کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-05-01 ساعت 13:04)farrokh33 نوشته:  
(2017-05-01 ساعت 08:11)hamedDV نوشته:  همه خوشحال باشید این یک مژده است امسال آمار برنده ها قطعاً بالاست چونکه اون معاملات و توافقات سری و مخفیانه با دولت اوباما
دیگه امسال نیست (فرستادن یک عده سالیانه حدود 2500 نفر به عنوان برنده لاتاری به آمریکا تا معلوم نشه اینها چطوری و برای چه کاری
و برای چه ماموریتی رفتند اونجا و یک زمان اگه مسئله ای پیش آمد یا گندش در اومد و زیر سوال رفتند بگند ما به اینها ویزا ندادیم اینها
برنده لاتاری بوده اند !!!!سر پوشیده گفتم دوستان عمیق فکر کنید تا متوجه بشید منظورم چی بوده! لطفاً ابتدایی و احساساتی و عوامانه
با این واقعیت تلخ برخورد نکنید اگه بتونید این رخداد دردناک و واقعیت تلخ را هضم کنید متوجه خواهید شد در این چند سال کمتر از 1000
نفر یعنی تنها حدود 800 الی 900 نفر برنده واقعی لاتاری از بین مردم عادی وجود داشته است مابقی سهمیه متاسفانه از اونها ....... بوده اند!!)

سلام دوست عزیز
یادداشت شما را خوندم بیشتر به یک اعتراض و یک دردنامه شبیه است چند نکنه دراین رابطه مینویسم:
1-نوشته اید ...امسال آمار برنده ها قطعا بالاست چونکه...
باید عرض کنم این تحلیل ویا بهتر بگویم زاییده افکار شما نمی تواند مستند ومنطقی باشد چون طبق قانون :هر کشور نمی تواند بیشتر از 7درصد کل ویزاهای متعلق به لاتاری در یک سال را شامل شود ( کل ویزاهایی که دریک سال درکل دنیا به لاتاری تعلق میگیرد 50هزار است بنابراین 7درصد آن میشود 3500 ویزا ) 2نوشته اید...فرستادن یک عده ......تا اگر گندش دراومد...بگند اینا تو لاتاری برنده شدن
پاسخ:قبل از مصاحبه پرونده اشخاص بررسی میشه واگر مواردی مشکوک باشه توی پرونده به آفیسر که افسر اداره مهاجرت است راگوشزد میکنند که این موارد رو بررسی کنه واگر آفیسر شک داشت پرونده رو برای بررسی بیشتر به واشنگتن می فرسته تا سازمان های ا م ن ی ت ی اونو بررسی کنند وبرای ایرانی ها متاسفانه دراین پروسه بیش از اندازه سخت گیری میکنند وتعداد زیادی ویزاشون رو از دست میدن.درضمن خدمت سربازی ومدارک بالا ورشته های حساس وشغل دولتی وسفر به برخی کشورها و.. شامل کلیرنس وبررسی پروند میشه
باید عرض کنم اگر اونها نیاز به ج اس وس داشته باشند نیازی نیست از این طریق وارد بشن که آفیسر که یک کارمند ساده است هم متوجه بشه .راههای بسیار بهتری وجود دارد که نیازی به ذکر آنها نیست
3-نوشته اید ...دراین چند سال کمتر از 1000 نفر برنده واقعی بودن ..مابقی ار بین اونها بودن
پاسخ :نمی دونم مستندات شما از کجاست وبراساس چه مدارکی این رو میگید ولی باید عرض کنم شما بدون توجه به اینکه  دراین چند سال ایرانیان وهموطنان عزیز ما با هزاران مشقت وسختی ویزا گرفتند تهمت ناجوانمردانه میزنید که شایسته نیست .اگر تاپیک های مربوط به کلیرنس سالهای گذشته رو مرور کنید سختی طاقت فرسای انتظار هر روزه وهر ساعت را دریادداشتهای اونا میتونید احساس کنید روزهای آخری که داشت وقت تمام میشد وخبری از کلیر شدنشان نبود هر لحظه برایشان به اندازه ساعت ها طولانی میشد .خانواده هایی که نصفه نیمه ویزا گرفته بودند ویک چشمشان گریه ودیگری بهت وحیرت که حالا چه به سر خانواده میآید؟ پدری که با فرزند چند ماهه اش ویزا گرفته بود وخانمش بدون ویزا مانده بود می نوشت که با این بچه چند ماهه وبدون مادر چگونه میتوانم سفر کنم؟ وهزاران قصه تلخ دیگر که دراینجا مجالی برای گفتنش نیست
ودر آخر ...
دوستان بیاییم واین فرهنگ شک وتردید واین نگاه کردن به همه چیز از دید منفی رو از خودمون دور کنیم (افکار دایی جان ناپلونی) ومثبت نگر باشیم .سعی کنیم دراین ساعت های باقیمانده سفر نامه های دوستان سال های قبل رو بخونیم تا اگر با احتمال حدود یک درصد برنده بشیم خودمان را آماده برای سفر کنیم واگر نوبت ما امسال نباشد منتظر ماه اکتبر بمانیم تا بار دیگر ثبت نام کنیم ...اگر واقعا  قصد سفر داشته باشیم به دنبال راههای دیگر هم باشیم ودر این فاصله با برنامه ریزی درست ونه خیالی وبا پشتکار خستگی ناپذیر به دنبال به دست آوردن آرزوهایمان باشیم .آرزو میکنم بعد از این ساعت های پایانی لبخند را بر روی لبان تک تک شما عزیزان احساس کنم تندرست وشاد باشید
آقای فرخ عزیز این پست پایینی را بخوان بعد قلم فرسایی انجام بده دوست عزیز خیلی زود قضاوت کردی
این پست
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط hamedDV - 2017-05-01 ساعت 13:09

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان