کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
akimomonعزیزم

همینطوری که بیشتر کارهاتون روبراه شد با موفقیت همه کار هاتون سپری خواهد شد براتون دعا میکنم .انشاءالله موفق میشین با امید به خدا.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-10 ساعت 16:02)آنا نوشته:  سلام
سوسن جون من براي هپاتيت چون تو بيمارستان از طرف دانشگاه كارآموز بودم هزينه پرداخت نكردم و براي ام ام آر و ديفتري كزاز هم رفتم مركز بهداشت و اونجا هم گمان ميكنم موظف هستند به خانمهاي متاهل واكسن بزنند باز هم رايگان بود ولي براي مننژيت 14000 تومان و آنفولانزا 10000 تومان بريد حلال احمر . كارت واكسن كودكي فقط واسه سياه سرفه فايده داره و بقيه واكسنها بايد هر 10 سال تكرار بشه .

سلام

عزیزم حتما تمام کارتهای واکسن خودتون رو به انیستیتو پاستور ببرید و کارت واکسن بین المللی دریافت کنید.
در غیر اینصورت وقتی میرید برای کارای پزشکی تمامی واکسن ها رو دوباره براتون میزنن.
برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به کارت واکسن بین المللی لینک مربوط به واکسیناسیون در این سایت رو بخونید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله حتما بايد از انستيتوپاستور كارت واكسن بين المللي بگيريم
اميدوارم همه موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
من دیروز رفتم انستیتو پاستور زودتر واکسنهام رو بزنم
ولی MMR ندارن و باید جای دیگه در 2نوبت با فاصله یکماهه بزنید و بیارید اینجا ثبت کنن
واکسن آبله مرغان هم در ایران وجود نداره و نمیدونم اونور میزنن یا نه گرچه فکر کنم همه ایرانیا توی کودکی این بیماری رو گرفتن!
یادتون باشه مرکز کلنیک 16آذر فقط چهارشنبه ها 8-10صبح MMR میزنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-11 ساعت 16:50)megaholding نوشته:  من دیروز رفتم انستیتو پاستور زودتر واکسنهام رو بزنم
ولی MMR ندارن و باید جای دیگه در 2نوبت با فاصله یکماهه بزنید و بیارید اینجا ثبت کنن
واکسن آبله مرغان هم در ایران وجود نداره و نمیدونم اونور میزنن یا نه گرچه فکر کنم همه ایرانیا توی کودکی این بیماری رو گرفتن!
یادتون باشه مرکز کلنیک 16آذر فقط چهارشنبه ها 8-10صبح MMR میزنه

ابله مرغان را اگر نگرفته باشد در ازمایشاتی که برای سفارت باید بدهید دکتر خواهد زد نگرانش نباشید
بقیه را هم مثل دیفتری و کزاز و انفولانزا و مننژیت و... انسیتو پاستور راهنمائی خواد کرد
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding
سلاام بچه ها من به وکیل زنگ زدم و شرایطم گفتم که الان مدت 4 ماه که منتظر وقت سفارتم و فکر میکنم که فبربیه هم ندن.وکیل گفت چرا اینقدر طول کشیده اکر تا یک ماه دیگه نیومد باید وکیل اقدام کنه.امیدوارم وقت سفارتم تا یک ماه دیگه بیاد که احتیاج به وکیل پیدا نکنم.راستی از دوستان کسی وکیل ایرج ناصریان را میشناسه؟ایا میتونه برام مفید باشه؟ایا تاثیری در روند کارهی من داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما کی اقدام کردین؟ ایرج ناصریان خیلی خوبه به نظرم یه زنگی بزن فعلا ازش بپرس بعد اگه گفت لازمه کمک بگیر Smile
اگه ویزای ازدواجی هستی طبیعی هست ولی اگه نامزدی هستی پیگیری کن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-11 ساعت 23:21)susan نوشته:  سلاام بچه ها من به وکیل زنگ زدم و شرایطم گفتم که الان مدت 4 ماه که منتظر وقت سفارتم و فکر میکنم که فبربیه هم ندن.وکیل گفت چرا اینقدر طول کشیده اکر تا یک ماه دیگه نیومد باید وکیل اقدام کنه.امیدوارم وقت سفارتم تا یک ماه دیگه بیاد که احتیاج به وکیل پیدا نکنم.راستی از دوستان کسی وکیل ایرج ناصریان را میشناسه؟ایا میتونه برام مفید باشه؟ایا تاثیری در روند کارهی من داره؟

سوسن عزیز

شما مگه به NVC ایمیل ندادید؟ معلوم میشه مشکل چیه

مثلا مشکل من این بود که فرم I-864 رو پست نکرده بودن برام مجبور شدم دانلود کردم و بنا شد یکی از بستگان در امریکا پر کنه و بفرسته

حالا یه سوال اساسی هم خودم از متخصصین امر دارم:

آیا تا به حال کسی مراحل کاریش رو تو ایران از طریق مکاتبات انجام داده؟
مثلا من و همسرم الان ایرانیم میتونم آدرس ایران بدم به NVC از طریق فرم DS-3032 و بنا بشه مکاتبات با ایران انجام بشه

البته این کار رو من نکردم هنوز چون حقیقت به پست اینجا اطمینان ندارم و میترسم نامه هایی که از اونجا میاد مفقود بشه و...

میخواستم زحمت بستگان اونجا رو کم کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
منم نظرم اینه که خودت با ایمیل با nvc در تماس باش اگر به مشکل حادی خوردی ازشون کمک بگیر وکلا هم همین کار را میکنند ولی پول زیادی میگیرند
من در مرحله اخر وکیل گرفتم و کلی پول دادم ولی نهایتا همون کاری را کرد که خودم کرده بودم

در مورد ارتباط با ایران اینکار را نکنید و به پست اطمینان نکنید از طرفی همه مراحل کاری با ایمیل صورت میگیره و قبل از این که چیزی به منزل دوستانتان پست بشه به شما از طریق ایمیل خبر داده میشه
تعویض ادرس هم کلی مراحل کاریتون را به تعویق میاندازه
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding
بله به nvc شوهرم ایمیل کرده جواب ندادن مشکل اینه megaholding عزیز که اصلا جواب نمیدن فقط تلفنی که شوهرم میپرسه میگن مدارک کامه؟به ایمیلها جواب نمیدن.

akimomon جان ایا برای شما هم به این طولانی طول کشید؟
khanomi من الان مدت 4 ماه منتظر وقت سفارتم و 5 تیر اقدام کردم تا الان.
khanomi جان ویزای ازدواجی یا نامزدی؟چند ماه منتظر وقت سفارتی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من ویزای نامزدی هستم و الان یکماه شد منتظر وقت مصاحبه هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
من شهریور ماه از امریکا توسط وکیل کلیه مدارک اسپانسر و ترجمه ها را فرستادم
اگر روش نامه نگاریتون همانطور که قبلا هم گفتم درست باشه حتما جواب میدهند و 1 هفته کاری طول میکشه تا جواب بدهند و این هم در نظر بگیر که این روزها و قبلش که شما ایمیل دادی سال نو بوده و در تعطیلات بسر میبردند
وقت مصاحبه من هم فوریه دادن البته انکارا هنوز هیچی نگفته nvc وقت را به ما اعلام کرده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-12 ساعت 12:00)susan نوشته:  بله به nvc شوهرم ایمیل کرده جواب ندادن مشکل اینه megaholding عزیز که اصلا جواب نمیدن فقط تلفنی که شوهرم میپرسه میگن مدارک کامه؟به ایمیلها جواب نمیدن.

مطمئن باش NVC جواب میده برای من هم حدود یک هفته طول کشید جواب بده

میتونم بپرسم شما کی Visa Processing Fee رو که 400 دلار هست پرداخت کردین؟

چون تازه بعد از اون هست که برای ویزا و وقت مصاحبه اقدام میکنن

و کلا از کی شما کار مهاجرتیت رو شروع کردین؟

من احساس میکنم یکم دارین عجله میکنی

چون به گفته خیلی از افراد بطور متوسط از زمانی که شما برای ویزای مهاجرت از طریق ازدواج اقدام میکنین (منظور همون فرم I-130 هست) در صورتی که همه مدارک رو کامل و به موقع بفرستی تا زمان مصاحبه حدود 1سال طول میکشه که اگر میبینی برای کسی کمتر طول کشیده کمی خوش شانس بوده!

من خودم رو برای همچنین زمانی یعنی اقلا 1سال آماده کردم و توصیه میکنم شما هم وضعیت پرونده ات از NVC رو پیگیری کن که درست باشه بعدش دیگه عجله نکن و بسپار به خدا
پاسخ
تشکر کنندگان:
من 21 اگوست 400 دلارشوهرم پرداخت کرد و 31 اگوست رسیدش اومد.24 سپتامبر هم مدارکم کامل شد و فرستادم.5 تیر به محض سیتیزن شدن شوهرم پروندمو به جریان انداخت و پشت سر هم و به فاصله کم برامون ایمیل و نامه ها میاومد.برای من الان 7 ماه که گذشته از کار مهاجرتیم .البته به غیر از اینکه شوهرم در زمان ازدواجم گرین کارت بود شوهرم برام اقدام کرد.ایا هنوز دیر نشده و تا چقدر دیگه حداکثر باید صبر کنم؟ممنونم megaholding عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-12 ساعت 09:54)akimomon نوشته:  در مورد ارتباط با ایران اینکار را نکنید و به پست اطمینان نکنید از طرفی همه مراحل کاری با ایمیل صورت میگیره و قبل از این که چیزی به منزل دوستانتان پست بشه به شما از طریق ایمیل خبر داده میشه
تعویض ادرس هم کلی مراحل کاریتون را به تعویق میاندازه
موفق باشید

چشم من هم همین کار رو ادامه میدم و آدرس مکاتبات رو امریکا منزل بستگان میدم

ولی سوالی برام پیش اومد:

موقعی که میخواهیم بریم مصاحبه آیا مدارکی که باید ببریم برای مصاحبه شامل مدارکی که از امریکا بستگان از جانب ما دارن میفرستن اداره مهاجرت هم میشه؟

چون جایی شنیدم باید 2 سری کپی از اونها داشته باشیم و ببریم سر مصاحبه!

یعنی باید بگم هرچی میخوان بفرستن اداره مهاجرت کپی کنن و برام بفرستن اینجا؟

میشه کسی که برای ویزای ازدواج منظورم CR-1 یا IR-1 هست رفته برای مصاحبه بگه باید چی ببریم با خودمون؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان