کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-09-26 ساعت 01:45)ostokhan نوشته:  
(2017-09-25 ساعت 23:04)babisondes نوشته:  
(2017-09-25 ساعت 12:33)ostokhan نوشته:  درود بر شما برادر یا خواهر گرامی

بنظر من هم کشورهای بهتری از نظر رفاه اجتماعی بالاتر از آمریکا تو دنیا وجود داره ولی خب باز آمریک آمریکاست و همیشه از نظر کلی یه سر و گردن از مابقی کشورها بالاست.

اینکه شما میگید سختی میکشم رو درک نمیکنم. کلا مهاجرت به هر کشوری برای یه مهاجر بخصوص سالهای اول خیلی سخته همونجور که شما دارید لمس میکنید ولی سوالی که من همیشه از کسانی مثل شما که از سختی و مشکلات اونجا شکوه میکنمن اینه که چرا به ایران برنمیگردید تا از این شرایط استثنایی زندگی بهره مند بشید؟ مگه راه برگشت شما رو بستن. خب برگردید و خودتون رو هم از اون بار مشقتی که بیان میکنید راحت کنید. شما که از راههای قانونی رفته اید و امکان بازگشت به ایران رو دارید

ولی در عمل نه شما بلکه سایر افراد با شرایط شما دیگه هیچ وقت اینجا بر نمیگردن. چرا؟؟!!!!!!!

من شکوه ای ندارم از سختی هاش. چون درک دارم که باید سختی های اولشو تحمل کرد، منظور من اینه که آمریکا جای زندگی نیست . کشورهای دیگه به مراتب وضعیتش بهتر از اینجاس، نمیدونم شما اینجا زندگی میکنی یا نه، ولی اگه زندگی نمیکنی از معضلاتش خبر نداری، اینجا در مَثَل اواز دهلِ، من راه برگشت دارم، جون راهو اومدم محبورم تا سیتزنی باشم و بعدش یا ایران میرم یا یک کشور دیکه. از بس تو فیلمها و سوشال مدیاها اسم آمریکا رو بزرگ کردن  که همه فکر میکنن اینجا چخبره. بخدا خبر نیست. اسمش چون بزرگه یک سر کله بالاتر از کشورای دیگه قرار گرفته، تایلند که عذر میخام **** خونه دنیاس کلاب هاش با کلاستر از کلاب های اینجاس، از درو دیوار لس انجلس و نیویورک کثیفی میباره، قسمت بشه از دان تان اینجا فیلم بتونم بفرستم واستون که ببینین جقدر بی خانمان چادر زدن کنار خیابون و همونجا هم دفع مزاج میکنن، حتی دوستمم که نیویورکه همینارو میگه، کشوری که نتونه مشکل بیمه سلامتی رو درست اجرا کنه واسه مردمش دیگه تا اخرش بخونین چخبره. قدر خیلی چیزا رو لااقل تو ایران بدونین. و فقط خدا نکنه گیر هر قشر جامعه بیوفتین که قرار باهاش یک رابطه اقتصادی داشته باشین و شما کمتر بدونین از اون، چنان درستتون میکنن که نفهمین از کحا خوردین، در کل اینجا نفس کشیدن هم پولیه.
ما زنده شماها هم زنده، ایشالا همگی بیاین و به صحبت های من بصورت تصویری درک کامل برسین .

و در قسمت انکه گفتی ولی در عمل چرا بر نمیگردن واسه بی غیرتی ما ایرانیاس، ما ایرانیا کلا بی غیرتیم حالا میخاین همگی ناراحت بشین یا نه، اگه بی غیرت نبودیم نمیذاشتیم مملکت به این روز دجار بشه که همه فرار کنن. در طول تاریخ ما نشون دادیم بی غیرتیم حس وژطن دوستی نداریم ، حس دیگر دوستی داشتیم، به غریبه بیشتر اهمیت دادیم، یک بیگانه رو بیشتر دوست داریم تا یک خودی رو، اینجا هم ایرانیا همینطورن، یک آمریکایی بیشتر احترام میذاره به من ایرانی. سرافراز باشید ای با غیرتا

در کل زندگی تو این سده 21 خیلی سخت شده بر آدمیزاد.
البته من ایران هستم و مثل شما خبر ندارم اونجا چه خبره. مسلما هر چیزی نسبی هستش حتی آمریکا و میتونه مصائب خودش رو داشته باشه ولی باید قبول کرد که تو هیچ جای دنیا اوضاع اقتصادی و معیشتی به خیطی ایران نیست و من یکی خدایی دیگه کم اوردم و نمیدونم چه گلی به سر بگیرم
در هر صورت موفق باشی و اینده ت بهتر از ما باشه. ما که هنوز تو این سن با مدرک پاره ای که داریم داریم مییزنیم

دوست عزيز با اينكه زندگي سخت شده موافقم. دوست عزيز به كساني كه از امريكا به شدت انتقاد ميكنن و از در ديوار بد ميگن ولي حاضر نيستن برگردن فقط لبخند بزنيد. همونجور كه گفتيد آمريكا كشوري هست با خوبي ها و بدي هاي خودش. بعضي ها دوست دارن فقط بديهاشو ببينن و اغراق هم بكنن و خوبيشم نبينن.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: aazitaa ، American Darlin ، jalayevatan ، ostokhan ، farrokh33

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط amirhoseinc - 2017-09-26 ساعت 02:09

کاربران در حال بازدید این موضوع: 7 مهمان