مهاجرسرا
فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: تهیه امکانات اولیه زندگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-39.html)
+---- موضوع: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) (/thread-20.html)

صفحات 1 2

فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - omran - 2007-09-03

چه فرمهایی را باید در هواپیمایی که به آمریکا می آید پر کنید:
Customs Declaration Form

Form I-94

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - Amir - 2007-09-03

سلام آقا عمران
مرسی از لینکها و اطلاعات
ظاهرا این فرم I-94 برای افرادی هست که با ویزای توریستی و...
میان آمریکا و برا مهاجرین نمی باشد.
در توضیحات فرم اینگونه بیان شده .
نظر شما چیست ؟

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - omran - 2007-09-03

ممنون آقا نوید به خاطر دقت نظرت راستش اینه امروز یکی برایم فرستاده بود و من هم بدون مطالعه گذاشته بود تو بخش لاتاری ولی حالا منتقل شد به اینجا

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - Masoud - 2007-09-03

Amir نوشته: سلام آقا عمران
مرسی از لینکها و اطلاعات
ظاهرا این فرم I-94 برای افرادی هست که با ویزای توریستی و...
میان آمریکا و برا مهاجرین نمی باشد.
در توضیحات فرم اینگونه بیان شده .
نظر شما چیست ؟

در مورد ورود به آمریکا با ویزای غیر مهاجرتی میدونم که I-94 شبیه یک کارت هست که مهر میشه و توی پاسپورت منگنه میشه و حداکثر مدت مجاز اقامت شما هم توش قید میشه (در مورد ویزای دانشجویی توی I-94 ثبت میکنند D/S یعنی اجازه اقامت تا Duration of Studies یا همون طول مدت تحصیل). هر بار هم که قرار باشه از آمریکا خارج بشین I-94 رو تحویل میگیرند و به این ترتیب خروجتون رو ثبت میکنند. اما در مورد ویزای مهاجرتی اطلاعی ندارم.

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - ليدا - 2007-12-05

با سلام وخسته نباشيد از راهنمائيهاي خوب شما من از برندگان لاتاري 2008 هستم وشماره كيسم بين هفت تا هشت هزار ميباشد تاريخ مصاحبه كي ميشود 2-از نظر اسپانسر من هيج كس را در امريكا ندارم چه بايد بكنم لطفا راهنمايي كنيد

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - admin - 2007-12-05

ليدا نوشته: با سلام وخسته نباشيد از راهنمائيهاي خوب شما من از برندگان لاتاري 2008 هستم وشماره كيسم بين هفت تا هشت هزار ميباشد تاريخ مصاحبه كي ميشود 2-از نظر اسپانسر من هيج كس را در امريكا ندارم چه بايد بكنم لطفا راهنمايي كنيد

لطفا سوالتون رو در تالار برنده های ۲۰۰۸ مطرح کنید: اینجا

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - mahan - 2008-08-14

سلام
قرمها رو در این آدرس هم می تونید ببینید. آدرس بالا گاهی درست باز نمی شه:
http://www.cbp.gov/linkhandler/cgov/travel/id_visa/i-94_instructions/sample_cbp_decla.ctt/sample_cbp_decla.pdf
اما چندتا موضوع که نیاز به همفکری داریم:
1- ما که با ویزای مهاجرت داریم می ریم باید خودمون رو رزیدنت معرفی کنیم؟
2- در مورد سوال شماره 15 ما باید ارزش پولی همه ی چیزهامون رو بنویسیم؟ حتی وسایل شخصی؟ در اینصورت اگر رزیدنت محسوب نشیم حتما ارزش چیزهامون از 100 دلار بیشتره و اونوقت مشمول گمرکی می شیم درسته؟
3- در مورد چیزهای ارزشمند از سکه نام برده ولی صحبتی از طلا نکرده. ارزش طلا رو هم باید نوشت؟
4- در مورد پول نقد واضحه که هر فرد زیر 10000 دلار می تونه بیاره. اما در مورد فرودگاه ایران چطور؟ تا چقدر پول رو ایراد نمیگیرن؟

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - Masoud - 2008-08-14

ehsan نوشته: سلام
قرمها رو در این آدرس هم می تونید ببینید. آدری بالا گاهی درست باز نمی شه:
http://www.cbp.gov/linkhandler/cgov/travel/id_visa/i-94_instructions/sample_cbp_decla.ctt/sample_cbp_decla.pdf
2- اینکه در مورد سوال شماره 15 ما باید ارزش پولی همه ی چیزهامون رو بنویسیم؟ حتی وسایل شخصی؟ در اینصورت اگر رزیدنت محسوب نشیم حتما ارزش چیزهامون از 100 دلار بیشتره و اونوقت مشمول گمرکی می شیم درسته؟
3- در مورد چیزهای ارزشمند از سکه نام برده ولی صحبتی از طلا نکرده. ارزش طلا رو هم باید نوشت؟
4- در مورد پول نقد واضحه که هر فرد زیر 10000 دلار می تونه بیاره. اما در مورد فرودگاه ایران چطور؟ تا چقدر پول رو ایراد نمیگیرن؟

1- بله شما رزیدنت هستید، اگر دقت کنید روی ویزاتون هم نوشته شده که تا وقت رسیدن گرین کارت این ویزا تا یک سال نقش گرین کارت را بازی می کند. حتی شماره گرین کارتتون هم روش هست (:
2- نه! شما اصلا بزن ارزش وسایل همراهت 100 دلار هست. کسی چک نمیکنه چون این فرمها خیلی سال هست که عوض نشده و خودشون هم میدونند که چمدون خالی 100 دلار ارزش داره. البته مثلا اگر قالیچه ابریشم بیست ملیون تومنی همراهتون باشه ممکنه گیر بدن (اون رو هم یک نفر گفته بود که برای مقاصد مذهبی ازش استفاده میکنم و روش نماز میخونم! قبول کرده بودند)
3- نه ننویسید! طلا را خانمتون به عنوان تزیینات شخصی میتونه بیاره.
4- فرودگاه ایران تا حالا روی پول به من گیر ندهده. حتی وسایل را هم چک نمی کنند.

در مورد سایر اقلام پسته و آجیل بوداده، گز و سبزی خشک مشکلی نیست ولی لیمو عمانی را ایراد گرفتند و مجبور شدم لیمو را در فرودگاه واشنگتن دور بیندازم.

با آرزوی سفری خوش

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - armido - 2011-03-16

این pdf ها (ضمیمه ) هم مطالب مفیدی داره:

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - mona80 - 2013-01-09

من اینطور "شنیده ام" که برای ما که مهاجر هستیم، هر آنچه در اولین سفر با خود بیاریم، چه پول، طلا، سکه، و سایر اشیا و لوازم، هیچ کدوم مشمول گمرکی و ... نمی شن.
اما برای ورودهای بعدی، یا حتی ارسال پول از ایران، چون ایران توی تحریم هست و ما هم بعد از ورود اول دیگه یک شخصیت آمریکایی محسوب می شیم، اولا باید مجوز OFAC بگیریم، دوما باید یه جوری ثابت کنیم که اینا رو توی آمریکا در نیاوردیم تا بهشون مالیات نخوره.

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - mitr.p - 2013-01-10

(2008-08-14 ساعت 15:00)Masoud نوشته:  
ehsan نوشته: سلام
قرمها رو در این آدرس هم می تونید ببینید. آدری بالا گاهی درست باز نمی شه:
2- اینکه در مورد سوال شماره 15 ما باید ارزش پولی همه ی چیزهامون رو بنویسیم؟ حتی وسایل شخصی؟ در اینصورت اگر رزیدنت محسوب نشیم حتما ارزش چیزهامون از 100 دلار بیشتره و اونوقت مشمول گمرکی می شیم درسته؟
فكر نميكنممشكلي باشه .فقط بايد اگر بالاي 10.000 تا همراهت داري توي فرم هات بنويسي
ازت نميگيرند ...دوستاني كه تجربه داشتند قبلا نوشته بودند كه اگه بالاي 10.000 تا همراه داريد اعلام كنيد تا بعدا اگر در بانك گذاشتيد و يا چيزي خريديد بهتون گير ندند كه اين همه پول رو از كجا اورديد
اما باز هم دوستان جديدا كسي پول بالاي 10.000 تا برده ؟؟؟؟/ايا عنوان كرده؟،؟؟

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - sooso - 2013-02-24

من اینطور شنیدم که در فرودگاه موقع ورود دستگاه ها و گیت ها مقدار مبلغ همراه شما رو نشون میده و اگه بالای 10000 باشه و شما در فرم صحیح وارد نکرده باشید متوجه خواهند شد و میتونند اضافی را بگیرند(دروغ نگفتن اصل مهمیه)
فعلا تجربه این سفر به کامم نرسیده و فقط شنیدم

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - gol1 - 2013-02-24

(2013-02-24 ساعت 15:42)sooso نوشته:  من اینطور شنیدم که در فرودگاه موقع ورود دستگاه ها و گیت ها مقدار مبلغ همراه شما رو نشون میده و اگه بالای 10000 باشه و شما در فرم صحیح وارد نکرده باشید متوجه خواهند شد و میتونند اضافی را بگیرند(دروغ نگفتن اصل مهمیه)

اینطور نیست اصل بر صداقت است

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - sooso - 2013-03-03

(2013-02-24 ساعت 15:50)gol1 نوشته:  
(2013-02-24 ساعت 15:42)sooso نوشته:  من اینطور شنیدم که در فرودگاه موقع ورود دستگاه ها و گیت ها مقدار مبلغ همراه شما رو نشون میده و اگه بالای 10000 باشه و شما در فرم صحیح وارد نکرده باشید متوجه خواهند شد و میتونند اضافی را بگیرند(دروغ نگفتن اصل مهمیه)

اینطور نیست اصل بر صداقت است

منظور من هم داشتن صداقت هست، این صحبتی که نوشتم صحبتی بود که از یکی از وکلای مهاجرتی در کالیفرنیا شنیدم و از صحت این موضوع اطلاعی ندارم. اما مهم همون صداقت هست که شما میگی Smile

RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - الا - 2013-06-17

دوستان در مورد فرمهای هواپیما سوال 15 ما رزیدنت به حساب میایم یا ویزیتور؟ارزشش رو چقدر بزنیم؟و تو صفحه ی دوم فرمها هم چیزی باید بنویسیم؟به جز این فرم فرم دیگه ای هم باید پر کنیم؟