مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Saharroo - 2015-02-09

ممنونم از پاسختون
اما سوال دیگه از دوستان اینه که با شرایط من (27 سالمه کارشناسی ارشد معماری با تقریبا 2 سال سابقه کار و بیمه)
استرالیا بهتر میتونم اقامت بگیرم یا کانادا؟
کدام روند کار سریع تره و رراحتتره؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ali diana - 2015-02-09

دوست عزیز هر دو به نظرم مثل هم هستن..شما باید خودت تصمیم بگیری که کجا میخوای بری..
واسه نیروی متخصص استرالیا باید نمره زبان شما در هر مهارت 7 به بالا باشه...کمتر هم باشه میتونید اقدام کنید و نمرهای نمیگیرد..جدیدا امتیاز دهی از 65 به 60 رسیده...طبق شرایط شما 30 امتیاز از سن+5 امتیاز واسه سابقه کار+15 امتیاز واسه مدرک گیرتون میاد که میشه 50 امتیاز..حالا اگر بتونید در هر مهارت هم نمره 7 رو بگیرید 10 امتیاز هم اونجا میگیرید..اگر هم اسپانسر هم داشته باشید باز امتیازاتی میگیرد
با این اوصاف واسه کانادا شانستون بهتره اگر بخواید با همون نمره زبان درخواست بدید...
http://www.cic.gc.ca/ctc-vac/ee-start.asp
لینک بالایی رو چک کنید و به سوالات جواب بدید..اگر واجد شرایط باشید میتونید واسه کانادا اقدام کنید..

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - maria2000 - 2015-02-10

باسلام خدمت همه دوستان.من کارشناسی ارشدحقوق بامعدل18وهمسرم کارشناس گرافیک وتبلیغات بامعدل17.5وهردو39ساله هستیم ودارای12سال سابقه خدمات دولتی والبته همسرم کارآزادهم انجام میدن.من زبانم خوبه اماتازه دارم کلاس آی بی تی میرم برای امتیازش وهمسرم ازابتداشروع کرده.لطفاراهنمایی کنیدامیدی هست برای اقدام مهاجرت کانادا مثلااقامت تحصیلی باشرایط جدید؟ممنون ازراهنمایی شما.همچنین من، دوستم که دفترمهاجرتی داره وخودش کاناداست قراره کمکم کنه چون من دقیقاراهشوبلدنیستم.آیاکاردرستی میکنم به نظرشما؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ali diana - 2015-02-10

(2015-02-10 ساعت 12:57)maria2000 نوشته:  باسلام خدمت همه دوستان.من کارشناسی ارشدحقوق بامعدل18وهمسرم کارشناس گرافیک وتبلیغات بامعدل17.5وهردو39ساله هستیم ودارای12سال سابقه خدمات دولتی والبته همسرم کارآزادهم انجام میدن.من زبانم خوبه اماتازه دارم کلاس آی بی تی میرم برای امتیازش وهمسرم ازابتداشروع کرده.لطفاراهنمایی کنیدامیدی هست برای اقدام مهاجرت کانادا مثلااقامت تحصیلی باشرایط جدید؟ممنون ازراهنمایی شما.همچنین من، دوستم که دفترمهاجرتی داره وخودش کاناداست قراره کمکم کنه چون من دقیقاراهشوبلدنیستم.آیاکاردرستی میکنم به نظرشما؟

درود
برای اقامت میتونید اقدام کنید..فقط واسه کانادا باید ایلس جنرال امتحان بدید نه تافل ای بی تی که حداقل ایلس هم در هر مهارت باید 6 باشه.
موفق باشید.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - samirasamira1010 - 2015-02-26

سلام به همه. قوانین مهاجرت کانادا که از ژانویه امسال تغییر کرده به چه شکل شده؟ برای دانشجویان دکتری منظورم هست. نسبت به قبل سخت تر شده آیا؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ali diana - 2015-02-26

(2015-02-26 ساعت 16:06)samirasamira1010 نوشته:  سلام به همه. قوانین مهاجرت کانادا که از ژانویه امسال تغییر کرده به چه شکل شده؟ برای دانشجویان دکتری منظورم هست. نسبت به قبل سخت تر شده آیا؟

درود
بله تغییر کرده..
ربطی به مدرک شما نداره..به نظرم پروسه راحت تر شده ولی درصد قبولی یکم سخت تر شده.
شما در سیستم قبلی(fsw 2014) باید 67 امتیاز رو کسب کنید.در صورت کسب 67 امتیاز میتونید در سیستم جدید نام نویسی کنید که خودش باز یک نوع امتیاز بندی جدید داره.
موفق باشید

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - samirasamira1010 - 2015-03-04

(2015-02-26 ساعت 19:10)ali diana نوشته:  
(2015-02-26 ساعت 16:06)samirasamira1010 نوشته:  سلام به همه. قوانین مهاجرت کانادا که از ژانویه امسال تغییر کرده به چه شکل شده؟ برای دانشجویان دکتری منظورم هست. نسبت به قبل سخت تر شده آیا؟

درود
بله تغییر کرده..
ربطی به مدرک شما نداره..به نظرم پروسه راحت تر شده ولی درصد قبولی یکم سخت تر شده.
شما در سیستم قبلی(fsw 2014) باید 67 امتیاز رو کسب کنید.در صورت کسب 67 امتیاز میتونید در سیستم جدید نام نویسی کنید که خودش باز یک نوع امتیاز بندی جدید داره.
موفق باشید

سلام. ممنون. لطف می کنید کمی بیشتر توضیح بدید. قبلا امکان موندن برای دانشجویان دکتری ظاهرا خیلی راحت بوده. الان چطور شده دقیقا؟ یعنی احتمال این وجود داره که نشه بعده از تحصیل اقامت گرفت و موند؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ali diana - 2015-03-04

(2015-03-04 ساعت 16:00)samirasamira1010 نوشته:  سلام. ممنون. لطف می کنید کمی بیشتر توضیح بدید. قبلا امکان موندن برای دانشجویان دکتری ظاهرا خیلی راحت بوده. الان چطور شده دقیقا؟ یعنی احتمال این وجود داره که نشه بعده از تحصیل اقامت گرفت و موند؟

درود
نخیر اینجوری نیست که نشه اقامت گرفت.
قبلا دانشجوها بعد از دو سال میتونستن درخواست اقامت بدن ولی الان باید مثل بقیه از همین روش واسه مهاجرت اقدام کنن..البته شانس دانشجوهایی که الان اونجا اقامت دارن بیشتر هست.اول اینکه چند سال اونجا زندگی کردن..و این باعث میشه که کارفرماها توی انتخاب کیسها دستشون بیشتر باز باشه..وقتی کسی چند سال در کانادا زندگی کرده و از دانشگاه کانادا مدرک گرفته پس واسه کارفرما یه امتیاز هست.و پیشنهاد هایی که میدن واسه این دسته شاید بیشتر باشه.
موفق باشید

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - samirasamira1010 - 2015-03-05

(2015-03-04 ساعت 19:16)ali diana نوشته:  
(2015-03-04 ساعت 16:00)samirasamira1010 نوشته:  سلام. ممنون. لطف می کنید کمی بیشتر توضیح بدید. قبلا امکان موندن برای دانشجویان دکتری ظاهرا خیلی راحت بوده. الان چطور شده دقیقا؟ یعنی احتمال این وجود داره که نشه بعده از تحصیل اقامت گرفت و موند؟

درود
نخیر اینجوری نیست که نشه اقامت گرفت.
قبلا دانشجوها بعد از دو سال میتونستن درخواست اقامت بدن ولی الان باید مثل بقیه از همین روش واسه مهاجرت اقدام کنن..البته شانس دانشجوهایی که الان اونجا اقامت دارن بیشتر هست.اول اینکه چند سال اونجا زندگی کردن..و این باعث میشه که کارفرماها توی انتخاب کیسها دستشون بیشتر باز باشه..وقتی کسی چند سال در کانادا زندگی کرده و از دانشگاه کانادا مدرک گرفته پس واسه کارفرما یه امتیاز هست.و پیشنهاد هایی که میدن واسه این دسته شاید بیشتر باشه.
موفق باشید

ممنون. حالا با توجه به این شرایط جدید در مقایسه با استرالیا (یا امریکا و انگلیس) کدوم کشور راحت تره برای اقامت؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ali diana - 2015-03-05

(2015-03-05 ساعت 11:01)samirasamira1010 نوشته:  ممنون. حالا با توجه به این شرایط جدید در مقایسه با استرالیا (یا آمریکا و انگلیس) کدوم کشور راحت تره برای اقامت؟

خواهش میکنم
در مورد امریکا و انگلیس اطلاعاتی ندارم ولی فکر کنم خیلی سخت تر باشه نسبت به استرالیا و کانادا.
در مورد استرالیا و کانادا تفاوتهایی هست.
مثلا واسه استرالیا شما باید در هر 4 مهارت 7 رو بگیری..
حداقل سابقه 3 سال هست

واسه کانادا حداقل نمره 6 هست...سابقه کار حداقل یک سال هست.
به نظرم هر دو مثل هم هست.شما باید خودتون بسنجید که کجا میخواید برید. راحت بودن پروسه رو در نظر نگیرید.واسه زندگی و اینده باید جایی انتخاب کنید که دیگه پشیمون نشید.
موفق باشید

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - samirasamira1010 - 2015-03-05

(2015-03-05 ساعت 12:50)ali diana نوشته:  
(2015-03-05 ساعت 11:01)samirasamira1010 نوشته:  ممنون. حالا با توجه به این شرایط جدید در مقایسه با استرالیا (یا آمریکا و انگلیس) کدوم کشور راحت تره برای اقامت؟

خواهش میکنم
در مورد آمریکا و انگلیس اطلاعاتی ندارم ولی فکر کنم خیلی سخت تر باشه نسبت به استرالیا و کانادا.
در مورد استرالیا و کانادا تفاوتهایی هست.
مثلا واسه استرالیا شما باید در هر 4 مهارت 7 رو بگیری..
حداقل سابقه 3 سال هست

واسه کانادا حداقل نمره 6 هست...سابقه کار حداقل یک سال هست.
به نظرم هر دو مثل هم هست.شما باید خودتون بسنجید که کجا میخواید برید. راحت بودن پروسه رو در نظر نگیرید.واسه زندگی و اینده باید جایی انتخاب کنید که دیگه پشیمون نشید.
موفق باشید

ممنون از راهنمایی های شما. من البته منظورم اقامت بعد از دوره دکتری بود و فرق این کشورها نه اقامت کاری؟
بازم ممنون

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ali diana - 2015-03-05

(2015-03-05 ساعت 15:14)samirasamira1010 نوشته:  ممنون از راهنمایی های شما. من البته منظورم اقامت بعد از دوره دکتری بود و فرق این کشورها نه اقامت کاری؟
بازم ممنون

ببخشید
به نظرم الان استرالیا راحت تر هست..چون بعد از دوسال تحصیل میتونید واسه اقام اقدام کنید.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - sara1818 - 2015-03-27

سلام

من می خوام تور ی ماهه برم کانادا و ممکنه در اونجا ی اسپانسر برام کار جور کنه !!! حالا سوالی که دارم برای سفر های توریستی در ایران می تونم اونو رزرو کنم ایا کانادا دفترش تو ایران فعاله ؟؟؟ من زیاد درباره سفر به کانادا اطلاعاتی ندارم خوشحالم میشم اساتید راهنماییم کنن

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - barooni_sho - 2015-03-28

سلام.
من 23 سالمه و کارشناسی دارم و دارم برای زبان میخونم.
به فرض اینکه من 28 امتیاز زبان رو بگیرم: 28 امتیاز زبان + 12 امتیاز سن + 22 امتیاز مدرک؛ تازه جمع امتیازاتم 62 میشه.
من حتما باید سابقه کار جور کنم؟ چجور کاری باید باشه؟ منظورم اینه که چه مدارکی نیاز هست که ثابت کنه من سر کار میرفتم یا میرم؟ (میخوام یک سال رو اگر بشه سر کار برم برای این کار)
چجوری دیگه میتونم امتیازم رو بالا ببرم؟
و در آخر اینکه باید چجوری برای تشکیل پرونده اقدام کنم؟ اطلاعات درستی ندارم. اگه میشه منو کامل راهنمایی کنید

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - fatima96 - 2015-04-03

دوستان برادر من توی شرکت تصفیه آب خوزستان کار میکنه که قبلا این شرکت رو کانادایی ها درست کرده بودن حالا میخواستم بدونم که چطور از یک شرکت تصفیه آب در کانادا براش در خواست بگیرم از طرف کار فرما؟ خیلی ممنونم