کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2018-03-17 ساعت 13:46)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-17 ساعت 11:12)Hadi_20 نوشته:  
(2018-03-17 ساعت 02:39)redbull نوشته:  

آدم با خوندن این پست منزجر میشه.اینکه بعضی از ایرانیان علاوه بر مشکلاتی فرهنگی که دارند نژاد پرست هم تشریف دارند و وقتی می نالند از اینکه چرا در دنیا مارو حساب نمی کنند باید به عقبه ی خودشون نگاه کنند وقتی که خودشون با سایر قومیت ها مثل افغانی به دیده تحقیر نگاه می کنند نباید انتظار رفتار برابر از یک غربی رو داشته باشند.در چند پست قبل در مورد سواد ایرانیان نوشته شده بود و اینکه چند ثانیه مطالعه در روز دارند.کسی که نه کتابی بخونه نه تاریخ رو مطالعه کنه و نه اهل تحقیق باشه طبیعی است هر حرف بی پایه و اساسی و بدون مدرک و سند که از ذهنش تراوش می کنه رو بخواد پست کنه.من برای اون فرد یا افرادی که زیر پست شما تشکر میزنند هم متاسفم.همیشه اعتقاد داشتم و دارم که مردم خود یکی از دلایل به وجود اومدن شرایط فعلی هستند و این پست هم این مساله رو نشون میده.چرا؟ چون این بحث ها و حرفها همبستگی و اتحاد رو از بین میبره و خدای نکرده به تجزیه و تکه تکه شدن وطن و ضعیف شدنش منجر میشه و همیشه حکومت از این بحث های نژاد پرستی و قومیتی سود برده و حتی خودشم اونو تشدید کرده و آخرشم دودش به چشم ما مردم رفته.همیشه سواد بالاتر از نژاد در رسیدن به خوشبختی مردم موثر بوده و کسی که متوسل به نژاد میشه در بالابردن سواد خودش توفیقی نداشته.

هادی جان ،
اگر منظور شما من هستم ، و قطعا هم اطمینان دارم با من هستید چرا که من آن را تگ زدم !! جدا از تاسف شما باید بگویم که من آن بخشی را که مربوط به کتاب و کتابخوانی و سطح دانش مردم بود را در واقع تگ کرده و تشکر زدم چرا که امروز تمام بدبختی مردم از همین جهلی ست که گرفتار آن هستند. من اعتقاد راسخ دارم که اگر مردم در سطحی از دانش بودند، هرگز وطن جایی برای گریختن نبود!! چرا نمیخواهی قبول کنی که مرکب حاکم ظالم جهل مردم است !!؟ اگر ملت ایران انقدر عقب نمی رفتند ، امروز وضع ما اینگونه نبود!! اگر اینستاگرام سری زده باشی متوجه جهل مردم خواهی شد. نمونه ای از آن را برایت میگویم !!
" بخت گشایی، رد مظالم ، دعا برای بچه دار شدن ، دعای سحر شوهر، دعای ...................... و همینطور الی آخر ! اگر مردم جاهل نبودند اینگونه آگهی ها هرگز معنایی نداشت. نه تنها در ایران ، بلکه روزنامه های محلی لس آنجلس و اورنج کانتی را هم که به زبان پارسی نوشته شده اند ورق بزنی ، همین آگهی ها را خواهید دید ، البته بسیار تاسف بار است که در این سرزمین با این وضعیت تکنولوژی و پیشرفت علمی اینگونه معضلات را ببینی !!
دوست عزیز من ، بنده نه نژاد پرستم و نه علاقه ای به شنیدن جکهای یک روز یک رشتی ، ترکه ، لره و غیره دارم ، اما اعتقاد دارم که این خود مردم نادان و جاهل هستند که اینگونه تبر به دست حاکمان برای ریشه کن کردن خودشان میدهند. کلاهت را قاضی کن و ببین درست میگویم یا خیر؟ ماها همه نه وطن فروشیم و نه قومیت ستیز. اما همه گرفتار دردی مشترک هستیم که نام آن جهل و خرافات و بی سوادی ست. اگر داریم حرص میخوریم ، سر همین ندانم کاریهای عوام است !! پس کمی با تامل بیشتر و بی طرفانه مطالب را بخوان. شما در آمریکا زندگی میکنید و باید یاد گرفته باشید که آزادی نظر و اندیشه حق مسلم هر انسانی ست. دیگر دوستان نظر خودشان را حق دارند که ارائه کنند و من هم حق دارم که بپذیرم یا خیر !! من در تمام عمرم هم یاد ندارم هیچ انسانی را بواسطه ی ملیت ، نژاد ، زبان و یا فرهنگ و مذهب مسخره کرده باشم. اما همیشه ی ایام با خرافات و جهل و نادانی و بیسوادی ملت در جنگ ستیز بوده ام که البته همیشه هم شکست خورده ام. خواهش میکنم اگر شما نیز نظری دارید که آن هم محترم است با ملایمت و تامل بیشتری اظهار بفرمایید. اتهام زدن بسیار ساده ست ، اما قضاوت صحیح است که دشواریها و پیچیدگیهای یک ذهن تکامل یافته را به نمایش میگذارد.

پس با این حساب بنده اشتباه کردم که فکر کردم شما زیر پستی که حتی خودشون هم آخرش گفتند "بحث هم نژاد پرستی شد رفت" رو تشکر می کنید معنیش این نیست که حرفهای ایشون رو تایید می کنید.بلکه منظورتون این حرفهایی است که گفتید.در کل ایشون هم نظرشون رو گفتند و حق شماهم هست چیزی رو تایید کنید یا نه . منم از چیزی می ترسم که دوست ندارم سر ایران بیاد.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط Hadi_20 - 2018-03-17 ساعت 14:14

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان