کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
(2017-03-07 ساعت 03:01)javadth نوشته:  
(2017-03-07 ساعت 01:50)banafsh14 نوشته:  ۱۳. ایران را کلا زیر سوال نبرید. زندگی در ایران خیلی سخت شده اما چیزهای دیگری هست که دارید و نمی دانید و تنها پس از مهاجرت به وجود و ارزش اونها پی میبرید. اینجا خیلی چیزهای بدتر و بهتری از ایران وجود دارد ولی متاسفانه بدی ها را پیش از آمدن و به چشم دیدن و تجربه کردن نمی تونید ببینید و ما هم نمی تونیم برای شما توصیف کنیم.  
۱۴. اشتباهات ما را هیچ وقت تکرار نکنید. یا مهاجرت نکنید یا اگر مهاجرت کردید درست مهاجرت کنید.
۱۵. نگویید به خاطر آینده بچه هام دارم مهاجرت می کنم. بچه ها رو به جایی برسونید که خودشون برای ادامه تحصیل و زندگی مهاجرت کنن و بهترین زندگی رو بسازند. اگر نمی تونید اینجا محال هست که بتونید.

اینها نظرات شخصی من بود و خوشحالم که این وقت رو گذاشتم تا این پست رو براتون بنویسم.

شغل من در ایران: هیات علمی دانشگاه، مهارت زبان قبل از مهاجرت در حدود ۹۰ تافل

خیلی کم پیش میاد که یه مهاجر ایرانی ساکن آمریکا یا کانادا یا استرالیا بیاد و از اشتباهاتش بگه شاید 1 درصد

و خیلی کمتر پیش میاد که یه ایرانی از تجربیات یه ایرانی دیگه استفاده کنه و اشتباهات اون رو تکرار نکنه

اکثر ملت ما  قصدشون از لاتاری آمریکا فقط داشتن پاسپورت دوم هستش

اقا نمیگن چون میدونن بازخوردش فقط یک کلمه خواهد بود: "پس چرا خودت رفتی یا چرا بر نمیگردی؟"
هر کشوری برای همه مناسب نیست. مثلا کشورهای آنگلوساکسون برای خانمهای مجرد جویای روابط ازاد یک بهشته (و بشرط داشتن زیبایی بسیار معمولی تا حدود شصت سالگی هم میتوانند ماجراجویی کنند!) در حالیکه برای مردان مجرد بالای ۲۳ یا ۲۴ سال و خارج از محیط کالج عملا یک جهنم اجتماعیه (این خودش یک مثنوی کتابه که جای کلی مباحثه داره. مطلبی که خیلی از مردهای مجرد بعد از آمدن و مردهای متاهل بعد از از دست دادن همسرشان در عرض چند ماه بعد از آمدن به آمریکا تازه متوجه میشوند).
امریکا برای کارآفرینی بینظیره در حالیکه اروپا برای کار کارمندی بهتره.
شمال اروپا برای پول دراوردن بهتره در حالیکه جنوبش برای لذت بردن از زندگی.
کشورهای اروپای شرقی برای اقایان شان و ارج بالاتری قائل هست و اروپای غربی برای خانمها و الی اخر...
آقایانی که برای عشق حال میان آمریکا یا خانمهایی که برای تربیت بهتر فرزند، بدونن که بهشون آدرس رو اشتباه دادند.
خوب و بد مطلق نداریم ولی اگر ادم بدون حساب کتاب و برنامه و بخاطر اسم و تایتل مقصد، مهاجرت کنه، احتمال زیاد اذیت خواهد شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa2017 ، gbtm ، Ali--usa ، sce ، 200098 ، خوش لحن ، sayhoon ، bhb32 ، feidom30 ، herminka

پیام‌های این موضوع
RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - توسط yami - 2017-03-07 ساعت 06:04
..... - توسط Mahanturbo - 2017-03-07 ساعت 23:35
RE: ..... - توسط farzadmohajer - 2017-03-08 ساعت 00:07
RE: ..... - توسط amirhoseinc - 2017-03-08 ساعت 02:14
RE: ..... - توسط limbo - 2017-03-08 ساعت 00:27
بالغ بر 6000 موزه در آلمان - توسط iranembberlin - 2017-10-17 ساعت 17:32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان