کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-05-03 ساعت 14:22)Zxcvbnm نوشته:  دوستان، من خواهر خانمم سيتيزن آمريكاس، راستش اونجا هم به دنيا اومده و استاد يه دانشگاه معروف دولتيه، و تو رشته خودش آدم موفقيه، سالهاست هم هست كه اونجاست و چون از لحاظ اجتماعي ادم فعاليه ايراني هاي زيادي رو تو اون شهر بزرگي كه ساكن هست ميشناسه كه خيلي از برندگان لاتاري رو هم شامل ميشه، عيد كه خونه ما مهمون بود ميگفت بيش از نود درصد برندگان لاتاري توي آمريكا به مشكل ميخورند( البته كه بر اساس جامعه آماري ايشون) چون بدون برنامه ريزي و صرفا بر اساس يه قرعه كشي وارد يه مسير خاص تو زندگي ميشن دو اكثرا هم شناخت واقعي از زندگي توي آمريكا رو ندارندو آمريكا رو كعبه آمال ميبينن در حالي كه قطعا اينجوري نيس و مشكلات زندگي بسياري تو آمريكا وجود خواهد داشت، اكثرا بعد از مدتي افسرده ميشن و بيش از هشتاد درصدشون از همسرانشون جدا ميشن و.... مثال ميزد كه مثلا زندگي متوسط تو ( منظورش منم كه تو يه خونه اجاره اي زندگي ميكنم ) آرزوي خيلي از آدماس كه سالهاست تو آمريكا زندگي ميكنند و تحصيلات در سطح دكترا دارند(زن و شوهر)، زندگي ما كلا تو ي كار خلاصه ميشه و تفريحاتي كه تو فيلما ميبينين هيچ وقت مال طبقه متوسط نيست و نهايت تفريح ما تو چند ماه رفتن با دوستان به يه پيتزا فروشيه!، و از همه مهمتر نداشتن امنيت شغلي حتي تو سطح آدمي مثل من، و ماها واقعيتش در حسرت زندگي همراه با رفاه شما كه خيلي چيزاي ديگه هم توش دارين هستيم خيلي چيزاي ديگه هم گفت كه نياز به طرحشون نيست و از همين جنسند، و خودش هم بانزديك به ١٥ سال زندگي تو آمريكا در حال برنامه ريزي براي برگشته، نمونه هاي ديگه هم هست كه لازم به طرح نميبينم، منظورم من البته اين نيست كه اينجا بهتر از اون جاست فقط خواستم بگم تقريبا آسمون همه دنيا يه رنگه و اگه كسي همينجوري و بر اساس خواست دلش ميخاد بره بدون اينكه برنامه ريزيه لازم رو كرده باشه و شرايطش براي رفتن هماهنگ كرده باشه، برنده نشدنش توي لاتاري بهتر از برنده شدنه، اما اگه شرايط مناسبي داشته باشه ميتونه توي آمريكا زندگي بهتريو تجربه كنه، خسته تون كردم، فقط هدفم اين بود كه بگم خيلي ناراحت نباشين شايد چيز زيادي از دست ندادين، به شخصه تلاش خواهم كرد شرايطم رو بهتر كنن و حتي آمريكا هم نشد كشوراي ديگه اي هستين كه من ميتونم زندگي بهتر از آمريكا اونجا داشته باشم، مگه واقعا ما چند سال قراره زندگي كنيم كه بخشي از عمرمون  رو واسه بهتر شدن وضعمون منتظر برنده شدن تو لاتاري باشيم...

ادم بدبخت همه جا بدبخته - ادمی که فقط چشمش به تغییرات محیطی و شانس باشه همه جا بدبخته

ولی ادمی که تلاش میکنه برای خوش بختی اگر در شرایط بهتری قرار بگیره میتونه موفق بشه

توی مملکت ما عواملی مثل قانون ناقص - پارتی بازی - دزدی و ... کار رو سخت میکنه برای موفقیت

ولی اونطور که شنیدیم توی امریکا لااقل قانون نسبتا برای همه مساوی هستش

نمونش همین اعتراض خود امریکایی ها به قانون مهاجرتی ترامپ
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: iSalar ، dv2017 ، ali258 ، Zxcvbnm ، Kismet ، leader-m ، jack87 ، nazi56

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط javadth - 2017-05-03 ساعت 14:32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 7 مهمان