مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Pooya - 2017-03-11

(2017-03-11 ساعت 02:26)fb2016 نوشته:  
(2017-03-11 ساعت 02:18)minaz00 نوشته:  ترامپ به دادستان همه ایالات ها دستور استعفا داد. جنگ تمام عیاره.
گویا رییس جمهور این قدرتو داره که دادستان ایالات رو اخراج کنه حتی. اینجوری شکایات ایالت هارو میخواد کنترل کنه.

حتي اينكارم بكنه بقيه ساكت نمينشينند

البته ترجمه فارسیش رو خوندم من بد متوجه شدم یه مقدار .. یکم سرچ کردم دیدم منظور US attorney هست..کار اینها نمایندگی دولت در دادگاههای فدرال هستش که از دولت قبل مونده بودن و ترامپ میخواد عوضشون کنه در واقع وزارت دادگستری برای هر ایالت یه نماینده از طرف خودش میذاره، با state attorney general فرق میکنه که طرح دعوا علیه رییس جمهور کردند و رفقای ما هستند . دادستان های ایالت توسط مردم با رای گیری انتخاب میشه و رییس جمهور اختیاری روی اونها نداره. پس زیاد به حال ما فرق نداره بذار اخراج کنه Big Grin

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - maxman - 2017-03-11

ایالت‌های واشنگتن، نیویورک، مینه‌سوتا، اورگان و ماساچوست اعلام کرده‌اند که علیه فرمان مهاجرتی جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اقدام قضایی می‌کنند.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - javadth - 2017-03-11

یعنی اون مملکت مشکل دیگه ای نداره که ترامپ گیر داده توی اولین تصمیمش شکست نخوره و حتما حرفش به کرسی بشینه ؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farzadmohajer - 2017-03-11

(2017-03-11 ساعت 02:18)minaz00 نوشته:  ترامپ به دادستان همه ایالات ها دستور استعفا داد. جنگ تمام عیاره.
گویا رییس جمهور این قدرتو داره که دادستان ایالات رو اخراج کنه حتی. اینجوری شکایات ایالت هارو میخواد کنترل کنه.

هه هه هه .... وای ... ترکیدم از خنده ... ترامپ همین چرندیات رو نگفته بود فقط ....

بهش بگید تا میتونه از این دستور ها بده .......... خدا شفا بده واقعا ........

ممنون ... چقدر شادم کردی امشب ... Big Grin Big Grin Big Grin ترامپ ، بزرگترین کمدینی هست که تا به امروز دیدم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Plus - 2017-03-11

وقتی وقت مصاحبه رو کنسل میکنند ، برای پیگیری باید با سفارت تماس گرفت یا nvc ؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - yami - 2017-03-11

(2017-03-11 ساعت 03:59)farzadmohajer نوشته:  

هه هه هه .... وای ... ترکیدم از خنده ... ترامپ همین چرندیات رو نگفته بود فقط ....

ممنون ... چقدر شادم کردی امشب ...  Big Grin  Big Grin  Big Grin ترامپ ، بزرگترین کمدینی هست که تا به امروز دیدم

رییس جمهورهای قبلی مثل بیل کلینتون هم اینکار رو کردن.
کار عجیبی نیست و معمولا دادستانها هم قبول میکنن.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - rahbar - 2017-03-11

(2017-03-07 ساعت 01:50)banafsh14 نوشته:  من با اجازه مدیران سایت و بدلیل اینکه برام خیلی مهم هست دوستان زیادی این رو بخونن تو بخشهای دیگری از سایت هم پست می کنم.

سلام می کنم به همه عزیزان

این اولین پست من بعد از خداحافظی دو سال پیش هست و امیدوارم مفید باشه.
شغل من در ایران: هیات علمی دانشگاه، مهارت زبان قبل از مهاجرت در حدود ۹۰ تافل

مطلب جالب و متفاوتی بود ولی زمانبندی پست نامناسب بود در نتیجه توجه چندانی جلب نکرد.
فقط خواستم بگم با اینکه بودن تو محیط آکادمیک بهتر از تحمل خیلی محیطهای کاری ناجور امریکاست و حس درس خوندنم با روحیه بیشتر ایرانیها خوب میسازه اما مواظب باشید الکی تو خرج و زیر بار وام برای هر مدرک و هر رشته ای نرید. مدرک و نمره گرفتن تو خیلی دانشگاههای امریکا بسیار راحت تر از ایرانه ..اصلا یگجورایی الکیه و به آسونی همه نمرات را A میشید بشرطی که فقط تکلیفها را انجام بدی و در کلاسها حضور داشته باشی...تو ایران که لامصب هرچقدر زور میزدیم و بجای خوندن کتاب را میخوردیم تازه به زور فقط مرز مشروطی را رد میکردیم البته ناگفته نماند واقعا یاد میگرفتیما. اما اینها شما را اغفال نکنه چشم بسته دنبال مدرک برید... به راحتی زیر قرض سنگینی میرید در حالی که شاید اون مدرکم بیفایده باشه. زمانیکه تو فروشگاه کار میکردم بسیاری از همکارام همینجا یک لیسانسکی گرفته بودن و کاری پیدا نشده بود اخر سر برگشتن فروشگاه و بازم کار ده دلاری. بعضی سرتفکت و مدارک هم سر دوسال اکسپیر میشن و مجبورید برای تمدیدش دوباره هزینه کنید و دور باطل ادامه دارد... اینچا کمتر دیدم مدرک بخان. من که فکر میکنم سیستم محیطهای کاری طوریه که عملا 90% کارها مرزبندی شده  و سیکل تکراریه. دانش خاصی در سطح عملی میخان و باکمی آموزش و تجریه داخل شرکت مسئله حله. 7-8% پستها فقط سرپرستهای متخصص نیازمند مدرک میشن که تعداد زیادی را در برنمیگیره. 1-2% باقیمانده هم که سرمایه دارهای صاحب بیزنس خودشونند. البته اگر بشه با تخصص  کاری پیدا کرد که خوبه ولی مستلزم صرف عمر و پول فراوونیه. تعداد و تنوع کالجها و دانشگاهها و رقابت سخت بینشون ماهیت پول ساز بیزنس شان را تائید میکنه. لطفا با آگاهی بیشتری دنبال درس و رشته برید.

ببخشید این تاپیک نامرتبط بود ولی چون پست تو این فروم بود جواب دادم.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - marco250 - 2017-03-11

(2017-03-11 ساعت 03:59)farzadmohajer نوشته:  

ممنون ... چقدر شادم کردی امشب ...  Big Grin  Big Grin  Big Grin ترامپ ، بزرگترین کمدینی هست که تا به امروز دیدم

وزارت دادگستری آمریکا از ۴۶ دادستان‌ خواست استعفا بدهند

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که جف سشنز، دادستان کل این کشور از ۴۶ دادستان منصوب شده در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما خواسته است که فورا استعفا بدهند.

سارا ایزگار فلورس سخنگوی این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفته است بسیاری از دادستان‌هایی که از سوی دولت پیشین پیشنهاد شده بودند وزارت دادگستری را ترک کرده‌اند.

اکنون از ۴۶ دادستان فدرال باقی‌ مانده خواسته شده است که در جهت "انتقال قدرت یک‌پارچه"، استعفای خود را اعلام کنند.

خانم فلورس گفته است این اقدام غیرمعمول نیست و در زمان به قدرت رسیدن بیل کلینتون نیز رئیس جمهوری پیشین آمریکا دست به اقدام مشابهی زده است.

مقام‌های وزارت دادگستری گفته‌اند مطمئن نیستند که پریت باهارا دادستان سرشناس و مستقل منهتن نیز وادار به استعفا خواهد شد یا خیر.
دونالد ترامپ در ماه نوامبر شخصا از آقای باهارا خواسته بود که بماند.

پریت باهارا که در هند متولد شده و در کودکی به آمریکا مهاجرت کرده است یکی از بلندپایه‌ترین دادستان‌های ایالات متحده است.

دادستان‌های فدرال در آمریکا به عنوان نماینده دولت مرکزی در دادگاه‌های حوزه‌ای و دادگاه‌های استیناف عمل می‌کنند.

دولت‌هایی که در آمریکا به قدرت می‌رسند کسانی را به عنوان دادستان فدرال انتخاب می‌کنند که به آنها نزدیک‌تر باشد.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - vanima - 2017-03-11

(2017-03-11 ساعت 04:07)Plus نوشته:  وقتی وقت مصاحبه رو کنسل میکنند ، برای پیگیری باید با سفارت تماس گرفت یا nvc ؟

سفارت فكر ميكنم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - maymary1220 - 2017-03-11

(2017-03-11 ساعت 04:07)Plus نوشته:  وقتی وقت مصاحبه رو کنسل میکنند ، برای پیگیری باید با سفارت تماس گرفت یا nvc ؟

به احتمال زیاد باید با سفارت تماس بگیرین ....مگه وقتتون کنسل شده ؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - raman_np - 2017-03-11

من از این استعفا و اینکه تاثیرش چی هست چیزی نمی فهمم !!!! تاثیری تو کار ما و رای دادگاه می تونه داشته باشه یا نه ؟؟؟ بچه هایی که مطلع هستند جواب لطفا !!! یکم نگران شدم .

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - arezoo dream - 2017-03-11

با سلام خدمت دوستان عزيز
در مورد us attorney و general state attoney توي ويكيپديا سرچ كردم كه با هم متفاوتن. توي مورد اول كه نماينده ي دولت توي دادگاه منطقه اي و استيناف هست و بيشتر در مورد جرايم جنايي و گاهي حقوق شهروندي نظر ميده پس يه جوري بيشتر نماينده ي دولت هست و توي دادگاهها حضور داره و اگر حزبش با دولت يكي باشه بيشتر از نظر دولت حمايت ميكنه. مورد دوم كه بهرقول دوستمون رفقاي ما هستن با راي گيري مردم انخاب ميشن كه اكثرا هر ٤ سال هست و در برخي ايالتها هر دو سال. پس در اينمورد ظاهرا براي استعفاشون نظر رياست جمهوري معني نداره و صرفا بايد دوره ش تمام بشه و دوباره راي گيري بشه.
در مورد اول اونا هم مثل وكلاي ترامپ كما في السابق در دادگاه حضور دارن و چون منصوب اوباما هستن نميخوان كه نظرات نزديك به دمكراتها در دادگاهها نمايندگي بشه...
پس به نظر فعلا در مورد روند شكايت ها و استعفاي بالاجبار رفقاي ما نگراني وجود نداره??
اگر ساير دوستان مطلع هم نظر ديگه اي دارن استفاده ميكنم????

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - mostafa2017 - 2017-03-11

درسته. دادستانهایی که درخواست شده استعفا بدهند نماینده دولت هستند و دادستانهایی که علیه حکم اعتراض کردند، نماینده ایالت خودشون که خوب چون توسط مردم انتخاب شدند، به نفع ایالت خودشون هم علیه حکمی که بر ضد منافع ایالتشون باشه شکایت میکنن. پس دوستان نگران نباشند.

انرژی مثبت یادتون نره

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - mostafa2017 - 2017-03-11

باز با یک خبر جدید اومدم بهتون انرژی بدم ....

گروهی از 100 سیاستمدار دولتهای قبلی امریکا در نامه ای به ترامپ مخالفت خودشونو با دستور اجرایی 2 اعلام کردند. افرادی همچون جان کری و مادلین آلبرایت (وزرای سابق امور خارجه)، جانت ناپولیتانو (وزیر سابق امنیت داخلی) و سوزان رایس (مشاور سابق امنیت ملی) در نامه ای هشدار دادند که این دستور رابطه بین امریکا و کشورهای هم پیمانش رو در جنگ علیه ت به خطر میندازه همچنین، آنها اعلام کردند که پناهنده ها از لایه های امنیتی شدیدی عبور میکنن و سپس اجازه اقامت به آنها داده میشه و در این بررسی همیشه آنها زیر نظر خواهند بود.

منبع خبر

انرژی مثبت یادتون نره

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - اوا۱۳۳۳ - 2017-03-11

(2017-03-07 ساعت 01:50)banafsh14 نوشته:  من با اجازه مدیران سایت و بدلیل اینکه برام خیلی مهم هست دوستان زیادی این رو بخونن تو بخشهای دیگری از سایت هم پست می کنم.

سلام می کنم به همه عزیزان

این اولین پست من بعد از خداحافظی دو سال پیش هست و امیدوارم مفید باشه.

پست اول

موضوع: بهترین راه و بهترین کشور برای مهاجرت

برای مهاجرت به فکر کشورهای دیگر هم باشید. تنها (تنها!) راه خوب برای داشتن یک زندگی خوب پس از مهاجرت تحصیل هست. برای تحصیل باید مثل یک دانشجوی مهاجر مدرک زبان و سایر چیزها رو آماده کنید اپلای کنید و …

به دو صورت می تونید مهاجرت و تحصیل کنید.

ال
عالی بود متشکرم