کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
سلام دوستان عزیز
دررابطه با پیشنهاد دوستمان که نوشته حتما یادداشت های آرش رو بخونید تا با واقعیت های آم ر یکا آشنا بشید من هم تجربیاتی دارم شاید بدردتان بخورد:
سال 2011 که برای اولین بار با ویزای توریستی به آم ر ی کا رفتم آنقدر به من خوش گذشت که سال بعد هم ویزا گرفتم ودوباره رفتم .چرا؟
1-اون سال دلار حدود 1000 تومان بود وبرای هر سفر خارج از کشور 2000 دلار ارز مسافرتی میدادند (به لطف احمدی نژاد جلوی افزایش قیمت دلار رو گرفته بودند Tongue درصورتی که قیمت واقعی بیشتر از این بود) یعنی سفر اول آنکارا برای مصاحبه به هر نفر 2000 دلار وبرای سفر دوم که رفتیم آنکارا برای گرفتن ویزا هم 2000دلار وبرای سفر آم ر ی کا هم 2000دلار ارز مسافرتی برای هر نفر گرفتیم.تا اینجا تدارکات سفر تقریبا ارزان دراومدوتونستیم حدود 20هزار دلار با خودمون ببریم
2-چون سفر اول بود جاذبه های آم ر یکا خیلی برایمان جذاب ودلنشین بود .هزینه ها چشمگیر نبود وما تونستیم به شهرهایی که خیلی به دیدنشان علاقه داشتیم برویم مثل لاس وگاس -میامی-لس آنجلس-آتلانتاوچند شهر دیگر وخاطراتی بیاد ماندنی برایمان رقم خورد با وجودی که 6ماه ویزای معتبر داشتیم ولی بعد از 3ماه با شروع مدارس برگشتیم ایران وبا مرور خاطرات خوب بعد از چند ماه دوباره برای ویزا اقدام کردیم وتابستان سال بعد برای بار دوم رفتیم آم ر ی کا
3-سال2012 دلار حدود 2000 تومان شد ولی باز با ارز های مسافرتی تدارک سفر دیدیم ورفتیم .این سفر مثل سفر قبلی نبود جاذبه ها برایمان کمتر شده بود خریداز فروشگاه ها جاذبه کمتری داشت چون درسفر اول تقریبا از خرید اشباع شده بودیم .به هرکجا میرفتیم باید دلار خرج میکردیم وبا یک حساب سرانگشتی میدیدیم که قیمت ها را باید دو برابر پارسال میخریدیم (دلار حالا 2000 هزار تومان شده بود) ولی قیمت های اجناس به دلار همان قیمت های سال قبل بود .حدود 4ماه ماندیم وبرگشتیم ایران ولی خاطراتی که باعث شود دوباره هوس سفر کنیم بوجود نیامد چون تقریبا همه چیز یکنواخت وتکراری بود
4-بعد از حدود 4سال دوباره در2016 (تابستان 95) برای بار سوم رفتیم .این بار دلار را 3500تومان تهیه کردیم واز ارز مسافرتی هم خبری نبود چون سالی یکبار اون هم 300دلار ارز مسافرتی میدادند.باز هم جاذبه ای ندیدیم وهمه چیز تکراری بود البته نباید ناشکری کرد توی این مدت حدودا 3ماه تنها چیزی که دچارش نمیشدیم استرس وعصبانیت بود همه چیز ریلکس وهمراه با آرامش بود از رانندگی تا قدم زدن درپارک وخرید درفروشگاه ها .....
ادامه در پست بعد.....
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، Reza2018 ، limbo ، copol ، mehre cyrus ، dv2017 ، American Darlin ، behjat ، milad.abadani ، alirezanz

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط farrokh33 - 2017-03-25 ساعت 00:50

کاربران در حال بازدید این موضوع: 7 مهمان