مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2012-04-29

سابقه کار بسیار مهم است اما وجود بیمه الزامی نیست .
رشته شما را فدرال می پذیرد ونیازی به زبان فرانسه نیست
ولی قبل از هرکاری می بایست مدرک ایلتس را متقاضی اصلی دریافت کند.
هزینه اقدام برای هر فرد 550 دلار است که برای شما 1100 دلار می شود .
البته اگر بخواهید وکیل بگیرید حداقل می بایست 4000 دلار هم به وکیل بدهید که البته اصلا نیازی به وکیل نیست چون پر کردن فرم های ان بسیار راحتتر از چیزی است که فکر می کنید
هزینه رفتن بستگی به شرایط افراد مختلف فرق می کند ولی حداقل باید 30.000 دلار داشته باشید تا بتوانید چند ماهی در ان کشور دوام بیاورید .

کار پیدا کردن بستگی به میزان کاربلد بودن شما و همسرتان دارد ولی استان البرتا برای افرادی که در رشته نفت فعالیت داشته اند و در کار خود حرفه ایی هستند بازار کار بسیار خوبی دارد .
با ارزوی موفقیت برای شما

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - jahan_roone - 2012-05-06

درود بر شما
برای فدرال اقدام کرده ام و در 25 March 2011 فایل نامبر گرفتم.
بعد مدیکال دادم و سپس هزینه لندینگ رو هم دادم. بعد ازدواج کردم. به اونا اطلاع دادم. گفتند مدارک بفرست. ما هم فرستادیم! بعد مدیکال خانمم هم اومد و هزینه لندینگ ایشون رو هم دادم! در Mon 2/13/2012 مدیکال خانمم رسید ورشو
و بعش دیگه هیچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچ
چیکار کنم؟ یکی کمک کنه لطفا
یه میل زدم ورشو میگن هنوز داریم review می کنیم.

مهاجرت از طریق دریافت فایل نامبر - nasyna - 2012-05-15

سلام به همگی.
من چند سال قبل از طریق یکی از آشناهام شنیدم که روشی وجود داره برای اینکه ویزای کانادارو دریافت کنیم.روشش این بود که باید یه پولی میدادی به سفارت کانادا (6 سال پیش می گفت 500 هزار تومن) و یه سری فرم پر می کردی، بعد از یه چند وقت یه فایل نامبر برات میومد بعد باید میرفتی سوریه یا دبی برای مصاحبه و اگر همه چی اوکی می شد، بهت ویزا می دادن.
من خیلی این قضیه رو جدی نگرفتم و برخلاف اصرار اون شخص که خودش از این طریق الان کاناداس ،دیگه قضیه رو فراموش کردم.
چند وقت پیش یادم افتاد که برم دنبال ویزا و اقامت و این حرفا، الان دیگه خیلی وقته که دیگه از اون شخص خبر ندارم و بهتر دیدم که حداقل توی این فوروم اطلاعات کسب کنم.
می خوام بدونم اسم این روش چی بوده؟ و ویزایی که می دن چه نوع ویزایی هست؟ و اگر الان امکانش هست که این کار رو انجام بدیم.دقیقا باید چی کار کنیم؟
و آیا اصلا روش به درد بخوری هست یا خیر.

RE: مهاجرت از طریق دریافت فایل نامبر - mr_shelman - 2012-05-17

(2012-05-15 ساعت 16:08)nasyna نوشته:  سلام به همگی.
من چند سال قبل از طریق یکی از آشناهام شنیدم که روشی وجود داره برای اینکه ویزای کانادارو دریافت کنیم.روشش این بود که باید یه پولی میدادی به سفارت کانادا (6 سال پیش می گفت 500 هزار تومن) و یه سری فرم پر می کردی، بعد از یه چند وقت یه فایل نامبر برات میومد بعد باید میرفتی سوریه یا دبی برای مصاحبه و اگر همه چی اوکی می شد، بهت ویزا می دادن.
من خیلی این قضیه رو جدی نگرفتم و برخلاف اصرار اون شخص که خودش از این طریق الان کاناداس ،دیگه قضیه رو فراموش کردم.
چند وقت پیش یادم افتاد که برم دنبال ویزا و اقامت و این حرفا، الان دیگه خیلی وقته که دیگه از اون شخص خبر ندارم و بهتر دیدم که حداقل توی این فوروم اطلاعات کسب کنم.
می خوام بدونم اسم این روش چی بوده؟ و ویزایی که می دن چه نوع ویزایی هست؟ و اگر الان امکانش هست که این کار رو انجام بدیم.دقیقا باید چی کار کنیم؟
و آیا اصلا روش به درد بخوری هست یا خیر.

فکر می کنم این روش برای مهاجرت به کبک بود. الان کلا سوریه که تعطیل شده، سفارت تهران حتی کارهای ویزای توریستی هم دیگه انجام نمیده چه برسه به امور مهاجرتی.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - rahbar - 2012-05-17

(2012-04-03 ساعت 13:06)mehrdadjavid نوشته:  با سلام . پرونده من در 13 مارچ 2012 بررسی شد و در client application status نوشته که "A decision has been made on your application. The office will contact you concerning this decision. " و تا امروز که 3 آوریله هیچ خبری نشده. کسی میدونه که چقدر دیگه باید منتظر باشم؟

سلام. بالاخره آبا نتیجه به شما اعلام شده؟ مدیکال آمده؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - shari - 2012-05-18

(2012-04-01 ساعت 20:33)jahan_roone نوشته:  با درود
آیا گواهینامه ایران تو کانادا مثلا آلبرتا اعتبار دارد؟ ارزش داره که بین المللیش کنم؟
ممنون میشم

تورنتو تا 2 ماه با گواهینامه بین المللی می تونین رانندگی کنین ولی بهتره گواهینامه اونجارو بگیزین اگر برای اقامت می رین اصل گواهینامه رو ازتون می خوان برای امتحان موفق باشین
(2012-01-25 ساعت 16:21)emma نوشته:  سلام دوستان من امسال ( می 2012) دومین بار که می خوام کانادا برم دفعه پیش 3 ماه موندم با ویزای موقت 6 ماه به نظر شما چکار می تونم بکنم که این ویزای موقت رو در همونجا دائم کنم.( در ضمن من فوق لیسانس دارم با 30 سال سن و 10 سال سابقه کار ) چند تا هم ویزای شینگن یک بار هم آمریکا و یه بار کانادا رو تو پاسپورتم دارم. ویزا هم که می گیرم برای یک سمینار است

من زن و شوهری رو دیدم که با ویزای مسافرتی اومده بودن و همون جا تشکیل پرونده مهاجرت دادن و موندن تا جوابشون و بگیرن

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - pedar - 2012-05-24

سلام دوستان
من 3 سال پيش براي كانادا اقدام كردم. ديروز مديكالم اومده و احتمالن تا 4 ماه ديگه ويزا هم مي دهند. سوال من اينه كه با توجه به اينكه ويزا در ورشو صادر مي شود ما چطور مي تونيم ويزا بگيريم. چون لهستان به ويزاي شينگن نياز دارد و به اين راحتيا هم كه ويزا نمي دهند. پست هم كه پسپورت قبول نمي كند. آيا دوستان راه ديگري مي شناسند؟ممنون مي شوم اگه راهنمايي كنيد.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - zmm - 2012-05-25

سلام در انجمن آمریکا دیدم کلی فایل دانلود آئین نامه برای ایالات مختلف هست،
برای کانادا، آئین نامه استان انتاریو رو از کجا میتونم دانلودکنم؟ من ایرانم و امکان خرید و دسترسی بهش رو ندارم؟ممنون میشم اگه کسی راهنمائی کند.

مهاجرت دائم به کانادا بعد از مدیکال - نیشابوری - 2012-06-02

سلام
چند روز پیش من مدیلکال خانواده ام را فرستادیم به انکارا برای اقامت دائم از طریق فامیلی می خواستم بدونم که تا دریافت ویزا چقدر زمان مانده؟

RE: مهاجرت دائم به کانادا بعد از مدیکال - G.M - 2012-06-06

ما مدیکالمان را 4 بهمن 1390 انجام دادیم و هنوز هیچ خبری از درخواست پاسپورت نیست. کسی می تواند بگوید چرا این قدر طول کشیده؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - سامان-ستاره - 2012-06-13

سلام دوستان.دخترم در ایتالیا زندگی میکند.شوهرش ایتالیائی است.هنوز پاس ایتالیائی ندارد.انها قصد دارند بروند کانادا زندگی کنند.ایا کسی میداند شرایطشان بهترازایران است و زودتروراحتترمی توانندبروند؟اگرازطریق شوهرش اقدام کند بهتر است؟لطفا اگر کسی اطلاعات در اینمورددارد خبر دهد.متشکرم.

دوستان توضیح بیشتر بدم.دخترم لیسانس زبان وادبیات خارجی در دو زبان انگلیسی و اسپانیائی دارد که درایتالیا مدرک گرفته.سابقه کاری ندارد.28سالشاست.شوهرش که ایتالیائی است مدرک تحصیلی ندارد ولی سابقه کاری دارد.درشرکت زیمنس کارمیکند.32سالش است.کامپیوترش فوق العاده است.مهارت بالائی در بازیهای کامپیوتری دارد که درمسابقات همیشه برنده میشود.با این مشخصاتی که از انها گفتم ایا امکانش است که از ایتالیا بتونند مهاجرت کنند کانادا؟زبان فرانسه هم بلدند.اگر کسی هست که از اروپا به کانادا مهاجرت کرده لطفا راهنمائی بکند.سپاسگزارم.

RE: مهاجرت دائم به کانادا بعد از مدیکال - vm1974 - 2012-06-13

سلام
کسی میدونه علت اینکه عده ای جدیدا"دارن میرن آنکارا برای مدیکال کانادا چیه ؟
ما فکر میکردیم فقط برای مدیکال آمریکا میرن آنکارا!!!!!!!!!!!!!!!!
ممنون

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Doodie82 - 2012-06-14

سلام. یک سوال از مسئولان سایت داشتم و ممنون می شم اگه بتونید کمکم کنید و جواب بدید. بنده از طریق وکیل پرونده مهاجرت خودم رو در سال 2010 و از مسیر Skilled worker ثبت کردم. به دلیل اینکه بررسی پرونده ها در دمشق متوقف شده بود مراحل کار با کمی تاخیر انجام شد تا اینکه در ماه June سال 2012 پرونده به ترکیه رفت و در اول ماه می وضعیت پرونده از Pending review به حالت In process تغییر کرد. مشکل در حال حاضر اینه که دیگه از طریق وبسات CIC قادر به چک کردن وضعیت پرونده ام نیستم. شما می دونید چه مدت زمانی طول می کشه که پرونده از In process به تصمیم گیری برسه؟ آیا خرابی در وبسات CIC هست و یا اینکه تصمیم گیری شده و به آدرس وکیل فرستاده شده. متاسفانه وکیل من به کانادا سفر کرده و پاسخگو نیست!

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mandana63 - 2012-06-20

با سلام خدمت دوستان خوب مهاجر سرائي
من قبل از 26 فوريه 2008 اقدام كردم و يك فايل نامبري نيز دريافت كردم .
تازگي متوجه شدم كه پرونده هاي قبل از 2008 همگي باطل شده است . از دوستاني كه در اين زمينه اطلاعاتي دارن ممنون مي شوم مرا راهنمايي كنند كه اولا اين موضوع صحت دارد ( و اگر صحت دارد لينكش را برام بزارن ) و ثانيا تكليف پولي كه داديم چه مي شود ؟ شنيدم كه خسارت هم به بعضي ها داده اند ؟ مثلا اينجانب 3 بار امتحان ايلتس داده ام ، آيا امكان دريافت اين هزينه ها وجود دارد يا خير ؟
قبلا از مساعدت دوستان سپاسگذارم ، با تشكر

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - iranlover - 2012-06-22

از الان اگر برای تخصص فدرال اقدام کنیم چند سال حدودا طول میکشه؟