کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
[
[/quote]

مارکو جان، ایشون خانم جوانی هستند (همین بتنهایی ۸۶/۳۴% احساس خوشبختی در مهاجرین جدید رو شامل میشه!!) که نه خرج زندگی رو دوششونه و نه اجاره خانه میدن و نه دنبال شغل بخصوصی بودند که کفاف مخارجشون رو بده و از روی علاقه ازاد بودند که بدون توجه به درامد و مخارج زندگی یک چیزی رو انتخاب کنند.
شرایط ایشون رو نمیشه با یک مرد جوان که در لس انجلس روزی نزدیک چهارده ساعت خودشو میکشه تا بزور خرج رندگی و اجاره اش رو با حقوق ساعتی ده دلار در بیاره مقایسه کرد.
من هم تازه که امده بودم دقیقا شرایطم اینگونه بود (به استثنای اینکه مذکر هستم!!) و خداییش خیلی هم خوشحال بودم. اینگونه راحت زندگی کردن در آمریکا لذتی داره که خدا قسمت همه بکنه، امین.
اما در مورد قسمت اخر پیامشان من کمی نا امید شدم... من بعد شش سال هنوز از پیدا کردن یک دوست ایرانی خوب نا امید نشدم. برای همینم احتمالا کماکان مهاجرسرا هستم و از هر فرصتی برای آشنایی با ایرانیهایی که فکر میکنم مناسب هم هستیم استفاده میکنم. با این اپیدمی هموطن گریزی (بهر دلیل و توجیهی) (که سالهاست تا حد فامیل گریزی و همسرگریزی هم رسیده) ترامپ که سهله، ابدارچی ترامپ هم لزومی به محترم شمردن ایرانی ها نخواهد دید.
وقتی خود ما ایرانیها بعد از دو هفته زندگی در آمریکا به این نتیجه برسیم که ایرانی ارزش دوستی ندارد (باز بهر دلیل و توجیه منطقی و یا غیرمنطقی) باید منتظر باشیم که غیر ایرانی که سالهاست از نزدیک و دور با جامعه ایرانی در ارتباط است بصورت مادرزادی و by default  کوچکترین احترامی به ما نگذارد.
نکته عجیبتر اینکه من متوجه شدم عده زیادی از ایرانیها این مسئله رو که ما بشدت از ایرانیهای دیگر دوری میکنیم رو با افتخار به دوستان و همکاران آمریکایشون میگن... چندین بار شده که آمریکاییها مخصوصا آمریکاییهایی که کالیفرنیا مدت کوتاهی بودن تا میفهمن من ایرانی هستم در چند دقیقه اول صحبت میپرسن راستی درگیری داخلی ایرانیها چیه؟  مورد نژادیه یا مذهبی؟
یک مثلی هست که میگه (دقیق یادم نیست البته) احترام امامزاده به متولی اش هست یا همچین چیزی...

ضمنا عید همه مبارک!!
[/quote]

من هم کاملا در مورد اپیدمی ایرانی گریزی یا شما موافقم...
اصولا ارتباط با بقیه فرمول نداره که حالا ایرانی خوب یا بد و ....

ما تو ایران هم مگه با 100 نفر دوست هستیم..هرکس که با ما علایق مشترک و .. داره باهاش مراوده داریم...

مسلمه ادم خوب و بد و ایرانی خوب و بد همه جا هست...اصلا نمیشه گفت که همه ایرانیها رو باید گذاشت کنار یا بر عکس به همشون باید دوست بود...
همین که ما بگیم همه بد هستن داریم شروع کار با عینک بد بینی میریم جلو..
صد در صد هست که هر کسی میخواد زندگی ادم رو بهم بزنه باید کنازش گداشت..
ولی توی این همه ایرانی حتما چند نفر خوب پیدا میشن..اینکه خوب خیلیها فکر میکنن تنها یک ایرانی خول تو امریکا هست و اونهم خودشون
دور از واقعیته...

به قول خیلی از ایرانیهای مقیم خارج درسته ایرانیها فضول میتونن باشن و حسود ... ولی اگه تو شرایط سخت
که احتیاج به کمک دارید کسی دست شما رو بگیره همین ایرانی جماعت هست..الیته مظلق نمیخوام صحبت کنم.

امیدوارم همه دوستانی که اونجا هستن و یا میخوان برن با افرادی خیلی خوب و مثبت ارتباط داشته باشن
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: tamoko89 ، yami ، gbtm ، victor2017 ، copol ، zamini1975

پیام‌های این موضوع
..... - توسط Mahanturbo - 2017-03-07 ساعت 23:35
RE: ..... - توسط farzadmohajer - 2017-03-08 ساعت 00:07
RE: ..... - توسط amirhoseinc - 2017-03-08 ساعت 02:14
RE: ..... - توسط limbo - 2017-03-08 ساعت 00:27
RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - توسط armehraboon - 2017-03-24 ساعت 04:24
بالغ بر 6000 موزه در آلمان - توسط iranembberlin - 2017-10-17 ساعت 17:32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان