کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-12-15 ساعت 22:27)American Darlin نوشته:  
(2017-12-15 ساعت 14:56)ostokhan نوشته:  خب لاتاری هم تا پایان ریاست تراپ که 4 یا 8 ساله با این تفاسیر برای ایرانیها تخته ست. هر چند که درست ترش اینه بگیم که ویزا گرفتن تعطیل مگر با کلی تبصره و ..
بهتره کلا لاتاری رو از ذهنت بیرون بندازی. اینجوری ذهنت آسوده تره

آقا فرزاد من میخوام برم آمریکا ، هر جور شده باید برم ، میدونم بیخیالش بشم برم یه زندگی مزخرفی تو یه جای مزخرف دست و پا کنم باز بعد از چند سال دلم میخواد برم ، میدونم اون موقع میرسه ، و میدونم اون موقع دیگه موقش نیست ، چون همه جوره و از همه طرف وضعیتم عوض میشه و مشکلات مهاجرتی هم واسم 10 برابر میشه ، پس اگر قراره برم ، باید هر جـــوری ، هرجـــوری شده تو همین دوره از زندگیم اتفاق بیفته و نهایت تلاشمو میکنم که این اتفاق بیفته
میتونید بگین ویزای تحصیلی مقطع لیسانس رشته کامپیوتر چقدر پول میخواد ؟ کلا هزینه ی دانشگاه و زندگی اونجا تا مدرک لیسانسو بگیریم و با هزینه ی زندگیش توی مثلا لاس وگاس / هیوستون / سیاتل ، چند میلیون بنظرتون کفایت میکنه واسه هر کدوم از این سه شهر ؟ میتونید یه محدوده قیمت بدین ؟
دارلین جان والا تک تک بچه های اینجا واقعا از صمیم قلب میخوان برن اونجا و از این وضع راحت شن. حالا اینکه اونجا فرش قرمز زیر پات نمیندازن به کنار. بنابراین بدون که واقعا میدونم چی میخوای بگی.
خب راستیتش اسکالرشیپ و یا فاند تحصیلی برای بچلر یا همون لیسانس رو باید بیخیال شی و بقول معروف صلوات به قوت خودت. سالیانه هزینه تحصیل و زندگی حداقل 30000 $ هستش. (دقت کن حداقل ) یعنی 4 سالش به عبارتی 120000 $ که به ریال الان بای 500 میلیونی بابتش خرج کنی که خیلی سنگینه و بعید میدونم کمتر کسی بتونه از چسش بر بیاد. در ضمن آمریکا دیپلم ایران رو قبول نداره برای تحصیل تو مقطع لیسانس و باید قبل یونی یه دوره ای هم تو کالج بگذرونن و بعد لیسانس رو بخونن. ضمن اینکه باید مدرک تافل یا آیلتس رو هم ارایه بدی. در مورد قیمت تو تک تک اون شهرها اطلاعاتی ندارم و شاید دوستان مقیم بتونن بهتر راهنماییت کنن.
من به شخصه توصیه میکنم انشااله برای مقاطع مستر و دکتری اقدام کنی که بتونی هزینه ها رو با گرنت کاور کنی مگر اوضاع مالی کویتی داشته باشی. در مورد وکیل هم بهت پیشنهاد میکنم استفاده نکنی. اینها اکثرشون به فکر منافع شخصی هستن و تازه اگر هم کاری برات انجام بدن اون رشته و دانشگاه و شهری که مد نظرت هست رو انتخاب نمیکنن. تازه ادمیشن هم برات بگیرن پولشون رو میگیرن و کاری به قضیه و پروسه سفارت و ویزا ندارن.
اگه خودت برای خودت کردی که هیچ وگرنه هیچ کی تو این دنیا کمک رسانت نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: Hadi_20 ، shahin61 ، dv2017 ، American Darlin ، farrokh33 ، jalayevatan

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط ostokhan - 2017-12-16 ساعت 01:16

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان