مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2011-07-19

(2011-07-19 ساعت 00:32)canadaexpert نوشته:  
(2011-07-18 ساعت 17:53)azish نوشته:  با سلام
امروز داشتم لیست مشاغل در خواستی کانادا رو نگاه میکردم که چشمم خورد به مدیریت رستوران و صنایع غذایی
خوب مادر من مدیر تالار هست و تقریبا حدود 5-6 سال سابقه داره.می خواستم بدونم مدیریت تالار از زیر مجموعه این رشته در خواستی به حساب میاد آیا مدت زمان بیمه مهمه ؟

دوست عزیز

در لیست مشاغل فدرال رشته‌ای با عنوان، " مدیریت رستوران و صنایع غذایی " که شما اشاره کردید وجود ندارد. ولی‌ در عین حال روش‌های گوناگونی با توجه به وضعیت دقیق شغلی‌ و تحصیلی‌ افراد وجود دارد.

موفق باشید

سلام
لطفا در دادن اطلاعات دقت کنید
مدیریت رستوران وجود داره کد 0631 برای همین شغل هست
در اینجا هم لیست شغلهای مرتبط با این کد را می تونید ببینید
با ارزوی موفقیت برای همه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - MITA - 2011-07-19

(2011-07-19 ساعت 01:37)ParsTrader نوشته:  
(2011-07-19 ساعت 00:32)canadaexpert نوشته:  
(2011-07-18 ساعت 17:53)azish نوشته:  با سلام
امروز داشتم لیست مشاغل در خواستی کانادا رو نگاه میکردم که چشمم خورد به مدیریت رستوران و صنایع غذایی
خوب مادر من مدیر تالار هست و تقریبا حدود 5-6 سال سابقه داره.می خواستم بدونم مدیریت تالار از زیر مجموعه این رشته در خواستی به حساب میاد آیا مدت زمان بیمه مهمه ؟

دوست عزیز

در لیست مشاغل فدرال رشته‌ای با عنوان، " مدیریت رستوران و صنایع غذایی " که شما اشاره کردید وجود ندارد. ولی‌ در عین حال روش‌های گوناگونی با توجه به وضعیت دقیق شغلی‌ و تحصیلی‌ افراد وجود دارد.

موفق باشید

سلام
لطفا در دادن اطلاعات دقت کنید
مدیریت رستوران وجود داره کد 0631 برای همین شغل هست
در اینجا هم لیست شغلهای مرتبط با این کد را می تونید ببینید
با ارزوی موفقیت برای همه

باتشکر از مدیر محترم
بهترین راه اینکه که یه مشاوره یک ساعته با وکیل مهاجرت داشته باشید ایشان راهکارهائی بهتون نشان میدن که شاید تابحال بدان فکر نکرده اید!!!!!!!

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - rahbar - 2011-07-19

گواهی کار رسمی فدرال یعنی‌ حتما باید دارالترجمه رفته باشه؟ بیمه‌ چطور؟ لازمه؟ متنش شرح کار باید بدیم؟

فقط از ۱۰ سال گذشته یا بعد از ۱۰ سال هم لازمه؟ مثلا اگر ۱۱ساله فارغ تحصیل هستیم چطور؟

RE: واریز پول برای مهاجرت - aminiani - 2011-07-21

بالاخره از طریق صراف هم میشه پرداخت کرد یا نه؟؟؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - maroka - 2011-07-30

سلام ، من بعد از 4 ماه بالاخره فايل نامبرم رو روز پنج شنبه 6 مرداد گرفتم ، مي خواستم بدونم با توجه به اينكه ديگه فايل نامبر دوم نداريم ، چند ماه بايد منتظر مديكال بمونم ؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mosaferi bela taklif - 2011-07-31

(2011-07-30 ساعت 11:17)maroka نوشته:  سلام ، من بعد از 4 ماه بالاخره فايل نامبرم رو روز پنج شنبه 6 مرداد گرفتم ، مي خواستم بدونم با توجه به اينكه ديگه فايل نامبر دوم نداريم ، چند ماه بايد منتظر مديكال بمونم ؟
------------------
سلام. بستگی به نوع مهاجرتتون داره. ولی یه کمی باید صبر کنین. یه کم بیشتر از یه کم. کوتاه ترین روش از راه کاره که تقریبا یک سال بعد از قابل نامبر مدیکال میاد. ما که سرمایه گذاری بودیم 3 سال طول کشید. هز چند که تعهد داده بودن یکساله درست میشه..البته سوریه به نظر میرسه داره تند تند کار انجام میده..ایشالله زودتر به همه پرونده ها رسیدگی می کنه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - maroka - 2011-07-31

(2011-07-31 ساعت 11:43)mosaferi bela taklif نوشته:  [quote='maroka' pid='123120' dateline='1312008438']
سلام ، من بعد از 4 ماه بالاخره فايل نامبرم رو روز پنج شنبه 6 مرداد گرفتم ، مي خواستم بدونم با توجه به اينكه ديگه فايل نامبر دوم نداريم ، چند ماه بايد منتظر مديكال بمونم ؟
------------------
سلام. بستگی به نوع مهاجرتتون داره. ولی یه کمی باید صبر کنین. یه کم بیشتر از یه کم. کوتاه ترین روش از راه کاره که تقریبا یک سال بعد از قابل نامبر مدیکال میاد. ما که سرمایه گذاری بودیم 3 سال طول کشید. هز چند که تعهد داده بودن یکساله درست میشه..البته سوریه به نظر میرسه داره تند تند کار انجام میده..ایشالله زودتر به همه پرونده ها رسیدگی می کنه

ممنون از راهنماييتون .... من از طريق Skill worker و براي رشته آشپزي اقدام كردم ... گرفتن آيلتس خيلي برام سخت بود ولي بالاخره موفق شدم و حالا كه فايل نامبرم اومده ، دقيقا نمي دونم مديكال كي مياد . ممنون ميشم اگه بازم اطلاعاتي داشتين منو در جريان بگذاريد .

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - MITA - 2011-07-31

(2011-07-31 ساعت 11:49)maroka نوشته:  
(2011-07-31 ساعت 11:43)mosaferi bela taklif نوشته:  [quote='maroka' pid='123120' dateline='1312008438']
------------------

ممنون از راهنماييتون .... من از طريق Skill worker و براي رشته آشپزي اقدام كردم ... گرفتن آيلتس خيلي برام سخت بود ولي بالاخره موفق شدم و حالا كه فايل نامبرم اومده ، دقيقا نمي دونم مديكال كي مياد . ممنون ميشم اگه بازم اطلاعاتي داشتين منو در جريان بگذاريد .

میتونید بگید برای ایلتس چند بار امتحان دادید؟؟؟نمرتون چند شد؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - maroka - 2011-07-31

(2011-07-31 ساعت 13:51)MITA نوشته:  
(2011-07-31 ساعت 11:49)maroka نوشته:  
------------------

میتونید بگید برای ایلتس چند بار امتحان دادید؟؟؟نمرتون چند شد؟
من 5 بار امتحان دادم ، 2 بار آيلتس تهران و 3 بار ايران آيلتس (سنجش) ، من نمره كامل رو مي خواستم يعني 16 امتياز Listening 7.5 و سه Skill ديگر 6.5 بعد از گذشت 1 سال و نيم موفق شدم

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2011-07-31

سلام
میشه لطف کنید بگید امتحان اول نمره شما چند شد و چه مقدار برای ان وقت گذاشته بودید ؟ من ایلتس 5.5 می خوام وبرای ان دارم برنامه ریزی می کنم
با تشکر از شما

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - maroka - 2011-08-01

امتحان اولم 4.5 شدم ، نمره اي كه شما نياز داريد زياد كار سختي نيست فقط كافيه 4 ماه فشرده كار كنيد . قدم اول در امتحان آيلتس اين است كه شما دايره لغت خود را افزايش دهيد كه براي اينكار كتابهاي خوبي چاپ شده است مثل Vocabulary for ielts ، قدم بعدي اين است كه شما همزمان از لغتهايي كه ياد مي گيريد استفاده كنيد يعني در Speaking و Writing اين كار باعث ميشه لغتها ملكه ذهنتان شود . اگه نياز به توضيح بيشتر داشتيد با كمال ميل حاضرم تجربياتم را در اختيار شما بگذارم

ویزای کار و تحصیل - N2D - 2011-08-13

سلام خدمت همه دوستان ، خسته نباشید .
من مدرک فوق دیپلم ICT دارم
میخواستم ببینم اگر بتونه کسی از کانادا برای ویزای تحصیلی بگیره که بتونم از ایران خارج بشم (15 میلیون نزد دولت ) ، و با توجه به اینکه یک دیتاسنتر درکانادا اوکی داده که دعوتنامه کار بفرسته ، امکانش هست من باویزای تحصیلی برم کاناداو بعد اونجا اقدام کنم برای ویزای کار و یا کلاً یک همچین شکلی ؟
و یا اینکه اول برم کشوری مثل امارات برای تحصیل و بعد از اونجا دنبال موضوع ِ ویزای کار رو بگیرم ؟

در کل من میتونم الان دعوتنامه کار بگیرم ، اما برای خروج مشکل دارم که باید ویزای تحصیلی باشه، خُب با این اوصاف بهتره از یک کشور دیگه برای پُل استفاده کنم ؟

موضوع ِ زبان و . ..روتا مدت اوکی شدن کار دانشگاه کشور دوم و یا اگر مستقیم به کانادا اوکی شد ، پیگیری میکنم ( 6 ماه زمان میخوام بگذارم به صورت فشرده )

ممنون میشم راهنمایی کنید :heart:

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mahbube - 2011-08-26

سلام میشه راجع ب مهاجرت ب کانادا از طریق اقوام مثلن دایی توضیح بدید البته دایی همسر
این قضیه فدرال چیه میشه بیشترتوضیح بذین ممنون

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2011-08-26

(2011-08-26 ساعت 19:46)mahbube نوشته:  سلام میشه راجع ب مهاجرت ب کانادا از طریق اقوام مثلن دایی توضیح بدید البته دایی همسر
این قضیه فدرال چیه میشه بیشترتوضیح بذین ممنون

سلام
بنده پاسخ شما را اینجا نوشتم
با ارزوی موفقیت برای شما

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ابی22 - 2011-08-27

درود بردوستان گرامی ... ( مهاجرین به کانادا )
اطلاعاتی که میزارم مربوط به ... درآمد مدارک تحصیلی در کانادا در مورد رشته های مختلف .... می باشد . و برگرفته از وب سایتهای معتبر کاریابی است ... امید است کمکی کرده باشم به افرادی که قصد مهاجرت به کانادا رو دارند ... از طریق مدرک تحصیلی ... ( هر چند برخی پاراگراف ها اندکی طولانی هستند ، اما خوندنش خیلی میتونه مفید واقع بشه )

اگرچه بازار کار برای همه دشوار است و در این مسیر باید کمربند خود را سفت ببندیم؛ برخی از زمینه های خاص وجود دارند که به مراتب بهتر از دیگر زمینه ها میباشند. برخی از تحصیلات دانشگاهی منجر به حقوق شروع (starting salary) خوب و حقوق حرفهای (mid career salary) (حقوق دریافتی در طی ۵ تا ۱۰ سال آینده کار) بالا میشوند، حتی در کشورهایی که رکود اقتصادی دارند. به هنگام انتخاب رشته تحصیلی یا آموزشی، با بیشترین و بهترین راندمان مالی و رضایت خاطر درازمدت در آینده و عدم تاثیرپذیری از جزر و مد و رکود اقتصادی، نباید صرفا به دستمزد و حقوق شروع کار نگاه کرد بلکه باید حقوق و مزایای جنبی و رضایت خاطر دراز مدت در طی ۵ تا ۱۰ سال آینده را هم در نظر داشت.

[font=Arial]مهندسی نفت[/font]
به طور کلی، فنی و مهندسی با مجموع هفت جایگاه در لیست ده رشته اول مدارک با بالاترین حقوق، برنده جایزه بهترین کالج بزرگ است. پنج جایگاه اول برای بهترین مدارک کالج به مهندسی اختصاص یافته است، که در این میان مهندسی نفت در جایگاه شماره یک قرار گرفته است. مهندسی نفت بالاترین مدرک دانشگاهی در حقوق شروع کار با میزان متوسط ۹۰ هزار دلار و حقوق حرفه ای و درازمدت ۱۶۰ هزار دلار است.

[font=Arial]سایر مدارک مهندسی[/font]
مهندسیهای هوافضا، شیمی، برق و الکتریک و انرژی اتمی، چهار گروه مهندسی هستند که در این لیست ده رشته برتر، بعد از مهندسی نفت، جزو پردرآمدترینها قرار گرفتهاند. حقوق پایه دارندگان این مدرک ۶۰ هزار دلار و حقوق حرفه ای آنها ۱۰۰ هزار دلار میباشد. دو گروه مهندسی زیستپزشکی و کامپیوتر، در مکانهای نه خیلی دور از این برترینها جای گرفته اند. به طور کلی، مهندسی در همه تخصصهای آن، یکی از پنج تقاضای اول بازار کار کنونی است.

[font=Arial]ریاضی و علوم[/font]
متاسفانه برای برخی از افراد که کلمات را به اعداد ترجیح میدهند، سه جایگاه بعدی از این ده رشته اول، ریاضی کاربردی، فیزیک و اقتصاد است که تنها با اعداد سروکار دارند. حقوق شروع این رشته ها بین ۴۸ تا ۵۶ هزار بوده ولی حقوق حرفه ای آنها به ۱۰۰ هزار دلار در سال میرسد. جالب اینجاست که براساس مطالعات انجام شده توسط انجمن ملی کالجها و کارفرمایان، رشته حسابداری با وجود درآمد بالقوه کم، جزو پر تقاضاترین رشتههای کانادا است.

[font=Arial] مشاغل دولتی[/font]
حقوق پایه کار کردن برای دولت و موسسات حدود ۴۰ هزار دلار میباشد که بسیار کمتر از مشاغل رشته های دانشگاهی است، اما مزایای جانبی بیشتری دارند، و پس از چند سال بسیار بیشتر از خیلی مشاغل دیگر دریافتی خواهد داشت، بطوری که حقوق حرفهای این مشاغل در حدود ۸۷ هزار دلار میشود؛ که بسیار بیشتر از مشاغل کامپیوتر، زمین شناسی، شیمی و حسابداری است. این در حالی است که حقوق پایه این مشاغل بسیار بالاتر از حقوق شروع مشاغل دولتی میباشد. این طور به نظر میرسد که مشاغل دولتی انتخاب ضعیفی به عنوان شغل خواهند بود؛ در حالی که در مدت زمان طولانی، این مقادیر دریافتی شغلهای دولتی هستند که خود را نشان میدهند.

بنابراین هنگام انتخاب و ارزیابی تحصیلات دانشگاهی، باید آینده شغلی آن را هم نگاه و مقایسه کرد تا پشیمانی ببار نیاورد و فقط دلخوش به حقوق شروع کار و پایه نبود. علاقه، تخصص و رضایت خاطر مالی و معنوی در درازمدت، سه عاملی است که از همان ابتدا باید در نظر گرفت.

[font=Arial]علوم انسانی و کسب و کار[/font]
علاوه بر مشاغل دولتی، مشاغلی وجود دارند که حقوق حرفهای آنها به ۷۰ هزار دلار در سال میرسدکه از آن جمله میتوان به رشته های فیلمسازی، بازاریابی، تبلیغات، تاریخ، فلسفه و طراحی مد اشاره کرد. این رشته ها اگرچه به اندازه رشته های مهندسی ۱۰۰ هزار دلار درآمد ندارند اما آن چیزی که بدنبال خواهند داشت، رضایت خاطر و شادی محیط کار است که برای خیلی از افراد بیشتر از پول و حقوق و این اختلاف ۳۰ هزار دلار، اهمیت دارد.

دو شغلی که باید پرهیز کرد البته با کمال شگفتی
کارشناسی علوم در پرستاری یکی دیگر از مشاغلی که اگرچه با حقوق پایه خوب در کانادا آغاز میشود، که مبلغی در حدود ۵۲ هزار دلار است؛ اما حقوق حرفه ای آن بدون اضافه کاری فقط در حدود ۶۸ هزار دلار است و با توجه به هزاران استرس و سختی که این شغل دارد، افزایش حقوقی بسیار ناچیز و ناامیدکنندهای به اندازه ۱۶ هزار دلار در سال است.

شغل دوم معماری است و از آن دسته رشته هایی است که شما را به اشتباه میاندازد و بطور معمول از آن به عنوان یک رشته با درآمد بالقوه بالا برداشت می شود. در حالی که حقوق پایه آن ۴۲ هزار دلار و حقوق حرفه ای آن ۷۸ هزار دلار است و در هر دو مورد در سطح پایینی قرار دارد. گرفتن وامهای دانشجویی برای پنج سال تحصیل در لیسانس معماری، سرمایه گذاری بزرگ برای بازگشت سرمایه ای نه چندان بزرگ است.

اما اگر علاقه به تعمیرات در حوزه ساختمان سازی به همراه درآمد بالا دارید، رشته های برنامه ریزی شهری و مدیریت ساخت و ساز گزینه های بهتری برای شما خواهند بود. حقوق حرفهای کار در رشته برنامه ریزی شهری، میتواند به ۸۲ هزار دلار در سال منجر شود و رشته مدیریت ساخت و ساز دارای حقوق حرفهای ۸۷ هزار دلار در سال خواهد بود.

حرف آخر
بهترین مدرک دانشگاهی، آنی است که ترکیبی از علاقه و مهارت شما باشد و امیدوارانه، همزمان مورد تقاضای بازار و درآمد بالقوه بیشتری قرار بگیرد. تنها بر فرضیات در مورد مشاغل درک شده به عنوان پر درآمدها تکیه نکنید و همیشه برای پیدا کردن آنچه که واقعا دارای پتانسیل کار از لحاظ میزان استخدام، شروع حقوق و دستمزد و به طور متوسط ​​درآمد حرفهای است، تحقیق کنید.