کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
(2017-03-19 ساعت 08:54)Ali--usa نوشته:  
(2017-03-19 ساعت 08:20)mostafa2017 نوشته:  خوب دوستان

نمیدونم فقط من اینطوری هستم یا بقیه هم این حالت رو تجربه کردند. از وقتی این ماجرا شروع شده واقعن خواب درستی نداشتم. هربار تا صبح حداقل 1-2 بار بیدار میشم و بصورت اتومات خبرها رو چک میکنم و سعی میکنم از آخرین خبرها آگاه بشم. جالب اینجاست ناخودآگاه مغزم بیشتر از خودم نگرانه، هرچند خودم دلم روشنه. از این بگذریم، از این سری کشفیات هم یکی دیشب ساعت 3 صبح رخ داد:

1- دولت از قاضی دادگاه هاوایی خواسته که حکمشو لاغرتر کنه (اصطلاح از منه). همان طور که میدونید، قاضی هاوایی هم منع ورود افراد از شش کشور رو خلاف قانون اساسی دونست و هم منع ورود پناهجویان رو جلوش رو گرفت. حالا دولت از قاضی خواسته که حداقل بذاره منع ورود پناهجویان برگرده سرجای خودش. دولت گفته که وقتی تو حکم گفته میشه این حکم منع ورود بر اساس مذهب هست فقط به منع ورود افراد از این شش کشور میشه اطلاقش کرد و نه پناهجویان. چرا که پناهجویان از کشورهای مختلف و با مذاهب مختلف هستند. دولت در متن درخواستش به دادگاه، اشاره ای هم به حکم قاضی مریلند کرده که در اون دادگاه،قاضی فقط منع ورود افراد از شش کشور رو خلاف قانون اساسی دونسته و نه منع ورود پناهجویان رو. چرا که شکات نتوانستند ثابت کنند منع ورودپناهجویان خلاف قانون اساسی هستش. وقتی این خبر رو خوندم نمیدونم چرا فکر کردم انگاری دولت یه جوری فهمیده از قبل تو این بازی بازنده هست و فقط میخواد به ظاهر یک حال برد-بردی داشته باشه. (منع ورود حذف میشه به نفع شکات و منع ورود پناهجویان باقی میمونه به نفع دولت). اینطوری دولت هم میتونه مانور بده در آینده در مقابل طرفداراش. (این حدس منه و میتونه اشتباهم باشه، روزهای آینده قضیه بیشتر مشخص میشه).
لینک خبر اول
لینک خبر دوم

انرژی مثبت یادتون نره

سلام و خسته نباشيد فراوان بابت پستهاي مفيد شما دوست عزيزم
آقا مصطفي هم درديم
منم دقيقاً ساعت ٥ صبح ميپرم و يه CNN و مهاجرسرا چك ميكنم دوباره ميخوابم تا ٦:٣٠
خلاصه بد وضعي داريم
يه سوال داشتم تو يكي از پستهاي ديروزت نوشته بودي كه اگه تو دادگاه حكم بدن كلك اين حكم ضد مهاجرتي ترامپ كنده ميشه
واقعيتش من پشت چراغ قرمز اون پست رو خوندم نتونستم همون موقع بپرسم
ميشه بيشتر توضيح بدي ؟
يعني واقعاً ميشه پرونده اين حكم بسته شه و من و شما يه شب راحت بخوابيم?

راستش اون فقط حدس من بود. چون ایشالله اگه این اتفاق بیوفته، کار دولت حتا تو دادگاه عالی هم سختتر میشه (البته حدس منه). چرا که همان طور که قبلن گفتم، دوبار این حکم با ویرایشهای مختلف رفته تا دادگاه تجدید نظر مختلف و هر دوبار هم توسط قضات مختلف، حکم دادگاه اول تایید شده. اما از طرف دیگه، این احتمال هم هست که بعد تایید رای دادگاه دوم در دادگاه تجدید نظر دوم، ترامپ حکم قاضی هاوایی رو هم بخواد که به دادگاه تجدید نظر ببره و دوباره بخواد اونجا شانسشو امتحان کنه. این بیشتر محتمل به نظر میرسه. از طرفی هم، اگه خدای نکرده دادگاه استیناف دوم رای دادگاه دوم رو تایید نکنه، اونوقت احتمالن شکات از قاضی روبارت درخواست کنند که نظرشو نسبت به دستور 2 بده. همانطور که تو پستهای قبلی گفتم، قاضی روبارت اعلام کرده برای جلوگیری از دوباره کاری و موازی کاری با دادگاههای دیگه، صبر میکنه تا نتایج اون دادگاهها مشخص بشه. حال، احتمال این هم هست که بعد رد شدن در دادگاه استیناف هم، دادگاه قاضی روبارت به جریان بیوفته (البته حدس منه، ولی محتمل هم هست)

از طرف دیگه، من فکر میکنم این طبیعی هست که یک مقدار سخت گیری بیشتری اینروزها در مورد مصاحبه ها هم رخ بده. مثلن، خانمی که تا قبل این احتمال میرفت یک ضرب بگیره ممکنه AP بخوره. نباید زیاد در این موارد نگرانی به خرج داد. همچنین دوستانی که به مصاحبه رفتند هم بالاخره ایشالله ویزاشون ایشود میشه و تا این اتفاق بیوفته طبیعی هست حتا اگه حکم امضا هم بشه خدای نکرده دوباره، حداقل خیالشون راحته در مرحله AP هستند. باید منتظر شروع هفته بود تا تحلیلهای دیگه هم رخ بده و بعد براساس اون بشه که حدس زد. چون من هم اطلاع از چند و چون وکالت ندارم و حدسیات من هم بر اساس اخباری هست که پیگیری میکنم. تا الان، خدارو شکر وزنه بیشتر طرف شکات سنگینی میکنه تا دولت. امیدوارم به لطف خدا تا آخر هفته شاهد خبرهای خوبی باشیم. هم دریافت نامه دوم توسط دوستان کارنت شده، دریافت ویزا توسط دوستان مصاحبه رفته و همچنین تایید حکم دادگاه دوم توسط قضات دادگاه استیناف برای بار دوم. من این طور تصور میکنم و میخوام که همین اتفاق هم بیفته. امیدوارم دوستان هم در این مسیر همراهی کنند.

انرژی مثبت یادتون نره
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali--usa ، mosa10dei ، rainyday ، V_B ، Pooya ، bhb32 ، copol ، mulan1979 ، Nooshin1361

پیام‌های این موضوع
..... - توسط Mahanturbo - 2017-03-07 ساعت 23:35
RE: ..... - توسط farzadmohajer - 2017-03-08 ساعت 00:07
RE: ..... - توسط amirhoseinc - 2017-03-08 ساعت 02:14
RE: ..... - توسط limbo - 2017-03-08 ساعت 00:27
RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - توسط mostafa2017 - 2017-03-19 ساعت 09:32
بالغ بر 6000 موزه در آلمان - توسط iranembberlin - 2017-10-17 ساعت 17:32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان