کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
(2014-06-05 ساعت 05:07)hoseyn نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 20:07)mhr.714 نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 19:24)Danoosh نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 19:00)mhr.714 نوشته:  یه دنیا ممنونم ,فقط همین 2-3 سال اول منظورم هست تا ایشالا کارام رو به راه بشه و بتونم برم بمونم. یعنی حدودا هر پنج شش ماه 10 روز آمریکا باشیم ,گیر نمی دن ؟افسر نمی گه چقدر کم موندید؟میشه لطفا بگید کدوم پورت ها به نظر گیر کمتری دارن ؟
سلام
اشتباه کردید! اینجوری مشکل پیش میاد اگر هر شش ماه, 10 روز اقامت داشته باشید
ببینید....بذارید خیلی ساده بگم
از زمان ورود ... اقامتتون کلید میخوره...اوکی
بطور مثال همین امروز 4 جون 2014 وارد ایالات متحده شدید....
از 4 جون 2014 تا 4 جون 2015, در مجموع نباید بیش از شش ماه بیرون از ایالات متحده باشید
یعنی از هر 365 روز نباید بیشتر از 183 روز خارج از ایالات متحده باشید.

افرادی هم که بیشتر از 6 ماه خارج از ایالات متحده هستند و بعد بدون هیچ دردسری وارد میشن, شاید آفیسر بیخیاله..... اما بالاخره گیرین کارتشون باطل میشه

موفق باشید
خیلی ممنونم برای راهنمایی .
البته دوستمون اشتباهی راهنمایی کردند. در چند پست قبل دقیقش را خدمتتون عرض کردم. هم بحث قانونی اش را و هم آنچه در واقع اتفاق می افتد.

دوستان عزیزی هم که از سر خیرخواهی قصد کمک دارذند، لطفا مطالب صحیح را به اشتراک بگذارند.
ممنون
من هم با شما موافقم !لطفا دقیق راهنمایی بفرمایید شما این نوع محاسبه را از کجا میگویید؟ در صورتیکه منظور همان ورود و خروج حداقل دو بار در سال با فواصل کمتر از شش ماه است . بله اگر بخواهید برای سال دوم به بعد هم از همین روش استفاده کنید خوب افسر گیر میده و را ه حلش هم همون پاس سفید برای عدم ورود بمدت دو سال است.
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: mhr.714 ، عراقی ، قصه گو
دوستان سلام
LPR با همون دارنده گرین کارت در طول مدت اقامتش در آمریکا اگه بخواد یه کشور دیگه برای سفر بره چطوزی میشه ؟ یعنی باید با پاس ایرانی اقدام کنه و ویزا بگیره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: عراقی ، قصه گو
(2014-06-06 ساعت 22:04)gholamrezaei نوشته:  دوستان سلام
LPR با همون دارنده گرین کارت در طول مدت اقامتش در آمریکا اگه بخواد یه کشور دیگه برای سفر بره چطوزی میشه ؟ یعنی باید با پاس ایرانی اقدام کنه و ویزا بگیره؟

سلام
بله بايد با پاس ايراني اقدام كنه
پاسخ
تشکر کنندگان: عراقی ، Lemony ، قصه گو
(2014-06-05 ساعت 05:07)hoseyn نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 20:07)mhr.714 نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 19:24)Danoosh نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 19:00)mhr.714 نوشته:  یه دنیا ممنونم ,فقط همین 2-3 سال اول منظورم هست تا ایشالا کارام رو به راه بشه و بتونم برم بمونم. یعنی حدودا هر پنج شش ماه 10 روز آمریکا باشیم ,گیر نمی دن ؟افسر نمی گه چقدر کم موندید؟میشه لطفا بگید کدوم پورت ها به نظر گیر کمتری دارن ؟
سلام
اشتباه کردید! اینجوری مشکل پیش میاد اگر هر شش ماه, 10 روز اقامت داشته باشید
ببینید....بذارید خیلی ساده بگم
از زمان ورود ... اقامتتون کلید میخوره...اوکی
بطور مثال همین امروز 4 جون 2014 وارد ایالات متحده شدید....
از 4 جون 2014 تا 4 جون 2015, در مجموع نباید بیش از شش ماه بیرون از ایالات متحده باشید
یعنی از هر 365 روز نباید بیشتر از 183 روز خارج از ایالات متحده باشید.

افرادی هم که بیشتر از 6 ماه خارج از ایالات متحده هستند و بعد بدون هیچ دردسری وارد میشن, شاید آفیسر بیخیاله..... اما بالاخره گیرین کارتشون باطل میشه

موفق باشید
خیلی ممنونم برای راهنمایی .
البته دوستمون اشتباهی راهنمایی کردند. در چند پست قبل دقیقش را خدمتتون عرض کردم. هم بحث قانونی اش را و هم آنچه در واقع اتفاق می افتد.

دوستان عزیزی هم که از سر خیرخواهی قصد کمک دارذند، لطفا مطالب صحیح را به اشتراک بگذارند.
ممنون

سلام
من کاملا درست راهنمایی کردم... تنها موردی که اشتباه نوشتم این بود که اگر بیش از 6 ماه خارج از ایالات متحده باشید, محاسبه مدت زمان اقامت شما برای سیتیزن شدن صفر میشه و دوباره باید یک دوره پنج ساله طی بشه

اصن من تاپیک رو معرفی میکنم هرکی خواست بره ببینه چی به چیه.... شاید من اشتباه برداشت کردم(در اینصورت لطفا اطلاع بدید تا اطلاعاتم رو به روز کنم)

سیتیزن شیپ و سوالات مربوطه

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، kage.omid
سلام دوستان، در مورد سیتیزن شیپی، آیا باید حتما در ۳۶۵ روز،حداقل ۱۸۰ روز اونجا زندگی‌ کنیم؟ یا می‌شه یکی‌ دو بار اول هر ۶ ماه رفت و ۱ ماه اونجا موند،بعد دفعات بعد کامل بمونیم تا ۳۰ ماه پر بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-06-24 ساعت 05:46)gbtm نوشته:  سلام دوستان، در مورد سیتیزن شیپی، آیا باید حتما در ۳۶۵ روز،حداقل ۱۸۰ روز اونجا زندگی‌ کنیم؟ یا می‌شه یکی‌ دو بار اول هر ۶ ماه رفت و ۱ ماه اونجا موند،بعد دفعات بعد کامل بمونیم تا ۳۰ ماه پر بشه؟

دوست عزیز شما اول ببین چطوری میخوای 6 ماه 1 باز یک سری بزنی ؟! تا برسه به مرحله سیتیزنی چون با رویه های جدید همون بار اول به احتمال بسار به شما تذکر سفت و سخت میدن و روی پاس هم ممکنه درج کنن. از دوستان که 4 هفته فقط رفته بودن به ایشون گفتن چه محل کار خوبی داری که 4 هفته به تو مرخصی داده ! با اینحال به افیسر مرز هم بستگی داره.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، mohammadg846 ، nedali ، قصه گو
(2014-06-24 ساعت 10:55)soheilbadami نوشته:  
(2014-06-24 ساعت 05:46)gbtm نوشته:  سلام دوستان، در مورد سیتیزن شیپی، آیا باید حتما در ۳۶۵ روز،حداقل ۱۸۰ روز اونجا زندگی‌ کنیم؟ یا می‌شه یکی‌ دو بار اول هر ۶ ماه رفت و ۱ ماه اونجا موند،بعد دفعات بعد کامل بمونیم تا ۳۰ ماه پر بشه؟

دوست عزیز شما اول ببین چطوری میخوای 6 ماه 1 باز یک سری بزنی ؟! تا برسه به مرحله سیتیزنی چون با رویه های جدید همون بار اول به احتمال بسار به شما تذکر سفت و سخت میدن و روی پاس هم ممکنه درج کنن. از دوستان که 4 هفته فقط رفته بودن به ایشون گفتن چه محل کار خوبی داری که 4 هفته به تو مرخصی داده ! با اینحال به افیسر مرز هم بستگی داره.

ممنون بابت پاسخ. صرف نظر از گیر دادن آفیسر، می‌خوام بدونم آیا باید حتما در هر سال (۳۶۵ روز) حداقل ۱۸۰ روز رو اونجا موند (برای اینکه بعدا برای سیتیزنشیپی زمان رو صفر نکنند) یا خیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما هر ۶ ماه اومدیم و هربار ۱ تا۲ ماه موندیم(۴ بار ) کسی گیر نداد و درباره نحوه مرخصی گرفتنمون هم کنجکاوی نکردن. بار پنجم اومدیم و موندیم .تا حالا گرین کارتمون هم باطل نشده . حالا در مرحله سیتیزن شیپی چی پیش بیاد نمیدونم ولی طبق قوانین موجود نباید مشکلی باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، shadi79 ، mohammadg846 ، mhr.714 ، nedali ، قصه گو
(2014-06-24 ساعت 16:24)gbtm نوشته:  ممنون بابت پاسخ. صرف نظر از گیر دادن آفیسر، می‌خوام بدونم آیا باید حتما در هر سال (۳۶۵ روز) حداقل ۱۸۰ روز رو اونجا موند (برای اینکه بعدا برای سیتیزنشیپی زمان رو صفر نکنند) یا خیر؟

نه چنین چیزی در قانون نیست و اگر بتونین افسر مهاجرت رو متقاعد کنین غیبتهای زیاد هم مشکلی نیست یعنی تا حالا بودن کسانی که عین قانون هم عمل نکردن و سیتیزن شدن اما همونطور که گفتم به نظر میاد رویه ها عوض شده اخیرا و گیر زیادی سر این امدن و رفتنها اخیرا برقرار شده البته در امریکا وحدت رویه تقریبا در هیچ چیز بخصوص امور اداری نیست. فایل زیر گویای قانون مربوطه هست.

http://www.uscis.gov/sites/default/files...apter4.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، sce ، sayeh_m ، nora ، nedali
(2014-06-25 ساعت 04:46)soheilbadami نوشته:  
(2014-06-24 ساعت 16:24)gbtm نوشته:  ممنون بابت پاسخ. صرف نظر از گیر دادن آفیسر، می‌خوام بدونم آیا باید حتما در هر سال (۳۶۵ روز) حداقل ۱۸۰ روز رو اونجا موند (برای اینکه بعدا برای سیتیزنشیپی زمان رو صفر نکنند) یا خیر؟

نه چنین چیزی در قانون نیست و اگر بتونین افسر مهاجرت رو متقاعد کنین غیبتهای زیاد هم مشکلی نیست یعنی تا حالا بودن کسانی که عین قانون هم عمل نکردن و سیتیزن شدن اما همونطور که گفتم به نظر میاد رویه ها عوض شده اخیرا و گیر زیادی سر این امدن و رفتنها اخیرا برقرار شده البته در آمریکا وحدت رویه تقریبا در هیچ چیز بخصوص امور اداری نیست. فایل زیر گویای قانون مربوطه هست.

http://www.uscis.gov/sites/default/files...apter4.pdf
به نظر میرسه قانون خیلی تغییر نکرده ولی رویه شون مخصوصا" با ماها کمی عوض شده . یه نفر رو میشناسم که چند ساله ایران زندگی میکنه و با اینکه سیتیزن هستش به شدت بهش گیر دادن و فعلا" اجازه ورود بهش ندادن تا روشن کنه این سالها کجا بوده ( خبر کاملا" موثقه ) .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، nora ، sce ، shadi79 ، soheilbadami ، قصه گو
(2014-06-25 ساعت 21:38)sayeh_m نوشته:  به نظر میرسه قانون خیلی تغییر نکرده ولی رویه شون مخصوصا" با ماها کمی عوض شده . یه نفر رو میشناسم که چند ساله ایران زندگی میکنه و با اینکه سیتیزن هستش به شدت بهش گیر دادن و فعلا" اجازه ورود بهش ندادن تا روشن کنه این سالها کجا بوده ( خبر کاملا" موثقه ) .

من خودم دقیقا باور میکنم شاید خیلیا نه دیروز هم با یکی از بستگان صحبت کردم و گفت (ایشان سیتیزن هست سالها) در فرودگاه سنفرنسیسکو تمام پولی که اشان همراه داشته رو در گمرک و در جلوی دوربین و حضور خودش شمارش کردن که ببینند ایا از 10 هزار بیشتر نباشه. در مورد اشنا شما البته میتونه با یک وکیل صحبت و شکایت کنه چون حقوق شهروندی اینجا با سیتیزنی تقویت میشه و بسادگی نمیشه ادمهای پاسپورت دار رو سر دواند.
این به موضوع مربوط نیست ولی چند شب پیش این برنامه مربوط به جام جهانی رو میدیدم شب قبل بازی ایران که یک کلیپ داشت از معرفی جهانبخش که زاده امریکا با پدر مادر ایرانی است و برای تیم ملی ایرران بازی میکنه. بعد از اون مجری نظر لالاس (مفسری که قبلا ملی پوش امریکا بود) رو پرسید که کلی انتقاد کرد که این بچه ! به پرچم امریکا و ملیتش پشت کرده و گفت تازه به تیم کشوری رفته که دشمن علنی ما هست و ما هیچوقت اون گرو.... رو یادمون نمیره !
متاسفانه ما وجهه خوبی نداریم و خیلیها شاید همین جبهه رو داشته باشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: mhr.714 ، Persischer ، sayeh_m ، kasrafo ، nedali
(2014-06-24 ساعت 21:40)soufia نوشته:  ما هر ۶ ماه اومدیم و هربار ۱ تا۲ ماه موندیم(۴ بار ) کسی گیر نداد و درباره نحوه مرخصی گرفتنمون هم کنجکاوی نکردن. بار پنجم اومدیم و موندیم .تا حالا گرین کارتمون هم باطل نشده . حالا در مرحله سیتیزن شیپی چی پیش بیاد نمیدونم ولی طبق قوانین موجود نباید مشکلی باشه.

وقتی می پرسن چقدر می خواید بمونید یا دفعه قبل چقدر موندید, گفتید 1 تا 2 ماه اصلا افسر گیر نداد؟میشه بگید کلا چه سوالایی افسر ازتون پرسید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
این لالاس سال ۹۸ توی تیم آمریکا بود که به ایران باختن. حالا خوبه اصلا بیت آشور اصلا تو زمین نرفت وگرنه سرتاسر بازی بجای گزارش با «خیانت» جمله میساخت. سر بازی ایران و بوسنی هم داشت تو دلش قند آب میکرد.

(2014-06-30 ساعت 10:42)soheilbadami نوشته:  
(2014-06-25 ساعت 21:38)sayeh_m نوشته:  به نظر میرسه قانون خیلی تغییر نکرده ولی رویه شون مخصوصا" با ماها کمی عوض شده . یه نفر رو میشناسم که چند ساله ایران زندگی میکنه و با اینکه سیتیزن هستش به شدت بهش گیر دادن و فعلا" اجازه ورود بهش ندادن تا روشن کنه این سالها کجا بوده ( خبر کاملا" موثقه ) .

من خودم دقیقا باور میکنم شاید خیلیا نه دیروز هم با یکی از بستگان صحبت کردم و گفت (ایشان سیتیزن هست سالها) در فرودگاه سنفرنسیسکو تمام پولی که اشان همراه داشته رو در گمرک و در جلوی دوربین و حضور خودش شمارش کردن که ببینند ایا از 10 هزار بیشتر نباشه. در مورد اشنا شما البته میتونه با یک وکیل صحبت و شکایت کنه چون حقوق شهروندی اینجا با سیتیزنی تقویت میشه و بسادگی نمیشه ادمهای پاسپورت دار رو سر دواند.
این به موضوع مربوط نیست ولی چند شب پیش این برنامه مربوط به جام جهانی رو میدیدم شب قبل بازی ایران که یک کلیپ داشت از معرفی جهانبخش که زاده آمریکا با پدر مادر ایرانی است و برای تیم ملی ایرران بازی میکنه. بعد از اون مجری نظر لالاس (مفسری که قبلا ملی پوش آمریکا بود) رو پرسید که کلی انتقاد کرد که این بچه ! به پرچم آمریکا و ملیتش پشت کرده و گفت تازه به تیم کشوری رفته که دشمن علنی ما هست و ما هیچوقت اون گرو.... رو یادمون نمیره !

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، soheilbadami ، kasrafo ، mohammadg846
(2014-06-30 ساعت 12:54)Persischer نوشته:  این لالاس سال ۹۸ توی تیم آمریکا بود که به ایران باختن. حالا خوبه اصلا بیت آشور اصلا تو زمین نرفت وگرنه سرتاسر بازی بجای گزارش با «خیانت» جمله میساخت. سر بازی ایران و بوسنی هم داشت تو دلش قند آب میکرد.

(2014-06-30 ساعت 10:42)soheilbadami نوشته:  

این بچه ! به پرچم آمریکا و ملیتش پشت کرده و گفت تازه به تیم کشوری رفته که دشمن علنی ما هست و ما هیچوقت اون گرو.... رو یادمون نمیره !

ای بابا اینا از علت گروگانگیری یا حمله طبس و سرنگون کرد هواپیما توسط ناو خبر ندارن؟؟؟اسنادش هنوزهم موجوده!(اگرچه کلا کار خوبی نبود)اما خب باید قبول کرد که جواب های .هوی هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
.......

بالاخره کاشف به عمل آمد که نه تنها بهم ارز مسافرتی نمیدن، بلکه علیرغم مقیم خارج بودن، خروجی هم باید بریزم به حساب!!

کلا مه و خورشید و فلک در کارند که اشکهای موقع خداحافظی به لبخند و سپاس از خداوند تبدیل بشه!!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان