کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-12-20 ساعت 04:46)afshin4749 نوشته:  
(2017-12-20 ساعت 03:52)Hadi_20 نوشته:  [quote='afshin4749' pid='766748' dateline='1513704145']
[quote='yami' pid='766732' dateline='1513668095']
[quote='afshin4749' pid='766724' dateline='1513663291']
واقعا در کشور آمریکا پارتی بازی وجود داره من که نمی تونم باور کنم.می تونم بپرسم رشته تحصیلی شما چیه؟مگه میشه به خاطر مهاجر بودن کسی رو رد کنند؟
بله دوست عزیز ، پارتی بازی یا همان نت ورک کانکشن خودشان که بیشتر ترجیحی ست وجود دارد بخصوص اگر اسپنیش زبان باشید !! این موضوع در ایالت کالیفرنیا بیشتربه چشم میخورد. اما این بدان معنی نیست که در تمام سطوح شغلی شما شاهد پارتی بازیهای آنچنانی باشید !! شما در وحله ی اول لازم است تخصص کافی را داشته باشید و در وحله ی دوم شخصی را که شما را بشناسد و به آنان اطمینان دهد که شما در کارتان جدی ، کوشا ، و حرفه ای هستید !! نه اینکه یک بیسواد را بجای یک متخصص بر مسند کار بنشانند. اما در بین دو متخصص، آنها ترجیح میدهند که از خودشان جذب کنند.
به یاد ندارم که گفته باشم بخاطر مهاجر بودن مرا برای شغلی رد کرده باشند !! من فقط گفتم که یافتن شغل مناسب و همخوان برای یک مهاجر بسیار دشوار است. چرا که آنها سعی میکنند اول کسانی را بکار گرفته که از نقطه نظر زبان مشکلی نداشته و با تمام زوایای زبان انگلیسی آشنا باشد و این موضوع در مصاحبه ها کاملا آشکار میگردد. تسلط به زبان هم معنای خاصی دارد !! منظور بنده زبان محاوره ای و معمول پاپ نیست ، بلکه منظور من آشنایی با مکاتبات رسمی و اداری ست
رشته ی تحصیلی من حسابداری میباشد.

جسارت نباشه ولی من اینو اسمشو پارتی بازی نمیزارم بهرحال دیگه طبیعی است زبان دونستن لازمه و این پارتی بازی نیست یا اطمینان پیدا کردن از اینکه واقعا در کارتان جدی هستید(حالا به هر نحوی)اسمش پارتی بازی نیست.به نظر من پارتی بازی بیشتر مربوط به کشورهایی است که در اون انحصارطلبی وجود داره و رقابت وجود نداره پیدا میشه وگرنه در کشور مثل آمریکا که اصل بر رقابت است اصلا نمی تونه پارتی بازی وجود داشته باشه دلیلش هم کاملا هم مشخص است اگر شرکتی وجود داشته که در رقابت با شرکت های دیگه نباید کم بیاره اگه بیاد اونی که عشقش میکشه استخدام کنه و اصلا به صلاحیت و اینچیزا کاری نداشته باشه رقابت رو به بقیه میبازه و ورشکست برخلاف ایران که ارگان هایی که بودجه دولتی دریافت می کنند اصولا به ضرر فکر نمی کنند همه چیزم که انحصاری است نگرانی از بابت رقابت هم ندارند اینجا پدیده به نام پارتی بازی ظهور می کنه.البته ارگان های خصوصی وجود دارند که مثل برده ازت کار میکشند و تازه اولشم ازت چک کلفتی میگیرند که بعدا انداختنت بیرون جیکتم درنیاد.حالا شما میگید اینجا اونی که استخدام می کنه اولویت رو میده به غیرمهاجر من بهش این حقو میدم.چون اون در سیستم آموزشی آمریکا درس خونده و با سیستم اونجا بزرگ شده شاید نسبت به غیر مهاجر بهتر بتونه خودشو تطبیق بده.با این وجود اگه اون کارفرما به اطمینان برسه شما بهتری شک نکن شما جای اون خواهی بود به همون دلیلی که چندخط قبل گفتم.
حرف آخرم هم در مورد صحبت شما و یامی جان در مورد پیشرفت و کار و رضایت از زندگی است.ببینید توقع ما ایرانیا از زندگی خیلی بالاست و به نظر من نبود امکانات نیست که باعث میشه احساس خوشبختی نکنیم بلکه دلیلش اینه یاد نگرفتیم از حداقل ها نهایت استفاده و لذت رو ببریم چیزی که خارجیا خوب بلدند .تو همین کشورها اگه ببینید مثلا طرف برای تفریح میره پیاده روی میشینه کتاب می خونه حالا به ایرانی در مورد اینا بگی فقط بهت میخنده میگه اینام شد تفریح.مشکل همینه فکر می کنیم رسیدن به زندگی لوکس و پرزرق و برق و امکانات مادی فراوان کلید خوشبختی ولی جالب اینکه حتی بعد اینکه به همه اینام میرسیم باز راضی نمیشیم.یادمه دوستم میگفت چقدر مراسمات دورهمی اینا ساده است با کمترین امکانات بیشترین حال رو می کنند.با یه آمریکایی چت میکردم ازش در مورد لاس وگاس پرسیدم که گفتم خوش به حالت آمریکا هستی می تونی لاس وگاس بری.جواب داد تابحال اصلا نرفتم گفتم مگه میشه.جواب داد به چه دلیلی باید برم اونجا اینکه برم تو قمارخونه هاش پولامو ببازم خب به جاش میرم آتیشش میزنم یا مثلا اونجا به w.h.o.r.e پول بدم بعدهم از درون احساس پوچی کنم؟؟از جوابش جاخوردم.حالا منظورم نیست دیدگاه همه آمریکایی ها اینجوریه ولی واقعا شاید اون احساسی که ما از آمریکایی خوشبخت داریم با اونچیزی که هست فرق داشته باشه.حالا اگه یه ایرانی بره آمریکا مگه میشه به غیر از لس آنجلس و نیویورک و میامی و لاس وگاس جای دیگه ای زندگی کنه .حتی اگه از پسشم برنیاد باز به زور هم که شده با هر زحمتی اینکارو می کنه.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985 ، farrokh33 ، jalayevatan ، ostokhan

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط Hadi_20 - 2017-12-20 ساعت 16:33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 6 مهمان