کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
(2017-05-06 ساعت 17:22)polarisia نوشته:  سلام
برنده سال 2018 هستم با شماره پرونده: 2xxx.
یه سری سوال در مورد نحوه پر کردن فرم برام پیش اومده:
1. اگه گزینه other travel document رو بجای پاسپورت انتخاب کنیم. در آخر برای submit فرم شماره پاسپورت که میخواد، شماره شناسنامه بزنیم یا میشه پرش نکرد؟ یا اصلا بهتره بعد از گرفتم پاسپورت آنلاک کنم و شماره پاسپورت رو وارد کنم؟ (پاسپورت رو تو شهریور میتونم بگیرم. فعلن در حال خدمت سربازی هستم)
یا اینکه دست نگه دارم و فرم رو بعد از دریافت پاسپورت کامل کنم؟
2. تو قستم آدرسها. برای منی که 4 سال کارشناسی تو سنندج بودم. (2 سال خوابگاه بودم. 1 سال یه منطقه خونه اجاره گرفتم و سال آخر یه منظقه دیگه) و دوران ارشد 2 سال رو در تبریز تو خوابگاه بودم. و بعد از اون اومدم تهران و تا حالا 3 بار خونه عوض کردم،
همه آدرسها رو باید تو فرم بنویسم؟؟
3. چون پاسپورت ندارم اسم صحیح انگلیسی خودم، پدر و مادرم رو چجوری بنویسم؟ هر چی به نظرم درسته همون رو بنویسم؟
4. برای آدرس، برای مثال استان آذربایجان غربی رو باید West Azerbaijan نوشت دیگه؟
5. سال شروع و پایان مقطع دیپلم رو چجوری باید زد؟ از شروع اول دبیرستان تا آخر سال سوم؟ یا فقط شروع و انتهای سال سوم دبیرستان؟

1. آخرین بار که چک کرده بودم، وقتی other travel document انتخاب میشد، در مرحله submit دیگه شماره پاسپورت نمیخواست. تا مرحله submit پیش برید اگه مشکلی بود اطلاع بدید (تا وقتی فرم رو ثبت نهایی نکردید، امکان ویرایش اطلاعات هست، از این بابت نگران نباشید)
با توجه به کیس نامبرتون و سربازی، بهتره به همین شکل فرم رو ارسال کنید و بعدا برای دریافت پاسپورت اقدام کنید وگرنه شهریور فرم رو بفرستید مصاحبه حداقل 2-3 ماه عقب میافته.

2. همه آدرسها از 16 سالگی به بعد رو بنویسید (به غیر از مواردی که کمتر از 5-6 ماه بوده)
اگه ننویسید با اطلاعاتی که در بخش تحصیلات نوشتید، تناقض پیدا میکنه

3. از مدارک ترجمه شده کمک بگیرید یا در گوگل سرچ کنید که کدوم حالت متداول تر هست.
این مورد زیاد مهم نیست و روز مصاحبه هم میتونید اطلاع بدید تا اصلاح بشه

4. این مورد سلیقه ای هست و بنده شخصا Azarbaijan Gharbi رو ترجیح میدم ولی بقیه دوستان ممکنه نظر مختلف داشته باشند
به هر حال مورد حساسی نیست و به هر شکل بنویسید قابل قبول هست.

5. سال شروع دیپلم 11 ساله رو اول دبیریستان (اول مهر ماه) و پایان رو سوم دبیرستان (آخر خرداد ماه یا ...) بنویسید
مگر اینکه دوره دیپلم رو در چند دبیرستان مختلف گذرونده باشید که در این حالت برای هر دبیرستان بصورت مجزا high school - no degree بنویسید
پاسخ
تشکر کنندگان: polarisia

پیام‌های این موضوع
RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - توسط Kaveh - 2017-05-06 ساعت 18:29
درج آدرس - توسط Sinayar - 2017-05-10 ساعت 16:09

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان