کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-12-20 ساعت 04:40)yami نوشته:  
(2017-12-19 ساعت 21:52)afshin4749 نوشته:  
(2017-12-19 ساعت 11:51)yami نوشته:  yami عزیز و نازنین ، از آنجا که سالهاست شما و آرش عزیز را میشناسم و تقریبا با نوع و زاویه دیدگاههای شما آشنا هستم و با احترام به عقاید شما باید چند موضوع را ...

اگر کسی به شما بگوید که افشین جان شما بخاطر داشتن دو فوق لیسانس و یک لیسانس بالاخره در آمریکا موفق خواهی شد، در حق شما ظلم کرده هست چون شما را تشویق به صبری میکند که در سیستم آمریکا معمولا بی نتیجه است.
اما اگر کسی بشما گفت دوست عزیز اگر با این تحصیلات تا حالا انجه که باید میشدی و فکر میکردی بشوی، نشدی، عزیزم داری فسیل میشوی و برو فکری بحال خودت بکن، به شما استرس مثبتی وارد کرده که بدون تضمین البته میتواند منجر به تحرک و چاره جویی شما شود. حالا اینکه این تحرک و چاره جویی واقعا شما را به جایی بالاتر خپاهند رساند یا نه، کسی نه میداند و نه تضمین میکند، ولی برای موفق شدن این عمل جراحی کوچک همراه با کمی تا قسمتی با درد و‌خونریزی موضعی لازم است.
ممنون از پاسخ شیوای شما. بنده روزی که ایران را ترک کردم میدانستم که مدارج تحصیلی و یا احتمالا مدارج حرفه ای ما در آمریکا معجزه نمیکند. برعکس خودم را برای یک دوران سخت آماده کرده بودم و هرگز پا به این سرزمین با آمال و آرزو نگذاشتم وشاهد آن هم پستهای من در شش هفت سال پیش است !! هرکس که فکر میکرد امروز از خواب پا میشوی و میروی وگلاس و حال و حول میکنی و شب هم که خوابیدی عمو سام زیر بالشت کلی دلار برای روز بعدت میگذارد را به شدت سرکوب میکردم و آنها را نکوهش !! یامی عزیز ، برای همین دوباره کلنگ را برداشتم و ساختمانهای قدیمی ذهنی را ویران و سعی کردم دوباره نوسازی از خود داشته باشم !! متاسفانه فسیل شدن من و امسال من که البته با قدری ناشکر همراه است گاهی دست خودمان نیست !! بنده بشدت به آیین شانس و اقبال اعتقاد دارم ، برخلاف دوران گذشته . یک جرقه ، یک برخورد و یک سلام ساده و گذرا میتواند گاهی زندگی شما را از این رو به آن رو کند. منکر نمیشوم ، چون بشدت مواردی محکم را شاهد بوده ام . واقعیت آن است که بسیاری از ما در همان ایرانی بسر میبریم که مفت و مسلا از آن بهره برده و بدون هیچ تلاشی کسب روزی میکردیم و کسی هم نبود که بگوید حاجی تو چه کاری در طی این روز انجام داده ای !!! اما اینجا 360 درجه متفاوت است!! دم به دم از شما گزارش کار میخواهند و پنل های خروجی که اگر غیر از این بود اینها هم دست کمی از کشور ما نداشتند !! اما بنده با این دید وارد آمریکا نشدم و فقط به این فکر کردم که چه راهی پیدا کنم که به قول شما فسیل نشوم و برای خودم باشم و یا اگر برای کسی دیگر کار میکنم ، ماندگارتر از آنی که انتظارش میرود باشم . اینجا بحث فرصتهاست و با از دست دادن فرصتها و خرج کردن بیهوده ی عمرگرانمایه ، چوبش را در آینده ای خواهی خورد که حاصلش نکبت و پشیمانی ست . من میخواهم آنطور نباشم وگرنه با ماهی چها رهزار دلار مشکلی ندارم !!! میخواهم طوری باشم که نیازی در آینده نداشته باشم و به فکر سوشال سکیوریتی میدهند یا نمیدهند و یا پولش کفاف میدهد یا نمیدهد نباشم میخواهم به آنها فقط به یک جنبه ی طنز فکر کنم. وگرنه خیلی ها فعلا دارند با ماهی چهار پنجهزار دلار زندگی راضی کننده ای را برای خودشان میگذرانند!! شاید عده ای بگویند چه کسی فردا را دیده ، شاید نباشی امروز را بچسب !! من مثل آمریکاییها فکر نمیکنم که امروز بخور فردا خدا کریم است من اینگونه فکر نمیکنم ، فرض میکنم خواهم بود و باید به آینده فکر کرد و نباید فکر کرد شاید من زودتر مردم !!!بوده اند کسانی که اینگونه فکر کرده و امروز حسرت بی فکریهای گذشته شان را میخورند. من میخواهم اینگونه نباشم وگرنه در زندگی روزمره و کسب روزی هیچ مشکلی ندارم و بخاطر آن هم شاید گاهی سپاسگزار باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، yami ، farrokh33 ، American Darlin ، jalayevatan

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط afshin4749 - 2017-12-20 ساعت 05:20

کاربران در حال بازدید این موضوع: 7 مهمان