کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-03-15 ساعت 01:06)mobydick نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 00:59)Chebyshev نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 00:15)mobydick نوشته:  سلام دوستان
ایمیل دعوت به مصاحبه از سفارت به دستمون رسید که لیست مدارک مورد نیاز هم توش هست فقط یه سوالی برام پیش اومده. گفته که اصل فرم I-864 باید همراهت باشه ! من می دونم که این فرم رو به nvc فرستادیم قبلاً می خوام بدونم دوستانی که به تازگی سفارت رفتن چیکار کردن در این خصوص؟ با تشکر و آرزوهای خوب

سلام.
خیلی خوشحالم که ایمیل دعوت به مصاحبه به دستتون رسید.
راستش از من هم خواسته بودن که اصل I-864 رو با خودم ببرم به سفارت علیرغم اینکه ما اصلشو فرستاده بودیم به nvc.
تا اونجایی که من متوجه شدم nvc تمام مدارک رو به سفارت می فرسته و در سفارت فقط دنبال اصل مدارک هستش و یکی یکی ازتون می خوان که تحویل بدین.
من فرم I-864 جدید بردم به سفارت چون همسرم خواسته بود اطلاعات جدیدی (2015) از درآمد سالیانشو توش بنویسه (که البته دلبخواهی هست و احباری نیست) و چون وقت بسیار کم بود تا روز مصاحبه به صورت فوری برام فرستاد ( send over night ) که خیلی هم ریسکی بود.

در هر صورت اگه وقت دارین تا روز مصاحبه و اطلاعاتون نیازی به آپدیت نداره به اسپانسرتون بگین فرم ها رو پریت بگیرن و امضا کنن و فوری براتون بفرستن و اگه وقت ندارین و اگه اسکن قبلی رو دارین یک پرینت رنگی بگیرین و با خودتون ببرید مصاحبه.
حالا اگه نه وقت دارین و نه اسکن قبلی رو و همچنان می خواین فرم رو با خودتون ببرید تها راه این هست که فرم رو دانلود و پر کنید و بعد امضای مشابه اسپانسر رو خودتون بزنید پای فرم. من خودم می خواستم همین کار رو کنم اگه فرم در لحظه آخر بدستم نمی رسید. (شاید کمی غیر منطقی باشه ولی اونا هیچ چیز در این مورد نخواند فهمید چون اسپانسر شما میتونه اونو تایید کنه که البته کار به اونجا اصلا نمی کشه).
مرسی امیدوارم کار شما هم زودتر راه بیوفته و از هفته ی آینده هم که قطعاً هم درد خواهیم بود :-)
راستش نه وقت دارم و نه اسکن فرم رو دارم. امضاهم نمی خوام کپی کنم پس در نتیجه با دلی آرام و تا حدی مطمئن میرم مصاحبه ;-)
حالا دوستان اگه تجربه ی دیگه ای دارن خوشحال میشم در جریان بذارن منو

با سلام به شما دوست عزیز

در مورد فرم 864 خوب همانطور که دوستمون گفتند اگه با خودتون ببرید شاید بهتر باشه ولی
حالا که امکانش نیست ، در مورد اطلاعاتی که توی فرم وارد کردید مثل ادرس امریکا یا مدت اشتغال همسرتون
و جایی که کار میکنند ، وضعیت دامیسل در سفارت احتمال زیاد از شما ممکنه سئوال بپرسند و
خوب همونی که توی فرم نوشتید رو دقت کنید پاسخ بدید.
از بعضی از دوستان خواسته بودند مدارک تکس ریترن رو هم روز مصاحبه ارائه بدند. ( از خود من که مصاحبم 5 ماه پیش بود
نه فرم 864 رو خواستند و نه تکس ریترن ، البته من اصل هر دو رو برای ان وی سی ارسال کرده بودم)
در مورد وضعیت کار و تحصیلات شما هم خوب اطلاعاتی که در فرم ds-260 نوشتید به کنسولر بگید .

فقط یک سئوال، آیا در ایران شاغل هستید ؟ و یا قبلا بودید؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، Chebyshev ، roteil
(2016-03-15 ساعت 09:52)Nazanin_kh نوشته:  @itex@ من تا ويزارو تحويل ندن بهمون خيالم راحت نميشه ولي اگه ميخوايين جدول رو به روز كنيد ، كلير همسر من ٢٩ فوريه بود و مصاحبه ٢٥ اگوست !!!
منتظرم اين هفته پاسپورت رو تحويل بگيريم خيالم راحت بشه

چند روز بعدازorشدن ايميل به دستتون رسيداز ٢٩فوريه تا الان خيلي زمان زيادي است
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
همون ٢٩ فوريه آپديت شد و ايميل اومد ، يه هفته طول كشيد تا خداحافظي هاشو كردو چمدونشو برداشت رفت انكارا ، هفتم ازمايش پزشكي مجدد داد ، هشتم ساعت ١٢ ظهر جوابشو گرفت با پاسپورت داد به پست ولي هنوز خبري از سفارت و پست نيست !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: R-9 ، قرباني ، Chebyshev
(2016-03-15 ساعت 11:05)Nazanin_kh نوشته:  همون ٢٩ فوريه آپديت شد و ايميل اومد ، يه هفته طول كشيد تا خداحافظي هاشو كردو چمدونشو برداشت رفت انكارا ، هفتم ازمايش پزشكي مجدد داد ، هشتم ساعت ١٢ ظهر جوابشو گرفت با پاسپورت داد به پست ولي هنوز خبري از سفارت و پست نيست !!!

يعني الان دوهفته است كه پاسپورت نيومده
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني
(2016-03-15 ساعت 11:38)Gem120 نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 11:05)Nazanin_kh نوشته:  همون ٢٩ فوريه آپديت شد و ايميل اومد ، يه هفته طول كشيد تا خداحافظي هاشو كردو چمدونشو برداشت رفت انكارا ، هفتم ازمايش پزشكي مجدد داد ، هشتم ساعت ١٢ ظهر جوابشو گرفت با پاسپورت داد به پست ولي هنوز خبري از سفارت و پست نيست !!!

نه ديگه يه هفته !!!! امروز ١٥ مارچ هست ، هشتم ميشه يه هفته
پاسخ
تشکر کنندگان: Gem120 ، قرباني ، tala82
(2016-03-15 ساعت 11:42)Nazanin_kh نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 11:38)Gem120 نوشته:  

نه ديگه يه هفته !!!! امروز ١٥ مارچ هست ، هشتم ميشه يه هفته

درسته من با تاريخ ايران قاطي كردم ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان: Nazanin_kh ، قرباني ، tala82 ، roteil
(2016-03-15 ساعت 10:35)Gem120 نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 09:52)Nazanin_kh نوشته:  @itex@ من تا ويزارو تحويل ندن بهمون خيالم راحت نميشه ولي اگه ميخوايين جدول رو به روز كنيد ، كلير همسر من ٢٩ فوريه بود و مصاحبه ٢٥ اگوست !!!

سلام.
به امیدخدا ویزا و پاسپورتتون هم به زودی تحویل می گیرین. ما همه دعا می کنیم که زود تر این اتفاق بیافته.
فقط یک سوال:
وقتی شما اپدیت داشتین در CEAC آیا فقط تبدیل  / به or داشتین یا اینکه کلا متن هم تغییر کرد و از  Administrative Processing  به  Ready یا Issued تبدیل شد؟
چون برای من الان یک هفته هست که تبدیل به or شده ولی متن هیچ تغییری نکرده و هیچ ایمیلی هم از سفارت نیومده ):
CR1
شروع کیس: نوامبر 2014
سفارت در اروپا
مصاحبه: اوایل ژانویه 2016
نتیجه مصاحبه: AP
تبدیل به OR در اواسط مارس 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: tala82
(2016-03-15 ساعت 13:20)Chebyshev نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 10:35)Gem120 نوشته:  

سلام.
به امیدخدا ویزا و پاسپورتتون هم به زودی تحویل می گیرین. ما همه دعا می کنیم که زود تر این اتفاق بیافته.
فقط یک سوال:
وقتی شما اپدیت داشتین در CEAC آیا فقط تبدیل  / به or داشتین یا اینکه کلا متن هم تغییر کرد و از  Administrative Processing  به  Ready یا Issued تبدیل شد؟
چون برای من الان یک هفته هست که تبدیل به or شده ولی متن هیچ تغییری نکرده و هیچ ایمیلی هم از سفارت نیومده ):

سلام دوست عزیز اگه شما کیس اصلی نباشین هنوزم باتوجه به or شدن باید منتظر باشید تا نفر اصلی or بشه اگر هم شما کیس اصلی هستید همین روزها براتون ایمیل می یاد
پاسخ
تشکر کنندگان: Chebyshev
(2016-03-15 ساعت 09:57)armehraboon نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 01:06)mobydick نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 00:59)Chebyshev نوشته:  سلام.
خیلی خوشحالم که ایمیل دعوت به مصاحبه به دستتون رسید.
راستش از من هم خواسته بودن که اصل I-864 رو با خودم ببرم به سفارت علیرغم اینکه ما اصلشو فرستاده بودیم به nvc.
تا اونجایی که من متوجه شدم nvc تمام مدارک رو به سفارت می فرسته و در سفارت فقط دنبال اصل مدارک هستش و یکی یکی ازتون می خوان که تحویل بدین.
من فرم I-864 جدید بردم به سفارت چون همسرم خواسته بود اطلاعات جدیدی (2015) از درآمد سالیانشو توش بنویسه (که البته دلبخواهی هست و احباری نیست) و چون وقت بسیار کم بود تا روز مصاحبه به صورت فوری برام فرستاد ( send over night ) که خیلی هم ریسکی بود.

در هر صورت اگه وقت دارین تا روز مصاحبه و اطلاعاتون نیازی به آپدیت نداره به اسپانسرتون بگین فرم ها رو پریت بگیرن و امضا کنن و فوری براتون بفرستن و اگه وقت ندارین و اگه اسکن قبلی رو دارین یک پرینت رنگی بگیرین و با خودتون ببرید مصاحبه.
حالا اگه نه وقت دارین و نه اسکن قبلی رو و همچنان می خواین فرم رو با خودتون ببرید تها راه این هست که فرم رو دانلود و پر کنید و بعد امضای مشابه اسپانسر رو خودتون بزنید پای فرم. من خودم می خواستم همین کار رو کنم اگه فرم در لحظه آخر بدستم نمی رسید. (شاید کمی غیر منطقی باشه ولی اونا هیچ چیز در این مورد نخواند فهمید چون اسپانسر شما میتونه اونو تایید کنه که البته کار به اونجا اصلا نمی کشه).
مرسی امیدوارم کار شما هم زودتر راه بیوفته و از هفته ی آینده هم که قطعاً هم درد خواهیم بود :-)
راستش نه وقت دارم و نه اسکن فرم رو دارم. امضاهم نمی خوام کپی کنم پس در نتیجه با دلی آرام و تا حدی مطمئن میرم مصاحبه ;-)

با سلام به شما دوست عزیز

در مورد فرم 864 خوب همانطور که دوستمون گفتند اگه با خودتون ببرید شاید بهتر باشه ولی
حالا که امکانش نیست ، در مورد اطلاعاتی که توی فرم وارد کردید مثل ادرس آمریکا یا مدت اشتغال همسرتون
و جایی که کار میکنند ، وضعیت دامیسل در سفارت احتمال زیاد از شما ممکنه سئوال بپرسند و
از بعضی از دوستان خواسته بودند مدارک تکس ریترن رو هم روز مصاحبه ارائه بدند. ( از خود من که مصاحبم 5 ماه پیش بود
نه فرم 864 رو خواستند و نه تکس ریترن ، البته من اصل هر دو رو برای ان وی سی ارسال کرده بودم)
در مورد وضعیت کار و تحصیلات شما هم خوب اطلاعاتی که در فرم ds-260 نوشتید به کنسولر بگید .

ممنونم از راهنمایی تون
در مورد از حفظ بودن اطلاعاتی که تو هر دو فرم ارائه دادیم موافقم و طبیعتاً همون ها رو باید به آفیسر گفت. کپی ds-260 رو دارم ، کپی تکس ریترن و w2 سال 2015 هم دارم و خوشبختانه یه کپی از I-864 هم می تونم ببرم. سربازی پلیس بودم و شغل دولتی نداشتم. از همون اول کارم تدریس و مشاوره بوده.
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha
(2016-03-15 ساعت 15:31)mobydick نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 09:57)armehraboon نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 01:06)mobydick نوشته:  مرسی امیدوارم کار شما هم زودتر راه بیوفته و از هفته ی آینده هم که قطعاً هم درد خواهیم بود :-)

با سلام به شما دوست عزیز

حالا که امکانش نیست ، در مورد اطلاعاتی که توی فرم وارد کردید مثل ادرس آمریکا یا مدت اشتغال همسرتون

ممنونم از راهنمایی تون
در مورد از حفظ بودن اطلاعاتی که تو هر دو فرم ارائه دادیم موافقم و طبیعتاً همون ها رو باید به آفیسر گفت. کپی ds-260 رو دارم ، کپی تکس ریترن و w2 سال 2015 هم دارم و خوشبختانه یه کپی از I-864 هم می تونم ببرم. سربازی پلیس بودم و شغل دولتی نداشتم. از همون اول کارم تدریس و مشاوره بوده.
سلام مجدد

اگه اصل مدارک مالیاتی رو برای ان وی سی فرستادید که مدارکتون کامل هست.
با توجه به اینکه شغل دولتی نداشتید ولی برای محکم کاری
و با در نظر گرفتن اینکه تحصیلاتتون احتمالا لیسانس یا بالاتر هست و یه هر حال شغل غیر دولتی داشتید
یک رزومه به زبان انگلیسی اماده کنید. البته هیچ نیازی به گواهی سابقه کار و بیمه و ... نیست.
صرفا یک رزومه در حد یکی دو صفحه . از من خواستند روز مصاحبه از بعضی از دوستان دیگه هم خواسته بودند.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، Chebyshev ، قرباني
(2016-03-15 ساعت 15:44)armehraboon نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 15:31)mobydick نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 09:57)armehraboon نوشته:  با سلام به شما دوست عزیز

ممنونم از راهنمایی تون
سلام مجدد

اگه اصل مدارک مالیاتی رو برای ان وی سی فرستادید که مدارکتون کامل هست.
با توجه به اینکه شغل دولتی نداشتید ولی برای محکم کاری
و با در نظر گرفتن اینکه تحصیلاتتون احتمالا لیسانس یا بالاتر هست و یه هر حال شغل غیر دولتی داشتید
یک رزومه به زبان انگلیسی اماده کنید. البته هیچ نیازی به گواهی سابقه کار و بیمه و ... نیست.
صرفا یک رزومه در حد یکی دو صفحه . از من خواستند روز مصاحبه از بعضی از دوستان دیگه هم خواسته بودند.
آره مدارک رو کامل به nvc فرستادیم . در مورد رزومه هم راستش کاری نکردم مرسی که گفتین . آماده ش می کنم تا ببینیم چی پیش میاد.

CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: Chebyshev ، قرباني ، armehraboon
دوستان تو سايت سفارت ارمنستان هم زدن شماره كيسم به اميد كليرنس همه شما دوستان عزيز در سال جديد
پاسخ
تشکر کنندگان: roteil ، قرباني ، Chebyshev ، Nazanin_kh ، Sam-90 ، tala82 ، milad_magnet ، armehraboon ، khmp ، مینز ، qazaleh
(2016-03-15 ساعت 13:20)Chebyshev نوشته:  چون برای من الان یک هفته هست که تبدیل به or شده ولی متن هیچ تغییری نکرده و هیچ ایمیلی هم از سفارت نیومده ):

سلام :

کدوم سفارت بودین ؟ کیستون چی بوده ؟
category : K1, approve : april 2015, interview email's date : 17 may, Abu dhabi , interview date : 2nd june, motevajeh  nashoodane email interveiw  : 7 mah Sad Cool  , interview 2 : 10 jan 2016, interview result : Administrative processing , Clearance :.....
پاسخ
تشکر کنندگان: Chebyshev
(2016-03-15 ساعت 18:10)roteil نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 13:20)Chebyshev نوشته:  چون برای من الان یک هفته هست که تبدیل به or شده ولی متن هیچ تغییری نکرده و هیچ ایمیلی هم از سفارت نیومده ):

سلام :

کدوم سفارت بودین ؟ کیستون چی بوده ؟

سلام

من کیسم CR1 هستش و اروپاه هستم.
سفارت هم فرق میکرد و استانبول، ابوظبی و ایروان نبود.
CR1
شروع کیس: نوامبر 2014
سفارت در اروپا
مصاحبه: اوایل ژانویه 2016
نتیجه مصاحبه: AP
تبدیل به OR در اواسط مارس 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-03-15 ساعت 18:39)Chebyshev نوشته:  من کیسم CR1 هستش و اروپاه هستم.
سفارت هم فرق میکرد و استانبول، ابوظبی و ایروان نبود.

اسپم ايميل رو چك كنيد و به نظرم با سفارت تو ساعت هاي اداري تماس بگيريد

category : K1, approve : april 2015, interview email's date : 17 may, Abu dhabi , interview date : 2nd june, motevajeh  nashoodane email interveiw  : 7 mah Sad Cool  , interview 2 : 10 jan 2016, interview result : Administrative processing , Clearance :.....
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان