کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2018-04-01 ساعت 00:18)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-31 ساعت 22:26)khatarnak

عزیزم ،
من اگر ایران را ترک کردم ، دلیلش نداشتن اعصاب از دست مسئولین مملکتی بود که حالا هم که میبینی دارند روز به روز مملکت را رو به قهقرا میبرند و گمانم نیست که دیگر ایران ، ایرانی بشود برای ما. کلا چون کلمه ی سیاست مرا آزار میدهد و از هرچه اخبار سیاسی هم بیزارم ، لذا زندگی در ایرانی که تلویزیون آن دم به دقیقه از سیاست و نبرد و جنگ و فتنه و ........ دم میزند بیزار بودم. تجهیزات ماهواره ای هم بجز حسرت خوردن چیزی برایم باقی نمیگذاشت و تصور میکردم که آنهایی که در آنسوی آنتن فرستنده هستند در بهشتند و ما در جهنم !! غافل از اینکه اینجا هم نوع جهنمش تفاوت دارد و بسیار آراسته ترست. زندگی یک مهاجر از هر صد نفر تنها میتواند به تعداد انگشتان دست همراه با رفاه و آرامش مالی و روحی باشد. الباقی یا چرت و چرند به هم میبافند و یا اینکه خود را راضی میکنند که زندگی خوبی را دارند. اینگونه آدمها با اولین شکست در زندگی مهاجرتیشان به سرعت برق و باد نابود میشوند و سر گله و شکایتشان تا فلک بالا میرود. من سختیهای زیادی را کشیده و میکشم و فعلا داریم در زندگی به قول سندی خودمان را در گل میپلکانیم !! اما چرا به ایران باز نمیگردم ؟ برای اینکه همان آش و همان کاسه ای میشود که گفتم !! دشمن ، توطئه ، فتنه ، دفاع ، ناموس ، جنگ ، داعش ، ...................... بگیر و برو تا آخر خط !! برای منی که هرگز علاقه ای به این نوع نگرشها ندارم ، ایران میشود جهنم نوع اول و اینجا برای من جهنمی ست که هم سرگرمیهای بهتری دارد و هم آتشش ملایم تر است. اگر از تک تک ایرانیان اینجا سوال شود که آیا اگر ایران برگردد به وضعیت 40 سال پیش خود آیا حاضرید که به آنجا برگردید ؟ شرط میبندم که لااقل 85% ملت مثل یک نو عروس دستپاچه میگویند بلهههههههههههههههههههههههههههههههه !! و واقعا هم روی حرفشان هستند و خواهند بود. آن تعدادی هم که نمیخواهند بازگردند یا کل ریشه و ایل و تبارشان اینجاست و دیگر کسی را در ایران ندارند و اگر بروند میشوند مهاجر و یا اینکه باور ندارند که ریشه در خاک چه معنایی دارد.
ریشه تا زمانی ریشه است که به یک تنه پیوسته و در هم آمیخته باشد و اگر آن ریشه از تنه و سایر ریشه ها جدا شود یا می خشکد و یا بی هدف تنها به راهش آنقدر ادامه میدهد که زیر خاک میپوسد و میمیرد میرود پی کارش !! لااقل میتوانم در مورد خودم این اطمینان را بدهم که من جزو آن 85% ی هستم که میخواهند الباقی عمرشان را در کشورشان با آرامش و رفاه نسبی بگذرانند و بمیرند و بروند پی کارشان. با شما موافقم چون ریشه درخاک معنای گسترده ای دارد که پیچیدگیهای معنوی آن به راحتی قابل توجیه و تفسیر نیست.
ا[b' نوشته:  
ین همان حکایتی ست که بارها و بارها خوانده ایم که میگوید:

آنها که می‌روند وطن‌فروش نیستند
آن‌ها که می‌مانند عقب مانده نیستند

آن‌هایی که می‌روند ، نمی‌روند آن طرف که مشروب بخورند
آنهایی که می‌مانند ، نمانده‌اند که دینش...ان را حفظ کنند

همه‌ آنهایی که می‌روند سبز نیستند
همه آن‌هایی که می‌مانند پرچم به دست ندارند

آن‌ها که می‌روند ، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود

آقا افشین عزیز
من اینجا چند سالیه که صرفا دنبال کننده هستم
اجازه بدید که نقد کنم صحبتای شما رو. شما با این صحبت‌ها احتمال داره که این تاپیک رو به تعطیلی بکشونید. اینجا یه جایی بوده که من به شخصه میام و با رویاها و آرزوهای گذشته ام دیدار میکنم.
در ثانی
دوست عزیزم تمام این سایت ایجاد شده تا یه نفعی در کنارش باشه.
هر چند کسانی رو می‌بینیم که بر خلاف صحبت بنده عمل می‌کنند. و یه سایت کاملا غیر انتفاعی و عام و المنفعه رو مدیریت می‌کنند.
البته صحبتای بنده رو صرفا بعنوان یک برادر کوچکتر پذیرا باشید.
ایام به کام

سلام داداش گلم صحبت های افشین در نقد نظریات من بود

و فکر نمی کنم که ایشان نیت یا غرضی داشته باشن .

صحبت ما در خصوص مهاجرت و چرایی ان بود .

به هر حال هر حرفی نباید در این سایت زده شود که خدایی نکرده توهین به کسی یا بسته شدن سایت شود .

ما همه یک درد مشترک داریم و نیاز بهم
پاسخ
تشکر کنندگان: DELPHI5 ، farid-nhp

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط khatarnak - 2018-04-01 ساعت 01:48

کاربران در حال بازدید این موضوع: 4 مهمان