کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
لازم دیدم نظر شخصی خودمو ارائه بدم (ممکنه قسمتهاییش اشتباه باشه، اما جمع بندی بر اساس نظر کارشناسان تو مقالات مختلف هست). همان طور که برخی دوستان هم بیان کردند این قضیه چند حالت داره، من کمی بازتر میکنم این قضیه رو:

1- دادگاه استیناف ناحیه 4 به ضرر ما رای بده که در اون صورت شکات پرونده ناحیه 9 رو به جریان میندازند.

2- دادگاه استیناف ناحیه 4 به نفع ما رای بده که در اون صورت وکلای دولت پرونده ناحیه 9 رو به دادگاه استیناف خواهند برد.

3- اگه نتایج دادگاه استیناف ناحیه 4 و 9 با هم در تضاد باشند اون وقت دادگاه عالی نظر خودشو باید اعلام کنه.

4- اگه نتایح دادگاه استیناف ناحیه 4 و 9 به نفع ما بشه ، دیگه به دادگاه عالی نخواهد رفت و دادگاه عالی هم همان نظر دادگاه اولیه رو تایید میکنه (یکی از زیباترین شرایط همینه).

5- اگه هر دو دادگاه استیناف ناحیه 4 و 9 هم به ضرر ما بشه، دادگاه عالی نتیجه نهایی رو مشخص میکنه.

پ.ن-1: نکته ای که اینجا مغفول افتاده دادگاه واشنگتن هست که چون دو دادگاه هاوایی و مریلند حکم رو اول اعلام کرده بودند، گفته بود فعلن حکمی صادر نمیکنه. نظر من اینه که اگه در بدترین حالت، در هر دو دادگاه استیناف هم خدای نکرده رای آنها به ضرر ما باشه، اون وقت شکات "ممکنه"، از دادگاه واشنگتن بخوان که نظر خودشو اعلام کنه. که مشخصه اون هم مسیر خودشو به دادگاه استیناف و در نهایت دادگاه عالی باید طی کنه.

5- اگه به دادگاه عالی بره و خدای نکرده گورساچ هم تایید بشه، همان طور که دوستان گفتند پروسه آماده کردن اون شکایت طولانی است و به احتمال زیاد هم بعد اکتبر دادگاه برقرار خواهد شد.

*** یک خبر خوب که احتمالن تا حالا هم شنیده باشین اینه که، ترامپ در یک کمپین انتخاباتی خودش به طرفداراش گفته بود که مخالفانشو بندازن بیرون (همون قضیه معروف که اگه زدینشون من هزینه دادگاهتونو میدم). حالا 2-3 نفری شکایت کردند و گفتند که طرفدارای ترامپ تو اون کمپین ما رو زده بودند که فیلمش هم موجود بود. دادگاه، ترامپ رو محکوم کرد و در حکمش هم به روشنی گفت که صحبتهای ترامپ در اون کمپین یک خط دهی و دستور برای انجام دادن کاری بود. پس، دولت نمیتونه بگه که ترامپ فقط یک حرفی زده و از زیر بار حرفش در بره. به قول مدیا، دوباره صحبتهای ترامپ گریبانشو در دادگاه گرفت.

حالا چرا این قضیه مهمه؟ اگه یادتون باشه گفته بودم که همین وکلای شکات هم به این قضیه قول و قرار و صحبتهای کمپینی استناد کرده بودند. دادگاه هم نظر اونها رو تایید کرد و بر این اساس گفته که این دستوری بر ضد مذهب خاصی است. حالا در یک دادگاه دیگه و در یک موضوع جداگانه، نظر یک قاضی دیگر هم به همین صورت بود که شخص کاندیدا نمیتونه از صحبتهای انتخاباتی خودش فرار کنه و سرانجام اون رو در دادگاه به چالش کشید و محکوم کرد. این قضیه در دادگاههای پیشرو هم شاهد خوبی میشه برای وکلای شکات بر علیه دولت.

نظر شخصی من اینه این داستان سر درازی خواهد داشت. مخصوصن دوستان لاتاری که من هم جزوشون هستم فکر میکنم تا ماه سپتامبر این قضیه به سرانجام نرسه. پس کمتر نگران باشید و توکلتون به خدا باشه (دوستان کتگوری های دیگه اگه اسم بچه های لاتاری رو آوردم برای این بود که همان طور که میدونین، اونها محدودیت دارند ولی کتگوریهای دیگه نه). اگه بخوام به پایان این داستان هم نگاه کنم، من پایان خوشی رو برای این ماجرا در نظر دارم. یعنی در نهایت شکست این دستور در دادگاه هست. حال چه دادگاه استیناف، چه دادگاه عالی. فقط مسئله زمان (به خصوص برای بچه های لاتاری) مهم بود که همان طور که بالاتر هم گفتم، "فکر نمیکنم" این قضیه تا سپتامبر تموم بشه و "احتمال" زیاد هم حداقل تا سپتامبر شرایط به همین صورت باقی بمونه.

پ.ن-2: اگه بخواد دادگاه استیناف ناحیه 9 هم به کار بیوفته (فارغ از هر نتیجه ای که ناحیه 4 گرفته باشه)، باز هم این روند زمان بر هستش. چون این دستوری TRO یا موقت نیست که دادگاه استیناف مجبور باشه سریع دادگاه رو تشکیل بده. در این صورت، همان قدر که برای ناحیه 4 زمان صرف شد، برای ناحیه 9 هم زمان صرف خواهد شد و این یعنی چیزی تا نزدیک سپتامبر.

پ.ن-3: روش دادگاه استیناف هم به این صورت هست که ظرف 4-6 هفته دادگاه تشکیل میشه و طی اون شکات به صورت تلفنی نظر خودشونو اعلام میکنن. هربار یک طرف قضیه. یعنی این طور نیست که اول A بگه و بعدش همون موقع هم B جوابشو بده. بلکه اول A میگه و بعد طبق تاریخ دادگاه، B میاد و نظرشو میگه. بعد این مرحله، دادگاه وارد مرحله کتبی میشه. یعنی شکات حالا باید نظر خودشونو کتبی بنویسن که این مرحله هم باید ظرف ماکزیمم 90 روز بعد از ثبت استیناف به انجام برسه. بعد این مرحله هم دادگاه هست که باید نظر خودشو اعلام کنه که گفته شده زمان خاصی برای نظر قاضی تعیین نشده و بسته به سختی و آسونی هرکیسی ممکنه که متفاوت باشه. الان هم دادگاه استیناف 4 در مرحله تلفنی هستش.

من چون الان باید جایی برم یک سرچ سریع زدم. وقت نشد کاملتر سرچ کنم، ولی اینجا در مورد این زمان بندی توضیح داده. اگه دوستان لینک بهتری پیدا کردند ممنون میشم به اشتراک بگذارند.

سوال: نکته ای که نمیدونم اینه که آیا اگه دولت بعد استیناف ناحیه 4 بخواد، ناحیه 9 رو فعال کنه میتونه یا نه؟ بالاتر توضیح دادم که این برنامه دولت هستش. اما، بعد دادگاه اولیه به طور معمول شکات 30 روز وقت دارند برای ثبت استیناف و نه بیشتر و اگه بعد اون باشه استینافشون مورد قبول واقع نمیشه.....این موضوعی هست که جوابی براش پیدا نکردم !!! باز اگر دوستان نظری دارند خوشحال میشم نظرشونو بدونم.

انرژی مثبت یادتون نره
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ

پیام‌های این موضوع
..... - توسط Mahanturbo - 2017-03-07 ساعت 23:35
RE: ..... - توسط farzadmohajer - 2017-03-08 ساعت 00:07
RE: ..... - توسط amirhoseinc - 2017-03-08 ساعت 02:14
RE: ..... - توسط limbo - 2017-03-08 ساعت 00:27
RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - توسط mostafa2017 - 2017-04-03 ساعت 07:39
بالغ بر 6000 موزه در آلمان - توسط iranembberlin - 2017-10-17 ساعت 17:32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان