کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
در ادامه نظر دوستان در مورد روند کلیرنس (که بحث اصلی رو دوستان میتونند در تاپیک مربوطه دنبال کنند)  و اظهار نگرانیهای یک سری از دوستان، به نظرم رسید نکاتی رو خدمتتون عرض کنم:

نکته اول:
باید اینو بگم که طبق گفته خود kcc  روند بررسی Ap تا 3 ماه طبیعی هست (نه اینکه بعد 3 ماه باعث نگرانی بشه). بلکه تا 3 ماه نیازی به تماس با kcc نیست. بعد 3 ماه شما میتونین با kcc تماس بگیرین و جویای احوال پرونده اتون بشید. طبیعی هست که ایران هم در کتگوری قرار گرفته که به خاطر عدم ارتباط دیپلماتیک دولتها باهم، این روند طولانی تر هم میشه. پس دوستان سریع دچار اضطراب بی مورد نشوند و اگه Ap خوردند چاره ای جز صبر کردن ندارند. در نهایت اگه پروسه اشون بیشتر از 3 ماه تاکنون طول کشیده ماهی یک بار ایمیل به kcc بزنن و جویای اخبار بشوند.

در مورد دوستان لاتاری هم، یادتون باشه این پروسه تا آخر سپتامبر هست. پس اگه مصاحبه رفتین و در مرحله Ap هستین چاره ای جز صبر کردن ندارید. برنامه زندگی شما تا آخر سپتامبر دست خودتون نیست. پس سعی کنین اون رو طوری برنامه ریزی کنین که آسیب روحی کمتری ببینین. کار، خانه ، مدرسه بچه ها و .... تا آخر سپتامبر برنامه اونها دست شما نیست. یادتون باشه حتا اگه 5 ماه پیش هم مصاحبه رفتین و هنوز کلیر نشدین، چیر عجیبی نیست که باعث نگرانی بشه. چون کیس شما با بقیه فرق داشته. اگه چندین نفر هستند که این مدت طولانی Ap هستند هم دو حالت وجود داره:

1- یا سر یک زمان kcc کیسهای زیادی رو با هم کلیر میکنه (که دوستان هم بهش اشاره کردند). اگه فروم سالهای قبل رو مطالعه کرده بودین، حتمن مشاهده میکردین که دوستان در آنجا موارد زیادی کلیر گروهی رو گزارش کرده بودند. پس جای نگرانی نیست.
2- سر قضیه دستور اجرایی کمی وقفه در کار این 6 کشور افتاده و kcc ممکنه کیسهای ایران رو هم اگه کلیر شده باشند، نگه داشته باشه تا گروهی کلیر کنه.

پس دلیلی برای نگرانی وجود نداره. من از خدای خودم بود الان در Ap بودم و فقط باید سایت رو برای آپدیتهام چک میکردم و منتظر نامه کلیریم بودم. پس اینقدر نگران نباشین. این مرحله دست شما نیست. کیس با کیس فرق میکنه و پس صبر داشته باشین و از زندگی لذت ببرین و منتظر نامه ویزاتون باشید.

نکته دوم:
در مورد آپدیتها هم باید بگم که دوستانی بودند که با یک آپدیت کلیر شدند و دوستانی هم بودند که با 10-12 تا آپدیت یا کلیر نشدند و یا بعد آپدیت طولانی کلیر شدند. پس اینقدر نه تعداد آپدیت یک کیس دلیلی بر ارزیابی کلیرشدن سریع اون کیس هست و نه تعداد کم دلیلی بر نگرانی که چرا من کم آپدیت داشتم. هر آپدیتی خوبه، اما دلیلی بر سریعتر کلیر شدن شما نیست. چون همان طور که در نکته اول گفتم، شرایط هر کیس با کیس دیگه فرق میکنه. پس، آپدیت هر کیس با کیس دیگه هم فرق میکنه. پس اضطراب بی مورد به خودتون وارد نکنین.

نکته سوم:
بله دوستانی بودند در سالهای گذشته که حتا سربازی رفته ، ویزای یک ضرب گرفته بودند/یا سر بیست روز ویزاشونو دریافت کردند. این هم باز بر میگرده به شرایط هر کیس که با کیس دیگه متفاوت هستش. بستگی داره که دپارتمانها و سازمانهای مربوطه چقدر به اطلاعات شما دسترسی دارند و چقدر میتونند سوابق شما رو بررسی کنن. طبیعی هست اگه براشون سختتر باشه این مراحل هم بیشتر طول میکشه. بوده افرادی که سربازی نرفته، دانشگاه نرفته و بیکار که Ap خوردند و شخصی که سربازی رفته و کار دولتی داشته و ... زیر یک ماه کلیر شده. پس باز هم درخواست میکنم که این رو در نظر داشته باشین که شرایط هر کیس با کیس دیگه فرق میکنه. قرار نیست هر اتفاقی برای اونها افتاد برای کیس شما هم دقیقن رخ بده. پس بررسی کنین، مقایسه کنین "اما" فکر نکنین حتمن همون هم باید برای شما رخ بده.

یک پیشنهاد:
برای اینکه به خیلی از این نوع سوالهای شما پاسخ داده بشه پیشنهاد میکنم حتمن فروم های سالهای قبل رو مطالعه کنین. فرق نداره الان در کدوم مرحله هستین. همین مطالعه کمک میکنه تا هم شرایط کیسهای متفاوت رو ببینین و هم استرستون کمتر بشه. این حداقل کاری هست که شما در حال حاضر میتونین انجام بدین.

پ.ن: با عذرخواهی از بچه های کتگوریهای دیگه، این اطلاعات بیشتر مربوط به بچه های لاتاری بود. اما فکر میکنم بخش Ap اون با کمی ارفاق تفاوت آنچنانی با کیسهای مهاجرتی فامیلی نداشته باشه (غیر اینکه به صورت طبیعی آن کیسها محدودیت زمان ندارند).

یک درخواست:
از دوستانی که تاکنون امضای خودشونو تکمیل نکردند، درخواست میکنم این کار رو انجام بدهند. باور کنین این اطلاعات کمک میکنه آنالیز اطلاعات هر کیسی آسونتر بشه. با دادن اون اطلاعات قرار نیست خطری کیس شما رو تهدید کنه. پس اگه از قصد اون اطلاعات رو بیان نمیکنین : زرنگ نیستید. پس، لطفن "خودخواه" نباشید. به باقی دوستان احترام بگذارین. همان طور که باقی دوستان هم امضاشونو تکمیل کردند، شما هم انجام بدهید. اگر هم بلد نیستین، به آسونی بعد رفتن در پروفایل خودتون-قسمت امضا- میتونین امضای خودتونو تکمیل کنین.

انرژی مثبت یادتون نره
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ

پیام‌های این موضوع
..... - توسط Mahanturbo - 2017-03-07 ساعت 23:35
RE: ..... - توسط farzadmohajer - 2017-03-08 ساعت 00:07
RE: ..... - توسط amirhoseinc - 2017-03-08 ساعت 02:14
RE: ..... - توسط limbo - 2017-03-08 ساعت 00:27
RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - توسط mostafa2017 - 2017-03-28 ساعت 06:14
بالغ بر 6000 موزه در آلمان - توسط iranembberlin - 2017-10-17 ساعت 17:32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان