کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
سلام.

از دوستان کسی میدونه که آیا میشه به USCIS آدرس صندوق پستی داد برای ارسال گرین کارت؟ یا اینکه آدرس حقیقی نیاز هست؟
لازم بذکر هست که تمام نامه ها از USCIS و NVC به آدرس صندوق پستی ما در آمریکا ارسال شده و همشو ما دریافت کردیم.

ممنونم
CR1
شروع کیس: نوامبر 2014
سفارت در اروپا
مصاحبه: اوایل ژانویه 2016
نتیجه مصاحبه: AP
تبدیل به OR در اواسط مارس 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان خوبم
من از طریق لاتاری گرین کارت گرفتم ۲ سال پیش،هر ۶ ماه یکبار رفتم چند هفته موندم و برگشتم ایران ،ازدواج کردم و درخواست ویزای ازدواج دادم ۹ ماه پیش ،از اداره مهاجرت به ادرسی که تو امریکا دادم یه نامه اومده دو ماه پیش که تازه عکس نامه رو برام فرستادن و ازش چیزی سر در نمیارم ،
دو تا سوال دارم که لطف میکنین جواب بدین
۱) چه طور بفهمم روند پرونده درچه حاله ینی باید case number یا همچین چیزی داشته باشم. و تو چه سایتی چک کنم وضعیتمو ؟
۲)اگر او نا سر تاریخی مدارکی خواسته باشن و من پی گیر نشدم و نفرستادم چه بلایی سر پروندم میاد ؟

اگر کسی میتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشم بهم جواب بدید ،خیلی استرس دارم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-18 ساعت 03:08)enaserinia نوشته:  سلام دوستان خوبم
من از طریق لاتاری گرین کارت گرفتم ۲ سال پیش،هر ۶ ماه یکبار رفتم چند هفته موندم و برگشتم ایران ،ازدواج کردم و درخواست ویزای ازدواج دادم ۹ ماه پیش ،از اداره مهاجرت به ادرسی که تو آمریکا دادم یه نامه اومده دو ماه پیش که تازه عکس نامه رو برام فرستادن و ازش چیزی سر در نمیارم ،
دو تا سوال دارم که لطف میکنین جواب بدین
۱) چه طور بفهمم روند پرونده درچه حاله ینی باید case number یا همچین چیزی داشته باشم. و تو چه سایتی چک کنم وضعیتمو ؟
۲)اگر او نا سر تاریخی مدارکی خواسته باشن و من پی گیر نشدم و نفرستادم چه بلایی سر پروندم میاد ؟

اگر کسی میتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشم بهم جواب بدید ،خیلی استرس دارم ممنون

دوست عزيز نامه اي كه براي شما اومده احتمالاً همون نامه اي است كه پي دي شما داخلش نوشته شده.
پي دي شما كي هست و سرويس سنتر شما كجاست؟
اپروود شديد يا خير؟
بيشتر در مورد وضعيتتون توضيح بديد تا دوستان بهتر بتونن راهنماييتون كنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
دوستان به این نکته توجه داشته باشند .
خانمی که شوهرش در رفت و امد به امریکا بوده برایش درخواست داده بود و او از طریق ویزای ازدواج امده بود . برای امتحان سیتی زن شیپی هفته پیش رفته بود ازش پرسیده بودند شوهرت کجاست ؟ اون هم اشتباه کرده بود و گفته بود الان ایران هست اونجا کار میکند .
سیتزنش نکردند و گفتند پرونده را میفرستیم بررسی شود که اصلا زمانی که شوهر شما برای شما درخواست داده ایران بوده یا امریکا
اگر ایران بوده گرین کارت شما باطل هست .
با وکیل صحبت کرده بود وکیل گفت قانونا وقت اپلای باید امریکا بوده باشه که البته ایشان امریکا نبوده است .
دقت کنید موقع امتحان سیتی زن شیبی مشکل این خانم برای شما پیش نیاید .
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: aida123 ، Sam-90 ، mohammadreza88
سلام دوستان یه راهنمایی میخواستم لطفا هرکسی میتونه راهنماییم کنه من چهار ماه که منتظر وقت مصاحبه از انکارا هستم ولی هنوز خبری نیست به نظر شما سفارتم رو تغییر بدم یا بازم منتظر بمونم ؟؟؟؟
IR1
ارسال مدارک: 22/1/2014
ایمیل تایید مدارک: 27/1/2014
اپروو: 22/7/2014
دریافت کیس نامبر: 29/08/2014
سفارت: انکارا
تحویل مدارک ان وی سی: 29/12/2014
ایمیل تکمیل مدارک: 12/08/2015
ایمیل مصاحبه: 2/2/2016
زمان مصاحبه: 2016.March.29
نتیجه مصاحبه: AP
اپدیت همراه با دو خطی  NOV.07.2016
اپدیت اور(or)  NOV.16.2016  
تاریخ دریافت ایمیل کلیری  NOV.17.2016
تاریخ دریافت ویزا 7 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-18 ساعت 23:21)mani_badb0y نوشته:  سلام دوستان یه راهنمایی میخواستم لطفا هرکسی میتونه راهنماییم کنه من چهار ماه که منتظر وقت مصاحبه از انکارا هستم ولی هنوز خبری نیست به نظر شما سفارتم رو تغییر بدم یا بازم منتظر بمونم ؟؟؟؟
دوست عزیز اگه یه سر به بقیه فروم ها بزنین و یک سری اطلاعات رو هم کنار هم بذارید متوجه می شید که موضوع آنکارا نیست! من خیلی در این مورد تأکید دارم . همه چیز به ان وی سی مربوطه.
بین آنکارا،ایروان و ابوظبی فرقی نیست. چندماهی هست که کیس های ازدواجی به خصوص ایرانی ها وقت نگرفتن.
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y
(2015-12-18 ساعت 23:24)mobydick نوشته:  
(2015-12-18 ساعت 23:21)mani_badb0y نوشته:  سلام دوستان یه راهنمایی میخواستم لطفا هرکسی میتونه راهنماییم کنه من چهار ماه که منتظر وقت مصاحبه از انکارا هستم ولی هنوز خبری نیست به نظر شما سفارتم رو تغییر بدم یا بازم منتظر بمونم ؟؟؟؟
دوست عزیز اگه یه سر به بقیه فروم ها بزنین و یک سری اطلاعات رو هم کنار هم بذارید متوجه می شید که موضوع آنکارا نیست! من خیلی در این مورد تأکید دارم . همه چیز به ان وی سی مربوطه.
بین آنکارا،ایروان و ابوظبی فرقی نیست

من هم خيلى تاكيد دارم كه كاملاً به فرق بين آنكارا ، ايروان و ابوظبى مربوطه!
من همين سوال رو مدتى پيش از شما پرسيدم و گفتيد فرقى بين آنكارا و ابوظبى نيست ، اما من يك هفته بعد از ابوظبى وقت مصاحبه گرفتم!
به نظرم اين صف طولانىِ انتظار (در اين حد) فقط مختص آنكاراست.
كتگورى : CR1
ارسال به USCIS: اكتبر ٢٠١٤
RFE : آپريل ٢٠١٥
اپرو : مى ٢٠١٥
كامپليت NVC : اكتبر ٢٠١٥
تاريخ مصاحبه : ژانويه ٢٠١٦
محل مصاحبه : ابوظبى

ceac updates : 14 jan , 20 jan (email) , 21 jan , 25 jan , 28 jan , 10 apr (email) , 18 jul (email) , 19 jul , 1 Agu OR

پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y
سلام . به کمکتون احتیاج دارم. آیا من میتونم برای ویزای ازدواج فرم را در ایران پر کنم و بدم امریکا برام پست کنند .ممنون
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-19 ساعت 18:45)mehdi1989 نوشته:  سلام . به کمکتون احتیاج دارم. آیا من میتونم برای ویزای ازدواج فرم را در ایران پر کنم و بدم آمریکا برام پست کنند .ممنون
با سلام
منظورتون کدوم فرم هست؟ و در چه مرحله ای هستید؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi1989
سلام ممنون از پاسختون من هنوز هیچ کاری نکردم برای همین گفتم آیا لازمه برم امریکا یا همین ایران هم میشه فرم را پر کرد. ویزای ازدواج منظورم هست من گرین کارتی هستم و فرم I-130 را باید پر کنم مگه نه؟ میشه F2A
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-19 ساعت 21:19)mehdi1989 نوشته:  سلام ممنون از پاسختون من هنوز هیچ کاری نکردم برای همین گفتم آیا لازمه برم آمریکا یا همین ایران هم میشه فرم را پر کرد. ویزای ازدواج منظورم هست من گرین کارتی هستم و فرم I-130 را باید پر کنم مگه نه؟ میشه F2A

با سلام
بله درسته f2a هستید و فرم i130 رو باید پر کنید.
خیز مشکلی نداره از ایران پر کنید. خیلی از دوستان هم همین کار رو کردند.
فقط بحث پرداخت 420 دلار رو از همونجا باید انجام بدید.
( یعنی بهتره از اونجا انجام بدید چون اگه بخواهیدچک بذارید تو پاکت و پست کنید که اینجا معمولا ارسال نمیکنن و سخته)
ولی خود فرم ، ترجمه ها و .. رو میتونید از ایران انجام بدید و پست کنید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi1989
سلام دوستان عزيز،
فايل نامبر رو بايد چي بنويسيم تو فرم g325a؟
براي ويزاي ازدواج همسر گرين كارتي...

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-19 ساعت 22:04)armehraboon نوشته:  
(2015-12-19 ساعت 21:19)mehdi1989 نوشته:  سلام ممنون از پاسختون من هنوز هیچ کاری نکردم برای همین گفتم آیا لازمه برم آمریکا یا همین ایران هم میشه فرم را پر کرد. ویزای ازدواج منظورم هست من گرین کارتی هستم و فرم I-130 را باید پر کنم مگه نه؟ میشه F2A

با سلام
( یعنی بهتره از اونجا انجام بدید چون اگه بخواهیدچک بذارید تو پاکت و پست کنید که اینجا معمولا ارسال نمیکنن و سخته)

آقا من خیلی ممنونم از راهنمایی. میشه لطف کنید بگین مراحل کامل این کار را در چه صفحه ای میتونم پیدا کنم تا در جریان کامل قرار بگیرم. مثلا پول را میشه آنلاین پرداخت کرد یا اینکه مدارک را پست کنم امریکا و اونجا دوستم با مانی اردر برام پست کنه. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-19 ساعت 22:44)mehdi1989 نوشته:  
(2015-12-19 ساعت 22:04)armehraboon نوشته:  

با سلام

آقا من خیلی ممنونم از راهنمایی. میشه لطف کنید بگین مراحل کامل این کار را در چه صفحه ای میتونم پیدا کنم تا در جریان کامل قرار بگیرم. مثلا پول را میشه آنلاین پرداخت کرد یا اینکه مدارک را پست کنم آمریکا و اونجا دوستم با مانی اردر برام پست کنه. ممنون

با سلام
بهتره برای دوستتون ارسال کنید و اونجا از ایشون بخواهید که با یه چک که تو پاکت میگذارن پرداحت رو انجام بدند.
البته ظاهرا پرداخت آنلاین داره که متاسفانه من خودم انجام ندادم.
شما نمامی مدارک 0شناسنامه، سند ازدواج و برای احتیاط کارت ملی رو ترجمه کنید + مهر دادگستری و وزارت خارجه+ کپی برابر اصل ترجمه ها که ضمیمه ترجمه میشه( خود دارااترجمه این کار رو میکنه)
فرم i130( یک عدد) و g325 دو تا باید تکمیل کنید.
یکی از دوستان sib24 تمامی مراحل رو گذاشتند توی امضاشون.
شما فرم ها رو پر کنید سئوالی بود من یا سایر دوستان حتما راهنمایی می کنیم.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi1989 ، hamidoo_b
خیلی ممنونم خیالم را راحت کردید
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان