانم مجرد و ویزای شینگن تو پاسبورت ام خورده و مترجم زبان اسپانیایی در یک شرکت معتبر هستم . اکانت مالی بالایی هم داشتم و یک سند مالکیت + دعوت نامه که شوهر خواهرم حساب بانکی اش رو خیلی بالا برده به خاطر من .
ولی باز هم ناموفق برگشتم ایران . کلی هزینه و آخر هیچ . گفتند وابستگی شما به ایران کمه ! من نمی دونم دیگه باید چه کار کنم ؟؟؟؟

خیلی متاسفم...شما کدوم سفارت اپلای کرده بودید؟ قبلا و این دفعه؟ آفیسر از شما چه مدرکی خواست؟ اصلا چیزی نگاه کرد؟ تصمیم آنها ازقبل گرفته شده... البته توریستی اصلاحساب کتاب نداره...هیچ فرمولی نداره... البته شنیدم فرانکفورت خوبه... یک آدم بسیار بااراده میشناسم ده بار اپلای کرد توریستی... بار یازدهم آفیسر دیگه از رو رفت...بهش ویزا داد...

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - dreamer60 - 2012-10-22

دوستان گلی که قصد اخذ ویزای توریستی رو به آمریکا دارند توجه کنند که :
1- در فرایند اخذ ویزای توریستی افیسر فرض رو بر این میگذاره که شما قصدتون از سفر به امریکا اخذ اقامت هست , پس شما در واقع باید به هر شکل ممکن بتونید به افیسراثبات کنید که بعد از مدت محدودی از خاک امریکا خارج خواهید شد و به هیچ عنوان قصد اقامت ندارید. (به عنوان مثال ارائه سند ملک در ایران - داشتن فرزندان خردسال در ایران - نشان دادن مدارکی مبنی بر اینکه شغل خوبی در ایران دارید و صرفا" در صورت دریافت ویزا برای مدتی از شغلتون مرخص خواهید گرفت و .....)
2-با توجه به نکته بالا داشتن یک اسپانسر خیلی قوی شاید نتونه کمک چندانی به روال دریافت ویزاتون بکنه (بر خلاف ویزا های مهاجرتی)
3- اگر قبلا" برای اخذ اقامت آمریکا پرونده ای به اسم شما ثبت شده (منهای ثبت نام لاتاری) احتمال دریافت ویزای توریستی تقریبا" به صفر خواهد رسید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - azita 33 - 2012-10-26

(2012-10-21 ساعت 20:52)rahbar نوشته:  [quote='azita 33' pid='227235' dateline='1350836022']
سلام دوستان

خیلی متاسفم...شما کدوم سفارت اپلای کرده بودید؟ قبلا و این دفعه؟ آفیسر از شما چه مدرکی خواست؟ اصلا چیزی نگاه کرد؟ تصمیم آنها ازقبل گرفته شده... البته توریستی اصلاحساب کتاب نداره...هیچ فرمولی نداره... البته شنیدم فرانکفورت خوبه... یک آدم بسیار بااراده میشناسم ده بار اپلای کرد توریستی... بار یازدهم آفیسر دیگه از رو رفت...بهش ویزا داد...

آفیسر همه مدارک منو با دقت خواست و دونه به دونه نگاه کرد سند مالکیت - حساب مالی - مدارک شغلی ....
یه مکثی کرد و به من نگاه کرد مصاحبه من طول کشید خیلی مردد بود و بلاخره گفت : متاسفم Sad

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - boshra - 2012-10-26

(2012-10-21 ساعت 20:43)azita 33 نوشته:  سلام دوستان

متاسفم دوست عزیز
اما یه نکته ای رو که 90 درصد راجع بهش مطمین هستم رو بگم:
من حداقل 6 تا دوست داشتم که در مسیر ویزای توریستی رد شدند و اخر سر یکی از افیسرها بهش گفته بود که اگر مدرکی دال بر برگشت حتمی به ایران پیدا نکنند مثلا کودک یا فرزند مدرسه ای یا کارخانه داشتن که ملزم به حضور خود فرد میشه، داشتن مقدار زیاد پول یا اسپانسر پولدار دلیل اصلی ریجکت میشه چون به راحتی توی امریکا که باشید از این دانشگاهای بی خودی میتونین با پول برای ام بی ای پذیرش بگیرید و بمونید. پس این اکانت مالی بالای شما باعث اصلی رد شدنتون شده.
ضمنا من از نظر عقلی میگم وقتی کسی رو رد کردن لااقل تا یه سال بعدش که حساسیت ها بخوابه درست نیست که دوباره اپلای کنین.

اما یه مورد دیگه که این هم به وفور از دوستان در امریکا شنیدم اینه که وقتی با ویزای شینگن وارد اروپا و تجربه های من در المان و انگلیس بوده، شدند و از سفارت اونجا وقت گرفتند ویزا رو یه روزه بهشون دادند ظاهرا دلیلشونم اینه که میگن کسی که تونسته ویزای شینگن بگیره پس لیاقت این ویزا رو هم داره. همین تابستون یکی از دوستان دوستم به طرز خیلی مسخره اومد امریکا و همین جا هم با کسی اشنا شد و عروسی و دیگه هم برنگشت :دی
ایشون رفته بود المان عمه رو ببینه بعد به دوست من تو اینجا زنگ زد و گفت برام دعوتنامه بده اینم گفت من دانشجو هستم و الان کار نمیکنم که اسپانسر بشم. خلاصه اخر سر توی مایکروسافت ورد یه نامه نوشت که سلام من دانشجو هستم و الان کار نمیکنم و دوستم میخواد تابستون بیاد اینجا یه ماه و خداحافظ. کلا 5 خط بوده. ایشون هم تو المان وقت میگیره یه هفته ای میره سفارت و نامه رو میده و میگه میخوام یه ماه بمونم و برگردم هیچ مدرکی هم ندارم. یارو میگه پاست رو بده میره پشت براش مهر میزنه میاره. Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin وقتی هم اومد اینجا روز سوم تو ارایشگاه یکی ازش خواستگاری کرد و یه ماه پیش هم عروسیش بود.
خداوکیلی من فکر میکردم لاتاری ها پر شانس ترین هان اما دیدم خرشانس تر هم وجود داره....

ویزای توریستی - علیرضا 2020 - 2012-11-08

سلام بر دوستان جدید و عزیزم
من علیرضا 27 ساله فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته فیزولوژِی هستم. من تصمیم گرفتم که از ایران خارج بشم (به هر نحوی) و به همین خاطر با آقای رامین دلاوری که مشاور مهاجرت به آمریکاست و در ماهواره برنامه داره تماس گرفتم. اون به من گفت که میتونه واسم با 7650 دلار ویزای توریستی بگیره و پس از رسید به آمریکا در طی مدت زمان اعتبار ویزای توریستی (6ماه) واسم اقامت بگیره. گفته در این مدت هم میتونم اونجا یه کار واسه در آوردن مخارج زندگی در بیارم.
اون گفت که با توجه به نزدیک شدن کریسمس الان ویزای توریستی راحت میدند و به این صورت که به یکی از کنسولگری های آمریکا مثلا در آلمان معرفی میکنه. (گفته من میدونم که کدوم سفارت راحتتر تائید میکنند). مبلغشم به این صورت که اول6000دلارش وپس از تائید 1650دلار باقی مانده را میگیره. اگه هم تائید نشدم 23% پیش پرداخت رابهم برمیگردونه.
دوستان من تمام سرمایه زندگی و همچنین وامم را میخام واسه این کار بدم و خیلی میترسم. از شما خواهش میکنم که راهنماییم کنید و اگه تجربه ای دارید در اختیارم بذارید. ممنونم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2012-11-09

وااااای علیرضا این کارو نکنی ها. هیچ کسی نمیتونه کاری بکنه که کسی بتونه ویزای توریستی بگیره. به هیچ وجه. ویزای توریستی فقط و فقط 1 فرمه که باید پر کنید و مدارک مالی و مدارک شغلی که نشون بده شما به ایران وابستگی داری و قصد موندن در آمریکا رو نداری. کل مسیر کاملا روتینه و همه بچه ها اینجا مسیرو بلدن.
درضمن خود آلمان که به راحتی بهتون ویزا نمیده تا بتونید واسه مصاحبه برید. مگر اینکه قبلا شینگن داشته بوده باشید.
از همه بدتررررررر اینکه بهتون گفته میتونه واستون اقامت بگیره!!!!! آخه برادر من شما چرا این حرفارو باور میکنید؟ اقامت فقط از طریق لاتاری و بستگان درجه 1 حاصل میشه و البته از طریق سرمایه گذاری و ویزای کاری هم میشه که شرایطش بسیار سخته و اصولا به ایرانی جماعت ویزای کار نمیدن.
از ما گفتن بود. من سررشته خیلی خوبی توی مسایل مهاجرتی و ویزا دارم و بهت میگم این آدم 200 درصد داره دروغ میگه و این کارو نکن. حرفمو قبول نداری از مدیران سایت بپرس ببین اونا هم همین حرفارو میزنن یا نه.
شما تنها کاری که میتونی بکنی اینه که تقاضای توریستی بدی و اگه ویزا گرفتی بری اونجا و غیرقانونی بمونی. فکر اقامتو از سرت بیرون کن. مگر اینکه اونجا با یه سیتیزن ازدواج کنی و تونی از طریق اون واسه اقامت اقدام کنی.
واسه ویزای توریستی هم تمام پروسه رو اینجا من و بچه ها رایگان در اختیارت میذاریم و پولتو بذار جیبت و حالشو ببر
اگه با 6000 دلار میشد رفت آمریکا و اقامت گرفت که الان کل دنیا مقیم آمریکا بودن

RE: ویزای توریستی - dreamer60 - 2012-11-09

(2012-11-08 ساعت 19:51)علیرضا 2020 نوشته:  من علیرضا 27 ساله فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته فیزولوژِی هستم.

عليرضا جان متاسفانه اين روزها خيلي از افراد سودجو در پي سوء استفاده از اميد ها و ارزوهاي جواناني مثل شما هستن . من اين فردي كه اسم بردين رو نمي شناسم ولي در كل بهتون پيشنهاد ميكنم در اين مسير به اين جور حرفها و وعده ها گوش نكنيد .....
دوست من راههاي بسيار زيادي براي مهاجرا هست از ويزا هاي دانشجويي بگير تا لاتاري و ......
پيشنهاد مي كنم با توجه به علايق و پشتوانه ماليتون يكي از كشورهايي كه مهاجر پذير هستن ( مثل استراليا و ...) رو انتخاب كنيد و براي مهاجرت به اونجا از راههاي قانوني اقدام كنيد. درسته كه اين پروسه زمان بر هست ولي مطمئن هست Shy

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - golvakhi - 2012-11-11

سلام اقایون و خانومها، ارزشگزاری قیمت برای ملک کجا باید اقدام کنم ؟
من اشکان کل واخی هستم 21 ساله ساکن تهران ، یک ملک 70میلیونی در کرج به نام خودم دارم که از اون اجاره می گیرم ، تمامی خانواده و خویشاوندان من در ایران هستند، تنها پسرخاله من که پسر عموی من نیز هست در آمریکا سکونت دارد که دعوتنامه با ضمانت نامه مالی حدود 800.000$ برایم فرستاده من دانشجو کارشناسی هستم و معافیت تحصیلی دارم حساب بانکی حدود 30میلیونی هم دارم در ضمن پیش پدرم مشغول به تجارت لوازم اتومبیل هستم و به صورت درصدی همکار هستم ، از نظر شما دوستان من یه صورت تنها اقدام بکنم بهتره یا با پدر و مادرم؟
ممنون از همه ی شما دوستان

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - dreamer60 - 2012-11-11

اقا اشكان بهتره به صورت تكي اقدام كنيد ،

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - golvakhi - 2012-11-11

(2012-11-11 ساعت 20:20)dreamer60 نوشته:  اقا اشكان بهتره به صورت تكي اقدام كنيد ،

مدارکم کافیه یا باز هم باید مدارک جور کنم، صرفا برای دیدن بستگان و سنجیدن محیط میرم که بعد از کارشناسی برای ارشد برم امریکا میخوام محیط رو ببینم اگر مناسب دیدم اقدام کنم برای دانشجویی ، نظر شما چیه 2ترم بیشتر از درسم نمونده

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - dreamer60 - 2012-11-12

ببين دوست من براي دريافت ويزاي توريستي نياز به مداركي داريد كه نشون دهنده وابستگي شديد شما به ايران باشه و بتونه افيسري كه قراره باهاتون مصاحبه كنه رو قانع كنه كه شما در امريكا نخواهيد موند و ١٠٠٪ بعد از اتمام مدت ويزاتون خاك امريكا رو ترك خواهيد كرد. پس بهتره به فكر جمع اوري مداركي براي اثبات اين موضوع باشيد.
اون طور كه من شنيدم اين روزها شرايط اخذ ويزاهاي غير مهاجرتي در كشورهاي اسياي صغير راحت تر شده ( جاهايي مثل تركمنستان ، تاجيكستان و ... )

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - jilibo - 2012-11-12

سلام دوستان عزیز، یه سوال داشتم. اگه مادر و پسر(28 ساله) با هم اقدام کننن احتمال پایین می یاد برای مادر؟ یا به هم ارتباطی نداره؟ مثلا ممکنه به مادر ویزا بدن به پسر نه؟ یا بهتره مادر تنهایی اقدام کنه ؟یا همین طور زن و شوهر؟ اگه راهنمایی کنین یک دنیا ممنون می شم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - golvakhi - 2012-11-12

(2012-11-12 ساعت 20:57)dreamer60 نوشته:  ببين دوست من براي دريافت ويزاي توريستي نياز به مداركي داريد كه نشون دهنده وابستگي شديد شما به ايران باشه و بتونه افيسري كه قراره باهاتون مصاحبه كنه رو قانع كنه كه شما در امريكا نخواهيد موند و ١٠٠٪ بعد از اتمام مدت ويزاتون خاك امريكا رو ترك خواهيد كرد. پس بهتره به فكر جمع اوري مداركي براي اثبات اين موضوع باشيد.
اون طور كه من شنيدم اين روزها شرايط اخذ ويزاهاي غير مهاجرتي در كشورهاي اسياي صغير راحت تر شده ( جاهايي مثل تركمنستان ، تاجيكستان و ... )

اینا رو میدونم ، مدرک خاصی به نظرتون نمی رسه؟
من واقعا قصد سفر دارم، تاجیکستان و ترکمنستان مصاحبه گر فارسی زبان دارند؟