کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
(2017-03-21 ساعت 15:07)funnybluesolea نوشته:  سلام دوستان خوبم

بعد از مقایسه ها و صحبتهای عمدتا منفی ای که در مورد مهاجرت به آمریکا انجام شد دوست دارم من هم نظر و تجربه ام رو با شما در میان بزارم.
به نظرم زدن برچسب خوب یا بد بر روی هر چیزی به صورت مطلق درست نیست. با اینکه دیدگاه دوستمون در مورد سختی کار، کشیدن 1 دلاری از زیر پای فیل و شرایط متفاوت زندگی در آمریکا غلط نیست اما از طرف دیگر آمریکا برای کسانی که عاشق رقابت و کارآفرینی هستند و می دانند چه چیزی از زندگیشان می خواهند بهترین جای دنیاست.

بهتر بگم تنها اهداف و پایبندی شما به اونها می تونه سختی این تغییر بزرگ رو برای شما آسون کنه.

در همین فروم زیاد می بینم دوستانی که دارن از "ایران و ایرانی" فرار می کنن (گویی که آسمان پاره شده و در سرزمین بدان فرود اومده و گرفتار شدن) اما به نظر من:

اگر در حال فرار از شرایط فعلی و به امید شرایط بهتر مهاجرت می کنید بهتر است "نیایید"

اگر از آن دسته افرادی هستید که مدام با خود می گویید "این هم شد مملکت"، روزی در کالیفرنیا یا نیویورک مچ خود رو خواهید گرفت که همین کلمات رو در مورد سرزمین رویاهاتون (آمریکا) در حال زمزمه هستید.

اگر در حال فرار از ایران و ایرانی هستید، روزی خود را در زندانی کوچک میان ایرانیان خواهید دید و مطمئنا گله و شکایتتان از اصلتان تمام نخواهد شد.  

اگر می دانید چه می خواهید و عاشق هدفتان و رقابت هستید حتما بیایید، هیچ جا مثل آمریکا شرایط رو برای رسیدن به هدفتان فراهم نمی کند.

امیدوارم مطالب بالا رو به دید نصیحت نگاه نکنید. من هم مثل شما 5 سال پیش انتظار ویزایم رو می کشیدم و مثل بعضی از شماها فکر می کردم ایران جای من نیست اما خدا با سختیهایی که بر سر راهم قرار داد من رو متوجه دیدگاه غلطم کرد و از این بابت خوشحالم.

دوستان، به اعتقاد من به مهاجرت تنها به دید یک فرصت و تنها یکی از راهها برای رسیدن به هدف نگاه کنید. نه رویابافی کنید و نه اجازه دهید بی هدفی برای شما استرس درست کنه. یادتون نره که بلد بودن انگلیسی و داشتن اعتماد به نفس مهمترین ابزار برای رسیدن به اهدافتون در آمریکاست.
مهاجرت مثل خیلی چیزهای دیگه نه خوبه نه بد. ما با دیدگاههای خودمان این برچسبها رو به اتفاقات زندگی می زنیم.

با احترام

دوست عزیز حق با شماست ولی وقتی کسی مهاجرت کرده آمریکا و نظرش اینه ایران جای خیلی بهتریه از آمریکا ولی برنمی گرده ، معلومه کسی نظرش رو قبول نمی کنه. برای این که بگیم کجا بهتره ده ها معیار هست و بعضی معیارها هم به خلق و خو و شخصیت افراد بستگی داره اما اولین مورد و مهم ترین مورد درآمده، وقتی حداقل درآمد در آمریکا شش برابر ایرانه مشخصه کجا بهتره. باقی موارد بماند. این که زندگی سخته همه جا حاکمه، زمین بهشت نیست، ولی امنیت، درآمد، هوای پاک، نبود فساد اداری، قیمت مسکن ماشین خوراک پوشاک، آزادی اجتماعی و.... قابل محاسبه س.
‎ANK2010XXXXXX‎
نوع ویزا: F4
اولین اقدام:  ‎APR 2004‎
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ دریافت ‎ ‎JAN 2016‎ ‎:NVC‎ ‎Welcome letter‎‎
تاریخ تکمیل فرم ‎    AUG 2016 : DS-260  ‎
نامه کامپلیت: ‎DEC 2016‎ ‎
تاریخ کارنت شدن: ‎MAR 2017‎
تاریخ مصاحبه: MAY 2017
فرم 5535: OCT 2018
ایمیل ویور: OCT 2018
شغل: غیردولتی
سربازی: نیروی انتظامی ، درجه سرباز
تحصیلات: فوق لیسانس
نتیجه: AP
تاریخ کلیرینس ‎: -‎ ‎...‎ ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: vanima ، Kami R ، Ehsan-3ehsan ، Mrs.sara

پیام‌های این موضوع
..... - توسط Mahanturbo - 2017-03-07 ساعت 23:35
RE: ..... - توسط farzadmohajer - 2017-03-08 ساعت 00:07
RE: ..... - توسط amirhoseinc - 2017-03-08 ساعت 02:14
RE: ..... - توسط limbo - 2017-03-08 ساعت 00:27
RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - توسط mosa10dei - 2017-03-21 ساعت 15:36
بالغ بر 6000 موزه در آلمان - توسط iranembberlin - 2017-10-17 ساعت 17:32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان