مهاجرسرا
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: مهاجرت از طریق بستگان درجه 1 (/thread-917.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - omnia - 2013-01-09

(2013-01-09 ساعت 02:59)lotusss نوشته:  سلام دوستان. من به تازگی از طریق ویزای ir1 وارد آمریکا شدم و چند روزه که گرین کارتم رو دریافت کردم. من می خوام برای مادر و خواهر (23 ساله) و برادرانم (18 ساله و 32 ساله) اقدام کنم. به نظرتون بهترین و سریعترین راه کدومه؟ حدودا چند سال طول می کشه؟
می دونم که خیلی از دوستان اینجا اطلاعات گذاشتن و اگه وقت بذارم شاید همه جوابهام رو بگیرم..اما مشکل من اینه که پسر کوچیکم اصلا نمیزاره من با لپ تاپ کار کنم..تا می خوام روشنش کنم می گه پاشو من میل هامو چک کنم (البته پسرم 2سال ونیمشه)
به هر حال ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
شما حتماً باید سیتیزن بشین که 5 سال طول می کشه اگه همسرتون سیتیزن باشن 3 سال-بعد از اون برای مادرتون می تونین اقدام کنین که حدود 1 سال یا یکم بیشتر می تونید ببریدشون-ولی خواهر برادراتون ویزایf4 می شن حدود 12 تا 13 سال از زمان اقدام بعد از سیتیزن شدن طول می کشه - می شه حدود 13+3=16 سال از الان...

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - sohi - 2013-01-09

(2013-01-09 ساعت 09:47)omnia نوشته:  
(2013-01-09 ساعت 02:59)lotusss نوشته:  سلام دوستان. من به تازگی از طریق ویزای ir1 وارد آمریکا شدم و چند روزه که گرین کارتم رو دریافت کردم. من می خوام برای مادر و خواهر (23 ساله) و برادرانم (18 ساله و 32 ساله) اقدام کنم. به نظرتون بهترین و سریعترین راه کدومه؟ حدودا چند سال طول می کشه؟
می دونم که خیلی از دوستان اینجا اطلاعات گذاشتن و اگه وقت بذارم شاید همه جوابهام رو بگیرم..اما مشکل من اینه که پسر کوچیکم اصلا نمیزاره من با لپ تاپ کار کنم..تا می خوام روشنش کنم می گه پاشو من میل هامو چک کنم (البته پسرم 2سال ونیمشه)
به هر حال ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
شما حتماً باید سیتیزن بشین که 5 سال طول می کشه اگه همسرتون سیتیزن باشن 3 سال-بعد از اون برای مادرتون می تونین اقدام کنین که حدود 1 سال یا یکم بیشتر می تونید ببریدشون-ولی خواهر برادراتون ویزایf4 می شن حدود 12 تا 13 سال از زمان اقدام بعد از سیتیزن شدن طول می کشه - می شه حدود 13+3=16 سال از الان...

سیتیزن شدن از لحاظ قانونی قانونی 5 ال طول میکشه اما همه بعد از 2 سال زندگی کردن برای سیتی زنی اقدام میکنن.خیلی ها رو هم شنیدم که بعد از 2 سال و نیم سیتیزنی شون رو دریافت کردن.

الان خیلی به ایرانی ها دارن حال میدن !! زمانی که مادرم برای برادرم اقدام کرد زیر 21 سال بود اما یه مشکلی این وسط پیش اومد که کار ما دوباره از اول شروع شد !!!
باز مامانم برای برادرم که شده بود بالای 21 سال اقدام کرد دیدیم هرچقدر طول میکشه نمیاد !

پارسال خواهرم که سیتیزن اونجا هست برای اون یکی داداشم که زن هم داره اقدام کرد و اون یکی داداشم رو هم که هنوز مجرده ب زیر گروه خودش برد!!حالا به جفتشون ایمیل دادن که کار شما تا 4 سال دیگه تموم میشه !
خلاصه اینکه با این اتفاقاتی که داره میفته دیگه 15 ، 16 سال نمیخواد صبر کنن...

موفق باشید Smile

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - الهه سابق - 2013-01-09

اگه کسی از طریق ازدواج با سیتیزن رفته باشه، 3 سال بعد میتونه اقدام کنه و از این 3 سال 1.5 سالشو باید در آمریکا حضور داشته باشه (نه بصورت مستمر)
اگر از راههای دیگه گرین کارت گرفته باشه، 5 سال بعد میتونه اقدام کنه و 2.5 سال رو بطور غیر مستمر باید در آمریکا بوده باشه.
2 سال که میگید امکان نداره

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - sohi - 2013-01-09

من فقط شنيده بودم!
بله درست ميگيد يآدم رفت اينو بگم بايد ٢ سال تا ٢سال و نيم بطور مستمر اونجا باشيد ك براي سيتيزني اقدام كنيد
مادر يكي إز دوستانم همينجوري با همين دوسال سيتيزني رو گرفت.شنيدم چند نفري نتونستن يگيرن اما كم نيستن كسايي ك ٢تا ٢سال نيم گرفتن!

تازه ي نفر إز همونايي ك نتونست بگيره ك فأميل نزديكمون بود ي وكيل گرفت و كارشو درست كرد!
منم كاملا شنيده بودم ك فقط ٥سال بعد ميتونن اقدام كنن اما زماني ك رفتم اونجا مامانم تجربه ها رو أز سيتيزن شدن أز بچه ها مخصوصا مامان بچه ها شنيد،كلي شاد و اميدوار شد!

حالا امتحان كنين،ضرر نداره ك.

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - الهه سابق - 2013-01-10

مستمر نه. لازم نیست مستمر باشه. شرطش اینه که بیشتر از 6 ماه خارج آمریکا نباشن و در مجموع 2.5 سال اونجا باشن.

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - sohi - 2013-01-10

اي بابا اصن مُخم قاطي كرده'درست ميگيد!

همون موقع ك داشتم مينوشتم ب اين فكر ميكردم كه مامانم داشت ماهايي ك اونجا بود رو حساب ميكرد ببينه 2 و نیم سال شده يا نه،بعد نوشتم مستمر!!

ديگه قول ميديم اشتب نكنم!!چند بارم متني رو ك نوشتمو خوندم ديدم ديگه نه جايي رو اشتباه نكردم!

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - abdolreza - 2013-01-10

از لطف همه ممنون که سعی به کمک کردن میکنید ، ولی لطفآ سعی کنید در موقع کمک کردن ، از پاسخ مطمئن باشید.
قوانین اداره مهاجرت در امریکا برای همه یکسان است ، بغیر از چند کشوری که در visa bulletin ذکر شده ، تفاوت دیگر میتواند در زمان بررسی پرونده ها بعد از مصاحبه یا همون FBI CHECKING باشه .
شما میتوانید سه ماه قبل از اتمام دوری سه یا پنج ساله بستگی به نوع green card شما داره برای citizen شدن اقدام کنید .

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - simi - 2013-02-01

دوستان خواهرم ٢ماه ديگه سيتيزن ميشه و ميخواد واسه مادرو پدرمون اقدام كنه واسه گرين كارت ، پروسه كاريشون چقدر طول ميكشه؟

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - usa lover - 2013-02-01

من یک سوالی داشتم ببحشید اگه تکراری پست ها رو کامل نخوندم ولی تا جاییکه خوندم جوابی پیدا نکردم
اگر گرین کارت داشته باشیم و برای پدر و مادر اقدام کنیم چقدر طول می کشه؟
برای همسر 3 ساله گویا پروسه اش برای پدر مادر بیشتره؟

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - f1f - 2013-02-01

(2013-02-01 ساعت 13:59)simi نوشته:  دوستان خواهرم ٢ماه ديگه سيتيزن ميشه و ميخواد واسه مادرو پدرمون اقدام كنه واسه گرين كارت ، پروسه كاريشون چقدر طول ميكشه؟

خیلی سریع دوست عزیز Wink.
حدود نه ماه تا یک سال. البته به سرعت عمل خواهرتون هم بستگی داره.

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - simi - 2013-02-01

(2013-02-01 ساعت 14:38)f1f نوشته:  
(2013-02-01 ساعت 13:59)simi نوشته:  دوستان خواهرم ٢ماه ديگه سيتيزن ميشه و ميخواد واسه مادرو پدرمون اقدام كنه واسه گرين كارت ، پروسه كاريشون چقدر طول ميكشه؟

خیلی سریع دوست عزیز Wink.
حدود نه ماه تا یک سال. البته به سرعت عمل خواهرتون هم بستگی داره.

مدارك دست وكيل هستش و وكيل براشون گرفته ،ممنونم از پاسختون

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - amir2640 - 2013-02-07

(2013-02-01 ساعت 14:14)usa lover نوشته:  من یک سوالی داشتم ببحشید اگه تکراری پست ها رو کامل نخوندم ولی تا جاییکه خوندم جوابی پیدا نکردم
اگر گرین کارت داشته باشیم و برای پدر و مادر اقدام کنیم چقدر طول می کشه؟
برای همسر 3 ساله گویا پروسه اش برای پدر مادر بیشتره؟
با سلام

شما تا سیتیزن نشدید نمیتونید برایه پدر و مادرتون اقدام کنید برایه اطلاعات بیشتر به تایپیک ( راهنمای جامع اخذ گرین کارت خانوادگی) مراجعه کنید

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - dreamer60 - 2013-02-07

سلام به همه دوستان گل
از اينكه ميبينم sohi عزيزم بعد از مدتها دوباره يه سري به اينجا زده خوشحالم ....
( دست پيش رو گرفتم كه كسي نگه خودت كجا بودي تا حالاSmile )
در مورد صحبتي كه بين sohi و الهه عزيز بود بايد بگم كه قانوني كه هست و همه ما از اون اطلاع داريم ١٠٠% ًمطابق با فرمايشات الهه خانم هست .
ولي من هم مطالبي در مورد راههاي دريافت سريع تر سيتيزن شيپي شنيدم كه چون از صحت اونها هنوز مطمئن نشدم به زبون نميارم ، ولي به محض كسب اطمينان ، اون مطالب رو باهاتون به اشتراك ميگذارم .

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - soroor - 2013-02-07

سلام.
برادرم سیتیزن آمریکاست ... میخواهم برای خودم و خانواده ام (همسر و 2 فرزند 16 و 12ساله) اقامت بگیرم ... آیا امکان دارد یا خیر ؟
اگر بله : مدارک مورد نیازم چیست و چه مدت زمانی طول میکشد ؟!
ممنون میشم اگه دوستان این سواله بنده رو جواب بدن ...

RE: مهاجرت از طریق بستگان درجه اول - amir2640 - 2013-02-07

(2013-02-07 ساعت 19:07)soroor نوشته:  سلام.
برادرم سیتیزن آمریکاست ... میخواهم برای خودم و خانواده ام (همسر و 2 فرزند 16 و 12ساله) اقامت بگیرم ... آیا امکان دارد یا خیر ؟
اگر بله : مدارک مورد نیازم چیست و چه مدت زمانی طول میکشد ؟!
ممنون میشم اگه دوستان این سواله بنده رو جواب بدن ...

سلام دوست عزیز

بله برادرتون میتونه برایه شما و خانوادتون اقدام کنن و در حال حاضر برایه پرونده ها ای مانند شما در حدود ۱۱ تا ۱۲ سال طول میکشه چون که شما در کتگوری f4 قرار میگیرید و در مورد فرزندانتون هم این امکان وجود داره که اگر تا زمان‌ دریافت ویزا بالای ۲۱ سال داشته باشن بهشون ویزا ندن البته قوانینه مفصلی در این مورد وجود داره که میتونه در بسیاری از مواقع این مشکلو حل کنه در مورد مدارک مورد نیاز هم فکر میکنم به صورت کامل در تایپیک راهنمایه جامع اخذ گرین کارت خانوادگی توضیح داده شده باشه
موفق باشید