مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-04-05

ببینید من نمیدونم چطور ایشونو توی عمان پذیرفتن. من پارسال به سفرات آمریکا توی همه کشورهای حاشیه خلیج فارس ایمیل زدمو پرسیدم که میتونم اونجا مصاحبه بشم یا نه که همشون بدون استثنا گفتن که ایرانیا باید توی دبی و آنکارا مصاحبه بشن و دلیل آوردن که چون آفیسرهای ما با ایرانیا و محدودیت ها و قوانین مربوط به اونا آشنایی ندارن، نمیتونن صلاحیت یک ایرانیو واسه ویزا بررسی کنن
r91 عزیز اون ویزای exchange ویزای تبادل فرهنگیه و یه جور ویزای دانشجویی محسوب میشه. برای منظور توریستی و دیدار اقوام باید نوع B2 انتخاب بشه و فکر میکنم برای شرکت در کنفرانس نوع B1 باید باشه ولی مطمئن نیستم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - persian_viper - 2013-04-06

اما الاهه جون من از این دوستم مطمئنم, و میدونم آدمی نیست که بلوف بزنه, و از اون جایی هم که میدونم خیلی دوست داره من بتونم ویزا بگیرم میدونم که تمامه اطلاعاتشو صحیح در اختیارم میزاره . اما این حرفی هم که شما میزنید منطقیه کاملا, نمیدونم چه اتفاقی افتاده که سفارت آمریکا در عمان باهاش مصاحبه کرده و ویزا هم داده.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-04-06

نه بابا من که نگفتم دوستتون الکی میگه، تعجب کردم که چطوری قبولش کردن. در هر حال از هر جایی که بخواهید اقدام کنید باید حتما اول بهشون ایمیل بزنید و ازشون تایید بگیرید که مصاحبتون میکنن یا نه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - زهره - 2013-04-06

سلام،
من یک سوال داشتم، پدر شوهرم حدود 45 روز پیش در سفارت آمریکا در دوبی برای ویزای توریستی مصاحبه داشت و برگ زرد گرفته و بهش گفتن حدود یک ماه دیگه ویزات میاد ولی هنوز کلیر نشده. میخواستم بدونم دوستانی که برای والدینشون اقدام کردن حدودا چند روزه کلیز شدن؟
ممنون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - kamikama - 2013-04-06

ا سلام ،

بنده برای ویزای توریستی از تاجیکستان اقدام کردم و آفیسر به من گفت فردا ساعت 2 می تونی بیای ، منم گفتم بله . فردا سر اون ساعت وارد سفارت شدم و مجدد با یک آفیسر دیگه برای حدود 1 ساعت مصاحبه با جزییات کامل در مورد تحصیلم و کارم داشتم که بعد از اون به من یک برگه Administrative Processing داده شد. بعد از گذشت 2 ماه از این تاریخ [/align]من رو با دلیل زیر Refused کردند. برام جای سوال هست که :

1. چرا وقتی من رو واجد شرایط ویزا دونستنه آفیسر و فقط برای Background Check من از واشنگتن اقدام کرده بعد از 2 ماه نوشته که نتونستم ُSocial Tie رو بهش ثابت کنم که بر میگردم ؟
2. و اینکه آیا من کامل Background check شدم و دیگه نگران موارد ردی مثل TAL و Name Check , ... نباشم؟

[align=left]
Dear ,
This is to inform you that you have been found ineligible for a nonimmigrant visa
under Section 214(b) of the Immigration and Nationality Act. Under U.S. immigration law,
all applicants for nonimmigrant visas are presumed to be intending immigrants.
In order to be approved for a visa,applicants must satisfy the interviewing officer that
they are entitled to the type of visa for which they are applying and that they will depart
the United States at the end of their authorized temporary stay. This means that before a
visa can be issued, applicants must demonstrate strong social, economic and/or familial ties outside the United States.
Unfortunately, because you either did not demonstrate strong ties outside the United States or
were not able to demonstrate that your intended activities in the U.S. would be consistent with the visa status,
you found ineligible for a nonimmigrant visa. However, you may reapply. But you should only consider reapplying after
there has been a significant change in your current situation.
Presentation of new

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - marjan.jalili - 2013-04-09

دوستان من بهمراه خواهرم و پسر 8 ساله ام هفته دیگه از ارمنستان وقت مصاحبه داریم
1-ما ساعت 2 بعداز ظهر وقت داریم، آیا باید خیلی زودتر بریم؟
2- ما گردش حساب نداریم بلکه مانده حساب داریم اونم مال یکماهه پیشه. مشکلی پیش میاد؟
3- من خودم مدیر عاملم و روزنامه رسمی ترجمه شده رو دارم میبرم.آیا باید چیزه دیگه ای هم واسه مدارک شغلی ببرم؟
4- چه سوالاتی ازتون کرد افیسر؟

من و پسرم اقامت استرالیا داریم و خواهرم هم اقامت دبی داشته که قبل از اینکه ویزاش منقضی شه کلا برگشته ایران
من 1 ویزای شینگن دارم. یه خواهر دیگمون امریکاست که درس میخونه میخوایم بریم اونو ببینیم

مرسی از اینکه جواب میدین

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - usamohajer - 2013-04-09

(2013-04-09 ساعت 17:08)marjan.jalili نوشته:  دوستان من بهمراه خواهرم و پسر 8 ساله ام هفته دیگه از ارمنستان وقت مصاحبه داریم
2- ما گردش حساب نداریم بلکه مانده حساب داریم اونم مال یکماهه پیشه. مشکلی پیش میاد؟
3- من خودم مدیر عاملم و روزنامه رسمی ترجمه شده رو دارم میبرم.آیا باید چیزه دیگه ای هم واسه مدارک شغلی ببرم؟

من و پسرم اقامت استرالیا داریم و خواهرم هم اقامت دبی داشته که قبل از اینکه ویزاش منقضی شه کلا برگشته ایران
من 1 ویزای شینگن دارم. یه خواهر دیگمون آمریکاست که درس میخونه میخوایم بریم اونو ببینیم

مرسی از اینکه جواب میدین
sسلام
من 2 ماه پیش ارمنستان مصاحبه توریستی داشتم البته ویزا ندادن. جواب سوالات:1. ساعت 2 مصاحبه دارید ساعت 1 اونجا باشید.
2.همون مانده حساب کافیه ولی باید انگلیسی باشه. اگه می تونید از بانک نامه تمکن مالی بگیرید. 3. مدارک مدیر عاملی کافیه البته ترجمه و اصل. 4. از من فقط پرسید چرا می خوای بری امریکا؟ و بدون اینکه هیچ مدرکی از من بخواد گفت متاسفم.
دوست عزیز اگه سوالی دارید من در خدمت هستم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - marjan.jalili - 2013-04-09

(2013-04-09 ساعت 17:23)usamohajer نوشته:  
(2013-04-09 ساعت 17:08)marjan.jalili نوشته:  دوستان من بهمراه خواهرم و پسر 8 ساله ام هفته دیگه از ارمنستان وقت مصاحبه داریم

من 1 ویزای شینگن دارم. یه خواهر دیگمون آمریکاست که درس میخونه میخوایم بریم اونو ببینیم

مرسی از اینکه جواب میدین
sسلام
من 2 ماه پیش ارمنستان مصاحبه توریستی داشتم البته ویزا ندادن. جواب سوالات:1. ساعت 2 مصاحبه دارید ساعت 1 اونجا باشید.
2.همون مانده حساب کافیه ولی باید انگلیسی باشه. اگه می تونید از بانک نامه تمکن مالی بگیرید. 3. مدارک مدیر عاملی کافیه البته ترجمه و اصل. 4. از من فقط پرسید چرا می خوای بری آمریکا؟ و بدون اینکه هیچ مدرکی از من بخواد گفت متاسفم.

شما چه جوابی دادی؟ اگه اشکال داره جواب بدین بگین چند سالتونه و مجردین یا متاهلین؟ کسی بود همون موقع ویزاشو ok کنه؟

شما چه جوابی دادی؟ اگه اشکال داره جواب بدین بگین چند سالتونه و مجردین یا متاهلین؟ کسی بود همون موقع ویزاشو ok کنه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - usamohajer - 2013-04-09

(2013-04-09 ساعت 17:26)marjan.jalili نوشته:  

مرسی از اینکه جواب میدین
sسلام
2.همون مانده حساب کافیه ولی باید انگلیسی باشه. اگه می تونید از بانک نامه تمکن مالی بگیرید. 3. مدارک مدیر عاملی کافیه البته ترجمه و اصل. 4. از من فقط پرسید چرا می خوای بری آمریکا؟ و بدون اینکه هیچ مدرکی از من بخواد گفت متاسفم.

شما که اقامت استرالیا دارید هیچ مدرکی ازتون نمی خوان ولی با خودتون ببریدو به شما و پسرتون 100 درصد ویزا میدن. .داشتن فامیل درجه 1 در امریکا متاسفانه امتیاز منفی محسوب میشه. ولی برای شما که اقامت استرالیا دارید نه. ولی برای خواهرتون شاید ویزا ندن.
شرایط من: 36 سال مجرد 2 تا شینگن اسناد ملکیو غیره. ولی از من هیچ مدرکی نخواست و مصاحبه کمتر از 1 دقیقه بود انگار قبلا تصمیم گرفته شده بود.
بکی از افسرهایی که مصاحبه میکنه 1 آقایی با موهای بوور که معمولا از هر 10 نفر به 1 نفر ویزا میده . اگه با اون بیفتید شانستون متاسفانه کم میشه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - marjan.jalili - 2013-04-10

دوستان کسی دیگه ای هست که در ارمنستان مصاحبه شده باشه ؟

(2013-04-09 ساعت 17:34)usamohajer نوشته:  
(2013-04-09 ساعت 17:26)marjan.jalili نوشته:  

مرسی از اینکه جواب میدین
sسلام

شما که اقامت استرالیا دارید هیچ مدرکی ازتون نمی خوان ولی با خودتون ببریدو به شما و پسرتون 100 درصد ویزا میدن. .داشتن فامیل درجه 1 در آمریکا متاسفانه امتیاز منفی محسوب میشه. ولی برای شما که اقامت استرالیا دارید نه. ولی برای خواهرتون شاید ویزا ندن.
شرایط من: 36 سال مجرد 2 تا شینگن اسناد ملکیو غیره. ولی از من هیچ مدرکی نخواست و مصاحبه کمتر از 1 دقیقه بود انگار قبلا تصمیم گرفته شده بود.
بکی از افسرهایی که مصاحبه میکنه 1 آقایی با موهای بوور که معمولا از هر 10 نفر به 1 نفر ویزا میده . اگه با اون بیفتید شانستون متاسفانه کم میشه

نظرتون راجع به اینکه مانده حسابمون مال یه ماهه پیشه چیه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-04-11

معمولا گردش 6 ماهه رو میخوان (نه مانده حساب) گردش براشون خیلی مهمه چون نشون میده شما زندگی روتینتو توی ایران داری و از حسایت داری خرج میکنی

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-04-12

سفارت مدت ویزا رو تعیین نمیکنه. توی فرودگاه یه برگه بهتون میدن به اسم i94 که آفیسر فرودگاه توی اون تعیین میکنه که شما چقدر مجازید توی آمریکا بمونید. 90 درصد مواقع 6 ماه میزنن و بعضی وقتا 3 ماه. بنابراین شما حداقل 3 ماه میتونید توی آمریکا بمونید.
البته این مدت رو با مدت ویزا قاطی نکنیدا. شما اگه ویزاتونو بگیرید ویزاتون 3 یا 4 ماهه است، به این معنی که 3 یا 4 ماه بعد از صدور ویزا مهلت دارید وارد خاک آمریکا بشید وگرنه ویزاتون باطل میشه ولی اینکه چقدر حق دارید داخل خاک آمریکا بمونید رو آفیسر فرودگاه تعیین میکنه واستون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - marjan.jalili - 2013-04-13

دوستان من نیاز به کمک فوری دارم
برای ویزای توریستی ایا باید شناسنامه و کارت ملی رو هم ترجمه رسمی کرد؟
همچنین آیا داشتن بیمه نامه مسافرتی موقع مصاحبه الزامیه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2013-04-13

(2013-04-13 ساعت 11:34)marjan.jalili نوشته:  دوستان من نیاز به کمک فوری دارم
معمولاً نميخان ولی حتماً داشته باشيد که بهونه رجکت شدن دست افيسر نديد. بله بيمه نامه مسافرتی داشته باشيد که مدارکتون کامل باشه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2013-04-13

(2013-04-13 ساعت 11:34)marjan.jalili نوشته:  دوستان من نیاز به کمک فوری دارم
معمولاً نميخان ولی حتماً داشته باشيد که بهونه رجکت شدن دست افيسر نديد. بله بيمه نامه مسافرتی داشته باشيد که مدارکتون کامل باشه