کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل زبان انگلیسی ; راه ها و روشهای تسلط
دوست عزیز جواب سوال شما به عوامل زیادی برمیگرده که مهمترینش سطح زبان شما و دوم انتظارات شما هست.
بسیاری از ملل مختلف هستن که مدتی زیادی هست در امریکا هستن و همه جوره گلیم خودشون رو از اب دراوردن در زندگی روزمره و حتی مشاغل ساده و بر این باور هستن که مسلط به انگلیسی اند چون این سطح انتظار اونها هست و واقعا با هر سطح از زبان میشود سر کرد اما چنانچه شما انتظار گرفتن مشاغل خوب رو داشته باشین یا بخواین بیزنسی از خودتون داشته باشین نیاز هست که بتونین انگلیسی رو به خوبی بخونید و بنویسید و حتی در محاوره گرامر رو رعایت کنین و دایره لغات شما وسیع باشد چیزی که در اکثر مهاجرین نسل اول وجود ندارد . در محاوره مثلا لهجه خاص مطرح نیست اما تلفظ مهم هست همین تلفظ غلط منشا خیلی از سو تفاهمهاست تا جایی که بعضی فکر میکنند طرف امریکاییشان خنگ تشریف دارد ! اما واقعیت این نیست.
القصه من فکر میکنم بر خلاف باور غلطی که وجود دارد که هرکس در محیط قرار گرفت انگلیسی یاد میگیرد باید دنبال یاد گرفتنش رفت.من قبول ندارم اگر شما بیش از 12-13 سال سن داشته باشید از طریق شنیدن زبان یاد میگیرید نه این میشود زبانی که هیسپنها و چینیها و غیره اینجا بلد هستن و حداکث 100 کلمه رو معنی و کاربردش رو میدونن.
اگر زبان رو در حد متوسط و محدود بلد باشید باید به کالج یا کلاس برید یا اگر خیلی منضبط هستید خودتان مطالعه کنین و جدا وقت بگذارید. هر چه سن شما بالاتر باشد این فراگیری کندتر هست و باز من شخصا باور ندارم کسی 35 سال مثلا سن دارد و مقداری انگلیسی میداند میتواند با نشستن پای اخبار سی ان ان انگلیسی بیاموزد نه باید 10 برابر این تلاش کند و بخواند و گوش کند و الا به اخبار گوش کردن یا سریال دیدن کار راحتی است اما نتیجه چیست؟
یک خوبی در محیط بودن این هست که شما در حال اموزش فرصت طلایی بودن در بین انگلیسی زبانها رو دارید و این برای پیشرفت امتیاز زیادی هست. یک نکته دیگر که بگم زمان و صبوری است . خیلی افراد از اینکه مثلا 2 سال گذشت و هنوز نیم حرفها رو نمیگیرن و مجبورند فقط لبخند بزنن یا امثالهم عصبی میشوند و این موضوع اعتماد به نفس را کم میکند ولی چنانچه هر ماه شما پیشرفت اندکی هم نسبت به ماه پیش حس کنید قدم رو به جلویی هست و باید امیدوار و صبور بود . مسئله تسلط به زبان زمانبر هست هم بدلیل خود مقوله زبان و اینکه از زبان مادری بسیار دور است و هم مقوله فرهنگ که از زبان جدا نشدنی است و باز خیلی به شما دور است. شاید باور نکنید که یکی از چالشهای زبان در امریکا (البته برای خود من بود و هست) اسامی خاص است. شما اسامی خاص رو بدلیل نبودن طولانی در محیط نشنیده و بلد نیستید و این در درک مطلب شما و نیز ارتباط با افراد تا مدتها تاثیر گذار هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: مشکل زبان انگلیسی ; راه ها و روشهای تسلط - توسط soheilbadami - 2014-08-20 ساعت 11:23

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان