کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
(2017-08-28 ساعت 23:13)yami نوشته:  
(2017-08-27 ساعت 23:26)farrokh33 نوشته:  
(2017-08-27 ساعت 10:35)yami نوشته:  در این پست شما هم من اختلاف نظر دارم...

بنظرم روابط انسانها در ان زمان آمریکا تاسف اور نبود یا بهتر بگم به نسبت بقیه کشورهای دنیا تاسف اور نبود. در حالیکه از سال ۱۸۶۵ بره داری در آمریکا ممنوع شده بود،  در کمتر از صد سال پیش در ایران هنوز غلام و کنیز و کاکا سیاه داشتن رواج داشت.
انچه مد نظر شماست،  تبعیض نژادی در آمریکا بود که لغت صحیح ان تفکیک نژادی بوده که در ایالات جنوبی و بصورت قانونی اعمال میشد. در هر حال سیاهان مختار بودند که بین رفتن به ایالات شمالی و یا ماندن در ایالات جنوبی و محدود بودن به امکانات مختص خودشان انتخاب کنند.
با اینکه سالهاست هر گونه تبعیض و تفکیک بر اساس رنگ و مذهب و... در آمریکا حداقل بر اساس سیستم ریاکاری ممنوع شده (ولی کماکان بصورت استفاده از منافذ قانونی اعمال میشود) ما در ایران هنوز در یکسان دانستن زن و مرد درگیر هستیم چه برسد فاکتورهای اعتقادی و ظاهر و... با این اوصاف کیفیت مشروطه صد سال پیش ایران هم کاملا قابل تجسم مردن است!!
البته ناگفته نماند که به گواه سالمندان آمریکایی و به دقت در فیلمای سینمایی قدیمی آمریکایی  متاسفانه جانعه آمریکا در دو برهه بشدت پسرفت اخلاقی داشته.
یکی در زمان لغو تفکیک نژادی که فرهنگ نه چندان متمدن سیاهان طبقه پایین سفید پوست آمریکا را تحت تاثیر قرار داد و کماکان تاثیرات منفی اش در جامعه مشاهده نیشود (از نحوه صحبت کردن تا لباس پوشیدن و...) و دیگری بعد از همه گیر شدن اینترنت/شبکه های اجتماعی/و اینترنت موبایل.
یک بار با دقت فیلمهای بسیار قدیمی آمریکایی و اداب و رسوم انزمان انها را مشاهده کنید و با حال حاضر مقایسه کنید.

شما چند تا دانشمند اروپایی و اسیایی میشناسید که در قدیم به ایران برای کسب معرفت و دانش سفر مردند؟
متاسفانه این خود بزرگ بینی ایرانی واقعیت ندارد. بغیر چهارتا شاعر شهیر واقعا چیز خاصی برای دنیا نداشته ایم و مصرف کننده بودیم.
در واقع این غربیها هستند که از نظر اجتماعی پسرفت میکنند و این ما هستیم که در در این چند ساله کمی بخودمان تکان داده ایم و کمی متمدن تر شده ایم ولی بدبختانه چون از خودمان همچین چیزی نداشته ام و همه چیزمان وارداتی هست، همین پسرفت فرهنگی اجتماعی حال حاضر غرب را هم وارد کرده ایم و نتیجه این شده که کمی پیشرفته تر ولی از غربیها سرد تر و بی احساس تر و بی معرفتر شده ایم.

با سپاس از پاسختون
این بزرگ بینی ما ایرانیان که میفرمایید برمیگردد به گذشته تاریخ مان زمان داریوش وکورش بزرگ هخامنشی که ایران ابر قدرت بزرگ دنیا بود (فقط با مطالعه منشور کوروش میتوان به آزادگی وعظمت افکار این ایرانی پی برد

فرخ جان
در قرن بیست یکم، با اینهمه تکنولوژی از کاغذ و قلم و چاپ گرفته تا اینترنت و کامپیوتر و رسانه ها و سیستمهای ثبت و ضبط صدا و تصویر، سیاستمداران و حتی عامه مردم خیلی راحت یک چیزی میگویند و بعد میزنن زیرش و اصلا در عمل بگونه دیگر عمل میکنند!!
حالا به من حق بده، من چطور یک لوح گلی مال ۲۵۰۰ سال پیش رو باور کنم  Shy  Sad  Sad  Sad

سلام دوست عزیز من به شما حق میدم که به همه چیز شک کنی وهمه چیز رو زیر سوال ببری نمیدونم الان درچه رده سنی هستید اگر زیر 30 سال باشید ودارای تحصیلات دانشگاهی وتقریبا بیکار وبدون پشتوانه . من هم جای شما بودم دیدگاهم شاید از شما بدبینانه تربود وبه همه چیز حتی تاریخ مدون با دیده شک وتردید نگاه میکردم آرزو میکنم درسالهای پیش رو به واقعیت ها برسیم .از صمیم قلب آینده بسیارزیبا وهمراه با موفقیتهای روزافزون برایتان آرزو میکنم.تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh

پیام‌های این موضوع
..... - توسط Mahanturbo - 2017-03-07 ساعت 23:35
RE: ..... - توسط farzadmohajer - 2017-03-08 ساعت 00:07
RE: ..... - توسط amirhoseinc - 2017-03-08 ساعت 02:14
RE: ..... - توسط limbo - 2017-03-08 ساعت 00:27
RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - توسط farrokh33 - 2017-08-29 ساعت 00:29
بالغ بر 6000 موزه در آلمان - توسط iranembberlin - 2017-10-17 ساعت 17:32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان