مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - tabangigs - 2017-03-07

(2017-03-06 ساعت 23:41)Sasa-t نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 23:39)tmn1991 نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 23:13)Sasa-t نوشته:  (iv) the foreign national seeks to enter the United States to visit or reside with a close family member (e.g., a spouse, child, or parent) who is a United States citizen, lawful permanent resident, or alien lawfully admitted on a valid nonimmigrant visa, and the denial of entry during the suspension period would cause undue hardship;

معنی این جمله می شه: ملیت های خارجی که قصد ورود به آمریکا برای دیدار یا اقامت در کنار فامیل نزدیک (مثل همسر، بچه یا والدین) که سیتیزن آمریکا هستند یا گرین کارتی هستند، یا کسانی که قانونا با ویزای غیر مهاجرتی پذیرفته شده اند، در این دوران تعلیق، عدم ورودشان باعث مشکلات غیر ضروری (بی مورد) خواهد شد.

حالا از این چی میشه استنباط کرد؟؟؟؟ این در قسمت کیس بای کیس یا مورد به مورد اومده

ﻳﻌﻨﻲ ﻭﻳﺰاﻫﺎﻱ اﺯﺩﻭاﺝ و ﻧﺎﻣﺰﺩﻱ ﺭﻭ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﻣﻴﺨﻮاﻥ ﺻﺎﺩﺭ ﻛﻨﻦ? ﻳﺎ ﺑﻪ ﺗﻌﻠﻴﻖ ﻣﻴﺨﻮﺭﻩ اﻭﻧﻢ? ﭼﺮا اﻧﻘﺪﺭ ﮔﻨﮕﻪ

واقعا گنگه.. اما از قرار این مورد جز استثناء ها است... یعنی اگه وزارت امور خارجه ورود این افراد را تهدید ندونه، بهشون ویزا می دن و ورودشون بلامانع است. اما کی این اتفاق می یوفته ایا بعد ۹۰ روزه؟ ایا به همکاری ایران با آمریکا مرتبطه؟ و آیا های زیاد دیگه

نه دیگه کلا ویزاهای خانوادگی دیگه ازین قضیه خارج شد به ۹۰ روز ارتباطی نداره روندش کلا مثل قبل شد همه چی سرجاشه بیشتر بچه های لاتاری به مشکل میخورن با این حکم و ویزاهای سرمایه گذاری و متخصصین همون ویزاهای اچ وان و غیره

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - لوما - 2017-03-07

ایا این قانون شامل حالا افرادی که فرداذمصاحبه دارندمیشه میدونم نوشته تا 16 مارچ ایا برا پدر و مادر فرق میکنه لطفا یکی جواب بده فرداذخانواده من مصاحبه ابوظبی دارن

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - shahin.za - 2017-03-07

(2017-03-07 ساعت 00:16)لوما نوشته:  ایا این قانون شامل حالا افرادی که فرداذمصاحبه دارندمیشه میدونم نوشته تا 16 مارچ ایا برا پدر و مادر فرق میکنه لطفا یکی جواب بده فرداذخانواده من مصاحبه ابوظبی دارن

خیر شامل نمی شه حتما تشریف ببرن

(2017-03-07 ساعت 00:10)sepehr7763 نوشته:  اين كه اومده يكسري كيس ها مستثني كرده يعني چي اصن خيلي مسخرست تقريبا همرو شامل ميشه به جز لاتاري اصن قانونش متناقضه از اول هم موردي بررسي ميكردن كيس ها رو
Eb1 .eb2 . Eb5 . H1 رو هم بعلاوه لاتاری شامل میشه بعبارتی فقط افرادی که با ویزای خانوادگی میرن استثنا شده ویزاهای دانشجویی هم معلق شده

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - lordsaroman - 2017-03-07

(2017-03-07 ساعت 00:14)tabangigs نوشته:  نه دیگه کلا ویزاهای خانوادگی دیگه ازین قضیه خارج شد به ۹۰ روز ارتباطی نداره روندش کلا مثل قبل شد همه چی سرجاشه بیشتر بچه های لاتاری به مشکل میخورن با این حکم و ویزاهای سرمایه گذاری و متخصصین همون ویزاهای اچ وان و غیره

سلام من متن اصلی رو خوندم و با شما موافقم. ادر مورد ویزای لاتاری تنها صورتی که فرد می تونه از waiver استفاده کنه اینه که فامیل درجه یکش (پدر مادر همسر بجه) در امریکا باشه. اون وقت می تونه از بند زیر برای waiver استفاده کنه در غیر این صورت نمی شه.

Section 3 ©(iv) the foreign national seeks to enter the United States to visit or reside with a close family member (e.g., a spouse, child, or parent) who is a United States citizen, lawful permanent resident, or alien lawfully admitted on a valid nonimmigrant visa, and the denial of entry during the suspension period would cause undue hardship;

اگر فرد دارای PR کانادا باشه (نه سیتیزن، چون سیتیزن جزو exception هاست نه waiver ها) می تونه از waiver زیر استفاده کنه به شرطی که در خاک کانادا برای ویزا اپلای کنه:

(viii) the foreign national is a landed Canadian immigrant who applies for a visa at a location within Canada; or

(2017-03-07 ساعت 00:28)lordsaroman نوشته:  
(2017-03-07 ساعت 00:14)tabangigs نوشته:  نه دیگه کلا ویزاهای خانوادگی دیگه ازین قضیه خارج شد به ۹۰ روز ارتباطی نداره روندش کلا مثل قبل شد همه چی سرجاشه بیشتر بچه های لاتاری به مشکل میخورن با این حکم و ویزاهای سرمایه گذاری و متخصصین همون ویزاهای اچ وان و غیره

سلام من متن اصلی رو خوندم و با شما موافقم. ادر مورد ویزای لاتاری تنها صورتی که فرد می تونه از waiver  استفاده کنه اینه که فامیل درجه یکش (پدر مادر همسر بجه) در آمریکا باشه. اون وقت می تونه از بند زیر برای waiver استفاده کنه در غیر این صورت نمی شه.

Section 3 ©(iv) the foreign national seeks to enter the United States to visit or reside with a close family member (e.g., a spouse, child, or parent) who is a United States citizen, lawful permanent resident, or alien lawfully admitted on a valid nonimmigrant visa, and the denial of entry during the suspension period would cause undue hardship;

اگر فرد دارای PR کانادا باشه (نه سیتیزن، چون سیتیزن جزو exception هاست نه waiver ها) می تونه از waiver زیر استفاده کنه به شرطی که در خاک کانادا برای ویزا اپلای کنه:

(viii) the foreign national is a landed Canadian immigrant who applies for a visa at a location within Canada; or

دقیقا درسته در واقع ی جورایی افرادی که فامیل درجه یک دارن اونجا از حکم قبلی خارج کرده چون میدونسته عمده اعتراضات رو اونها انجام میدن

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farzadmohajer - 2017-03-07

غير از انجمن دفاع از حقوق مدنى، شوراى ملى ايرانيان آمريكا هم در تلاش براى مقابله سياسى و حقوقى با فرمان #ترامپ است:
https://t.co/NrnCJaAL84

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - raman_np - 2017-03-07

دوستان ببخشید که اینو می گم ولی الان وقتشه که همه با هم باشیم نه اینکه ای وای این شامل من میشه یا نه ؟!!! فکرشو بکنید اگر این اتفاق برای دیگر ملل افتاده بود چه می کردن ؟ پس لطفا ایرانی بازی رو کنار بزاریم و از دوستان و اشناها که در امریکا هستند بخواهیم که اگر اعتراضی صورت گرفت شرکت کنن و فقط فکر این نباشیم که خرمون از پل بگذره . اگر همه با هم باشیم صدامون شنیده میشه در غیر اینصورت نه . ممنون

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - alireza2016 - 2017-03-07

سلام دوستان
الان من درست متوجه نشدم یعنی افرادی که برای EB-1 اقدام کرده بودن روند کارشون انجام میشه یا نه؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Sasa-t - 2017-03-07

Who is exempt or excluded from the travel ban?

1- US citizens

2- Legal permanent residents (green card holders)

3- Current visa holders -- "any individual who had a valid visa either on January 27, 2017 (prior to 5 p.m.) or holds a valid visa on the effective date of the Executive Order is not barred from entry," according to a fact sheet issued by the Department of Homeland Security.

4- Dual nationals -- "The Executive Order exempts from its scope any dual national of one of the six countries when the individual is traveling on a passport issued by a different non-designated country," according to Homeland Security.

***5- In addition, the new executive order permits the issuance of a visa to, and entry of, someone who would otherwise be excluded on a case-by-case basis.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farhadb - 2017-03-07

(2017-03-06 ساعت 23:32)lr_rleri نوشته:  
(2017-03-04 ساعت 15:44)Erebour نوشته:  سلام دوستان...من هرچی میگردم تو خبرگزاری های ایران،این یکی دوروز هیچ مطلب و تحلیلی چیزی پیدا نمیکنم درباره فرمان جدید و اینکه داره به چه سمتی کشیده میشه ماجرا
اگه کسی خبری از خبرگذاری های خارجی پیدا کرد  یا خودش تحلیلی داره ممنون میشم برامون بنویسه

(2017-03-06 ساعت 21:34)farhadb نوشته:  سلام دوستان، سوال من اینکه صادر نکردن ویزا ۱۰ روز دیگه شروع می‌شه، آیا شامل قبل این 10 روز ویزا گرفت؟  کیس نامبرم درومد بد از یه سال ap و پاسپورتمو ۴ روز دیگه می‌خوام بدم سفارت ارمنستان واسه گرفتن ویزا ، هنوزم ویزا صادر می‌شه قبل ۱۶ مارس یا نه؟ از کجا می‌شه سوال کرد؟

ایمیل بزن سفارت بپرس که پاسپورتت رو بفرستی یا نه
احتمالا  تا فردا جوابت رو میدن

مرسی از جوابتون . ایمیل زدم تا ببینیم چی میگن. ایشالا کار همه درست شه. من که هنوزم نمی دونم پاسپورت باید برد سفارت یا پست dhl تو ایروان!

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - bhb32 - 2017-03-07

(2017-03-06 ساعت 23:56)Hadi_20 نوشته:  ببخشید دوستان مگه نامزدی فرقی با ازدواجی داره ؟؟؟دوتاش مگه یکی نیست؟چرا مثلا نامزدی زودتر انجام میشه ولی اونی که عقدنامه داره میطوله؟اصلا کیس نامزدی یعنی چی؟

نامزدي پروسش شايد ٩ ماهم اكي بشه
اما ازدواجي بيشتر
حكمتش منطقي نيست اما اينجوريه ديگ

(2017-03-07 ساعت 00:35)alireza2016 نوشته:  سلام دوستان
الان من درست متوجه نشدم یعنی افرادی که برای EB-1 اقدام کرده بودن روند کارشون انجام میشه یا نه؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

نه این کتگوری رو شامل میشه ینی روند بررسی و صدور ویزا فعلا معدق میشه برای ۹۰ روز

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - lordsaroman - 2017-03-07

(2017-03-07 ساعت 00:28)tabangigs نوشته:  
(2017-03-07 ساعت 00:10)sepehr7763 نوشته:  اين كه اومده يكسري كيس ها مستثني كرده يعني چي اصن خيلي مسخرست تقريبا همرو شامل ميشه به جز لاتاري اصن قانونش متناقضه از اول هم موردي بررسي ميكردن كيس ها رو
Eb1 .eb2 . Eb5 . H1 رو هم بعلاوه لاتاری شامل میشه بعبارتی فقط افرادی که با ویزای خانوادگی میرن استثنا شده ویزاهای دانشجویی هم معلق شده

کسانبکه برای ویزای کار یا سرمایه گذاری می خواند برند می تونند از بند زیر برای waiver استفاده کنند اما ابن waiver دادن با ندادن بسته به نظر آفیسر خواهد بود

(iii) the foreign national seeks to enter the United States for significant business or professional obligations and the denial of entry during the suspension period would impair those obligations;

همچنین تمامی ویزاها اگه فرد فامیل درجه یک داشته باشه به نظرم می تونه از waiver استفاده کنه

اما درمورد ویزاهای دانشجویی اگه برای اولین بار داره واسه ویزا اپلای کنه تنها waiver که می تونه بهش بخوره همون فامیل درجه یکه. اما عملا این خیلی سخت خواهد بود چون آفیسر معمولا ویزای غیرمهاجرتی برای کسانیکه فامیل درجه یک در امریکا دارند رو رد می کنه طبق بند 214b قانون مهاجرت که می گه
Did not establish eligibility for the visa category being applied for or overcome the presumption of being an intending immigrant - INA section 214(b)

همون طور که قبلا گفتم در تمامی ویزاها اگه فرد کارت PR کانادا رو داشته باشه می تونه از waiver استفاده کنه

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - bhb32 - 2017-03-07

(2017-03-07 ساعت 00:01)Persischer نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 23:28)bhb32 نوشته:  اينجوري كه هي ترامپ اِنقورت ميكنه و هي دادگاه ها رد ميكنن دستورش رو فكر كنم ما تا آخر دوره رياست جمهوريش تو ap  باقي ميمونيم

دستور جدید ترامپ که به بن۲.۰ معروف شد (مثل نسخه نرم افزاری) ظاهرا بیشترین گرفتاری رو برای کارکنان مرزی و کنسولی درست میکنه. تقاضاهای ویزا رو خیلی موردی باید بررسی کنن و نظر بدن.
این کلمه ای که شما نوشتید (اِنقورت) رو من تا حالا نشنیده بودم کسی توی فارسی استفاده کنه، توی ترکی چیزی شبیه این هست به معنی عرعر کردن. شما اطلاع داری؟
نه من از نظر لغوي تحليلش نكرده بودم
اما شنيدم كه وقتي كسي يه سري مطالب غير مفيد و بي ارزش ارائه ميده ازش استفاده ميكنن
حالا خيلي مهم نيست
اميدوارم هرچي خيره پيش بياد