کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-02-27 ساعت 16:12)farrokh33 نوشته:  سلام
قبل از اینکه نظر خودم رو دررابطه با پرسش هایی که مطرح کردم بگم ابتدا از تجربیات سفر به ا م ر ی کا چند مورد بنویسم شاید تفاوت دیدگاه مردم اونجا با دولتمردانشون رو بهتر بشناسیم:
1-سال گذشته اواخر اسفند رفتیم آنکارا برا مصاحبه (برا ویزای توریستی) کلی مدارک با خودمون بردیم سفارت .حدود کمتر از 3دقیقه مصاحبه ما طول کشیدوهیچ مدرکی از ما نخواست .هیچ ... بعد از پایان مصاحبه آفیسر با خوشحالی به ما تبریک گفت وآرزو کرد که سفر به ما خوش بگذره. تمام طول مدت کوتاه مصاحبه لبخند به لب داشت وآوازی رو زمزمه میکرد برای من عجیب بود که با وجودی که من سربازی رفته بودم وکار دولتی داشتم چرا به من یکضرب داد البته بارسوم بود که ویزا میگرفتم وخانم وپسرم بار چهارم (دیدگاه کارمندان سفارت نسبت به ایرانیان)
2-تمام طول حدود سه ماهی که تابستان امسال آم ر ی کا بودیم حتی یک مورد ندیدیم که کسی از ما بپرسه شما اهل کدام کشور هستید؟ اونها برایشان مهم نیست کجایی هستی بلکه مهم است که رفتار انسانی شما چطور است؟(دیدگاه مردم اونجا نسبت به ایرانیان)
3-می گویند رانندگی هرکسی نشان دهنده شخصیت اوست و افکار درونی شخص را نشان میدهد.مردم اونجا آنقدر به آرامی وبا حوصله رانندگی میکردند که فکر میکردی که راننده جلویی شما دارد چرت میزند .نه ویراژی نه سبقتی نه بوقی ونه ...(مقایسه کنید با رانندگی ما ایرانیان که فرهنگ چند هزارساله وتمدن افتخار آفرین داریم با اونها که تاریخ 200 ساله دارند)
3-وقتی صبح ها به پیاده روی میرفتم از کنار هر کسی رد میشدم لبخند وصبح بخیر گفتن هرگز از لبانشان محو نمیشد من خیلی سعی میکردم زودتر از اونها صبح بخیر بگم ولی کمتر موفق میشدم (حالا مقایسه کنید اگر توی ایران خانمی به شما لبخند بزنه در باره اش چی فکر میکنیم)
4-توی فروشگاههاشون وقتی میخواستی وارد بشی یک نفر دم در بالبخند وخوشامد گویی از شما استقبال میکرد .توی صف صندوق پرداخت فاصله ها درست مثل فاصله ماشین ها توی جاده هابود .هرگز کسی توی سبد شما نگاه نمیکرد که چی خریدی وبرا چی خریدی
5-توی این چند سفر همیشه بعد از حدود 3ماه موندن شدیدا دلم تنگ میشد برای ایران ولحظه شماری میکردم که کی برمیگردم (ایرانیانی هستند که حدود 40 سال است که در اونجا زندگی میکنند کار وخونه ودرآمد تقریبا خوب دارندولی چنان با علاقه شدید از وطن یاد میکردندونسبت به ایران تعصب داشتند که باور کردنی نبود . بچه هایشان به سختی فارسی صحبت میکردندوهرگز ایران رو ندیده بودند ولی با افتخار خودشون رو ایرانی میدونستند)
6-وهزاران مورد دیگه...
چرا مطالب بالا رو نوشتم؟ به این دلیل که بگم هرگز کسی حتی رییس جمهور آ م ر ی کا نمیتونه افکار مردمش را نسبت به ما ایرانیان تغییر بده وما را تر و ر ی س ت  جا بزنه من امید دارم که همه چیز برای ما تغییر میکنه واز این روزهای سخت با پیروزی عبور خواهیم کرد .تندرست وشاد باشید
جالب بود واقعا مگه میشه یه کشوری اونجوری باشه مگه داریم مگه میشه حالا تو ایران 1 . هر روز ازت میپرسند ترکی لری ......کجایی ؟؟
2.هر روز باید سه بار ایت الکرسی صبح بخونی و سوار ماشین بشی تا تصادف نکنی
3.هرکس اول صبح میبینی اینگار تازه بلند شده از خواب قیافه ها همه عصبانی به کسی سلام بدی خودشو میگیره
4.اگه موقع فروش جدی برخرود کنی اتفاقا فروشت بیشتر میشه و اگه کسی ازت نپرسه اینو برا چی خریدی باید بدونی اخر الزمان شده
5.هر روز عده ای بسیاری می بینی که فرهنگ غنی ایرانی ول کردن و به ایرانی بودن خودشون افتخار نمیکنند به محض دیدن یه امریکایی فکر میکنند طرف کیه اینقدر بهش توجه میکنند امریکایی بدبخت فکر می کنه یه مشکلی داره خخخ
آسمون خدا همه جا یه رنگه ولی زمینش?............NYC❤️REZA??
NYC or LA?
Dvlottery2018:IT IS MY TURN
شمارش معکوس لاتاری (نترس کلیک بکن)

سایت معرفی نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، farrokh33

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط Reza2018 - 2017-02-27 ساعت 17:31

کاربران در حال بازدید این موضوع: 5 مهمان