مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - h_s2108 - 2013-08-05

با سلام
برای ویزای دعوتنامه ای آمریکا چه مقدار پول برای هر نفر باید در بانک گداشت تا بتوان از آن بعنوان پروف مالی استفاده کرد.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - myangel - 2013-08-09

سلام
عید همه مبارک
خبری نشد دوستان از صد روز هم خیلی گذشتیما

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mahdi nakhaee - 2013-08-09

(2013-08-09 ساعت 14:29)myangel نوشته:  سلام
عید همه مبارک
خبری نشد دوستان از صد روز هم خیلی گذشتیما

برای ما 140 روز گذشت.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - s_1983 - 2013-08-09

دوستان من یه سوال دارم که قبلا هم پرسیدم ولی جوابای مختلف گرفتم.من که کت و شلوار فروشی دارم چقدر بانک استیتمنت ببرم؟یکی از پیشکسوتان سایت بهم گفت کمتر بهتره ولی چقدر باشه؟30 یا 40 یا بیشتر؟هرچقدر که بخوام میتونم بگیرم؟
ممنون

فکر کنم همین مقدار اکی هست

آقا مهدی خوبه همه بیان مثل شما بگن چند روزه گذشته از مصاحبشون تا کمی استرسها و نگرانیها کم بشه
من یک بار ایمیل زدم گفتند که در حال بررسی هست
حالا به نظرتون بازم بزنم یا نه
از بقیه دوستان منتظر هم خواهش میکنم بیان و بگند چند روزه منتظر هستند

اصلا این قانون 221 جی یعنی چی که مارو بخاطرش معطل کردند

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mahdi nakhaee - 2013-08-10

(2013-08-09 ساعت 21:57)myangel نوشته:  آقا مهدی خوبه همه بیان مثل شما بگن چند روزه گذشته از مصاحبشون تا کمی استرسها و نگرانیها کم بشه

من دو بار ایمیل زدم جواب تکراری بود.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - jilibo - 2013-08-12

(2013-08-10 ساعت 20:14)mahdi nakhaee نوشته:  
(2013-08-09 ساعت 21:57)myangel نوشته:  آقا مهدی خوبه همه بیان مثل شما بگن چند روزه گذشته از مصاحبشون تا کمی استرسها و نگرانیها کم بشه

ا

سلام آره واقعا چقدر انتظار، چرا جوابا نمیاد!! مال من 4 ماه و نیم!!! میشه بقیه هم بگن چند روز شده باز یه ذره دلگرمیه!! این قانون چیه که ازش اسم بردید؟!

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - myangel - 2013-08-12

(2013-08-12 ساعت 07:50)jilibo نوشته:  
(2013-08-10 ساعت 20:14)mahdi nakhaee نوشته:  

ا

سلام آره واقعا چقدر انتظار، چرا جوابا نمیاد!! مال من 4 ماه و نیم!!! میشه بقیه هم بگن چند روز شده باز یه ذره دلگرمیه!! این قانون چیه که ازش اسم بردید؟!

سلام
تو برگه ای که آفیسر میده و میگه برید سایتو چک کنید یک عبارتی نوشته که معمولا برای همه یکسانه نوشته:
ویزای شما طبق بند شماره 221 جی یا 214 جی یا 212 جی ویا غیره رد شده و نیاز به انجام کارهای اداری و یا ارائه مدارکی که در همون برگه درج میکنه آفیسر داره
من با خیلی ها صحبت کردم که هر کسی متناسب با کیسش شمال یکی از این قوانین شده حالا دوستان میتونند برند ببینند که روی برگه اونها آیا به ابن موضوع اشاره شده یا نه و اینکه چی نوشته
اینطور که من تحقیق کردم عبارت " ویزای شما بدلیل (..) رد شده " چیز بدی نیست و دلیلش اینه که وقتی بهتون گفتند برید سایتو چک کنید به معنی اینه که رد نشدید کاملا

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - 92Diana - 2013-08-13

سلام دوستان
من ميخوام براي ويزاي توريستي امريكا اقدام كنم و ميخواستم نظرتون رو بدونم.
من پزشك عمومي و همسرم متخصص  و هر دو در ايران مشغول به كار هستيم.و پروانه مطب داريم.
سال گذشته اقامت كانادا رو گرفتيم ولي بنا به دلايلي ١ماه اونجا مونديم و به ايران برگشتيم.(چون اينجا كار داريم،حقوقمون خوبه و خواستيم كه در ايران براي امتحانا درس بخونيم كه به هر حال هزينه هاش كمتره)ويزاي شينگن نداريم،سند ملك نداريم و حساب بانكي حدود ٥٠-٦٠ ميليون داريم. در حال حاضر گواهي اشتغال به كار و بيمه هم داريم.خانواده هامون (پدر و مادر و برادر خواهرا) هم همگي ايران هستن.ولي خاله و دايي در امريكا داريم.چقدر امكانش هست كه ويزا بدن؟
اينكه ما اقامت كانادا داريم ولي باز هم ايران مونديم دليل خوبي براي برگشت به ايران هست؟
اگر ريجكت بشيم براي دفعات بعد و ويزا براي research position مشكلي ايجاد ميكنه؟ 
به نظر شما الان از دوبي اقدام كنيم بهتره يا از كانادا؟(سال ديگه ميريم اونجا)
داشتن دعوتنامه خوبه يا بده؟
دعوتنامه از يه كنگره خوبه يا زياد تاثيري نداره؟؟ 
ممنونم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - final destination - 2013-08-13

سلام دوستان
من برای پدر و مادرم به سختی تونستم از سفارت آنکارا برای 1 مهر وقت مصاحبه بگیرم.ولی نمی خوام که زمستون بیان و اینجا به سختی بیفتن.ممکنه که تو مصاحبه از آفیسر بخوان که ویزاشونو برای برای 4 ماه بعد بزنه؟یعنی از آخر اسفند؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - s_1983 - 2013-08-13

(2013-08-13 ساعت 08:11)92Diana نوشته:  سلام دوستان
من پزشك عمومي و همسرم متخصص  و هر دو در ايران مشغول به كار هستيم.و پروانه مطب داريم.
سال گذشته اقامت كانادا رو گرفتيم ولي بنا به دلايلي ١ماه اونجا مونديم و به ايران برگشتيم.(چون اينجا كار داريم،حقوقمون خوبه و خواستيم كه در ايران براي امتحانا درس بخونيم كه به هر حال هزينه هاش كمتره)ويزاي شينگن نداريم،سند ملك نداريم و حساب بانكي حدود ٥٠-٦٠ ميليون داريم. در حال حاضر گواهي اشتغال به كار و بيمه هم داريم.خانواده هامون (پدر و مادر و برادر خواهرا) هم همگي ايران هستن.ولي خاله و دايي در امريكا داريم.چقدر امكانش هست كه ويزا بدن؟
اينكه ما اقامت كانادا داريم ولي باز هم ايران مونديم دليل خوبي براي برگشت به ايران هست؟
ممنونم

دوست عزیز داشتن اقامت کشورهای انگلیسی زبان یه مزیت خوب به حساب میاد حتی بیشتر از داشتن شینگن و اینکه متاهل هستید و شاغل با پروانه ی مطب و بیمه هستید و اینکه با داشتن اقامت بازم به ایران اومدین خیلی بهتون کمک میکنه و مقدار پول لازمتون هم خوبه که تا اینجا فقط مزیت داشتین.در مورد سند ملک باید بهتون بگم که برای خیلیا حتی نگاه هم نمیکنند یا سوال هم نمیکنند زیاد نگران نباشید و در مورد داشتن فمیل در آمریکا حتما تو فرم ذکر کنید و اگه موقع مصاحبه سوال کردن بگین و اگه نه که هیچی و خیلیا فامیلای درجه 1 داشتنو بشون ویزا دادن.دعوتنامه برای ویزای توریستی بی معنی هست.در مورد کنگره باید بگم که یه کنگره ی در سطح خوب باید باشه وگرنه احتمال ریجکت هست.شما اقامت کانادا داریدو برگشتید و در مصاحبه ی 2 سا 3 دقیقه ایتون زیاد گیر مدارک نمیدن و تصمیمشونو از قبل گرفتن.در مورد همسرتون که اگه ایشون هم اقامت دارن و شاغل که به احتمال زیاد به هر2 شما ویزا میدن.آنکارا وقتاش پره و آلان الانا خالی نمیشه و دبی هم خوب ویزا میده مخصوصا به کیسهای مثه شما.بازم تحقیق کنید و فقط منبع اصلی اطلاعاتون سایت سفارت باشه .در مورد این یا اون سفارت و تجربیات تلخ یا شیرین بچه ها نباید شما رو ناامید کنه چون هر شصی شرایطه خودشو داره و سنجیدنشون در یک مقطع اصلا درست نیست.شما بالای 80 درصد ویزا میگیرید و شایدم بدون کلیرنس (درجا) و احتیاجی به وکیل هم ندارید و فرم و همه کاراتون رو خودتون انجام بدین و حتما موفق میشید چون شرایطتتون خوبه.در ضمن هرچندبار که ریجکت شید در پاسپورتتون مهر ریجکتی نمیخوره برخلاف کشورای اروپایی و بازم میتونید اقدام کنید.اگه سوال کردن که به کانادا میرین کهبگین اگه نه که نگید.منظورم اینه که صداقت داشته باشید در گفتارتون که حتما دارید و مهمه(اگه قصد موندن در آمریکا رو دارید اینو نگید و تاکید در بازگشت به دلیل مسائل کاری و خانواده رو عنوان کنید).
موقع مصاحبه برای سوالا تو یه جمله ی کوتاه و مفید جواب بدین و تاکید کنین که بعد گردش برمیگردید و اقامتون در هتل خواهد بود(زیادی تاکید نکنید).
موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - 92Diana - 2013-08-14

(2013-08-13 ساعت 23:52)s_1983 نوشته:  
(2013-08-13 ساعت 08:11)92Diana نوشته:  سلام دوستان
ممنونم

دوست عزیز داشتن اقامت کشورهای انگلیسی زبان یه مزیت خوب به حساب میاد حتی بیشتر از داشتن شینگن و اینکه متاهل هستید و شاغل با پروانه ی مطب و بیمه هستید و اینکه با داشتن اقامت بازم به ایران اومدین خیلی بهتون کمک میکنه و مقدار پول لازمتون هم خوبه که تا اینجا فقط مزیت داشتین.در مورد سند ملک باید بهتون بگم که برای خیلیا حتی نگاه هم نمیکنند یا سوال هم نمیکنند زیاد نگران نباشید و در مورد داشتن فمیل در آمریکا حتما تو فرم ذکر کنید و اگه موقع مصاحبه سوال کردن بگین و اگه نه که هیچی و خیلیا فامیلای درجه 1 داشتنو بشون ویزا دادن.دعوتنامه برای ویزای توریستی بی معنی هست.در مورد کنگره باید بگم که یه کنگره ی در سطح خوب باید باشه وگرنه احتمال ریجکت هست.شما اقامت کانادا داریدو برگشتید و در مصاحبه ی 2 سا 3 دقیقه ایتون زیاد گیر مدارک نمیدن و تصمیمشونو از قبل گرفتن.در مورد همسرتون که اگه ایشون هم اقامت دارن و شاغل که به احتمال زیاد به هر2 شما ویزا میدن.آنکارا وقتاش پره و آلان الانا خالی نمیشه و دبی هم خوب ویزا میده مخصوصا به کیسهای مثه شما.بازم تحقیق کنید و فقط منبع اصلی اطلاعاتون سایت سفارت باشه .در مورد این یا اون سفارت و تجربیات تلخ یا شیرین بچه ها نباید شما رو ناامید کنه چون هر شصی شرایطه خودشو داره و سنجیدنشون در یک مقطع اصلا درست نیست.شما بالای 80 درصد ویزا میگیرید و شایدم بدون کلیرنس (درجا) و احتیاجی به وکیل هم ندارید و فرم و همه کاراتون رو خودتون انجام بدین و حتما موفق میشید چون شرایطتتون خوبه.در ضمن هرچندبار که ریجکت شید در پاسپورتتون مهر ریجکتی نمیخوره برخلاف کشورای اروپایی و بازم میتونید اقدام کنید.اگه سوال کردن که به کانادا میرین کهبگین اگه نه که نگید.منظورم اینه که صداقت داشته باشید در گفتارتون که حتما دارید و مهمه(اگه قصد موندن در آمریکا رو دارید اینو نگید و تاکید در بازگشت به دلیل مسائل کاری و خانواده رو عنوان کنید).
موقع مصاحبه برای سوالا تو یه جمله ی کوتاه و مفید جواب بدین و تاکید کنین که بعد گردش برمیگردید و اقامتون در هتل خواهد بود(زیادی تاکید نکنید).
موفق باشید
دوست عزيز واقعا متشكرم از جواب خوب و كاملتون.واقعا ما رو اميدوار كرديد.بله من و همسرم هر دو در ايران شاغل هستيم،و هر دو اقامت كانادا داريم و ميخوايم با هم براي ويزاي توريستي امريكا اقدام كنيم.(نميدونم اين موضوع رو درست رسونده بودم يا نه.)
و راستش ميخواستيم از طريق يكي از اين آژانس ها اقدام كنيم.پس به نظر شما نه وكيل لازمه و نه دعوتنامه؟
پس خيلي خوب ميشه.
اين بار اگه بشه ويزا بگيريم خيلي عالي ميشه و واقعا هم برميگرديم ولي يه جورايي چون براي امتحان هاي اونجا ميخوايم بخونيم ميخوايم مطمئن بشيم كه ويزا بهمون ميدن كه انگيزه مون بيشتر بشه.
بازم خيلي خيلي ممنون از جوابتون.كلي دلگرم شديم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - final destination - 2013-08-14

سلام دوستان
من برای پدر و مادرم به سختی تونستم از سفارت آنکارا برای 1 مهر وقت مصاحبه بگیرم.ولی نمی خوام که زمستون بیان و اینجا به سختی بیفتن.ممکنه که تو مصاحبه از آفیسر بخوان که ویزاشونو برای برای 4 ماه بعد بزنه؟یعنی از آخر اسفند؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - 92Diana - 2013-08-14

(2013-08-14 ساعت 16:39)final destination نوشته:  سلام دوستان

سلام
با توجه به اينكه براي اكثر ايرانيا كليرانس ميخوان خودش ٣-٤ ماه طول ميكشه و همون بهمن - اسفند ويزا ميخوره كه اعتبارش هم ٤ ماهه.