مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Felix2012 - 2012-11-19

با سلام خدمت دوستان
من قصد گرفتن ویزای آمریکا رو دارم و از دو طریق می توانم درخواست کنم. یکی اینکه خودم شخصا از طریق ترکیه یا دوبی اقدام کنم و دیگر اینکه با صرف هزینه و گرفتن ویزای شینگن از طریق یکی از کشورهای اروپایی که می گن درصد احتمال اینکه از اونجا ویزا بدن بیشتره... حال دو سوال دارم:
1- اگر اول خودم اقدام کنم و ویزا ندادن آیا این یک پوان منفی هست و بعدا اگر خواستم از اروپا اقدام کنم برام بد میشه؟
2- اگه ویزای شینگن رو گرفتم و به آلمان یا ایتالیا رفتم ولی ویزای آمریکارو ندادن، آیا می تونم در اون کشورها درخواست پناهندگی کنم و احتمال اینکه بپذیرن چقده؟
با تشکر

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2012-11-20

(2012-11-19 ساعت 14:09)Felix2012 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
من قصد گرفتن ویزای آمریکا رو دارم و از دو طریق می توانم درخواست کنم. یکی اینکه خودم شخصا از طریق ترکیه یا دوبی اقدام کنم و دیگر اینکه با صرف هزینه و گرفتن ویزای شینگن از طریق یکی از کشورهای اروپایی که می گن درصد احتمال اینکه از اونجا ویزا بدن بیشتره... حال دو سوال دارم:
1- اگر اول خودم اقدام کنم و ویزا ندادن آیا این یک پوان منفی هست و بعدا اگر خواستم از اروپا اقدام کنم برام بد میشه؟
2- اگه ویزای شینگن رو گرفتم و به آلمان یا ایتالیا رفتم ولی ویزای آمریکارو ندادن، آیا می تونم در اون کشورها درخواست پناهندگی کنم و احتمال اینکه بپذیرن چقده؟
با تشکر
شما از هر جایی که اقدام کیند باید مدارک کامل دال بر وابستگی شما به ایران ارائه دهید. نمی دونم که اگه شخصی به شما قول ویزای شنگن رو داده باشه، چون گرفتن ویزای شنگن هم چندان آسون نیست.
ریجکت شدن در مصاحبه سفارت آمریکا پوینت منفی حساب نمی شه و شما می تونید ظرف مدت کوتاهی دوباره اقدم کنید. چیزی که مهمه این هست که دفعه بعد وقتی آفیسر علیت ریجکت شدن رو ازتون پرسید و شما گفتید، اون مشکل رو رفع کرده باشید. مثلا اگه حساب بانکی قوی نداشتید، بار دوم بیشتر پول توی حسابتون باشه و ....
ازتون به عنوان یه خواهر خواهش می کنم فکر پناهندگی رو از سرتون بیرون کنید، شرایط بسیار بسیار فجیعی دارند که حتی فکرش رو هم نمی کنید. ضمن اینکه باید مدرک قوی برای پناهنده شدن ارائه بدید، فقط این نیست که برسید اونجا و پاسپورت تون رو پاره کنید. با اولین پرواز با یکی از مقامات ایرانی دیپورتتون می کنند.
موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Felix2012 - 2012-11-20

(2012-11-20 ساعت 00:08)negi نوشته:  
(2012-11-19 ساعت 14:09)Felix2012 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
با تشکر
شما از هر جایی که اقدام کیند باید مدارک کامل دال بر وابستگی شما به ایران ارائه دهید. نمی دونم که اگه شخصی به شما قول ویزای شنگن رو داده باشه، چون گرفتن ویزای شنگن هم چندان آسون نیست.
ریجکت شدن در مصاحبه سفارت آمریکا پوینت منفی حساب نمی شه و شما می تونید ظرف مدت کوتاهی دوباره اقدم کنید. چیزی که مهمه این هست که دفعه بعد وقتی آفیسر علیت ریجکت شدن رو ازتون پرسید و شما گفتید، اون مشکل رو رفع کرده باشید. مثلا اگه حساب بانکی قوی نداشتید، بار دوم بیشتر پول توی حسابتون باشه و ....
ازتون به عنوان یه خواهر خواهش می کنم فکر پناهندگی رو از سرتون بیرون کنید، شرایط بسیار بسیار فجیعی دارند که حتی فکرش رو هم نمی کنید. ضمن اینکه باید مدرک قوی برای پناهنده شدن ارائه بدید، فقط این نیست که برسید اونجا و پاسپورت تون رو پاره کنید. با اولین پرواز با یکی از مقامات ایرانی دیپورتتون می کنند.
موفق باشید
ضمن تشکر از پاسخ شما
یعنی به نظر شما اقدام از طریق دوبی با اروپا فرقی نمی کنه؟! پس چرا می گن از اروپا راحت تر می دن؟ چون من شنیدم اونجا که ویزای شینگنتو می بینن خیلی مهمه و درصد اینکه ویزای امریکارو بدن بیشتره...

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2012-11-20

مسلما فرمایش شما صحیح هست، ولی مشروط بر اینکه برای بار اول وارد اروپا نشید و مستقیم برید سفارت آمریکا درخواست ویزا کنید. البته که اگر شرایط و مدارک خوبی داشته باشید که وابستگی شما رو به ایران نشون بده، چرا که نه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Felix2012 - 2012-11-22

(2012-11-20 ساعت 18:56)negi نوشته:  مسلما فرمایش شما صحیح هست، ولی مشروط بر اینکه برای بار اول وارد اروپا نشید و مستقیم برید سفارت آمریکا درخواست ویزا کنید. البته که اگر شرایط و مدارک خوبی داشته باشید که وابستگی شما رو به ایران نشون بده، چرا که نه؟
البته اون کسی که ویزای شینگن و وقت سفارت رو جور می کنه نفری 6000 یورو می خواد. به نظر شما ارزششو داره یا خودم اقدام کنم؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2012-11-22

(2012-11-22 ساعت 00:26)Felix2012 نوشته:  
(2012-11-20 ساعت 18:56)negi نوشته:  مسلما فرمایش شما صحیح هست، ولی مشروط بر اینکه برای بار اول وارد اروپا نشید و مستقیم برید سفارت آمریکا درخواست ویزا کنید. البته که اگر شرایط و مدارک خوبی داشته باشید که وابستگی شما رو به ایران نشون بده، چرا که نه؟
البته اون کسی که ویزای شینگن و وقت سفارت رو جور می کنه نفری 6000 یورو می خواد. به نظر شما ارزششو داره یا خودم اقدام کنم؟
وای این پولا رو ندید تروخدا. من قیمت یورو رو نمی دونم الآن ولی اگه ۴۰۰۰ تومن هم باشه می شه ۲۴ میلیون تومن. چه تضمینی به شما می ده که صد در صد ویزاتون رو بگیره. در ضمن وقت سفارت توی کشورهای اروپایی خیلی راحت و سریع می شه گرفت. نیازی به کسی ندارید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2012-11-22

ویزای شینگنو مگه کسی میتونه واستون درست کنه آخه. دوست من گول نخورید. ویزا چیزی نیست که بشه واسه کسی درست کرد و فقط کارمندای سفارت بعد از مصاحبه تصمیم میگیرن بهتون ویزا بدن یا نه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Felix2012 - 2012-11-22

(2012-11-22 ساعت 00:45)elahenadafy2 نوشته:  ویزای شینگنو مگه کسی میتونه واستون درست کنه آخه. دوست من گول نخورید. ویزا چیزی نیست که بشه واسه کسی درست کرد و فقط کارمندای سفارت بعد از مصاحبه تصمیم میگیرن بهتون ویزا بدن یا نه

این یه آژانس هواپیماییه و در واقع به صورت تور گروهی اینکارو انجام می ده... من می خواستم بدونم در صورتیکه ادعای ایشون درست باشه به نظر شما ارزششو داره اینکارو بکنم یا فرقی نداره که خودم مستقیما از طریق دوبی یا ترکیه اقدام کنم؟

شما اگه بقیه شرایط رو (از نظر مدارک مالی و سند و بیمه و ... ) داری، به نظر من خودتون اقدام کنید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - dreamer60 - 2012-11-22

ببين دوست من در درجه اول من هم مثل مابقي دوستان پيشنهاد مي كنم مراقب جيبتون باشين و گول وعده وعيد هاي افراد شيادي كه متاسفانه تعدادشون مثل قارچ رو به فزونه رو نخوريد .
اما در مورد اينكه كدوم سفارت انتخاب بهتري هست ، ببينين شما در هر كجاي دنيا كه بخواين درخواست ويزاي توريستي براي امريكا كنين بايد مدارك كافي براي اثبات اينكه به ايران وابستگي داريد و بدون شك بعد از اتمام تاريخ اعتبار ويزاتون از امريكا خارج خواهيد شد رو ارائه كنيد ، اين اصل اول .
ولي مساله اي كه هست سفارت هاي تركيه و امارات به دليل اينكه تا امروز با ايراني هاي زيادي سروكار داشتن و انواع و اقسام شگردهاي هموطنان ما رو ديدن يه جورايي ديگه به اين راحتي ها دم به تله نميدن Smile. و امار ويزاهاي اين دو سفارت بسيار نا اميد كننده هست ، به همين دليله كه بحث سفارتخانه هايي در كشورهاي ديگه به ميون اومده ، اين روزها ظاهرا" كشورهاي اسياي صغير هم داراي امار خوبي هستن ، پيشنهاد ميكنم كه يه تحقيقي هم در مورد اونها بكنين

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Eli 76 - 2012-11-22

با سلام
من ميخواستم بپرسم ببينم آيا با شرايط من ويزاي توريستي ميتونم بگيرم يا نه. كارمند رسمي هواپيمايي هستم. يازده سال سابقه كار دارم. سند خونه دارم. سال 2009 به اروپا سفر كردم و سال 2010 هم به انگليس. خاله ام سيتيزن امريكاست كه به تازگي خونه بزرگي خريده و ميتونه دعوت نامه بفرسته. ضمنا پارسال از شوهرم جدا شدم و دختر شش ساله ام رو با خودم نميخوام ببرم . آيا امكان داره به من ويزاي توريستي بدن؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - dreamer60 - 2012-11-22

Eli خانم من فكر ميكنم شرايط خوبي براي اخذ ويزاي توريستي دارينSmile
داشتن دو سفر اروپايي( به شرط اينكه طي مدت زمان مقرر اقدام به برگشت كرده باشين ) و داشتن فرزند خردسال در ايران و همچنين سند منزل اين سه ،. موارد اميدوار كننده در فرايند اخذ ويزاي توريستيتون مي تونه باشه ....

(2012-11-22 ساعت 19:55)Eli 76 نوشته:  با سلام
من ميخواستم بپرسم ببينم آيا با شرايط من ويزاي توريستي ميتونم بگيرم يا نه. كارمند رسمي هواپيمايي هستم. يازده سال سابقه كار دارم. سند خونه دارم. سال 2009 به اروپا سفر كردم و سال 2010 هم به انگليس. خاله ام سيتيزن امريكاست كه به تازگي خونه بزرگي خريده و ميتونه دعوت نامه بفرسته. ضمنا پارسال از شوهرم جدا شدم و دختر شش ساله ام رو با خودم نميخوام ببرم . آيا امكان داره به من ويزاي توريستي بدن؟
به نظر من شرایط خوبی دارید و احتمال اینکه ویزا رو بگیرید زیاده. فقط باید نشون بدید که حظانت دخترتون با شماست و باید به خاطر دخترتون برگردید.
موفق باشید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Eli 76 - 2012-11-23

خيلي ممنون از قوت قلب دادنتون. اميدوارم بتونم ويزاي بگيرم چونكه بايد كلي وقت و هزينه بذارم و اگه بي نتيجه باشه خيلي غم انگيزه. حضانت بچه ام با منه. ورقه دادگاه دارم كه همسر سابقه ام حضانت بچه رو به من داده. ولي يه مساله هست اينه كه خيلي نميتونم گردش مالي بالايي داشتم. يه حساب بانكي دارم كه هرماه حقوقم رو اونجا ميريزند و شايد بتونم تا پونزده ميليون اينور اونورش كنم. ضمنا ميخواستم بدونم آيا براي ويزاي توريستي چك پزشكي و واكسن زدن لازمه يا نه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2012-11-23

واسه توریستی آزمایش پزشکی لازم نیست.
همون 15 میلیون کافیه که توی حسابتون باشه و خیلی خوبه که توی حسابتون هر ماه حقوق میاد و میره. حتما ترجمه گردش 6 ماه اخیرو ببرید و برگه دادگاه رو هم ترجمه کنید و ببرید