کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-09-24 ساعت 18:05)American Darlin نوشته:  سلام بر دوستان آمریکایی
میگم خوبه یه شمارش معکوسم بذاریم واسه شروع ثبت نام ! بس که هیجان داره ! حداقل واسه من که دفعه اولمه  Rolleyes

تنها 10 روز دیگر !!

حالا جدا از این بحثا من خواستم یه سوال بپرسم راجب مدرک تحصیلی ،
نوشته شده که باید 12 سال سابقه تحصیل داشته باشید ، یعنی مدرک دیپلم و تحصیل 12 ساله
من دیپلم دارم مدرکش هم الان دستمه ولی پیش دانشگاهی نرفتم ، در نتیجه 11 سال سابقه تحصیل دارم
الان باید تو بخش تحصیل چی بگم ؟ اصن گزینه ای معادل دیپلم داره ؟
از طرفی دانشجوی کاردانی کامپیوتر هم هستم و این ترم مهر ، ترم آخرمه ...
حالا بنظرتون بهتره بگم مدرک دیپلم دارم یا بگم در حال تحصیلم ؟ چون اگر برنده بشم ، تا موقع مصاحبه قطعا تا اون موقع که تحصیلات مقطع کاردانیم تموم شده ! یکم گیج شدم سر این بخش تحصیلات
حالا شاید سوال باشه براتون که بدون پیش دانشگاهی چطور رفتم دانشگاه که البته میدونم خیلی هاتون میدونید ولی بهرحال
دانشگاه سما خب میگه نیازی به پیش دانشگاهی نداره در نتیجه بدون گذروندن پیش دانشگاهی رفتم و تحصیلو شروع کردم !!

در تکمیل صحبتهای آقا شاهین عزیز عرض کنم:

اگر شما در حال حاضر شما دانشجو مقطع فوق دیپلم یا لیسانس هستید
باید گزینه some university course(دانشجوی مقطع فوق دیپلم یا لیسانس ) را باید انتخاب کنید
ضمنا من یک توصیه به شما می کنم با توجه به داشتن مدرک دیپلم 11 ساله ،حتما نامه معادل سازی فوق دیپلم به پیش دانشگاهی را تهیه کنید تا به امید خدا در صورت قبولی بتونید مدرک دیپلم 12 ساله هم ارائه بدید
در صورتی که شما توصیه بالا اقدام کنید مشکلی پیش نخواهد آمد و می تونید برای ادامه تحصیل هم اقدام کنید
بعد از اتمام تحصیل با اصل مدرک فوق دیپلم به معاونت تحصیلات متوسطه در خیابان طالقانی مراجعه میکنند و مدرک معادل پیش دانشگاهی رو با ارایه اصل مدرک فوق دیپلم دریافت کنند.
دوستانی که دیپلم معمولی دارند نمیتوانند این مدرک را دریافت کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، American Darlin ، farrokh33 ، dv2017 ، jalayevatan

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط ostokhan - 2017-09-24 ساعت 18:20

کاربران در حال بازدید این موضوع: 4 مهمان